انگشتان

از شست به کوچک (انگلیسی چپ به راست و فارسی برعکس):
thumb - index - middle - ring - little
نام انگشتان دست انسان عبارت است از:

1.   شست

2.   انگشتاشاره

3.   انگشتمیانی، بلندترین انگشت

4.   انگشتحلقهیا انگشت انگشتری

5.   انگشتکوچک

انگشتان دست دارای استخوان هستند و در انتهای آنها ناخن وجود دارد.

برترین ها:  آیا تا به حال به‌طور دقیق به انگشتان دستان خود نگاه كرده‌اید؟ آيا تا به حال فكر كرده‌اید به كدام یك علاقه بیشتری نسبت به بقیه دارید؟ با دقت نگاه كنید؛ همان انگشتي كه دوستش داريد، به سمت موفقيت اشاره مي‌كند! اين تست شخصيت‌شناسي شما را شگفت‌زده خواهد كرد وقتي با انتخاب يكي از انگشت‌ها، شخصيت خودتان را بشناسيد. پس از مطالعه شخصيت خود، شما مي‌توانيد در ادامه متن، راهكارهايي براي رسيدن به موفقيت در روزهاي پيش‌رو را  بخوانيد.

انگشت شست
این انگشت نماد مسائل مادی و ثروت است و كسانی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، اقتصاد‌دانان خوبی هستند و معمولا از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند. توصيه كارشناس ما براي گروهي كه انگشت شست خود را دوست دارند، اين است كه به مسائلي مثل طلا و دلار كه ذهن عموم را اشغال كرده است توجهي نكنند. شما مي‌توانيد به ايده‌اي تازه فكر كنيد؛ درست مثل عكاسي كه دور ايستاده است و از تجمع هزاران عكاس در اطراف يك تيم ورزشي عكسي براي بردن تمام جوايز عكاسي برمي‌دارد!

انگشت اشاره
این انگشت نماد كار است و اشخاصی كه به این انگشت اهمیت بیشتری می‌دهند، انسان‌های كاری‌ای هستند و به‌طور كلی وجدان كاری‌ خوب و موفقیت زیادی در كارهای‌شان دارند. كارشناس ما به اين گروه از افراد توصيه مي‌كند چند هفته‌اي روي اين موضوع مهم تمركز كنند: آيا ما درست در جاي خودمان قرار گرفته‌ايم؟! پاسخ به اين پرسش – البته به شرطي كه صادقانه باشد! – رمز موفقيت تمام مردم جهان است!

انگشت وسط
این انگشت میزان اهمیت به‌خود فرد را نشان می‌دهد؛ افرادی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، در مورد همه چیز اول به‌خود اهمیت داده و تا‌حدودی خود‌پرست و خود‌خواه هستند! افراد اين گروه معمولا افراد موفقي هستند. در واقع نكته مهم اين است كه اين افراد حتي اگر در نگاه عموم چهره‌اي موفق نباشند اما در ذهن خودشان هستند و اين رضايت از خود به نوعي بزرگ‌ترين موفقيت است؛ موفق باشيد.

انگشت انگشتری
این انگشت نماد محبت و عشق است و كسانی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، انسان‌هایی احساساتی و عاطفی هستند و همواره به‌دنبال محبت و خوشحال كردن دیگران هستند. توصيه كارشناس ما براي اين گروه از افراد اين است كه واقع‌بين باشند. شما از محبت كردن به ديگران لذت مي‌بريد، اين الزاما دليلي براي مهربان بودن ديگران با شما نيست. شما بارها از اين رفتار ديگران دل‌تان شكسته است اما بايد به جاي غصه خوردن خودتان را خوشبخت احساس كنيد كه در اين دنيا هنوز مي‌توانيد با آدم‌ها مهربان باشيد!

انگشت كوچك
این انگشت نماد خانواده و فرزند است و كسانی كه به این انگشت علاقه‌مندند، افرادی هستند كه به خانواده پایبند بوده و به زندگی مشترك و به‌طور كلی روابط بین افراد اهمیت می‌دهند. اين گروه از افراد آدم‌هايي خلاق اما بسيار بي‌اراده هستند. مشكل اين افراد نداشتن قدرت ريسك در زندگي است. توصيه كارشناس ما به اين گروه از افراد يك‌بار براي هميشه پا را درون آب گذاشتن است! بگذاريد ترس‌تان بريزيد؛ شما آنقدر خلاق هستيد كه از ترس جان‌تان شنا كردن را به سرعت بياموزيد!

آیا خواب رفتگی اندام نشانه بیماری است؟

در مواردی که خواب رفتگی اندام نشانه ای از یک بیماری مهم است بررسی سریع را می طلبد. گاهی هم می تواند علامت عارضه دارشدن یک بیماری زمینه ای باشد مثلا در بیماران دیابتی. دیابت به خصوص اگر کنترل نشده باشد به اعصاب حسی یا حرکتی محیطی آسیب می رساند که این جزو شایع ترین عوارض این بیماری است و

گاهی اولین علامت بیماری گیلن باره احساس خواب آلودگی و گزگز در انگشتان پاست که متعاقب آن ضعف پیشرونده ایجاد می شود. تعدادی از بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید از پارستزی دست و پا همراه با عدم تحمل سرما شکایت دارند.

در صورتی که خواب رفتن در دست و پا محدود به انگشت خاص یا محل خاصی از دست و پا باشد، هرنی دیسکو آرتروز ستون فقرات، گردن یا کمر از جمله مواردی هستند

ام اس. حدود ۸۰ درصد بیماران، درجاتی از این اختلال حسی را در مقاطعی از سیر بیماری خود تجربه می کنند (MS)

علت سفیدشدن انگشتان دست چیست؟

پدیده رینود (Raynaud's phenomenon) یک بیماری است و در اثر تغییرات دما (سرد و گرم شدن هوا) و یا تغییرات روحی، رنگ انگشتان دست و یا پا تغییر می کند.

گرفتگی غیرعادی رگ های خونی باعث کاهش جریان خون به بافت های موضعی می شود و در نتیجه رنگ پوست تغییر می کند.

در ابتدا به علت کاهش جریان خون در رگ ها (عروق خونی)، انگشتان دست سفید می شوند.

سپس به علت کمبود طولانی مدت اکسیژن در بافت، انگشتان کبود (آبی) می شوند.

در آخر به علت باز شدن عروق خونی، گرگرفتگی رخ می دهد و انگشتان قرمز می شوند

یک جعبه ابزار کامل

در هر  دست  انسان 27 استخوان وجود دارد و مجموع استخوان‌های هر دو  دست  هم چیزی حدود یک چهارم تمام استخوان‌های بدن است. هر  دست  همچنین 33 ماهیچه دارد که با کمک آن‌ها به ابزاری کامل و پیشرفته برای انسان بدل می‌ شود. به طور میانگین هر انگشت در طول عمر انسان حدودا 25 میلیون بار باز و بسته می ‌شود.

 

اگر به قسمت کف انگشت شصت و ساير انگشتان بنگريد، خواهيد ديد که از يک عده خطوطي که بارتفاع 0.1 تا 0.4 ميليمتر مي‌باشند تشکيل شده است. طرز آرايش اين خطوط در اشخاص مختلف متفاوت مي‌باشد و تاکنون مشاهده نشده است که خطوط يک نفر با نفر ديگر يکسان باشد. از اين جهت است که براي شناسايي اشخاص ، شکل خطوط انگشت آنها را ضبط مي‌نمايند و شکل اين خطوط از زماني که شخص در گهواره است تا زمانيکه مي‌ميرد، تغيير نمي‌نمايد. واژه لاتين معادل با انگشت نگاري ، Dacty Lagraphy مي‌باشد.

انواع روشهاي تشخيص اثر انگشت

روش گرد آلومينيم

با انگشت خود که با صابون شسته‌ايم، روي چند جاي يک کاغذ سفيد و صاف فشار وارد مي‌کنيم و چون به کاغذ نگاه کنيم، معمولا اثر از جاي انگشت نيست. دور جاي انگشت را با مداد مشخص مي‌کنيم و روي آن گرد آلومينيم پخش مي‌نماييم و با فوتي آنها را رد مي‌کنيم. ذراتي از آلومينيم که پس از فوت کردن هنوز روي کاغذ چسبيده و باقي مانده‌اند، اثر خطوط انگشت دست را نمايان مي‌سازند.

 

روش مرکب

با انگشت پاک خود روي يک کاغذ فشار مي‌آوريم و دور جاي انگشت را با مداد مشخص مي‌کنيم، سپس يک کاغذ را در داخل مرکب معمولي زده ، روي جاي انگشت مي‌ماليم. پس از چند ثانيه با آب ، مرکب را مي‌شوئيم. اگر مرکب آبي رنگ باشد، جاي انگشت به رنگ آبي روشن نمايان مي‌شود.

 

روش دميدن

اگر روي يک شيشه معمولي که با ناخن ، اسم خود را روي آن نوشته‌ايم، با دهان بدميم، خط نمايان مي‌شود. زيرا بخار آب روي محل نوشته شده ، مايع مي‌شود. اگر با يک تکه چوب روي کاغذ صاف و معمولي بنويسيم، خطي نمايان نخواهد بود. ولي اگر مقداري يد جامد کنار کاغذ در زير يک جام قرار دهيم، يد بخار مي‌شود و بسته به دماي اتاق پس از چند دقيقه خط به رنگ قهوه‌اي نمايان مي‌گردد. براي تعيين اثر انگشت هم از همين اصل استفاده مي‌شود. با اين روش مي‌توان اثر انگشتي را که ده سال از تاريخ آن گذشته است، نمايان ساخت. اما اينها روشهاي آزمايشگاهي و دستي هستند. در روش هاي دستي شناسايي و تشخيص يك اثر انگشت عموما حجم بالاي اطلاعات مانع از سرعت بالا در شناسايي و تشخيص هويت مي‌باشد بدين واسطه استفاده از سيستم هاي كامپيوتري براي دستيابي به سرعت ودقت بالا در اين زمينه در بيشتر كشورهاي دنيا متداول مي باشد

. در حالت كلي روش هاي شناسايي اثر ا نگشت را مي توان به پنج گروه كلي تقسيم بندي نمود:

روش هاي ساختاري

روش هاي شبكه عصبي

روش هاي آماري

روش هاي تبديلي

روش هاي تركيبي

حدود ۱۰ درصد جمعیت جهان چپ ‌دست هستند. ترکیب ژنتیکی که باعث غلبه چپ ‌دستی بر راست دستی می ‌شود، ژن ?LRRTM نام دارد. امروزه در دنیا چپ ‌دست‌ ها تقریبا یک جامعه برای خود درست کرده ‌اند به ‌طوری که روز ۲۲ مرداد ۱۳( آگوست) روز جهانی چپ ‌دست ‌ها نامیده می ‌شود. علاوه بر این، ‌در برخی نقاط دنیا فروشگاه‌ هایی وجود دارند که اجناسی را می ‌فروشند که صرفا برای افراد چپ دست‌ طراحی شده‌ اند.

این مطلب بر گرفته ازاساطیر چینی است
 
مراحل زیر را بهترتیب انجام دهید تا معجزه ای شگفت انگیز را متوجه شوید
-1
ابتدا کف دو دست را به هم بچسبانید
 -2
انگشت میانی دودستتان را به داخل خم کرده و پشت به پشت به هم بچسبانید (بطوریکه بند وسط دو انگشتبهم بچسبند).
 -3
نوک چهار انگشتباقی مانده را به هم متصل کنید.
 
به این ترتیب تمامی پنج انگشت به قرینه شان دردست دیگر متصل هستند.
 -4
سعی کنیدانگشتان شصت را از هم جدا کنید.
انگشت شست نمایانگر والدین است. انگشت های شستمی توانند از هم جدا شوند زیرا تمام انسان ها روزی می میرند. به این صورت والدین ماروزی ما را ترک خواهند کرد.
 -5
انگشت های شصت را روی هم گذاشته و سعی کنید انگشت های دوم را از هم جدانمائید.
 
انگشت دوم (انگشت اشاره) نمایانگر خواهران و برادران هستند. آنها همبرای خودشان همسر و فرزندانی دارند. این هم دلیلی است که انها ما را ترک کنند.
-6
اکنون انگشت های اشاره را رویهم بگذارید و انگشت های کوچک را از هم جدا کنید.
 
انگشت کوچک نماد فرزندان شمااست. دیر یا زود آنها ما را ترک می کنند تا به دنبال زندگی خودشان بروند.
 -7
انگشت های کوچک را روی هم بگذارید. سعیکنید انگشت های چهارم (همان که حلقه ازدواج را در آن قرار می دهیم) را از هم بازکنید.
احتمالا متعجب خواهید شد که به هیچ عنوان نمی توانید آنها را از هم بازکنید. به این دلیل که آنها نمادِ زن و شوهری هستند که برای تمام عمر به هم متصلباقی می مانند. عشق های واقعی همیشه و همه جا به هم متصل باقی می مانند

 

در در سال 1987، دانشمند کره ای پروفسور پارک جای وو استاد فلسفه و دکترای طب چینی به حقیقت ارزشمندی دست سلامتی با انگشتان دست!!

پنج راه ساده برای استفاده از انگشتان و كف دست ها در مبارزه با بیماری ها،‌ پوكی استخوان و ریزش مو وجود دارد تا از پیش رفت بیماری جلوگیری کنید .

 

1. وزنخود را كاهش دهید. 
 موقع غذا خوردن میزان غذایی كه می خورید  را چك كنید .تقریبا 100 گرم گوشت كافی است كه به اندازه كف دست شماست. خوردن شیرینی و دسر را به اندازه ی یك انگشت شست متوسط كاهش دهید.

 

2.مبارزه با پوكی استخوان:
اسكن محیطی فرا صوت روش نسبتا ارزانی است كه به وسیله ی آن می توان تراكم استخوانها را از طریق انگشتان بررسی كرد. در صورت نیاز با دستور پزشك هر از چند گاهی تركم استخوانها را چك كنید تا از سلامت استخوانها مطمئن شوید.

 

3. مراقب علائم تیروئیدی باشید:
 اگر ناخنهای انگشتانتان ناهموار ، زبر یا شكننده تر از حد معمول شده،می تواند نشان دهنده ی كم كاری یا پركاری تیروئید باشد. اگر به چنین مشكلاتی شك دارید از پزشك بخواهید كه برای شما آزمایش تیروئید در خواست كند.

 

4.استراحت كنید تا موهای سالمی داشته باشید:
پوست سرتان را به روش چی كونگ (نوعی ورزش و مدیتیشن چینی) با استفاده از نوك انگشتان ماساژ دهید زیرا این كار  ضخامت و رشد فولیكولهای مو را تحریك می كند. نوك انگشتان جلوی سر قرار دهید و در حالی كه بازدم انجام می دهید از جلوی پیشانی ، جایی كه موها رویش دارند، تا پشت گردن ضربه های ریز وارد كنید. این كار را 10 مرتبه تكرار كنید.

 

5.  در مقابل عوامل بیماری از خود دفاع كنید:
به گفته ی متخصصان شستن دستها بهترین راه برای جلوگیری از بیمار شدن شماست.  با آب گرم و صابون به مدت 20ثانیه این كار را انجام دهید . بین انگشتان و زیر ناخنها یادتان نرود.

یافت؛ او متوجه شباهت عجیب دست با بدن انسان شد، شباهتی که تا آن زمان بر بشر پوشیده مانده بود.

سال 1987، دانشمند کره ای پروفسور پارک جای وو استاد فلسفه و دکترای طب چینی به حقیقت ارزشمندی دست یافت؛ او متوجه شباهت عجیب دست با بدن انسان شد، شباهتی که تا آن زمان بر بشر پوشیده مانده بود.

 

 


مطالب مشابه :


انگشتان

در خواب نامه هاي سنتي پنج گانه، انگشتان دست چپ طوري که راه رفتن براي او به
علل گزگز و خواب رفتگي انگشتان دست

گزگز،کرختی،بی حس شدن و خواب رفتگي انگشتان دست علامت نسبتا شايعی است که خواب رفتن دست
علل گزگز و یامورمور ویا سوزن‌سوزن شدن دست و پاها چیست ؟

از شایع ترین علائم غلظت خون میتوان به خواب رفتن سریع دست و پا در انگشتان دست
تعبیر دیدن ' انگشتان ' در خواب

پنج انگشت دست چپ فرزندان اگر در خواب انگشتان پا را درشت به سبب از دست رفتن مال غم و
انگشتان

نام انگشتان دست در صورتی که خواب رفتن در دست و پا محدود به صرفا برای افراد چپ دست
انگشت

و پنج انگشتان دست چپ به سبب رفتن مال. اگر انگشتان دست و خواب انگشتان خود
تعبیر خوابهای شما ....دیدن انگشتان

هر يک از انگشتان دست راست نماينده يکي از نمازهاي پنج گانه، انگشتان دست چپ رفتن براي او به
علل خواب رفتن دست و پا

(سمت چپ -گوشه پایین تکراری زیاد انگشتان باشد.علائم آرام کردن خواب رفتن دست و پا است
تورم دست

بر اعصاب دست، قفل شدن انگشتان و هدر رفتن زمان دست(درد دست، خواب رفتگی و
برچسب :