فرهنگ كامل سوالات تلفن همراه

 براي اخذ رمز PUK , PIN چگونه اقدام شود ؟ و نحوه وارد كردن آن به گوشي چگونه است ؟

جواب :رمز PUK , PIN هردو در شناسنامه تلفن همراه ثبت شده است كه با برداشتن قسمت قلع اندود شده در پشت سيم كارت ميتوان شماره 4 رقمي pin و شماره 8 رقمي puk را در قسمتي كه پيغام Inter pin يا Inter puk داده است وارد نمود .

ضمنا در صورت عدم دسترسي به شناسنامه مالك ميتواند با همراه داشتن آخرين قبض پرداختي و كارت شناسايي منحصرا به ادارات مخابرات (بخش متقاضيان و مشتركان تلفن همراه) مراجعه نمايد .-براي پيگيري گوشي هاي مفقودي و سرقتي چگونه اقدام شود ؟

جواب : مشترکینی که گوشی تلفن همراه آنان مفقود شده و یا به سرقت می رود می توانند با مراجعه و ارائه شماره سریال 15 رقمی گوشی خود (شماره MIMI) به نزدیکترین دادسرا یا کلانتری و یا اداره آگاهی، درخواست ردیابی گوشی همراه خود را بنمایند. نامه صادره توسط مراجع فوق در تهران به اداره مشترکین مرکزی تلفن همراه واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از پل سیدخندان، ساختمان شماره 3 و در استان ها نیز به امور مشترکین تلفن همراه ارسال و ادارات مذبور موظف به ارائه پاسخ می باشند .- SMS چيست و نحوه ي استفاده از آن چگونه مي باشد ؟

جواب : SMS همان پيام كوتاه نوشتاري يا text مي باشد و حداكثر 164 كاراكتر است دريافت آن براي همه آزاد و جهت ارسال بايد اين سرويس را با همراه داشتن شناسنامه تلفن همراه وآخرين قبض پرداختي و كارت شناسائي به يكي از دفاتر امور مشتركين مراجعه و درخواست فرمائيد . ضمنا عدد 9891100500+ را در قسمت center number گوشي خود وارد نماييد .- هزينه هاي فعال سازي و استفاده ا ز SMS چقدر است ؟

جواب : هزينه فعال سازي آن 000-20 ريال است كه يك بار و در صورتحساب درج مي شود و ارسال هر پيام 30% يك دقيقه مكالمه معادل 140 ريال است ضمنا Report آن رايگان است .- VMS چيست و نحوه ي استفاده از آن چگونه مي باشد ؟

جواب : VMS همان صندوق پيغام هاي صوتيي است . براي درخواست آن مالك با همراه داشتن شناسنامه تلفن همراه و كارت شناسائي به يكي از دفاتر تلفه همراه مراجعه كند ؛ ضمن اينكه عدد 989912+ را در قسمت Voice Mail Number گوشي خود وارد نمايد دريافت اين پيام فقط براي خط كساني است كه مجهز به اين سرويس است ولي همه قادر به ارسال هستند .

براي ارسال پيام صوتي از تلفن همراه مي توان با گرفتن 09912 ابتداي شماره مشترك مستقيما وارد Box صوتي وي شدولي از تلفن ثابت زماني امكان ارسال پيام است كه شماره موردنظر روي 09912 Divert شده باشد .

براي Divert مي بايست يكي از حالتهاي انتقال را از گوشي خود انتخاب نمايد كه ازاين پس با توجه به شرايط Divert هر **** با او تماس بگيرد به Box صوتي او منتقل مي شود .-هزينه هاي فعال سازي و استفاده ا ز VMS چقدر است ؟

جواب : هزينه فعال سازي آن 000-20 ريال است كه يك بار و در صورتحساب درج مي شود و ارسال هر پيام معادل نرخ مكالمه با تلفن همراه است .- كدهاي خدمات ويژه مندرج در قبوض تلفن همراه هركدام مربوط به چيست ؟

جواب :

مكالمات سه نفره كد51

نمايشگر كد54

عدم نمايشگر كد55

محدوديت مكالمه كد56

فاكس كد57

ديتا كد58

وصل SMS كد41

وصلVMS كد42
- براي شكايت و پيگيري مزاحمين تلفن همراه چگونه بايد اقدام شود ؟

جواب : آن دسته از مشترکین تلفن همراه که مزاحم تلفنی (ثابت یا همراه) دارند می توانند با در دست داشتن تصاویر شناسنامه تلفن همراه و شناسنامه سجلی خود به یکی از سه مکان ذیل مراجعه و درخواست کشف مزاحمت نمایند.

الف - تهران، میدان ونک، خ ونک - برج همراه - طبقه 12 - اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت ارتباطات سیار.

ب - کرج - شاهین ویلا - میدان امام حسین (ع) جنب اداره برق، اداره مشترکین منطقه 5.

ج - شهر ری - جاده قم - ابتدای خیابان شهید غیبی - مخابرات شهید منتظری
-مبلغ آبونمان تلفن همراه چقدر است ؟

جواب : مبلغ آبونمان ؛ ماهيانه 6300 ريال مي باشد كه به صورت دوره اي ( دو ماهه ) 12600 ريال در قبوض درج مي شود .- اقدامات لازم جهت تعويض سيم كارت سوخته چيست ؟

جواب : مالك يا وكيل قانوني وي ؛ با مراجعه به دفاتر خدمات مشتركان تلفن همراه با در دست داشتن مدارك شناسائي ؛اعم از ( شناسنامه يا كارت شناسائي معتبر) و شناسنامه تلفن همراه و آخرين قبض پرداختي مي تواند براي تعويض سيم كارت سوخته يا معيوب اقدام كند .

ضمنا مبلغ 000-70 ريال روي اولين قبض بعد از تعويض سيم كارت مشترك منظور خواهد شد .چنانچه بعد از تعويض سيم كارت سوخته مشكل وجود داشت چه اقدامي شود ؟
جواب : اگر حداكثر ظرف 48 ساعت اداري مشكل برطرف نشد مجددا بايد از طريق دفاتر امور مشتركين و يا ادارات پيگيري شود .اقدام لازم براي سيم كارت مفقودي چيست ؟
جواب : مالك با همراه داشتن كارت شناسائي و آخرين قبض پرداختي به دفاتر خدمات مشتركان تلفن همراه مراجعه كند تا حداكثر ظرف 24 ساعت اداري سيم كارت قطع شود .

ضمنا مشتركان تهراني در روزهاي عادي بعد از وقت اداري تا ساعت 22 و روزهاي تعطيل از ساعت 8 صبح الي 22 به اداره ي مشتركان و متقاضيان تلفن همراه شهيد يگانه (واقع در خيابان ستارخان نبش شادمان – مجتمع مخابراتي شهيد يگانه) يا با تلفن تماس 66501086-66510004 و اداره مشتركان و متقاضيان (مركز رسالت واقع در ميدان ميدان رسالت جنب پايانه ي ميني بوس ها) به شماره تلفن تماس 8 -77491255 مي توانيد مراجعه كنيد .

ضمنا مشترکینی که سیم کارت خود را مفقود می نمایند می بایست بلافاصله با مراجعه به نزدیکترین امور مشترکین و یا دفاتر خدمات ارتباطی تلفن همراه، نسبت به سوزاندن سیم کارت مفقودی و اخذ سیم کارت جدید اقدام نمایند.
- مشترك جهت دريافت مجدد سيم كارت مفقودي به كجا بايد مراجعه كند و هزينه ي آن چقدر است ؟
جواب : مالك با همراه داشتن كارت شناسائي و آخرين قبض پرداختي و در صورت وكالتي بودن با سپردن تعهد و ارائه ي مدارك تغيير نام ( ظرف 10 روز امكان پذير است ) به دفاتر خدمات مشتركان تلفن همراه مراجعه كند .ضمنا براي تحويل سيم كارت جديد ؛ سه روز فرصت داريد ؛ در غير اين صورت به طور خودكار تلفن وصل مي شود . در ضمن هزينه ي آن 000-70 ريال است كه در صورتحساب اعمال خواهد شد .


-نرخ مكالمات تلفن همراه چگونه است ؟
جواب :

نرخ يك دقيقه مكالمه شهري تلفن هاي همراه به همراه به ثابت و بالعكس :

از ساعت 8 صبح تا 21 همراه به همراه 10 پالس دردقيقه 447 ريال

و روزهاي جمعه و تعطيلات رسمي همراه به همراه 8 پالس در دقيقه 358 ريال

از ساعت 21 تا 8 صبح همراه به ثابت وبالعكس 8 پالس دردقيقه 358 ريال

و روزهاي جمعه و تعطيلات رسمي همراه به ثابت وبالعكس 8 پالس در دقيقه 358 ريالنرخ يك دقيقه مكالمه به ساير نقاط از تلفن هاي همراه به همراه به ثابت و بالعكس :

از ساعت 8 صبح تا 21 همراه به همراه 17 پالس دردقيقه 760 ريال

از ساعت 21 تا 8 صبح همراه به ثابت وبالعكس 12 پالس دردقيقه 536 ريال

و روزهاي جمعه و تعطيلات رسمي همراه به ثابت وبالعكس 12 پالس در دقيقه 536ريال

-اگر قبل از تحويل سيم كارت براي مشترك صورتحساب صادر شود مشترك بايد چه اقدامي انجام دهد؟

جواب : چنانچه مشخصات مشترك در قبض صحيح باشد و سيم كارتي اخذ نگرديده باشد مشترك بايد به همراه قبض دريافتي به يكي از ادارات دولتي مراجعه كند و در صورتيكه مشخصات مندرج در قبض اشتباه باشد براي مشترك مشكلي ايجاد نمي كند و مشترك مي تواند با مراجعه به منطقه پستي و يا انداختن قبض در صندوق پستي اشتباه بودن آدرس را اعلام كند.-در صورتيكه صورتحساب مشترك به دست وي نرسد چه اقدامي بايد انجام دهد؟
جواب : مشترك ابتدا با شناسنامه تلفن همراه و كارت شناسايي به يكي از دفاتر امور مشتركين مراجعه نمايد ؛ آدرس و كد پستي خود را چك كند در صورتيكه آدرس و كدپستي صحيح باشد مشترك به منطقه پستي محل س***ت راهنمايي مي گردد و يا به شماره تلفن 88112690 روابط عمومي شركت پست بايد تماس بگيرد ضمنا فرمهايي نيز تهيه شده كه از طريق دفاتر مشخصات اعلام شده چنانچه در رايانه صحيح ثبت شده باشد در فرم درج گرديده و به اداره پست طي نامه اي اعلام مي گردد.

-اگر براي مشتركي دو قبض صادر شود مشترك چه اقدامي بايد انجام دهد؟‌

جواب : در صورتيكه براي مشترك دو قبض صادر شود مشترك موظف به پرداخت يك قبض در مهلت مقرر مي باشد.-در صورتيكه مشترك سهوا صورتحساب مشترك ديگري را پرداخت نمايد مشترك چگونه بايد اين مشكل را پيگيري كند؟

جواب : مشترك بايد با صورتحسابي كه اشتباها پرداخت شده به يكي از ادارات دولتي مراجعه نمايد تا نسبت به بستانكاري در دوره هاي آتي اقدام لازم صورت گيرد.-در چه شرايطي مشترك مي تواند صورتحساب خود را تقسيط كند؟

جواب : چنانچه صورتحساب مشترك بيشتر از 000-290 تومان باشد مشترك (تهراني ها) مي تواند جهت قسطي كردن صورتحساب به همراه شناسنامه تلفن همراه – كارت شناسايي – دسته چك به ساختمان شماره 3 واقع در خيابان شريعتي نرسيده به پل سيدخندان واحد آبونمان مراجعه نمايد.-مشترك براي گرفتن ريز مكالمات خود بايد چه اقدامي كند؟

جواب : مشترك بايد با ارايه شناسنامه تلفن همراه – آخرين قبض پرداختي و مدرك شناسايي خود مالك به يكي از دفاتر مراجعه كند و جهت گرفتن ريز مكالمات اقدام نمايد.-دليل تكرار بدهي در قبوض چيست ؟

جواب : تكرار بدهي در قبض به چند دليل مي تواند باشد :
1- پرداخت قبض بعد از مهلت مقرر
2-عدم پرداخت قبض
3 – تاخير يا عدم ارسال قبض پرداختي توسط بانك مربوطه به شركت ارتباطات سيار در موعد مقرر 4 – تاخير در پاسخ قبوض-براي نقل و انتقال تلفن همراه مشتركين چه اقداماتي بايد انجام دهند؟

جواب : براي نقل و انتقال تلفن همراه خريدار و فروشنده بايد به يكي از دفاترخدمات امور مشتركين مراجعه كنند و با ارايه مدارك (شناسنامه تلفن همراه – شناسنامه خريدار و فروشنده – آخرين قبض پرداختي ) نقل و انتقال انجام مي گيرد ضمنا هزينه نقل و انتقال (صد هزار ريال) در اولين قبض محاسبه مي شود.-در صورتيكه تلفن همراه به درون آب بيفتد بايد چه اقداماتي انجام داد؟

جواب : اگر گوشي تلفن همراه – درون آب بيفتد ابتدا بعد از اينكه گوشي را از آب درآورديد باطري تلفن همراه را از دستگاه درآورنده سپس سيم كارت را از دستگاه تلفن همراه خارج كنيد و دستگاه تلفن را به صورت ايستگاه در مقابل پنكه يا سشوار قرار دهيد تا كاملا خشك شود و در صورت عدم كارايي به نزديكترين نمايندگي مجاز مراجعه شود .-مشتركين براي تعويض آدرس بايد چه اقدامي انجام دهند؟

جواب : مشتركين براي تعويض آدرس بايد به يكي از دفاترخدمات امور مشتركين مراجعه كنند و آدرس و كدپستي درست و جديد را ارايه نمايند.-اگر در شناسنامه اشتباهي وجود داشته باشدمشترك بايد به كجا مراجعه كند؟

جواب : مشترك بايد با اصل شناسنامه تلفن همراه و كارت شناسايي به يكي از دفاتر امور مشتركين مراجعه كند و در آنجا نسبت به اصلاح آن اقدام نمايند.

-اگر كسي به صورت وكالتي سيم كارتي را خريداري كرده باشد چگونه مي تواند سيم كارت را به صورت قطعي به نام خود كند؟‌

جواب : در چنين مواردي شخص بايد با اصل وكالتنامه كپي برابر اصل آن و كارت شناسايي و شناسنامه تلفن همراه به يكي از دفاتر امور مشتركين مراجعه كند تا نقل و انتقال انجام شود.

-در صورتيكه قبض پرداخت شده باشد و در قبض جديد تكرار بدهي داشته باشد مشترك بايد چه اقدامي انجام دهد؟

جواب : مشترك بايد به همراه شناسنامه سيم كارت و قبض پرداختي و قبضي كه جديد آمده به علاوه كارت شناسايي به يكي از دفاتر امور مشتركين تلفن همراه مراجعه كند تا نسبت به اصلاح قبض اقدام شود.-اگر مشتركي در مورد نحوه محاسبه هزينه ها و آبونمان تلفن همراه خود شكايتي داشته باشد بايد به كجا مراجعه كند؟
جواب : ابتدا مشترك مي تواند به همراه شناسنامه تلفن همراه و كارت شناسايي و آخرين قبض تلفن همراه به يكي از مراكز دولتي تلفن همراه مراجعه كند و به واحد رسيدگي به شكايات آن اداره اعتراض كتبي خود را اعلام نمايد و در صورت قانع نشدن مشترك مي تواند به بازرسي شركت ارتباطات سيار واقع در خيابان ونك – ساختمان نوآوران طبقه 10 مراجعه نمايد.-مفهوم پيام هاي شنيداري :


- كد شماره مشترك تغيير كرده است با 118 تماس بگيريد : ممكن است Divert ناقص انجام شده باشد و در برخي از موارد اختلال در شبكه مي تواند باشد .- مفهوم پيامهاي صفحه نمايشگر :
Insert simcart: سيم كارت را داخل دستگاه قراردهيد و يا دستگاه فاقد سيم كارت مي باشد.
Network busy : شبكه اشغال و پرترافيك است .
Sim missing : گوشي تلفن همراه سيم كارت را نمي تواند شناسايي كند .
Check subscriber : سيم كارت قطع است .
Card rejected : سيم كارت مربوطه سوخته است
:PUK سيم كارت قفل كرده است
No access : به شبكه دسترسي پيدا نمي كند
Limited service: سرويس مشخصي بر روي گوشي فعال شده كه مكالمات را محدود مي كند
No network coverage : در نقطه ي كور مي باشد
Card contact block : سيم كارت مربوطه با گوشي سازگاري ندارد
: Card errorسيم كارت خراب بوده يادرآن گوشي كارنمي كند


در هنگام ارسال پيام كوتاه Check operator service : سرويس SMS براي مركز HLR معرفي نشده است .در هنگام ارسال پيام كوتاه pending : پيغام معلق است .در هنگام دريافت پيام كوتاه Out off memory simcart : inbox پر شده است و بايد خالي شود .عدم نمايشگر ID WATH LED : كسي كه با شما تماس گرفته سرويس گارد يا عدم دارد كه شماره ايشان روي نمايشگر نمي افتد.-چه شماره هايي براي نمايندگي هاي گوشي تلفن همراه اعلام شده است ؟

جواب :

1-سامسونگ – پارس قائم 8735050 8 و 11-88738510

2-زيمنس – پارس پرديس 7-88323285

3-سوني اريكسون 88286666

4 -صاايران

5- نوكيا 9-88723571 و 22261769 و88718760

6- اريكسون 1-88064920

7-سوني 66495677- گوشيهايي كه از خارج كشور وارد مي شوند بدرستي كار نمي كند براي رفع مشكل چكار بايد كرد؟
پاسخ مقام مسئول : صاحبان گوشيهايي كه با مشكل عدم شناسايي در شبكه مواجه هستند مي توانند با مراجعه به مركز امور مشتركين نسبت به ثبت شماره سريال اقدام نمايندو توضيح اينكه گوشي ها از نوع GSM بوده وطول موج آنها 900 مگاهرتز باشد.
تعرفه پيامهاي sms كه از مبدا ارسال شده ولي مقصد دريافت ننموده است چگونه در نظر گرفته مي شود؟

پاسخ مقام مسئول :زماني كه يك پيام توسط مشترك ارسال مي شود و شبكه آن را مي پذيرد هزينه ارسال يك پيام براي مشترك محاسبه مي شود و در صورت عدم دريافت توسط مشترك مخاطب بدلايل فني و شخصي ؛ پيام براي مشترك برگشت داده مي شود بدين شرح كه اگر ظرف مدت 24 ساعات گوشي مشترك مخاطب در دسترس قرار نگيرند و يا شبكه امكان ارسال پيام را بدليل اختلال نداشته باشد پيام به مشترك اول برگشت داده مي شود تا در صورت تمايل مجددا اقدام به ارسال پيام نمايد .امكان پيگيري براي كشف گوشيهاي سرقتي وجود دارد يا خير ؟
پاسخ مقام مسئول: مشترك با مراجعه به يكي از مراجع قضايي يا نواحي انتظامي در خواست رديابي گوشي مفقودي را مي نمايند كه از طريق اداره ء کل خدمات مشترکین قابل پيگيري مي باشد و شهرستانها مي توانند از طريق مراجع قضايي و امور مشتركين با بازرسي تهران در ارتباط بوده و نسبت به رديابي گوشي اقدام نمايند.

- بهترين ومطمئن ترين محل براي خريد وفروش سيم کارت کجاست؟

خريد و فروش سيم کارت ،بهتر است از طريق دفاتر مشترکين و متقاضيان تلفن همراه صورت گيرد . زیرا خريد و فروش در اين دفاتر کاملا قانوني صورت مي گيرد .- چگونه مي توانيم از فعاليت هاي دفاتر مشترکين آگاه شويم؟

سرويس ها و فعاليت ها يي که دفاتر انجام مي دهند در قالب پوستر و بروشور اطلاع رساني مي شوند . و معمولا در تمام دفاتر اين پوستر ها و بروشور ها نصب ميباشد ،در غيراينصورت واحد ارتباطا ت مردمي شركت مخابرات با تلفن 09990 پاسخگوي سوالات مي باشد .- در برخي موارد در قبض ها تلفن همراه مغايرت هايي ديده شده ، علت چيست؟

البته بايد بدانيم بين ريز مکالمات و قبض ها تفاوت هايي است . زيرا شمادر ريز مکالمات هزينه آبونمان و سرويس ها ي ويژه را نداريد ولي در قبض هااين موارد را مشاهده مي کنيد .

اين موارد مو جب تفاوت هايي مي شود ،البته در برخي موارد سيستم محاسبه صورتحساب دچار مشکلاتي شده بودکه با پي گيري ها ي به عمل آمده مقرر شده که کارشنا سان رايانه قبل از صدور قبض ها، بررسي هاي بيشري را روي صورتحساب ها انجام دهند تا چنين مشکلا تي نيز بوجود نيايد.- دليل به وجود آمدن نقطه کور و عدم آنتن دهي در برخي مناطق چيست ؟

به دليل مشکلات فني درHLR وآنتن هاي B TS در برخي اقداما ت ، اشکالات به وجود مي آيد ، که مقطعي بوده ، که پس از رفع مشکل نقاط کور از بين مي رود .- آيا دفاتر مشترکين استان ها هنوز تحت پو شش شرکت ارتباطات سيارهستند؟

شرکت ارتباطات سيار براي استانها نقش کنترلي دارد و کنترل غير منظم ،بيشتر فعاليت ها به خود دفاتر استان سپرده شده است و تهران فقط نقاط ضعف و اشکالات کار را بررسي ميکند .- چگونه مي توان با اطمينان خريد و فروش سيم کارت را انجام داد ، چه کارهايي را بايد انجام داد تا دچار مشکلات نشويم ؟

در هنگام خريد سيم کارت حتما بايد به شماره سيم کارت توجه شود و همچنين از فعال بودن آنها اطمينان حاصل کرد . در اين صورت بايد با شماره مورد نظر تماس بر قرار کرد و اگر پيام ارتباط مقور نمي با شد داشته باشيم ،سيم کارت به هيچ وجه قابل خريد و فروش نيست .

مسئله مهم در خريد سيم کارت اين است که خريدار حتما بايد فروشنده را بشناسد . تا در صورت بروز مشکلاتي بتواند به او مراجعه کند . مثلا ممکن است تلفن همراه بدهي هايي داشته باشد که روي قبض اخر که در هنگام خريد و فروش ارايه مي شود نيامده باشد و در قبض بعدي بدهي هنگفتي بيايد .چون در سند قيد مي شود که بعد از نقل و انتقال مخابرات فقط خريدار را مي شناسد و با فروشنده کاري ندارد در اينجا خريدار متضررمي گردد. همچنین به موارد دیگری چون روئیت آخرین قبض پرداختی ، دقت در زمان واگذاری اولیه ء تلفن ، جدا نبودن سیم کارت از قاب آن ، خش نداشتن سیم کارت و .. نیز باید توجه کرد.- درصورتي که سيم کارت صفر را بخواهيم خريداري کنيم ،چگونه مي توانيم آن را امتحان کنيم؟

در مورد خريد سيم کارت صفر نيز بايد دقت لازم به عمل آيد ،با شماره مورد نظر ارتباط بر قرار کنيد اگر پيام خاموش است آمد سيم کارت درست است و تنها بايد شناسنامه سيم کارت و هماهنگي در شماره هاي آن دقت شود .در غير اين صورت هر پيام ديگري مانند مقدور نمي باشد بيايد سيم کارت قابل خر يداري نيست و بايد بررسي بيشتر ي صورت گيرد.
براي شکایت و پی گیری مزاحمین SMS چگونه باید اقدام شود؟

مشترکان تلفن همراه که پیام های غیر اخلاقی و کذب در یافت می کنند جهت پیگیری از این مزاحمین می توانند با به همراه داشتن مدارک شناسایی تلفن همراه و کارت شناسایی به دفترارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت ارتباطات سیار واقع درمیدان ونک - خ ونک – برج همراه – ط 12 و یا ادارات مشترکین شهرستان کرج و شهرری مراجعه وشکایت خود را تسلیم و مراتب راپیگیری نمایند.


دیتای تلفن همراه


ديتا (DATA ) چيست ؟

جواب: برقراري ارتباط كامپيوتري صوتي براي ايجاد بزرگراه هاي ارتباطي كشور و جهان بويژه ارتباط اينتر نتي را به عهده دارد .نحوه اشتراك سرويس ديتا (DATA ) و هزينه هاي آن به چه صورت است ؟

جواب: مشترك مي تواند با همراه داشتن سند مالكيت ويا وكالتنامه ، آخرين قبض پرداختي و مدارك شناسايي به يكي از دفاتر امور مشتركين مراجعه وبا پر كردن فرم مربوطه اين سرويس را درخواست نمايد . مبلغ آبونمان اين سرويس در هر دوره 100000 ريال مي باشد . ( ماهانه 50000 ريال ) هزينه استفاده از سرويس ديتا مطابق تعرفه مكالمات تلفن همراه است .چه گوشي هايي مي توانند با استفاده از سرويس ديتا به اينتر نت متصل شوند ؟

جواب: گوشي هايي كه قابليت تصوير رنگي در حد استاندارد High Color يا True Color را داشته باشند . ضمناً بايد قابليت اتصال به مودم و اتصال به شبكه ديتا (DATA ) را نيز دارا باشند .

گوشي هايي كه فاقد امكانات ديتا(DATA )هستند چگونه مي توانند از اين سرويس استفاده نمايند ؟

جواب: اين گوشي ها بايد ازطريق كابل مخصوص به رايانه متصل شوند واز مودم رايانه استفاده كنند. اين گوشي ها از طريق كابل Infrered و يا بوسيله دستگاه مبدل موبايل ( سازگار با شبكه GSM ) به رايانه وصل مي شوند .سرويس ديتا (DATA ) چگونه بر روي موبايل راه اندازي مي شود ؟

جواب: مشترك بايد ابتدا Account يا كارت اينترنت تهيه و در منوي مخصوص Connection جديد بسازد . ( وارد كردنPassword , User name و شماره تلفن ISP ) سرعت مودم ( Maximum Data Speed ) را به KB 9600 تغييرداده Data Call را به حالت Analogue برگرداند .سپس وارد منوي Internet شده و Connect شود .شماره ديتا (DATA ) چيست و طريقه استفاده از آن به چه نحو است ؟

جواب: مشترك پس از اشتراك اين سرويس از دفتر امور مشتركين تلفن همراه شماره اي دريافت مي كند كه شماره ديتا نام دارد . كه با دادن اين شماره به ديگران مي تواند اطلاعات مختلفي از قبيل فايل هاي Text و Picture را ارسال و دريافت نمايد . براي دريافت اين اطلاعات مي بايد از طريق Windows برنامه Hyperterminal را اجرا كند . ( از طريق گوشي هاي مخصوص كه داراي حافظه براي گرفتن اطلاعات ديتا (DATA ) باشند مي توان بعد از اتصال به شبكه ديتا ( اينترنت ) اطلاعات مورد نياز را دريافت كرد .


مطالب مشابه :


دست رسی به ارتباطات در کرج

پیش شماره های تلفن ثابت مناطق مختلف کرج دو ماه پس از استفاده روی قبض تلفن مربوطه
زنگ زدن با موبایل و تلفن ثابت بدون افتادن شماره(ترفند موبایل)

4ترفند واسه زنگ زدن با موبایل و تلفن ثابت بدون که هزینه اش رو قبض در کرج این
فرهنگ كامل سوالات تلفن همراه

شدولي از تلفن ثابت زماني و آخرين قبض تلفن همراه به کرج و شهرری
نیافتادن شماره در هنگام تماس

که هزينه اش رو قبض مياد. اين کدها از تلفن همراه به تلفن ثابت تست در کرج اين
ترفند نیفتادن شماره

که هزینه اش رو قبض میاد. این کدها از تلفن همراه به تلفن ثابت تست در کرج این
توهین و بی احترامی به نماینده ثبت توهین به مجموعه دفاتر اسناد رسمی است

صدور قبض المثنی تلفن ثابت. احسان صادقیان دفتریار 778 دفتر اسناد رسمی 214 کرج. خبرگزاری فارس .
اطلاعات مفيد درباره موبايل

شدولي از تلفن ثابت زماني و آخرين قبض تلفن همراه به کرج و شهرری
هدف از نگهداری پیش نویس اسناد تنظیم شده در سامانه ثبت آنی چیست

صدور قبض المثنی تلفن ثابت. احسان صادقیان دفتریار 778 دفتر اسناد رسمی 214 کرج. خبرگزاری فارس .
برگزاری جلسه آموزش ثبت آنی برای دفاتر اسناد رسمی جنوب استان در شهرستان مهایاد

صدور قبض المثنی تلفن ثابت. احسان صادقیان دفتریار 778 دفتر اسناد رسمی 214 کرج. خبرگزاری فارس .
یکی از مشکلات ثبت آنی عدم نبود توکن برای دفتریاران اول میباشد

صدور قبض المثنی تلفن ثابت. احسان صادقیان دفتریار 778 دفتر اسناد رسمی 214 کرج. خبرگزاری فارس .
برچسب :