پرفروش ترین فیلمهای جهان در سال 2013

پرفروشترین فیلمهای جهان در سال 2013

به گزارش ایسنا ، گیشه سینمای جهان در سالی که گذشت اگرچه به مانند سال‌های قبل اقتدار لازم را نداشت، اما رقابت نزدیک فیلم‌ها در فروش داخلی و خارجی به نوعی ایجاد توازن کرده بود . در حالی که کمتر از یک هفته تا پایان سال ۲۰۱۳ مانده است .

در گزارشی نگاهی به پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای جهان در سالی که گذشت می‌اندازیم.

مرد آهنی ۳

پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما

//www.bargozideha.com/static/portal/25/252760-706911.jpg


فیلم ابرقهرمانی « مرد آهنی ۳ » به کارگردانی «شان بلک» محصول استودیو مارول کمپانی "دیسنی" که از ۱۴ آوریل ۲۰۱۳ اکران خود را آغاز کرد، از همان ابتدای سال با رقم زدن فروش ۱.۲ میلیارد دلاری عنوان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما را از آن خود کرد. این فیلم نخستین فیلم از سری آثار «مرد آهنی» و دومین فیلم مارول بعد از «انتقام‌جویان» بود که فروش آن از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرد.

«مرد آهنی ۳» در جوایز هیات انتخاب منتقدین امسال جایزه بهترین فیلم اکشن و بهترین بازیگر مرد را بدست آورد. «رابرت داونی جونیور» در نقش مرد آهنی، «گوینت پالترو» در نقش پپر پاتز و «دن چیدل» در نقش جیمز رودز، همگی در نقش‌های خود در فیلم قبلی «مرد آهنی» ظاهر شده‌اند و «جان فارو» که دو فیلم قبلی از این مجموعه را کارگردانی کرد، تهیه‌کننده اجرایی و همچنین نقش هپی هوگان را در این فیلم ایفا کرده‌ است.

«مرد آهنی ۳» در حالی پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما لقب گرفت که فیلم «آواتار» محصول ۲۰۰۹ به کارگردانی «جیمز کامرون» با فروشی بالغ بر ۲.۷۸ میلیارد دلار، فیلم «تایتانیک» دیگر ساخته «جیمز کامرون» با فروش ۲.۱۸ میلیارد دلار، «انتقام جویان» به کارگردانی «جاس ودون» با فروش ۱.۵۱ میلیارد دلار و قسمت دوم «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» با فروش ۱.۳۴ میلیارد به ترتیب مکان‌های اول تا چهارم پرفروش‌ترین‌های تمام ادوار سینما را به خود اختصاص داده‌اند.

من نفرت‌انگیز 2

نامزد بهترین انیمیشن جوایز اسکار ۲۰۱۴

//www.bargozideha.com/static/portal/45/456338-978581.jpg

قسمت دوم انیمیشن «من نفرت‌انگیز» تولید کمپانی «ایلومینیشن» که توسط کمپانی یونیورسال توزیع شد، توانست با فروش ۹۱۸ میلیون دلار پس از فیلم «مرد آهنی ۳» عنوان دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۳ را ازآن خود کند. این انیمیشن سه‌بعدی که با هزینه‌ای ۶۰ میلیون دلاری تهیه شده، در سه روز اول نمایش توانست همین مقدار فروش کند و صدر‌نشین جدول هفتگی نمایش شود.

این فیلم یکی از موفق‌ترین و سودآورترین فیلم‌های سال ۲۰۱۳ محسوب می‌شود. «من نفرت‌انگیز ۲» در فهرست اولیه نامزدهای بهترین انیمیشن جوایز اسکار ۲۰۱۴ قرار گرفته است.

سریع و خشن ۶

//www.bargozideha.com/static/portal/54/540489-898552.jpg

فیلم اکشن و هیجانی « سریع و خشن ۶ » محصول یونیورسال گرچه توانست با فروش ۷۸۸ میلیون دلاری در جایگاه سوم پرفروش‌ترین‌های سینمای جهان در سال ۲۰۱۳ و چهل‌وسومین فیلم پرفروش تاریخ سینما قرار بگیرد، اما مرگ « پل واکر » از بازیگران اصلی این مجموعه در یک سانحه رانندگی در روزهای پایانی سال ۲۰۱۳ کام سازندگان این مجموعه را تلخ کرد و ساخت مراحل پایانی قسمت جدید این فیلم را نیز به تعویق انداخت.

« پل واکر » برای بازی در نقش یک پلیس مخفی بنام « برایان اوکانر » در مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن» مشهور است و در کنار « ون دیزل » و « مایکل رودریگوئز » از بازیگران اصلی این مجموعه به حساب می‌آمد. قسمت هفتم از این فیلم اکشن و پرفروش نیز پیش از مرگ واکر تا حد زیادی تکمیل شده بود و قرار است برای فیلمبرداری صحنه‌های پایانی این فیلم از برادر « پل واکر » استفاده شود. قسمت جدید این فیلم از آوریل ۲۰۱۵ به سینماهای جهان می‌آید.

بازی های بقا 2

the hunger games catching fire

//www.bargozideha.com/static/portal/32/325211-874843.jpg

قسمت دوم فیلم هیجانی « بازی‌های بقا » محصول کمپانی لاینزگیت که برای چند هفته پیاپی پرفروش‌ترین فیلم سینمای جهان بود، در جریان اکران جهانی خود که تاکنون نیز ادامه دارد موفق به فروش ۷۶۵ میلیون دلاری شده است و در فاصله چند روز به پایان سال جاری چهارمین فیلم پرفروش ۲۰۱۳ است. قسمت اول این فیلم در سال ۲۰۱۲ با فروشی بالغ بر ۶۹۱ میلیون دلار دست یافت. این فیلم علمی تخیلی به کارگردانی فرانسیس لارنس، بر اساس کتابی به همین نام نوشته « سوزان کالینز » ساخته شده و دومین قسمت از سه‌گانه «بازی‌های بقا» و ادامه قسمت اول این فیلم در سال ۲۰۱۲ محسوب می‌شود. «جنیفر لاورنس»، «جاش هاچرسون»، «وودی هرلسون»، «لیام همسورث»، «دونالد ساترلند» و «ویلو شیلدز» که در قسمت اول این فیلم ایفای نقش کرده بودند، در قسمت دوم نیز مقابل دوربین رفته‌اند.

دانشگاه هیولاها

//www.bargozideha.com/static/portal/51/510579-395523.jpg

انیمیشن سه‌بعدی «دانشگاه هیولاها» به کارگردانی «دان اسکلنون» که در ادامه انیمیشن «کارخانه هیولاها» توسط استودیو پیکسار تولید و توسط والت دیسنی توزیع شد، با فروش ۷۴۳ میلیون دلاری پنجمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۳ است. قسمت قبلی این انیمیشن «کارخانه هیولاها» در سال ۲۰۰۱ موفق به ثبت فروش ۲۵۲ میلیون دلار شده بود. «جان گودمن»، «بیلی کریستال» و «استیو بوشمی» صداپیشگان اصلی این انیمیشن سه‌بعدی محسوب می‌شوند که داستان آن درباره دو هیولا به نام مایک و سالیوان است که در دانشگاه رقیب یکدیگر هستند، اما بعدها به بهترین دوست هم تبدیل می‌شوند. این انیمیشن در جوایز فیلم هالیوود جایزه انیمیشن سال ۲۰۱۳ را از آن خود کرد. این انیمیشن در فهرست اولیه نامردهای بهترین انیمشن جوایز اسکار ۲۰۱۴ قرار گرفته است.

مرد پولادین

man of steel

//www.bargozideha.com/static/portal/80/806119-125984.jpg


فیلم ابرقهرمانی « مرد پولادین » به کارگردانی « زاک اسنایدر » ششمین فیلم پرفروش سینمای جهان در سال ۲۰۱۳ است که توانست با اکران خود که از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳ کلید خورد، در مجموع فروش ۶۶۲ میلیون دلار را برای کمپانی برادران وارنر به ارمغان بیاورد. این فیلم دارای روایتی غیرخطی بر اساس شخصیت سوپرمن کتاب‌های کمیک شرکت دیسنی ساخته شده‌ است و «هنری کویل» در نقش سوپرمن، «امی آدامز»، «مایکل شانون»، «کوین کاستنر» و «راسل کرو» از جمله مطرح‌ترین بازیگران آن هستند.

جاذبه

از شانس‌های اصلی اسکار ۲۰۱۴

//www.bargozideha.com/static/portal/10/108914-267278.jpg

جالب است بدانید ، در میان ۱۰ فیلم پرفروش سال ۲۰۱۳ جهان تنها فیلمی که یک فیلم ابرقهرمانی و یا انیمیشن نیست فیلم « جاذبه » است که برای اولین‌بار در افتتاحیه جشنواره معتبر ونیز به روی پرده رفت.

در این فیلم فضایی «جورج کلونی» و «ساندرا بولاک» به کارگردانی «آلفونسو کواران» ایفای نقش کرده‌اند که تاکنون ۶۵۲ میلیون دلار در گیشه سینماهای جهان فروخته است. و در رتبه هفتم قرار دارد . همچنین این فیلم یکی از پرامیدترین فیلم‌ها در فصل جوایز سینمایی محسوب می‌شود. انجمن منتقدین فیلم لس‌آنجلس این فیلم را به همراه فیلم «دوازده سال بردگی» به عنوان برترین فیلم سال ۲۰۱۳ معرفی کرد. «جاذبه» که رکورددار فروش آغازین سینماهای آمریکا در ماه اکتبر است، روایتگر داستان دو فضانورد است که در جهت بهبود تلسکوپ هابل در یک پیاده‌روی فضایی به سر می‌برند، اما در همین حین انفجاری باعث سرگردانی آن‌ها در فضا شده و در ادامه تلاش آنها برای بقا و زندگی می‌شود. «جاذبه» یکی از شانس‌های اصلی در چندین بخش از جوایز اسکار ۲۰۱۴ محسوب می‌شود.

تور ، دنیای تاریک

//www.bargozideha.com/static/portal/51/512297-155314.jpg

فیلم « تور: دنیای تاریک » محصول استودیو مارول که همچنان فروش خوبی در سینماهای جهان دارد، با ثبت ۶۲۰ میلیون دلار تا به امروز هشتمین فیلم پرفروش سال است و در جدول هفتگی فروش فیلم‌ها در سینماهای جهان برای چند هفته پیاپی در صدر قرار گرفت. این فیلم که اکران خود را از ۲۲ اکتبر آغاز کرده است، قسمت دوم فیلم « تور » محصول ۲۰۱۱ است. در این فیلم که کارگردانی ان را « آلن تیلور » به عهده دارد، بازیگرانی چون «کریس همسورث»، «ناتالی پورتمن» و «آنتونی هاپکینز» ایفای نقش می‌کنند و داستان سرزمین افسانه‌ای به نام «آزگارد» است که خدایان در آن زندگی می‌کنند و اودین ( آنتونی هاپکینز ) پادشاه این سرزمین است.


خانواده کرودها

//www.bargozideha.com/static/portal/45/457120-166406.jpg

انیمیشن « خانواده کرودها » محصول کمپانی فاکس با هزینه تولید ۱۳۱ میلیون دلاری نیز با فروش ۵۸۷ میلیون دلاری در مکان نهم پرفروش‌ترین های سال قرار گرفته است. در این فیلم انیمیشن به کارگردانی «کرک دمیکو» و «کریس سندرز»؛ هنرمندانی چون «نیکولاس کیج»، «اما استون»، «رایان رینولدز»، «کاترین کینر»، «کلارک دیوک» و «کلوریس لیچمن» صداپسیگی کرده‌اند. .نام این انیمیشن نیز در فهرست اولیه جوایز بهترین انیمیشن اسکار دیده می شود.

جنگ جهانی z

//www.bargozideha.com/static/portal/46/466009-297876.jpg

مکان دهم نیز به فیلم « جنگ جهانی زد » با فروش ۵۴۰ میلیون دلار محصول پارامونت اختصاص دارد که علاوه‌بر «برد پیت»، «میراللی انوس» و «جیمز بارکادالی» نیز درآن هنرنمایی کرده‌اند. فیلمنامه این فیلم نیز بر اساس داستانی نوشته «مکس بروکس» نوشته شده و کارگردانی آن نیز برعهده «مارک فاستر» بوده است. «برد پیت» در این فیلم که پرفروش‌ترین فیلم کارنامه سینمایی وی محسوب می‌شود پ در نقش یک مامور سازمان ملل به نام «گری لین» بازی می‌کند که سفری بین‌المللی را علیه زمان شروع می‌کند تا مانع از شیوع نسل زامبی‌ها شود. او در کنار تلاش برای نجات جان مردم عادی، باید از خانواده خود نیز در برابر حمله زامبی‌ها محافظت کند.


مطالب مشابه :


بازی بن تن

بهترین - عمومی. بهترین. عمومی. بازی بن تن – موتورسواری
بهترین بازی‌ها و کنسول‌های جهان در سال ۲۰۱۴ معرفی شدند

مجله کامپیوتر - بهترین بازی‌ها و کنسول‌های جهان در سال ۲۰۱۴ معرفی شدند - مجله ای برای همه
فوتبال

بهترین های جهان - فوتبال Football)‏ یک ورزش تیمی و محبوب‌ترین بازی در سراسر جهان
عکس از بهترین ماشین ایران ,مازاراتی

بهترین ماشین های دنیا - عکس از بهترین ماشین ایران ,مازاراتی - سوپر اسپرت های جهان(سرعت=زندگی
رمز جی تی آی 5و5.5

بهترین رمز های تقلب بازی در جهان - رمز جی تی آی 5و5.5 - رمز
دانلود بازی رالی کالین مک رایی Colin McRae Rally v1.02 همراه دیتا

بهترین بازی های اندروید - دانلود بازی رالی کالین مک رایی Colin McRae Rally v1.02 همراه دیتا -
پرفروش ترین فیلمهای جهان در سال 2013

دانلود بهترین ها - پرفروش ترین فیلمهای جهان در سال 2013 - دانلود فیلم سریال موزیک انیمیشن بازی
یکی از بهترین بازی‌های رایگان در جهان برای تلفن همراه + دانلود

Ant Smasher را باید یکی از محبوب‌ترین و در حین حال کم حجم ترین بازی رایگان در جهان برای سیستم
دانلود بازی سرقت بزرگ اتومبیل: سن آندریاس Grand Theft Auto: San Andreas v1.0 همراه دیتا

بهترین بازی های اندروید - دانلود بازی سرقت بزرگ اتومبیل: سن آندریاس Grand Theft Auto: San Andreas v1.0
برچسب :