فیلم برداری از پلنگ در البرز مرکزی

این تصویر پلنگی است که اخیرا توسط دوربین های تله ای مجهز به دوربین فیلبرداری در البرز مرکزی توسط انجمن یوز پلنگ ایرانی بدست آمده است  ( اصل خبر را اینجا بخوانید ) .

درست است که دوربین های تله ای در چند سال ورودشان انقلابی در مستند کردن حیات وحش ایران به پا کرده اند و اصلا ، اصل حفاظت از یوز و اولین تصویر یوزپلنگ آسیایی در نایبندان طبس توسط همین دوربینها بدست آمد و با تصاویر این دوربینها شروع شد.

اما در این میان برخی از این تصاویر واقعا کم نظیرند . تصویر بالا هم از همین دست است . بیشتر شبیه کارت پستال میماند با پس زمینه جنگلی خزان زده و پلنگی که جلوی دوربین جولان میدهد. بی عیب و نقص.

البته این تصاویر یک تصویرند که همیشه یک تیم پشت سرش قرار دارند. اولین تصویر یوز بعد از سالها در نایبندان با زحمت و تجربه محیط بانهایی که مسیر گذر یوز را میشناختند انجام شد و تصویر برداری از این پلنگ هم با رد زنی و شناسایی قلمرو این پلنگ بوسیله اعضای انجمن یوز پلنگ ایرانی است. این بعد از فیلم محمد علی اینانلو از پلنگ در توران ، دومین فیلم برداری حرفه ای از پلنگ در ایران است ، که البته این ۴ دقیقه است و طولانی تر از فیلم اولی.


مطالب مشابه :


شکارقوچ مارکوپولو

Caspian plus Company - شکارقوچ مارکوپولو - شرکت کاسپین پلاس تولید کننده گوشت گرم گوسفندی در قرقیزستان
فیلم برداری از پلنگ در البرز مرکزی

پلنگ زخمی - فیلم برداری از پلنگ در البرز مرکزی -
برچسب :