دیدار اعضای شورای شهر و شهردار تهران با مقام معظم رهبری

دیدار اعضای شورای شهر و شهردار تهران با مقام معظم رهبری - 2

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، دوشنبه ۴ تیر، در ديدار اعضاي شوراي اسلامي، شهردار، معاونين و شهرداران مناطق مختلف تهران بر توجه همزمان به كالبد و روح شهر تهران از جمله مسائل فرهنگي و ارزشهاي ديني و اهتمام براي خدمت به مردم تأكيد و خاطرنشان كردند: مجموعه شوراي شهر و شهرداري تهران بايد با تعامل مناسب و دوستانه، انسجام و هماهنگي با يكديگر و با مجموعه دولت و دستگاههاي دولتي، در جهت حل مشكلات اصلي كلان شهر تهران گام بردارند.
ايشان ضمن قدرداني از زحمات و تلاشهاي دوره دوم شوراي اسلامي شهر تهران و همچنين شهردار تهران، مسائل بافتهاي فرسوده، محدوده شهر، حمل و نقل عمومي، محيط زيست، مسكن، و نظارت بر ساخت و سازها و استحكام آنها را از مهمترين مشكلات كلان شهر تهران برشمردند و افزودند: توقع اين است كه با همت و تلاش و با عزم جدي براي برطرف كردن ناهماهنگي هاي احتمالي ميان دستگاهها و سازمانهاي مربوط، گره اين مشكلات از جمله حمل و نقل عمومي و ترافيك گشوده و زمينه آسايش مردم فراهم شود.
رهبر انقلاب اسلامي، مشخص شدن حريم و محدوده شهر تهران و جلوگيري از ساخت و سازهاي بي رويه افراد فرصت طلب و نابودي منابع طبيعي را از ديگر مسائل مهم دانستند و تأكيد كردند: بايد پيشرفت كارها را از نزديك لمس كرد و تنها به گزارش هاي رسمي اكتفا نكرد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه بايد بر برج سازي نظارت جدي شود و اين امر در مسير صحيح خود قرار گيرد، اهميت توجه به روح شهر تهران در كنار توجه به كالبد آن را يادآور شدند و افزودند: مسائل فرهنگي در همه شهرها به ويژه تهران به عنوان پايتخت جمهوري اسلامي ايران بسيار مهم است و بايد به اين مسئله توجه شود كه فرهنگ ما فرهنگ انقلاب اسلامي و ارزشهاي ديني است.
ايشان با اشاره به تلاش برخي افراد براي زدودن ارزشهاي انقلاب اسلامي از جامعه و تغيير مسير مردم از خط انقلاب تصريح كردند: بايد ارزشهاي انقلاب و اسلام در همه بخشهاي فرهنگي رعايت شود و اين كار نيازمند تلاش، انگيزه و عزم لازم است.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين بر لزوم باز بودن درهاي شهرداري به روي مردم تأكيد كردند و افزودند: شهرداريها همواره در معرض افراد فرصت طلب و سودجو قرار دارند اما ارتباط با مردم و دسترسي آسان آنان به مديران شهرداريها، موجب مي شود زمينه بسياري از فرصت طلبي ها از بين برود.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأكيد بر لزوم برخورد جدي و قاطعانه مديران شهرداري ها با افراد فرصت طلب و در عين حال سخت گيري نكردن به مردم خاطرنشان كردند: بايد در اداره شهر از روشهاي علمي و محققان برجسته دانشگاهها نيز استفاده شود.
ايشان همچنين بر لزوم شفاف سازي هزينه ها و بودجه هاي شهرداري، رعايت بيت المال، پرهيز از تجملات و تأثيرنگذاشتن گرايش ها و اختلاف نظرهاي سياسي بر كارها و خدمت به مردم تأكيد كردند.
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: همه بايد لباس خدمت بر تن كنيد و در كنار يكديگر به مردم خدمت كنيد.
در اين ديدار آقاي چمران رئيس شوراي اسلامي شهر تهران، ضمن ارائه گزارشي از عملكرد دوره دوم شورا، تدوين چشم انداز بيست ساله شهر تهران و همچنين تهيه طرح جامع و تفصيلي شهر تهران را از مهمترين مصوبات دوره دوم شوراي شهر نام برد و بر لزوم همكاري همه دستگاهها با شوراي شهر و شهرداري تهران به منظور حل مشكلات اساسي پايتخت تأكيد كرد.
آقاي قاليباف شهردار تهران هم در گزارشي از عملكرد شهرداري، حل مشكل بافتهاي فرسوده، گسترش حمل و نقل عمومي، سرمايه گذاري در شهر تهران، اهتمام به مسائل فرهنگي، شفافيت مالي، اولويت به مناطق جنوبي تهران، خصوصي سازي بر اساس اصل 44 و كوچك سازي شهرداري را از مهمترين اقدامات انجام شده برشمرد و گفت: تهيه طرح جامع اقدامي مهم بود كه كلان شهر تهران را صاحب سند كرد.


مطالب مشابه :


شهرداران مناطق تهران

موسسه نشر شهر - شهرداران مناطق تهران - در چهارمين نمايشگاه ياد يار مهربان . شهرداران مناطق
شهرداران مناطق موظف به اختصاص رديف بودجه‌اي براي تملك املاك ريز‌دانه شدند

شرکت نوسازان منطقه 9 شهر تهران - شهرداران مناطق موظف به اختصاص رديف بودجه‌اي براي تملك
شهرداران تهران (آخرین قسمت)

وبلاگ دانشجویان شهرسازی دانشگاه آرادان - شهرداران تهران (آخرین قسمت) - اطلاعات و اخبار در
قاليباف با 15انتصاب جديد در شهرداري

براساس اين احکام جديد تعدادي از شهرداران مناطق جابه جا شهرداري هاي مناطق تهران
چند انتصاب جدید در شهرداری تهران

چند انتصاب جدید در شهرداری تهران: شهرداران مناطق 2 ، 9 و 16 صبح امروز تغییر کردند. به گزارش
قالیباف در مراسم تودیع و معارفه شهرداران مناطق 2 ، 9 و 16

قالیباف در مراسم تودیع و معارفه شهرداران مناطق 2 ، 9 و 16 : در حکومت علوی محور کار و تلاش بر
بررسي مراجع صالح رسيدگي كننده به جرائم كاركنان دولت

۴ ـ رسيدگي به جرائم شهرداران مناطق تهران و معاونين آنها .
شهردار منطقه 5 تغییر کرد/ ادامه تغییرات با جابه‌جایی شهرداران مناطق

کن مون نیوز - شهردار منطقه 5 تغییر کرد/ ادامه تغییرات با جابه‌جایی شهرداران مناطق - k.m.n
دیدار اعضای شورای شهر و شهردار تهران با مقام معظم رهبری

قالیباف - دیدار اعضای شورای شهر و شهردار تهران با مقام معظم رهبری - وبلاگ دوستداران دکتر
برچسب :