اخبارجدید آموزش وپرورش

تمام کتب تازه تالیف درسی اول مهرماه در دست دانش آموزان خواهد بود .

معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: تمام کتاب های درسی به همراه کتب پایه های دوم و ششم ابتدایی اول مهرماه در دست دانش آموزان خواهد بود.

33_MrMohammadiyan.bmp


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، محی الدین بهرام محمدیان در حاشیه مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه تکنولوژی و محصولات آموزشی که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شده بود، در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام گرفته درباره کتب درسی اظهار کرد: کتاب پایه اول ابتدایی که سال قبل تولید محتوا شده را امسال در صورت وجود اشکالات بر طرف کرده ایم.

وی افزود: کتب پایه دوم ابتدایی نیز در حال حاضر تولید محتوا شده است و محتوای آن در ویرايش نهایی قرار دارد و آنها را برای دوره های تربیت مدرس آماده سازی می کنیم.

محمدیان به تالیف کتب پایه تازه تاسیس ششم ابتدایی هم اشاره و خاطرنشان کرد: کتب پایه ششم ابتدایی تولید محتوا شده و در حال اعتبار بخشی به آنها هستیم و از صاحب نظران و معلمان استانی هم نظر خواهی می کنیم.

وی با اشاره به اینکه تمام کتب درسی اول مهرماه در دست تمام دانش آموزان قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: کتاب های دوم و ششم ابتدایی هم مانند دیگر کتب در موعد مقرر در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اضافه کرد: کتاب ها آماده شده و اعتبار بخشی نسبت به کتابها هم انجام گرفته و به عبارت دیگر رفت و برگشت کارشناسانه بین معلمان و مولفان انجام و با نهایی شدن برنامه ریزی به گونه ای تنظیم شده که تا پایان خردادماه پرینت اولیه آنها عمل شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری پانا مبنی بر اینکه کتاب های تازه تالیف برای اعتبار بخشی به استانها ارسال شده است چه زمانی به دست مولفان خواهد رسید گفت: کتب دوم ابتدایی به دست مولفان برگشته است و جمع بندی کرده ایم و کتب ششم ابتدایی هم تا 5 اردیبهشت ماه باز خواهد گشت.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که امسال چقدر تغییرات در کتب درسی خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: به معنای کلی برای تغییر در پایه های دیگر تغییرات نداریم و فقط اصلاحات جزئی در مقاطع دبیرستانی خواهیم داشت.

 120 هزار معلم پايه هاي دوم وششم ابتدايي درسال تحصيلي جديد آموزش قرآني مي ببينند.

با برگزاري بيست و ششمين جلسه كميسيون توسعه آموزش عمومي قرآن كريم درسالن جلسات ساختمان علاقمندان مقررشد درسال تحصيلي جديد، 120 هزار معلم پايه هاي دوم وششم ابتدايي آموزش هاي قرآني لازم را فرا گيرند.

9_Children.bmp


به گزارش روابط عمومي معاونت آموزش ابتدايي و به نقل از مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در بيست و ششمين جلسه كميسيون توسعه آموزش عمومي قرآن كريم ضمن تبيين وبررسي اهداف عمومي آموزش قرآن كريم بخشي از اين اهداف نيز به تصويب رسيد ودرادامه گزارش كارگروه نيروي انساني (توسط نماينده مركز برنامه ريزي وآموزش نيروي انساني آموزش وپرورش) واجراي طرح ملي حفظ قرآن كريم واعتبارات آن ارائه شد.

براساس اين گزارش دراين نشست كه با حضور افتخاري، رئيس فراكسيون قرآن، نماز وعترت مجلس شوراي اسلامي ، هژبري ،معاون پرورشي وفرهنگي ، بنيادي ، مشاور قرآني وزير ومديركل قرآن، نمازوعترت آموزش وپرورش وتني چند ازاعضاي كميسيون توسعه آموزش عمومي قرآن كريم برگزار شد، بنيادي با اشاره به گزارش ارائه شده توسط كارگروه نيروي انساني در اين جلسه تصريح كرد: سال گذشته 70 هزار معلم پايه اول ابتدايي با توجه به اجراي طرح تحول بنيادين تحت آموزش هاي ضمن خدمت كتب جديد التاليف بويژه آموزش هاي قرآني قرار گرفتند ومقرر شده است ، درسال جاري نيز 120 هزار معلم پايه دوم وششم ابتدايي نيز آموزش هاي قرآني لازم را فرا گيرند.

وي اضافه كرد: درسال گذشته طرحي تحت عنوان ، آموزش هاي مدرسه محور با اولويت طرح نهضت ملي حفظ قرآن كريم با توجه به تاكيدات وزير آموزش وپرورش با مديريت مديران مدارس برگزار شد.

رئيس دبيرخانه كميسيون توسعه آموزش عمومي قرآن كريم يادآور شد:تاكنون 3 ميليون و530 هزار و458 نفر درطرح نهضت ملي حفظ قرآن كريم دانش آموزان وفرهنگيان ثبت نام كرده اند.

 به گفته ي بنيادي دراين نشست اعضا از اهتمام وبرنامه ريزي هاي مجدانه وزير آموزش وپرورش بواسطه اجراي اين طرح تقدير كردند.

منبع :معاونت آموزش ابتدایی


مطالب مشابه :


سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

مطالعات برنامه درسی - سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی - برنامه‌ریزی و تألیف کتب درسی:
اخبارجدید آموزش وپرورش

تمام کتب تازه تالیف درسی اول مهرماه در دست دانش آموزان خواهد بود . معاون وزیر و رییس سازمان
دلایل حذف˝خانواده آقای هاشمی˝از کتاب‌ درسی

حمید جعفری - دلایل حذف˝خانواده آقای هاشمی˝از کتاب‌ درسی - علمی و آموزشی و فرهنگی
محتوای آموزش در دوره ابتدایی

علاوه بر کتب درسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی محتوای آموزشی الکترونیکی را به عنوان
حسن ملکی

او مدتها در سازمان تألیف کتب درسی فعالیت داشته است و از این رو تجارب ارزشمندی در این زمینه
توزیع کتب‌ درسی از 15 شهریور

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قیمت کتب درسی
زمان توزیع کتب‌ درسی اعلام شد

خبر های "مهم" فرهنگیان - زمان توزیع کتبدرسی اعلام شد -
دانلود کتب درسی

گروه کامپیوتر كاردانش - دانلود کتب درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای
دانلود کتب درسی

مهندسی مکانیک و تاسیسات ساختمان - دانلود کتب درسی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس .
برنامه درسی وشیوه های سازمان دهی آن

مطالعات برنامه درسی، آموزش، روانشناسی - برنامه درسی وشیوه های سازمان دهی آن - (مباحث علوم
برچسب :