به یاد چهلمین روز درگذشت مادر بزرگ عزیزم

این مطلب را به یاد بانویی می نویسم که یادش همیشه با من است و بسیار دوستش دارم امیدوارم خداوند او را با حوریان بهشتی همراه کند .

نازنینم در این روز های نامهربانی برایم مهربان بودی ، برایم عشق بودی ، می دانم روزگار با تو آنگونه که تو با او مهربان بودی مهربان نبود . اما خدای مهربانی ها نگهدار تو در لحظات سخت زندگی بود . می دانم .  آنگاه که تو با مشکلات می جنگیدی ستایشت می کردم  ، زندگی بدون داشتن تکیه گاه ، بدون داشتن همسری برای مصون ماندن از گزند مردمان بد بسیار سخت است و تو این کار را تمام کردی . دیگر از چه بگویم ! من هنوز به افتخار مادری نائل نشده ام ولی خوب می دانم برای مادری چون تو و دخترانت سخت است چهل سال تحمل موجودی غیر قابل تحمل که با بند بند روانت بازی می کند . آه که تو چقدر صبور بودی ... دلم برایت تنگ شده . چهل روز است که دیگر از درد هایت گله نمی کنی ، چهل روز است که دیگر خانه ات خالی شده ، چهل روز است صدای پر مهرت در گوشم زمزمه می کند " ساناز مادر مواظب خودت باش ، به من سر نمی زنی  "

همیشه می شنیدم می گفتند : خدا سایه بزرگتر ها را کم نکند  و حالا می فهمم یعنی چه ؟ مادر بزرگ خوبم چگونه دلت آمد تنها نور دیده ات را تنها بگذاری ؟ نمی دانی در فراقت چگونه اشک ریخت . من برای از دست دادن تو ،  برای بی مادر شدن نور دیدگانت ، برای مادر بی مادر شده ام گریستم و گریستم و گریستم . آه دلم می خواهد به قدر دنیا گریه کنم . چقدر این دنیا با همه زیبایی هایش بی رحم است .

نمی دانی آن زمان که در آرامگاه همیشگیت آرمیدی چقدر زیبا شده بودی ! چقدر آرام بودی ! درست همانطور که می خواستی در منزلی نو ، در باغی زیبا ، در کنار سیدی با تقوا جای گرفتی . همه چیز آن طور که در شان تو بود انجام شد . عزیزم برایمان دعا کن ، دعا کن روشنی قلبت در پناه پروردگارت زندگی خوبی داشته باشد . دعا کن مامان برگ گلم و دختران به سوگ نشسته ات همیشه سالم و شاد باشند . چون تو خود نیز فرشته شادی ها بودی . امیدوارم خدای بزرگ به مادر عزیزم صبر و تامل این غم بزرگ را عنایت کند.

یادت همیشه با ماست .


مطالب مشابه :


به مناسبت چهلمین روز درگذشت برادرم

این روزها - به مناسبت چهلمین روز درگذشت برادرم - این روزها که می گذرد - این روزها
به یاد چهلمین روز درگذشت مادر بزرگ عزیزم

sunlounge - به یاد چهلمین روز درگذشت مادر بزرگ عزیزم - اتاق شيشه اي
269- متن ترانه های لری (زنگ زنگ)

لُرِسّو(لرستان) - 269- متن ترانه های لری (زنگ زنگ) چهلمین متن ترانه های لری - ترانه زنگ
وصیت نامه ی شهید علی خلیلی به مناسبت چهلمین روز شهادت

وبلاگ دانشجویان داروسازی 92 اصفهان - وصیت نامه ی شهید علی خلیلی به مناسبت چهلمین روز شهادت
برگی از تاریخ ( چهلمین صعود به دماوند در سن 61 سالگی )

کومالیا - برگی از تاریخ ( چهلمین صعود به دماوند در سن 61 سالگی ) - «عشق به طبیعت، عشق به زندگی است»
تقویم چهلمین دوره آزمون دستیاری منتشر شد

دستياري 100 درصد - تقویم چهلمین دوره آزمون دستیاری منتشر شد - - دستياري 100 درصد
متن کامل قانون مدنی افغانستان

دانلود Download دانلود متن کامل قانون مدنی افغانستان چهلمین روز در گذشت آیت الله
مجلس ختم چهلمین روز درگذشت مرحوم مغفور حمید وصال

کن مون نیوز - مجلس ختم چهلمین روز درگذشت مرحوم مغفور حمید وصال - k.m.n شعر و متن
برچسب :