دود گودبرداری غیر اصولی در چشم همسایه ها

smoke_eyes_nonnormative_neighbors.jpg

با وجود هشدار های ایمنی گودبرداری های غیر اصولی، هنوز هم خسارت می زند و دود این بی احتیاطی ها به چشم همسایه ها می رود...

به گزارش ایمنا، عطش انسان در این روزها برای ساخت و ساز انگار فروکش نمی کند همین عامل موجب می شود تا از دور و نزدیک خبر فرو ریختن ساختمان ها و آسیبهای جانی و مالی در زمان گودبرداری را بشنویم.
داد و فریاد ها برای توجه به ایمنی و نصب سازه نگهبان در زمان گودبرداری سال هاست شنیده می شود اما کو گوش شنوا...! همین امروز صبح در خیابان جی اصفهان در زمان گود برداری یک ساختمان فرو ریخت و علاوه بر آسیب های مالی، خانواده ای نیز آواره شدند.
کازرونی همسایه دیوار به دیوار زمین در حال گود برداری در رابطه با حادثه صبح امروز می گوید: نزدیکی های ساعت ۱۰ صبح صدای بلندی از خانه‌ی کناری شنیده شد و پس از آن گرد و خاک و صدای ناله و کمک خواستن یک خانم به هوا رفت.
وی از ترک خوردن دیوار های خانه خود ابزار ناراحتی می کند و ادامه می دهد: اگر مالک با رعایت اصول ایمنی اقدام به گودبرداری می کرد نه خانه همسایه‌‌ی دست راست ویران می شد و نه ما مجبور می شدیم با ترس و لرز در خانه زندگی کنیم.
 سازمان آتش نشانی علت این حادثه را مهاربندی و گود برداری غیر اصولی اعلام و توصیه کرد: مالکینی که می خواهند گودبرداری انجام دهند لازم است با رعایت کامل دستورالعمل ها و اصول ایمنی اقدام نمایند.
این سازمان همچنین به ساکنان ساختمان های مجاور این محدوده نیز هشدار داد که در صورت امکان منازل خود را تخلیه کنند و اثاثیه مجاور دیوار سمت گود برداری شده را با رعایت احتیاط و ایمنی جا به جا نمایند.
 رییس كمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان در این رابطه می گوید: باید اصول ایمنی در زمان گود برداری رعایت شود تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.
مصطفی بهبهانی ادامه می دهد: در زمان گود برداری ابتدا مالک باید به مهندسین ناظر سازمان نظام مهندسی اطلاع دهد و ناظر نیز پس از بررسی پلاک های مجاور در صورت نیاز، برای تهیه نقشه و نصب سازه نگهبان نظارت نماید.
وی با بیان این که دستورالعمل ها در این خصوص واضح و شفاف است اما برخی افراد آنها را رعایت نمی کنند، اضافه می کند: در صورت گزارش گودبرداری غیر اصولی ابتدا متخلف که می تواند مالک، مهندس ناظر و یا فرد دیگری باشد شناسایی می شود و سپس میزان جریمه وی مشخص می گردد.
بهبهانی با بیان این که خوشبختانه در شهر اصفهان با نظارت های صورت گرفته و اطلاع رسانی های انجام شده آمار این گونه مشکلات بسیار کم است، می افزاید: با توجه به این که خاک اصفهان نیز در برخی مناطق مناسب نیست، در صورت عدم رعایت اصول ایمنی تخریب در زمان گود برداری را شاهد هستیم.
وی در پایان تاکید می کند: با برنامه ریزی های انجام شده سازمان آتش نشانی نیز اصولی بودن گودبرداری ها را بررسی می کند تا احتمال آسیب رسیدن به ساختمان های مجاور کاهش یابد./۱۲
03072012284.jpg03072012285.jpg03072012286.jpgjj.jpg
  منبع : ایمنا


مطالب مشابه :


خرید و رزرو بلیط قطار (رجا) و اطلاعات موردنیاز مسافرین (http://www.raja.ir)

TOTAL QUALITY MANAGEMENT - خرید و رزرو بلیط قطار (رجا) و اطلاعات موردنیاز مسافرین (http://www.raja.ir) - مدیریت
غمگین

خریداینترنتی بلیط
تفاوت بلوک های سبک AAC با CLC

خریداینترنتی بلیط
دانلود رایگان پروژه بارگذاری همراه نقشه ها و...

خریداینترنتی بلیط
دود گودبرداری غیر اصولی در چشم همسایه ها

خریداینترنتی بلیط
درخواست برخورد شدید با شهردار منطقه 2

خریداینترنتی بلیط
نحوه اتصال تری دی پانل ها به ستون و یا سقف

خریداینترنتی بلیط
برچسب :