چگونه ایمیل بسازیم؟

   1-    در مر حله  اول در سایت  yahoo  به آدرس www.yahoo.com  وارد می شویم.2-در مرحله دوم بر روی با تن  Signup  که طبق شکل پا یین نشان داده شده است کلیک می کنید .                ۳-  در مرحله سوم  صفجه پایین باز می شود که می توان یک Emilرا درست کرد.و قبل از آن توجه شما را به شماره های  که در کنار هر قسمت بارنگ مشگی می باشد جلب می کنم که با توجه به آن قسمت های مختلف فرم زیر را تکمیل می کنیم که عبارت است از:

  1-قسمت نام ونام خانوادگی یا (My Name) می باشد که در این قست نام کوچک در قسمت (ّFirst Name) و نا م خانوادگی در قسمت (Last Name) نوشته می شود . در ضمن حتما واجب نیست که نام واقعی را ذکر کنید و می توانید اسمی برای این قسمت به صورت مستعار انتخاب نمایید.

2- این قسمت (Gender) در قسمت مرد (Male) یا زن (Female) را انتخاب می کنیم.

۳- در قسمت تاریخ تولد (Birthday) که اولین قسمت که در آن متن (Select Month) آمده است نام ماه تولد که به صورت میلادی می باشد را انتخاب می کنیم. در قسمت  دوم  که در آن متن (day) آمده روز تولد و در قسمت سوم هم سال تولد به میلادی می نویسم.

4- در قسمت محل زندگی یا ( I live in  ) نا م  محل زندگی که در آنجا وجود دارد از فهرست  به رو انتخاب می کنید . اما متأسفانه به دلیل تحریم های موجود نام کشور عزیز و پرافتخارما ن ( Iran ) در این فهرست موجود نمی باشد با وجود این شما می توانید فعلاْ نام دیگری را انتخاب نمایید.تذکر در این مورد این است که اگر بعضی از کشور ها را به عنوان محل زندگی انتخاب نمایید. در زیر آن محلی برای وارد کرد کد ( code ) باز می شود که باید در آن کدی به دلخواه وارد نمایید . که البته در شکل پایین جای این کد وجود ندارد.

5- قسمت اتخاب نام ایمیل ( Yahoo ID and Email  ) که مهم ترین قسمت ساخت یک ایمیل به حساب می آید . توصیه می کنم قبل از اقدام به ساخت ایمیل حتما چند نام ایمیل بر خود یادداشت کرده با شید وچه مشخصات قبلی و چه مشخصاتی که از این به بعد توضیح می دهم را حتماً در جایی نوشته و به صورت آماده داشته باشید . بعد از تایپ نا م مورد نظرتان با تن روبه روی آن که باتن ( Check ) می باشد را کلیک کنید تا نام ایمیل تایید گردد وبه صورت متن کاملی ویکپارچه در بیایید . اما اگر نامی که شما اتخاب کردید تایید نشود ایمیل های پشنهادی را در زیر آن نمایش داده می شود که با مقداری تغییر از ایمیل تایپ شوده شما می باشد در صورتی مایل بودید میتوانید یکی از آنها را به عنوان نام ایمیل خود انتخاب کنید . امٌا در صورتی که ایمیل های پیشنهاد شوده  مورد نظر شما نبودنند .عجله نکنید می توانید نام هایی مختلف دیگری را که دوست دارید را دوباره  تایپ کرده  ودوباره  باتن ( Check ) کلیک کنید  وآن را تایید کنید تا  نام شما تایید شود و توجه داشته باشید نام هایی که تعیید نمی شوندعمدتا می توانید با اضافه کردن عدد یا حرفی تایید آنها را هم بگیرید.

6- قسمت رمز عبور ایمیل ( password ) که در این قسمت همان قور که از اسم آن مشخص می باشد با ید  رمزی  را برای  ورود به ایمیل خود انتخاب کرد این است که در این قسمت باید رعایت کرد اولا رمز عبور باید بیشتر از 6 کاراکتر باشد دوماً رمز عبور نباید ساده باشد و اگر رمز شما به طور ساده باشد اجازه ساخت ایمیل به شوما داده نمی شود جدیداٌ سایت یاهو برای  این قسمت پارامتری تعریف کرده که در جلو آن به صورت 4 خانه میباشد وازمانی که شمار رمزی راانتخاب میکنید سادگی و یا پیچیدگی رمز عبور را تعیین میکند که در صورتی که رمز عبور شما  خیلی ساده باشد یکی از چهار خانه رنگی ( سبز رنگ ) می شود واگر پیچیدگی قابل قبولی داشته با شد  سه خانه به صورت رنگی در می آید و به همین صورت اگر پیچیدگی رمز عبوری شما بیشتر باشد چهار خانه به صورت رنگی در می آید اما به طور معمول باید  زمانی که شما رمز عبور را وارد می کنید باید یه خانه آن به صورت رنگی در بیاید نکته  مهم درذ مورد آن این است که برای پیچیدگی و قابل قبول شدن رمز عبوری  باید از حروف و اعداد در رمز عبوری استفاده نمایید و اگر علاقه دارید رمز عبوری شما خیلی پیچیده باشد  میتوانید از علامت ها مانند @،  &، ^، ... استفاده نمایید که حداقل سه خانه از چهار خانه روبه روی قسمت  رمز عبور ( password ) رنگی می شود.

7- قسمت  تکرار  رمز عبور ایمیل تنها کافیست  رمز عبوری را به طور صحیح دوباره وارد نمایید در ضمن فراموش نکنید رمزتان را اگر می خواهید کسی به ایمیلتان دسترسی نداشته باشد رمز عبورتان را به هیچ شخصی ندهید به دلیل این که رمز عبوری یک مسئله شخصی میباشد ونبید مطرح شود.

8- قسمت ایمیل کمکی ( ) این قسمت به صورت اختیاری میباشد و برای شما که اولین بار می باشد ایمیل خود را میخواهید بسازید لازم نمی باشد اما این قسمت را برای  را توضیح میدهیم  تا  شما حداقل با چگونگی  عمل کرد واستفاده از آن آشنا شوید در این قسمت شما یک ایمیل را وارد می کنید که قبلاٌ درست کرده اید  را به صور کامل در این قسمت وارد میکنید تا زمانی که شما نتوانستید به هر دلیل وارد ایمیلتان بشوید که یکی از دلیل آن میتوتند فراموش کردن رمز عبور باشد از طرف یا هو پیغامی برای شما به ایمیل کمکی که دراین قسمت وارد می کنید ارسال میشود که در آن رمز شما به اطلاع شما می رسد که احتملاٌ هم رمز قبلی شما هم نمی باشد و رمز جدیدی  در نظر گرفته شده است .

9-  قسمت انتخاب سوال در این قسمت که باید شما در کادر روبرو که متن (  ) آمه است باید یک سوال را به دلخواه انتخاب نمایید که در این کادر سولات مختلفی می باشد که به طور مثال (  ) که معنایی آن این است در کودکی  چه شخصی  را دوست داشتید  و یا سوالات دیگر ...  ،ولی ضروت این کار  چیست ؟ این قسمتی برا زمانی از تعبیه شوده است که شما رمز عبوری خود را فراموش می کنید و برای برگراندن رمز عبور و ورود به ایمیلتان را همین سوال را از شما می پرسد که شما باید جواب آن را بدهید که جواب این سوال در قسمت بعد می باشد باید وارد نمایید.

10- قسمت جواب به سوال  در این قسمت کافیست که  جواب را برای خود در جایی یاداشت نمایید که در زمانی که پسورد را فراموش کرده اید بتوانید جواب آن را بدهید در این قسمت جواب این سوال می تواند یک کلمه باشد یا بیشتر وارد نمایید.

11- کد امنیتی در این قسمت تنها کاقیست کدی که در شکل پایین به صورت حروف و یا اعداد ناهمگون و مواج  در آمده است به دقت وارد وارد کادر روربه رو نمایید و البته این نکته قابل ذکر است که احتمال دارد که شما بخاطر نا همگون بودن  شکل پایین، کد را اشتباه وارد نمایید و به همین دلیل زمانی که شما در آخر کار بر  روی دکمه (  ) کلیک می کنید از شما خطا بگیرد  در صورت که چنین مسئله ای به وجود آمدن کافیست دوباره کد پایین را ورد نمایید و ضمناٌ درباره این مطلب که چرا ما باید این کد را وارد نماییم باید خاطر نشان بشوم که این خارج از بحث ما می باشد تنها برای آشنایی و اطلاع شما می توان به این  توضیح بسنده کرد که این قسمت ضرورتی برای حفظ امنیت خود سایت  در سایت قرار گرفته  است  و برای جلوگیری از حمله ی هکرها  وخرابکاران  اینترنتی  می باشد  که با استفاده  از برنامه هایی  خاصی برای ثبت نام چندبن باره در سایت اقدام کرد که باعث اختلال در سایت میشود که سایت برای جلوگیری از نوع خرابکاری ها از این  ترفند استفاده می کند.

12-  در این قسمت تنها کافیست در مکان روبرو تیک زده که بحث در مورد این موضوع نمی گنجد  در باب این بحث چگونگی سرویس یاهو  برای شما  ارائه می دهد و مسائل امنیتی وحفاضیت از اطللاعات شما  ودریافت نامه هایی اکتریکی از یاهو میباشد که باید برای ساخت ایمیل آن را تیک بزنید وتعیید کنید و تعیید کنید ومعمولاٌ مورد قابل صحبتی نمی باشد


مطالب مشابه :


چگونه وارد ایمیل خود شویم؟ (سرویس جیمیل)

چگونه وارد ایمیل خود شویم؟ شوید و یا چگونه از آن خارج شوید، خارج شدن از ایمیل خود را
چگونه ایمیل بسازیم ؟ آموزش ساخت ایمیل

چگونه ایمیل www.yahoo.com وارد می شویم. نشان شوم که این خارج از بحث ما می باشد تنها
چگونه از طریق اینترنت میلیاردر شویم؟ (کاملا قانونی)

چگونه از طریق این تبلیغات بصورت ارسال ایمیل از طرف گرین Logout : خارج شدن از
چگونه در یاهو ایمیل بسازید؟

بدین منظور به سایت یاهو به آدرس www.yahoo.com وارد می شویم از حالت انتخاب خارج چگونه ایمیل
چگونه در یک دانشگاه معتبر پذیرش شویم؟

چگونه در یک دانشگاه معتبر پذیرش شویم؟ ایمیل، از ساختارهای در خارج از کشور دارید
چگونه ایمیل بسازیم؟

چگونه ایمیل خاطر نشان بشوم که این خارج از بحث ما می باشد تنها چگونه چاق شویم
چگونه با یه دختر اشنا شویم؟

نظرات یا با ایمیل ارسال کنه چگونه دوست شویم که نوشته و سفر به خارج از
چگونه از مشخصات راجع به کامپیوترمان مطلع شویم ؟

خود یا با فرستادن ایمیل انتقادات و چگونه از دردهای ناشی از سفر خارج از جاده
برچسب :