لاتاری

سئوالاتی که از شما در فرم لاتاری امسال پرسیده میشه:

1. FULL NAME - Last/Family Name, First نام کوچک و نام خانوادگی ...

Last/Family Name یعنی نام فامیلی شما.....مثلا باقری نیا..

( همیشه منظور از middle name یعنی قسمت دوم نام کوچک...مثلا برای کسیکه اسم کوچکش محمد تقی mohammad Taghi است:

middle name اش میشه :تقی .. ..و first name اش میشه: محمد)...

ولی اگر این محمدتقی در شناسنامه/پاسپورتتان یک کلمه و سرهم است

مثلا mohammadTaghi :

دیگه middle name لازم نیست و NO middle name را تیک بزنید.)..

برای خانمها هم همینطوره.. حال اگر هم مثلا لقب "سید" یا "سیده" توی اسم کوچکتان است ـ مثلا "سیده مریم" این سیده و مریم جمعا میشه first name شما...سید یا سیده اسم نسیتند لقب هستند و بخشی از first name شما است...

بخش بعدی اسم کوچک شما (اگر دارید و جدا از اسم اولتان نوشته شده توی پاسپورت یا شناسنامه تون) هم میشه middle name تان...مثلا سید علی رضا (نه سید علیرضا - که سرهم نوشته شده توی پاسپورت یا شناسنامه تان-) اینجا اون "رضا"ی جدا-نوشته شده میشه middle name شما...برای خانمها هم همینطوره...

2. DATE OF BIRTH - Day, Month, year تاریخ تولد به تاریخ میلادی....اگر پاسپورت ایرانی ندارید برای تبدیل تاریخ تولد های ایرانی به میلادی میتونید از سایت http://www.time.ir/ استفاده کنید..

3. GENDER - Male or Female جنسیت ......Male یعنی مرد/مذکر/پسر.......Female هم یعنی زن/مونث/دختر...

4. CITY WHERE YOU WERE BORN شهر یا روستای محل تولد

5. COUNTRY WHERE YOU WERE BORN - کشور محل تولد

6-COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY کشور مجاز محل تولد ،
(توضیح : کسانیکه کشور محل تولدشان در لیست کشورهای مجاز برای این لاتاری نیست ، یعنی مثلا متولد ایران نیستند، ولی کشور محل تولد همسر فعلی یا پدر یا مادرشان در لیست مجاز هست، می توانند از کشور محل تولد همسر یا پدر یا مادرشان - اگر در لیست کشورهای مجاز برای شرکت در این لاتاری است- استفاده ( چارج ) کنند و نام ان کشور را بنویسند ...

در غیر اینصورت و اگر کشور محل تولدتان در لیست کشورهای مجاز برای این لاتاری هست(مثلا اگر متولد ایران هستید) در پاسخ به این سوال:

Are you claiming eligibility based on the country where you were born?

گزینه "YES" را تبک بزنید.


7. photographs ( آدرس عکسهاتون را از توی کامپیوترتان و یا از توی cd یا usb تان پیدا و آپلود کنید )

8. MAILING ADDRESS – In Care Of, Address LineDistrict/Country/Province/State, Postal Code/Zip code آدرس پستی شما ( هر آدرسی که برایتان راحتتر است )، اگر برنده شوید نامه یا فرمها برایتان به همین آدرس ارسال می شود. البته چند ساله که با ایمیل انجام میشه بیشتر مکاتبات..نوشتن آدرس در زبان انگلیسی برعکس فارسی از نام شخص شروع می شه و به کشور ختم می شه.... نمونه ای را اینجا ببینید...
راهنمای درج آدرس به زبان انگلیسی........(zip code زیپ کد یعنی کد پستی)..توی امریکا بهش میگن "زیپ کد".. .

(In Care Of یعنی نام و نام خانوادگی شما.) ...

( second address و یا Line 2 هم یعنی دنباله و بقیه آدرس مثلا کوچه و فلکه و پلاک و فلان و غیره.) ...

نحوه نوشتن آدرس به انگلیسی را (اگر در ایران ساکن هستید) را بهتره که از اداره پست محله تون بپرسید اونها واردتر هستند و مخصوص محله شما بهتون راهنمایی می کنند چونکه اونها هستند که اینجور نامه ها را باید راحتتر بدست گیرنده در اون محله برسونند. و تجربه دارند برای همون محله..

خیابان- کوچه- پلاک- طبقه- واحد-  شهر- استان  و کد پستی و کشور : آدرس نویسی معمولا از مکان کوچکتر شروع و به محل بزرگتر و بعدش هم شهر و استان و کد پستی و کشور ختم میشه.

یک مثال.. مثلا:

 ایران - تبریز - خیابان بهار - کوچه ی نهم - مجتمع گلستان- سمت راست - درب/پلاک چهارم - کد پستی 12345-67890 - آقای مثلا تبریزی

به انگلیسی میشه:

care of: Mr. tabrizi

.fourth house on the right- ninth alley - golestan complex- Bahar st. -

یا بجای fourth house on the right میشه نوشت:

#4

city : tabriz

azarbayjan sharghi   :-province/state

postal/zip code : 12345-67890 

  country : Iran9. COUNTRY WHERE YOU LIVE کشور محل سکونت فعلی شما

10. PHONE NUMBER (optional) تلفن شما ( اجباری نیست ولی حتما بنویسید )

11. E-MAIL ADDRESS ایمیل شما ( اجباری است و از امسال دوبار باید واردش کنید). برای پیگیریهای بعدی پرونده فقط اگر selected شده ( انتخاب شده ) بشید... selected شدن ( انتخاب شدن ) را فقط با نامه ی کتبی به آنها اطلاع میدهند. از اون به بعدش را با تلفن با ایمیل میتونید پیگیری کنید با مرکز KCC در امریکا یا کنسولگری محل مصاحبه تون. چون سریعتره)....اصلا و به هیچوجه ایمیل ادرس اداری/کاری تان را ننویسید. فقط ایمیل شخصی تان را بنویسید. بسیار مهمه....

12-WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED, AS OF TODAY? :
آخرین (بالاترین ) مدرک تحصیلی فعلی و امروز شما

(1) Primary school only, دبستان
(2) High school, no degree, دبیرستان ناتمام
(3)high school degree دیپلم دبیرستان
(4) vocational school, فوق دیپلم با هنرستان یا آموزشگاه فنی یا خصوصی (یا هر نوع آموزشگاه تخصصی کوتاه مدت خصوصی یا دولتی که قبل یا بعد از دبیرستان و یا بدون داشتن دیپلم دبیرستان برای آموزش یک فن یا حرفه گذرانده اید و خلاصه فعلا بالاترین مدرک شما محسوب میشه)
(5) Some university courses, دانشگاه ناتمام یا فقط چند واحد دانشگاهی- هنوز لیسانس نگرفته اید.
(6) University degree, لیسانس دانشگاه گرفته اید (فارغ التحصیل شده اید در لیسانس دانشگاهی).
(7) Some graduate level courses, degree, فوق لیسانس ناتمام، یا فقط چند واحد فوق لیسانس
(8) Master degree فوق لیسانس گرفته اید.
(9) Some doctorate level courses, دکترای ( هر رشته ای) ناتمام یا فقط چند واحد دکترا
(10) Doctorate degree. مدرک دکترا (ی هر رشته ای) را گرفته اید/تمام کرده اید.

13. MARITAL STATUS -وضعیت ازدواجی فعلی بهنگام تنظیم این فرم:

Unmarried, Married, Divorced, Widowed, or Legally Separated

به ترتیب: مجرد/هرگز ازدواج نکرده Unmarried ،

 متاهل Married ،

 طلاق قانونی Divorced،

 بیوه Widowed،

 جدا شده (قانونی ، و یا با توافق دادگاه یا محضر)Legally Separated

...، اگر بدون حکم دادگاه یا محضر (و صرفا شفاهی و لفظی جدا شده اید و هیچگونه قرارداد کتبی جدایی توی شناسنامه (رای کتبی دادگاه) بین خودتان ندارید هنوز هم متاهل محسوب می شوید)

تفاوت بین طلاق و جداشده:

DIVORCED  معمولا بعد از 2 سال بعد از جدایی توسط حکم دادگاه خانواده حکمش صادر میشه. (بستگی به قوانین کشور محل زندگیتون داره)...
LEGALLY SEPARATED یعنی با "توافق کتبی" دو همسر از هم جدا شده اند و در "ادرسهای جداگانه زندگی می کنند" اما هنوز از دادگاه حکم طلاق دریافت نکرده اند و هنوز اون "ازدواجشون باطل نشده" و نمیتونن دوباره "ازدواج جدید با کسی دیگه" کنند. و در حال حاضر ازدواج "جدیدشون با کسی دیگه" خلاف/جرم محسوب میشه...Legally Separated ها معمولا کسانی هستند که تقاضای طلاق کرده و در حال حاضر در پروسه طلاق هستند اما هنوز حکم طلاقشون کتبا توسط دادگاه صادر نشده و در حال حاضر منتظر دریافت حکم طلاقند.
Legally separated means the couple should be living apart,
divorced means the marriage is over.
 If they're legally separated and one wishes to remarry, s/he cannot, it would be bigamy.

14- Number of children ( حتما باید عددی بنویسید...خالی نگذارید...اگر ندارید بنویسید 0 ..یعنی صفر)...تعداد فرزندان مجرد و زیر 21 ساله ( طبیعی، فرزندخوانده، یا تحت سرپرستی ، و حتی فرزندان همسرتان از پدر یا مادری دیگر (یعنی از همسر سابقش)، حتی اگر آن فرزندان جدا از شما زندگی می کنند ، و حتی اگر کلا از آنها و همسرتان جدا شده اید و حتی اگر آنها اصلا نخواهند به امریکا مهاجرت کنند ، باید نام و مشخصات و عکس آن فرزندان را در فرم وارد کنید) . این خیلی نکته مهمی است که عدم رعایتش باعث مردودی شما خواهد شد. (البته مشخصات و عکس فرزندانی که هم اکنون تابعیت یا کارت سبز امریکا را دارند لازم نیست وارد کنید)

15. SPOUSE INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, Photograph. مشخصات همسر ( فقط برای متاهل هاست )

16. CHILDREN INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, مشخصات فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله تان (که در بخش 14 توضیح داده شده)

نکته مهم: همیشه تمام اطلاعاتی که وارد این فرم لاتاری می کنید مربوط به وضعیت فعلی و در حال حاضر شماست. اگر پس از ارسال این فرم به دولت امریکا، تغییراتی در وضعیت تحصیلی یا جنسیتی یا ازدواجی یا فرزندان تان بوجود بیاید ( و نامتان بعنوان selected شده ( انتخاب شده ) اعلام شود) می توانید بهنگام مصاحبه در کنسولگری امریکا، آنها را مطلع و اطلاعاتتان را بعدا در کنسولگری تصحیح یا تکمیل کنید. (مثلا اگر صاحب فرزند یا همسر یا مدرک شغلی یا تحصیلی جدیدی بشوید و غیره). 

------

در این لاتاری: همیشه منظور از Entrant یعنی متقاضی اصلی .... و Derivative یعنی زیر مجموعه او: همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله او در پرونده اش است..

--------

 وب سایت رسمی نام نویسی مجانی آنلاین لاتاری گرین کارت امریکا

یعنی سایت http://www.dvlottery.state.gov

فقط از ساعت ۸ و نیم شب  سه شنبه 11 مهر 1391 تا ساعت ۸ و نیم شب شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۱ به وقت ایران برای ثبت نام مجانی فعال خواهد بود. این سایت قبل از این تاریج غیر فعال است.

با مرورگر گوگل کروم میتونید همیشه راحتتر از سایر مرورگرها وارد این سایت لاتاری گرین کارت بشید.

 نتایج این لاتاری از روز May 1, 2013, در همون سایت لاتاری اعلام میشه..... برای برنده ها یا بازنده ها هم هیچ نامه یا ایمیلی ارسال نمیشه...

موقع ثبت نام در سایت لاتاری به شما یک صفحه تایید دریافت پرونده (confirmation number ) داده میشه, اینو حتما باید در چندین جا ذخیره کنید (مثلا به خودتون ایمیلش کنید و توی فولدر ایمیل اکانتتون تا حداقل یکسال (تا آخر ماه ژوئن ۲۰۱۴ نگهدارید). ..این شماره را اگر گم کنید هیچ راهی برای بازیابی اش ندارید و دولت امریکا هم هیچ کمکی به بازیابی اون براتون نخواهد کرد..اگر کسی دیگه براتون این فرم را پر می کنه ازش حتما اینها را بخواهید ....همیشه یک کپی از هر صفحه ثبت نام هم قبل از رفتن به صفحه بعدی ثبت نام ، برای خودتون در کامپیوترتون save as کنید و پرینت هم کنید تا در اینده بدونید چی نوشته اید.

...توی صفحه کانفیرمیشن نامبری که بعد از ثبت نام بهتون داده میشه یک digital signature (امضای دیجیتالی "مخصوص" هر ثبت نام کننده) که 40 کاراکتری/رقمی است هم بهتون میدن که "برای جلوگیری از تقلب" در اینده (چند ماه دیگه و موقع چک کردن اینکه برنده/بازنده شده اید) است ....ازش چندتا پرینت بگیرید و این صفحه را حتما باید نگهداری کنید...خیلی مهمه..بدون اون به هیچ وجه نخواهید تونست بفهمید که رد یا قبول شده اید..

 

 

امسال هیچ تغییر مهمی نسبت به دستورالعمل و شرایط پارسال نشده فقط باید ایمیلتون را دوبار وارد کنید ...

از پارسال  فقط یک نکته جدید گفته شده و اون اینه که : در فرم لاتاری منظورش از "متاهل married" بودن شامل زوجهای همجنس ( زوج های مرد با مرد، و زن با زن، same s>-e'x ) نمیشه و اداره مهاجرت امریکا زوجهای همجنس را متاهل محسوب نمی کنه و بنابراین اینها باید هرکدام "جداگانه" و به عنوان "مجرد" (unmarried ) ثبت نام کنند..

same-sx is not recognized by immigration for the purpose of immigrating to the United States. However, your same-sx partner is free to submit his/her own entry into the DV program

 

 

توجه Disclaimer : طبق معمول همیشگی باید اضافه شود که هر چند که در ترجمه اطلاعات بالا بهترین سعی و کوشش شده اما ، در نهایت ، صرفا جنبه اطلاعات عمومی دارند. جنبه یا ارزش حقوقی یا راهنمایی حقوقی ندارند. مسئولیت نهایی بعهده استفاده کننده و کاربران است. وبلاگها و اطلاعات ارایه شده درینجا یا در وبلاگهای معرفی شده درینجا هیچگونه ادعای راهنمایی حقوقی ندارند و نمی کنند و مسئولیتی در استفاده نادرست یا سو تفاهم کاربران گرامی از اطلاعات ارایه شده را ندارند. لطفا با ریسک خود و بعد از مطابقت با دستورالعمل رسمی - به زبان انگلیسی- سایت رسمی دولت امریکا ( DV-2014 Lottery Instructions ) اقدام کنید.

Information provided here are NOT legal advise AND are ONLY provided as general public information. The users are responsible for any misUse / misunderstanding of the rules of this free lottary. Readers are advised to read and follow the ORIGINAL LOTTERY WEB SITE DV-2014 Lottery Instructions in order to correctly follow the rules/regulations/requirements

 

شرايط شركت در قرعه کشی

چاپ این مطلب

شرایط کلی برای ثبت نام در قرعه کشی گرین کارت

شرایط عمومی

شرايط قرعه کشی بسيار ساده است، فرد شرکت کننده جـدای از دارا بودن شرايط کلی اخذ ويزا همانند عدم عضويت در گروه های تروريستی، عدم ابتلا به بيمـاري های خطـرناک واگير دار مثل وبـا و…، بايد دارای شرایط زير نيز باشند:

 • دارای تابعيت يکـی از کشـورهـای مجـاز (در اینجا ایران)
 • دارای مدرک 12 سال تحصيل کامل (معادل دیپلم) يــا دو سـال سـابقـه کـار در طول 5 سال گذشته

شرایط سنی

 • تا سن 17 سالگی می بایست همراه والدین یا قیم قانونی شرکت کرد و از 17 تا 21 سالگی هم می توان به همراه والدین و هم به تنهایی شرکت کرد. (جهت کسب شانس مضاعف)
 • کسانی که زیر 18 سالگی موفق به اخذ دیپلم متوسطه شده اند می توانند در قرعه کشی به تنهایی شرکت کنند.
  در زمان ثبت نام داشتن گذرنامه الزامی نمی باشد. (افراد بدون گذرنامه نیز امکان شرکت دارند.)

شرایط تصویر

 

 

روند کلی ثبت نام در DV-Lottery از طریق وب سایت اداره مهاجرت آمریکا

 • هر فرد تنها یک بار مجاز به ثبت نام می باشد، چنانچه خلاف این امر رخ دهد (یعنی فرد بیش از یکبار اقدام به ثبت نام نماید) متخلف محسوب شده و هر دو موارد ثبت نام مردود اعلام میشود. در نتیجه از شرکت در قرعه کشی محروم خواهد شد.
 • فرم ثبت نام قرعه کشی گرین کارت به هیچ وجه قابل ذخیره شدن در کامپیوتر نیست و باید به صورت آنلاین تکمیل و ارسال گردد. از آغاز تکمیل فرم تا ارسال آن تنها 60 دقیقه زمان در اختیار شما قرار می دهند تا مراحل را به پایان برسانید. منظور از اینکه این فرمها قابل ذخیره شدن در کامپیوتر نیستند آن است که شما بعد از ذخیره کردن فرم مجددا نمیتوانید آنرا به عنوان فرم ارسال مدارک استفاده نمایید و حتما باید به صورت آنلاین مشخصات خود را در فرم وارد نموده و ارسال کنید.
 • اگر تمامی عکسهای خواسته شده به صورت کامل ارسال نگردد ثبت نام شما مردود اعلام خواهد شد. منظور از تمامی عکسهای خواسته شده، عکس شخص متقاضی، در صورت متاهل بودن، عکس همسر و در صورت داشتن فرزندان زیر 21 سال مجرد، عکس فرزندان می باشد. ضمناً تمامی تصاویر باید مربوط به حداکثر 6 ماه گذشته بوده و همانند یک عکس رسمی (مثلا برای گذرنامه و یا شناسنامه) باشد. عکسهای دسته جمعی و یا خانوادگی مورد قبول نیستند. ضمناً عکسهای ارسالی میتوانند به صورت اسکن شده و یا دیجیتالی گرفته شوند.

جهت کسب اطلاعات کامل درباره چگونگی و کیفیت تصویر ارسالی به این صفحه مراجعه نمایید.

زمانبندی مراحل برنامه لاتاری گرین کارت (از ثبت نام تا قبولی و دریافت ویزا)

شرح زمانبندی برنامه لاتاری تاریخ میلادی تاریخ شمسی مهلت
ثبت نام لاتاری 1 اکتبر تا 2 نوامبر 9 مهر تا 11 آبان یک ماه
چک نتایج لاتاری 1 می تا 30 سپتامبر سال بعد در آن دوره 11 اردیبهشت تا 8 مهر سال بعد در آن دوره 16 ماه
ارسال دعوتنامه اولین دوره برای مصاحبه برای برندگان اواسط آگوست اواخر مرداد ---
انجام اولین دور مصاحبه برندگان اواسط اکتبر اواخر مهر ---
آخرین مهلت صدور ویزا 30 سپتامبر سال بعد در آن دوره 8 مهر سال بعد در آن دوره ---

 

پس از تکمیل مراحل ثبت نام

پس از تکمیل مراحل ثبت نام و ارسال مدارک، کادر فنی مرکز «آی آر دی وی لاتاری» تمامی مدارک را به صورت دقیق و منطبق با شرایط خواسته شده توسط سایت رسمی و دولتی اداره مهاجرت آمریکا مورد بررسی قرار داده و در صورت بروز هرگونه مشکلی شما را از طریق آدرس ایمیل و شما تلفن تان در جریان قرار خواهد داد. و اما در صورتی که تمامی مراحل و مدارک به صورت کامل و بدون عیب و نقص ارزیابی شد و ثبت نام نهایی به صورت کامل انجام گرفت، رسید ثبت نامی دریافتی که حاوی نام، نام خانوادگی و کد تاییده ثبت نام (Confirmation Number) میباشد، به آدرس ایمیلتان ارسال میشود. این رسید بیانگر آن است که ثبت نام شما با موفقیت کامل انجام گرفته و نام شما در میان ثبت نام شدگان قرعه کشی گرین کارت سال آتی به جمع سایرین در بانک اطلاعاتی مذبور اضافه گردیده است. در زمان اعلام نتایج میتوانید با استفاده از اطلاعات مندرج در رسید ثبت نام، نسبت به چک نتایج اقدام نمایید.

با توجه به اینکه شما تنها یکبار فرصت ثبت نام دارید و هر سال بیش از سه میلیون درخواست به علت اشتباهات موجود مردود اعلام می شوند و در قرعه کشی شرکت داده نمی شوند، حتما پیش از ارسال مدارک در صورت بروز ابهام و اشکال با کادر تخصصی ما در تماس باشید و سوالات خود را مطرح کنید. متخصصان ما آماده ارائه هرگعکس لاتاری گرین کارت

  

در این صفحه راهنمای عکس لاتاری از طریق راهنمای متنی و تصویری ضمن آشنائی با استاندارد عکس لاتاری گرین کارت با تهیه عکس استاندارد از طریق استفاده از عکسهای گذشته و از طریق دوربین دیجیتال خودتان آشنا می شوید.

 

نکات کلی:

 • الف- برای هر فردی که در فرم شما نامش درج می شود باید فقط یک عکس ارسال نمائید. حتی اگر فرزندتان یکماهه نیز باشد ارسال عکس وی ضروری است.

 • ب- در صورتیکه فرصت کافی جهت تهیه عکس دارید توصیه می شود حتماً عکس جدید گرین کارتی مطابق مشخصات پاراگراف بعدی تهیه و ارسال نمائید.

 • ج- امکان ارسال آنلاین و یا پستی عکس کاربران سایت ما: شما می توانید عکسهای خود را از طریق پنل با شرح داده شده در راهنما بصورت آنلاین بفرستید یا ایمیل نمائید و یا روی سی دی پست نموده یا عکس کاغذی را پشت نویسی و با پست به آدرس ما پست نمائید.

 • د- عکس گرین کارتی باید ابعاد نهائی 600 در 600 پیکسل یا 5 سانتیمتر در 5 سانتیمتر باشد و حجم نهائی فایل باید زیر 240 کیلوبایت باشد و فرمت آنهم JPEG باشد. مشخصات ظاهری هم مطابق توضیح و نمونه عکس زیر باشد. البته نگران نباشید اگر طبق موارد زیر عمل کنید و عکس خامتان را برای ما ارسال کنید ما کار تبدیل به فرمت استاندارد را برای شما انجام می دهیم.

 

دستورالعمل تهیه عکس لاتاری توسط دوربین دیجیتال شخصی

 

نمونه عکس که شما در منزل با دوربین دیجیتال طبق دستوالعمل می گیرید

 

 

نمونه عکس زیر با ابعاد استاندارد که برای شما و ثبت نام استاندارد آماده می کنیم

نگران نباشید! کافی است شما عکس با مشخصات ظاهری صحیح شرح داده شده را تهیه و برای ما بفرستید ما همه تنظیمات ابعادی زیر را برای شما مشترک گرامی انجام داده و عکس شما را استاندارد می کنیم.

 

پشت به دیوار سفید رنگ در منزل قرار بگیرید: (به عکس نمونه توجه کنید)

 • 1- هیچ گونه سایه ای روی صورت یا دیوار نباشد- بهتر است با فاصله یک قدم از دیوار بایستید.

 • 2- دیوار هیچ گونه دکور یا زمینه رنگی نداشته باشد.

 • 3- حالت چهره شما خنثی باشد. بخصوص دهان بسته و چشمان بازو سر صاف. نگاه مستقیم رو به دوربین.

 • 4- مقدار فضای زیادی خالی بالا و پائین صورتتان باشد.

پس از تهیه عکس خام آنرا برای ما آپلود می نمائید تا بقیه کارهای استانداردسازی را انجام دهیم. حجم عکس زیر 250 کیلوبایت باشد ولی زیر 100 کیلوبایت هم نباشد.

توجه: عکس خانمها هم با پوشش اسلامی و هم بدون آن قابل قبول است.

 

دستورالعمل تهیه با استفاده از عکسهای پاسپورتی موجود

استفاده از عکسهای قبلی موجود فقط در زمانی توصیه می شود که متقاضی وقت کافی جهت تهیه عکس جدید گرین کارتی نداشته باشد.

به دلیل اینکه حدود 70 درصد مشخصات عکسهای پاسپورتی تهیه شده در ایران مطابقت با شرایط استاندارد عکس گرین کارتی را دارد ما می توانیم عکسهای ارسالی شما را به صورت عکس گرین کارتی استاندارد در آورده و استفاده کنیم.

جهت ارسال فایل از طریق پنلتان بصورت آنلاین می توانید عکس قبلی خود را یکی یکی با مشخصات زیر اسکن کنید تا بتوانیم روی آن کار فنی انجام داده و آنرا تبدیل به عکس استاندارد کنیم:

 •  حداقل مشخصات عکس موجود شما عبارتند از: رنگی با زمینه پشت سفید، تمام رخ و نگاه مستقیم رو به دوربین، شانه ها حدود 15 سانتیمترمشخص باشد.

 • دستورالعمل اسکن نمودن و تهیه فایل عکس پاسپورتی:

  •  DPI اسکنر را حداقل روی 300 تنظیم نمائید.

  • حجم عکس حداقل 100 کیلوبایت و حداکثر 200 کیلوبایت باشد.

  • فرمت عکس ترجیحاً JPEG باشد.

  •  به نام شخص نام فایل را به انگلیسی تغییر دهید.

 

بقیه تنظیمات را گروه فنی دی وی فوریو برعهده خواهند داشت. بدیهی است به عکسهای ارسالی ناقص کاربران دارای پین کد جهت رفع نقص اطلاع  می دهیم. جهت عکس بانوان به توضیحات مصور بعدی  توجه کنید.

 

راهنمای تصویری تهیه عکس لاتاری گرین کارت استاندارد:

 

بدون عینک باشد

محو نباشد

با کلاه و لباس فرم و یا محلی نباشد

زمینه ساده داشته باشد

صورت به چپ و راست نچرخیده باشد

از فاصله دور نباشد

عکس بانوان بدون پوشش و همچنین با پوشش (فقط به دلایل مذهبی) پذیرفته می شود یعنی عکس با روسری و یا مقنعه جهت ثبت نام گرین کارت آمریکا مشکلی ندارد. اما عکس با پوشش در صورتی پذیرفته می شود که شرایط بالا را کامل داشته باشد ،بنا به اطلاعیه اداره مهاجرت آمریکا، به دلایل مذهبی، عکس بانوان با پوشش در صورتی که صورت به طور کامل مشخص باشد پذیرفته است .
به دلیل اینکه مرحله بعد از قبولی مصاحبه حضوری است چگونگی تهیه عکس بانوان مهم است.

اینگونه عکس مناسب است

 

 

نمونه های بیشتر عکس لاتاری گرین کارت صحیح و غلط:

 

 الف- سه عکس قابل قبول

3 Well Composed Photos
سه عکس قابل قبول

Well-Composed Photo #1

Well-Composed Photo #2

Well-Composed Photo #3


ب- عکسهای غیر قابل قبول

INCORRECT
عکسهای غیر قابل قبول

No Retouching
عکس خود را رتوش نکنید

No Retouching

Pose Not Frontal
عکس خود را از جلو بگیرید

Image Not Portrait View
عکس خود را عمودی بگیرید

Pose Not Frontal

Image Not Portrait View

Head Too Small
سر عکس زیادی کوچک است

Head Too Big
سر عکس زیادی بزرگ است

Head Too Small

Head Too Big

 

Background Not Plain
نمای پشت عکس یکدست نیست

Background Not Plain

 

Not In Focus
عکس تار است

Visible/Coarse Dot Pattern

عکس نقطه نقطه است

Not In Focus

Visible/Coarse Dot Pattern

Resolution Too Low
کیفیت عکس پایین است

Resolution Too Low

 

Glare On Glasses
فلش بر روی عینک افتاده است

Glare On Glasses

 

Improper Color
رنگهای عکس غیر واقعی است

Too Dark
عکس بیش از حد تیره است

Improper Color

Too Dark

Contrast Too High
کنتراست بالا است

Contrast Too High

 

Over-Exposed
نور بیش از حد به صورت تابیده است

Shadows On Face
روی صورت سایه وجود دارد

Over-Exposed

Shadows On Face

Shadow On Background
پشت عکس سایه افتاده است

Shadow On Background

ونه مشاوره در جهت تقلیل درصد اشتباه و بالا بردن شانس برنده شدن شما می باشند.

 


مطالب مشابه :


زیپ کد شهرهای آمریکا برای ثبت نام در سایت های خارجی و ثبت ایمیل

زیپ کد شهرهای آمریکا برای ثبت نام در سایت های خارجی و ثبت ایمیل. ZIPCODEWORLD-US-BASIC-urbanity-ir
زیپ کد ایران

The God of Trick خدای ترفند - زیپ کد ایران - بزرگترین و پر بازدید ترین وبلاگ دانلود نرم افزار و ترفند
کدتقلب مزرعه ی رایگان

برای پیدا کردن زیپ کد خب اولین کار تهیه ی یه فیلتر شکنه که به نظر من بهتره ماله آمریکا
لاتاری

راهنمای درج آدرس به زبان انگلیسی (zip code زیپ کد یعنی کد پستی) توی امریکا بهش میگن "زیپ کد" .
پنج رقم اول (سمت چپ) کد پستی شهرهای ایران

مرجع کامل کد ملی و کد پستی - پنج رقم اول (سمت چپ) کد پستی شهرهای ایران - اگر این وب برات مفید
دانلود تمام تصاویر سایت های سرگرمی زیپ شده

گالری عکس پیک نیک - دانلود تمام تصاویر سایت های سرگرمی زیپ شده, عکس, عکسهای پیک نیک
آیا می توانید از اطلاعات موجود در یک بارکد (خط نماد) سر در آورید؟

کلمه zip در زیپ کد یا کد پستی در کدهای اداره پست امریکا، برای تعیین رقم کنترل
برچسب :