شنا در دریا

not drowning in sea چگونه در دریا غرق نشویم؟

شنا در دریا نسبت به شنا در استخر، تخصص بالاتری می‌طلبد و فقط تعداد محدودی از شناگران و حتی مربیان شنا، تخصص مقابله با امواج سهمگین دریا را دارند و می‌توان گفت که اصلی‌ترین فن شنا در دریا و جلوگیری از خطر غرق شدن، یادگیری اصول و تکنیک‌های مقابله با موج و مهار آن است.
اغلب شناگران تازه کار که وارد دریا می‌شوند، به محض برخورد با امواج تسلیم می‌شوند و در واقع این موج است که برای آنها تصمیم می‌گیرد کدام سمت بروند و کدام سمت نروند.

بسیاری از غرق‌شدگان در وسط موج دریا گرفتار و غرق شده‌اند؛ این در حالی است که برای مقابله با غرق شدن یا باید روی موج ایستاد یا به زیر موج رفت، اما اغلب غرق شده‌ها در وسط امواج گرفتار شده‌اند.

در صورتی که فردی مهارت شنا کردن در استخر را داشته باشد، به محض مقابله با موج دریا می‌تواند براحتی تا یک متر زیر موج برود و به سمت ساحل شنا کند؛ در این حالت، قدرت موج به شناگر برخورد نمی‌کند و براحتی می‌تواند به سمت ساحل حرکت کند.

در این شرایط، شناگر باید هر یک دقیقه، بالای آب بیاید و تنفس کند و دوباره زیر موج‌ها شنا کند؛ در صورتی که شناگر، همین یک نکته را رعایت کند، بندرت امکان غرق شدن او وجود دارد.

بهترین نوع شنا در دریا برای جلوگیری از خطر غرق شدن، شنای قورباغه است که هم توان شناگر را حفظ می‌کند و هم سریع‌تر و راحت‌تر او را به سمت ساحل می‌رساند.

وقتی امواج دریا سهمگین و غیرقابل مهار می‌شود، در این شرایط هر چقدر شناگر به زیر آب برود و در عمق بیشتری شنا کند، شنا برای او راحت‌تر است و خیلی راحت‌تر به ساحل می‌رسد، اما اغلب افرادی که در حال غرق شدن هستند، از این که زیر آب بروند وحشت دارند و چون به عمق آب نمی‌روند و در سطح موج می‌مانند، دریا خیلی راحت آنها را حرکت می‌دهد و جسمشان را خسته می‌کند.

در حقیقت، یکی از مهم‌ترین عوامل غرق شدن شناگر در دریا، همین خستگی است، زیرا قدرت انسان به هیچ وجه قابل مقایسه با قدرت موج نیست و شناگر باید زیر موج حرکت کند تا با موج نجنگد و در غیر این صورت مجبور است با موج رودررو شود و در نهایت، ضعف شدید عضلات بدن، شناگر را غرق می‌کند.

حتی جالب است که برخی غرق‌شدگان دریا به دلیل غرق‌شدگی فوت نکرده‌اند، بلکه به دلیل ترس و ناامیدی، خیلی زود تسلیم موج شده‌اند، یعنی برخی از آنها قبل از مرحله غرق شدن به دلیل بالا رفتن ضربان قلب، ترشح شدید آدرنالین و ایست قلبی مرده‌اند.

نکته مهم دیگر این است که عمده غرق شده‌های دریا در نزدیکی ساحل غرق شده‌اند، زیرا در این قسمت دریا، امواج شدیدتر است، اما اگر همین افراد در فاصله یک تا دو کیلومتر دورتر از ساحل شنا کنند، قدرت امواج کمتر است و خطر غرق شدن نیز بسیار کاهش پیدا می‌کند.


مطالب مشابه :


**سرزمینی خشک با موجهای آبی...

، دوش ها و فضای vip است که آمیزشی از هنر و معماری در قالب کاشی کاری نوین است. استخر موج
شنا در دریا

به صورت اختصاصی به آموزش تخصصي انواع شنا به روش های نوین استخر ، تخصص با موج و مهار آن
اموزش شنا - مختصات کلی ورزش شنا

آموزش شنا - اموزش شنا - مختصات کلی ورزش شنا - آموزش شنا به روش نوین
آموزش شنای پروانه

آموزش شنا به روش نوین. در حالت ايستاده در كنار استخر از كمر خم شويد و با دستها به تمرين و
ضوابط و اصول در طراحی استخر

تعین حداکثر ظرفیت استخرها بر حسب نوع شنا و نوع استخر نصب موج افکن های نوین و موفق
استخر

معماری نوین مقاوم در برابر سر خوردن و جهت شیب آنها باید به سمت استخر و کانال موج گیر
جزوه فیزیک امواج و حرکت نوسانی

جذابیت های فیزیک و آموزش نوین اگر سنگ كوچكي را در آب آرام استخر يا بركه اي 3- طول موج:
برچسب :