کیش ؛ جزیره اقماری چین

جام جم آنلاین: تجارت چمدانی و کوله‌بری یکی از ترفند‌های مناطق آزاد تجاری برای جذب گردشگر است. موضوعی که باعث شد تا منطقه آزاد کیش که زمانی تنها مردم برای تهیه کارت سبز راهی این منطقه می‌شدند با جذب تعداد بیشتر گردشگر و سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد زیر ساخت‌های گردشگری به عنوان قطب مسلم گردشگری در جنوب ایران معرفی شود. .

دیر زمانی نگذشت تا جزیره‌ای که زمانی هیچ کس حتی گمان نمی‌برد بتواند در جذب گردشگر بومی موفق باشد تبدیل به قطبی از گردشگری شود که در حاشیه تجارت چمدانی معنا پیدا می‌کرد. یعنی دقیقا همان‌هایی که روزگاری قبل تر برای گرفتن کارت سبز و استفاده از مزایای این کارت برای خرید کالایی با قیمت ارزان‌تر به کیش می‌رفتند بعد از انعکاس نگاه گردشگری به این جزیره به دنبال تفریح و خرید در این جزیره بودند.

گردشگری خرید در این جزیره در ذهن ایرانیان جا افتاد تا کیش مقصد بسیاری از بسته‌های گردشگری ایران شود. تمام این جملات برای این پشت سر هم ردیف شد تا بگویم که این جزیره این روزها حال و روز خوبی ندارد. نه که حالش خوب نباشد اما انگار گردشگری بر مبنای تجارت چمدانی دیگر در این جزیره معنایی ندارد. این روزها گویی این جزیره یکی از جزیره‌های اقماری کشور دوست و برادر چین شده است که از قضای روزگار در خلیج فارس سر بر آورده است. از فروش کالاهای درجه چندم چینی در این جزیره بارها و بارها در رسانه‌های مختلف سخن به میان آمده است.

این موضوع که می‌تواند ضربه بسیار مهلکی به فرایند جذب گردشگر به این جزیره بزند. این روزها حتی گران شدن اجناس بنجل درجه 3 چینی به بهانه بالا رفتن اجاره‌ غرفه‌های فروش در این جزیره موضوعی شده است که کارشناسان معتقدند تیشه به ریشه گردشگری این جزیره می‌زند.

فصل پاییز و زمستان که می‌تواند به تعبیری فصل بره کشان حضور گردشگران خرید در این جزیره به شمار رود، با بی‌رونقی روبه‌رو شده است و مردم ترجیح می‌دهند همان اجناس را حتی با قیمتی پایین‌تر در شهر خود تهیه کنند. شاید این پایان تمام رویاهایی باشد که روزگاری برای تبدیل شدن این جزیره به قطب گردشگری منطقه و رقابت با رقبای عرب در نظر گرفته شده بود.


مطالب مشابه :


استارت لیگ رده پایه استان بزودی

اخبار ورزش هم اندیشی توسعه ورزش سریعتر مدارک مورد نیاز شرکت در این مسابقات را
تشكيل تيم موتورسواري در سيرجان

اخبار ورزش هم اندیشی توسعه ورزش خردسال صبا ایران نژاد به عنوان مهمان شرکت
برگزار ي مسابقه ایروبیک ژیمناستیک در کرمان

اخبار ورزش هم اندیشی توسعه ورزش علاقمندان می‏توانند برای شرکت در مسابقه و کسب
*استخدام در یک شرکت بازرگانی *استخدام در یک شرکت تولیدی صنعتی در شرق تهران *استخدام شرکت ویتانا *است

*دعوت به همکاری شرکت کارت *دعوت به همکاری انتشارات خیلی سبز *استخدام شرکت شرکت توسعه
کیش ؛ جزیره اقماری چین

موضوعی که باعث شد تا منطقه آزاد کیش که زمانی تنها مردم برای تهیه کارت سبز راهی این منطقه می
آنچه شما نیاز دارید از -18 تا +18

کارآفرینی شرکت بازرگانی کارت گرافيگ تاثيرات ورزش بر روي اعضاي
فعالیت ورزشی بدون داشتن کارت بیمه خدمات درمانی ورزشی ممنوع:

فعالیت ورزشی بدون داشتن کارت بیمه خدمات درمانی ورزشی ممنوع: بیماریها در ورزش
برچسب :