حلقه 240-بازخوانی موش ها و ادم ها جان اشتاین بک

 

 

بازخوانی دوباره کتاب موشها و ادم ها در حلقه کتابخوانی

نظرات و گفتگو ها

نام حاضرین در جلسه

نمره به کتاب

نظرات و گفتگو ها

ساغر

16

 

هانیه

17

شروع داستان شامل توصیفات طبیعت را دوست داشتم. از اواسط داستان می توانستم پایان داستان را حدس بزنم. تبعیض نژادی را به خوبی توصیف کرده بود. از دریچه ذهن یک کم هوش، نگاه به انسان ها و زندگی را نشان داده بود.

نسیم

18

تنهایی شخصیت زن داستان من را تحت تاثیر قرار داد. ریتم داستان را دوست داشتم.

علی م

18

دیدگاه فئودالی  را نشان می دهد در این دیدگاه به همه چیز به شکل ابزار نگاه می شود. تمام پارامترهای داستان آمریکایی مثل رفاقت، زمین، کار، کارگر، خیانت و غیره را داشت. مهم ترین دغدغه ای که برای من ایجاد کرد نوازش بیش از حدی که باعث مرگ می شد مثل رفاقت بیش از حد و لاپوشانی ژرژ که در نهایت موجب نابودی لنی گشت. کتاب پایانی عالی و طلایی دارد.

مجید

18

رکود بزرگ آمریکا یک دوره سیاه و تلخ برای آمریکا محسوب می شود که می توان ریشه اقتصاد قوی و نسبتا پایدار امریکا را بیزاری از بازگشت به آن دوران دانست. به نظر من افرادی مثل جان اشتاین بک با فرهنگ سازی و آموزش به این فرایند بسیار کمک کردند.

پایان بندی این کتاب بسیار قشنگ است. از نظر من آمریکایی ترین نویسنده دنیا جان اشتاین بک است. از نوشته های این نویسنده فیلم های زیادی ساخته شده است. کارگردانانی همچون جان فورت از کتب وی استفاده کرده اند.

در مجموع کتاب خوبی بود و خواندن مجدد آن لذت بخش.

علی ح

17

به نظر من دو نویسنده آمریکایی، جان اشتاین بک و ارنست همینگوی، بسیار نزدیک به هم می نویسند. این کتاب جزو اولین کتاب های pdf بود که من خواندم و با وجودی که خواندن pdf بسیار سخت است، از خواندن این کتاب لذت بردم. این کتاب سبک نوشتاری نویسندگان آمریکایی را بیشتر می پسندم تا سبک های جدید.

·         * کتاب فاقد ارزش نمره دان است

·         ن :نمره نداد

·         دادن نمرات کاملا بر اساس ملاک های شخصی میباشد و نظر خواننده را منعکس مینماید

 


مطالب مشابه :


حلقه 240-بازخوانی موش ها و ادم ها جان اشتاین بک

وبلا گ رویای های گالري عکس هاي زیبا. به نظر من افرادی مثل جان اشتاین بک با فرهنگ سازی و
حلقه 140- لایم لایت-چاپلین

وبلا گ رویای گالري عکس هاي زیبا. سازان قرار گرفت و از آن پس با شرکت فیلم‌سازی کی استون
برچسب :