کاهش ناگهانی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

بازنشستگان نیروهای مسلح می‌گویند که حقوق‌‌شان ناگهان کاهش چشمگیری داشته است

به گفته این گروه، کاهش حقوق‌ها از 60 تا 200 هزار تومان نسبت به حقوق دریافتی ماه پیش بوده‌است.حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح همچون دیگر بازنشستگان همه ساله از سوی دولت تعیین شده و تا پایان سال نیز براساس همان رقم تعیین شده پرداخت خواهد شد. در این شرایط کاهش ناگهانی حقوق این گروه پس از آنکه دولت میزان حقوق را اعلام کرده‌است، کمی غیرعادی به‌نظر می‌رسد.

یکی از این بازنشستگان گفت‌ که رتبه حقوقی‌اش پیش از بازنشستگی 16 بوده و پس از بازنشستگی با اعطای یک رتبه به 17 رسیده اما در آخرین فیش حقوقی‌اش این رتبه به 11 کاهش داده‌شده است.

رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح در این‌باره گفت: کاهش حقوق برخی از بازنشستگان لشکری به‌علت نقص اطلاعات پرونده کاری آنها بوده‌است.

حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح براساس قانون خدمات کشوری محاسبه و پرداخت می‌شود و سردار حمیدرضا نصیری تاکید کرده که حقوق بازنشستگان به‌صورت علی‌الحساب واریز شده اما با گذشت 9 ماه با وجود مکاتبات انجام شده با مراکز کارگزینی هنوز پرونده‌ها کامل نشده‌است.

گروهی از بازنشستگان چهارشنبه (31 تیر ماه) مقابل یکی از ساختمان‌های نیروهای مسلح تجمع کردند و خواستار رسیدگی سریع به وضعیت‌شان شدند.

یکی از آنان در توضیح نتایج این تجمع گفت: به ما قول دادند تا به وضعیت پیشین بازگردیم، در قانون تصریح شده که حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح براساس رتبه حقوقی در نظر گرفته شود و ما انتظار داریم که بر همین منوال کار پیش برود.

او تاکید کرده که بازنشستگان نیروهای مسلح در انتظار بازگشت به شرایط پیشین هستند و امیدوارند که مسئولان به وعده‌شان عمل کنند.

رئیس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح ضمن اینکه به بازنشستگان این سازمان توصیه کرده که به کارگزینی محل اشتغال‌شان مراجعه کنند، گفته که بعد از اجرای قانون خدمات کشوری از سوی سازمان، یک فیش کامل شامل سوابق، سنوات، تحصیلات، رتبه و مدت حضور در عرصه دفاع مقدس برای تک‌تک بازنشستگان صادر شده‌است.

وی همچنین تأکید کرده تا زمانی که این اطلاعات تکمیل نشود حقوق دریافتی نیز اصلاح نخواهد شد و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح در این زمینه هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

به گفته سردار نصیری، این سازمان، حق هیچگونه کاهش در حقوق بازنشستگان را ندارد مگر در مواردی که قانون تعیین کرده باشد.

حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح امسال 10 درصد افزایش پیدا کرده و معوقه‌های فروردین و اردیبهشت ماه ناشی از همان افزایش 10 درصدی است که در فیش حقوقی ماه آینده بازنشستگان اعمال می‌شود.

کاهش ناگهانی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح سبب شده تا آنان با یک شوک روبه‌رو شده و عکس‌العمل نشان دهند. در روزهایی که نخستین گروه‌ها حقوق‌شان را دریافت کردند زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید اما وقتی گروه بیشتری فیش و حقوق تیرماه‌شان را دریافت کردند، معلوم شد که بسیاری از بازنشستگان با این مشکل روبه‌رو هستند؛

کاهش‌ حقوق‌ها از 60 هزار تومان شروع شده و گاهی به 180 تا 200 هزار تومان هم رسیده‌است. برخی شنیده‌ها حاکی از این است که کاهش حقوق 400 هزار تومانی نیز دیده‌شده‌است. بازنشستگان معتقدند که کاهش پس از افزایش حقوق، مشکلات و پرسش‌های بسیاری را برای آنان به همراه داشته است


مطالب مشابه :


دریافت فیش تامین اجتماعی

دریافت فیش تامین اجتماعی فیش حقوقی بازنشستگان لشکری; سامانه مالیات بر حقوق;
کاهش ناگهانی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

پیگیری مسوولان صندوق بازنشستگی کشوری برای تامین حقوق فیش حقوق بازنشستگان.
ثبت نام مرحله سوم وام ودیعه مسکن مستاجران کم درآمد

به اطلاع بازنشستگان محترم مشترک حقوق بازنشستگی مندرج فیش حقوقی بازنشستگان لشکری;
حذف مبلغ بیمه درمانی تکمیلی بازنشستگان کشوری و لشکری

حذف مبلغ بیمه درمانی تکمیلی بازنشستگان کشوری و لشکری نقدی دریافت می کف حقوق معلمان
بلاتکلیفی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پس از چهار سال

بلاتکلیفی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حقوق بازنشستگی دریافت بازنشستگان لشکری
چه کسانی باید حق ایثار دریافت کنند.

چه کسانی باید حق ایثار دریافت بازنشستگان مسلح حقوق دریافت می کنند و فیش اخذ
بحران در نظام اداری ایران؛ از هر ۲۴۰ ایرانی یک نفر مدیر دولتی است

توضیح درباره ثبت‌نام دریافت‌یارانه؛ دریافت یارانه نقدی منوط به ثبت نام
دریافت کارت بیمه حوادث دانشجویان پیام نور

اسرع وقت نسبت به دریافت کارت بیمه بازنشستگان لشکری; فیش حقوقی بازنشستگان
برچسب :