برنامه های فرهنگی ویژه ایام یادواره شهدا در بالاده 6/5/1390

برنامه های فرهنگی ویژه ایام یادواره شهدا در بالاده

با فرا رسیدن ایام برگزاری مراسم امسال یادواره شهدا در بالاده ، چند فعالیت فرهنگی نیز در این ایام برگزار می شود که در زیر به زمان و مکان آن اشاره می شود. اجرای این برنامه ها برای ایجاد شور و نشاط عمومی و فرهنگ سازی بیشتر و به یاد شهدای عزیز منطقه دوسرشمار ( روستاهای بالاده ، پایین ده ، تیله بن ، قلعه و واوسر ) بخش چهاردانگه ساری می باشد و امیدواریم آنگونه که شان و منزلت شهدای عزیز ما هست، اجرا شود.

Yadvare-Shihada-Logo-RGB.jpg

- چهارشنبه ۵/۵/۱۳۹۰ روز بالاده پاک : ساعت ۹ صبح  / چشمه سر بالاده / این برنامه برای پاکیزه کردن سطح روستا و آمادگی برای برگزاری یادواره شهدا در محیطی تمیز تر اجرا می شود که به هر خانواده بالادهی دو عدد کیسه زباله اهدا می گردد تا با تفکیک زباله های خشک و قابل بازیافت به زیباتر شدن روستا کمک کنند.

- چهارشنبه ۵/۵/۱۳۹۰ : حوالی بعد از ظهر / تعدادی از  اعضای گروه کوهنوردی سادوای ساری از روستای بالاده به قله شاهدژ صعود کرده و شب را در بالای قله می مانند و همزمان با شروع برگزاری مراسم به بالاده خواهند آمد و وارد فضای مراسم می شوند. جوانان دوستدار کوهنوردی جهت ثبت نام در این صعود و هماهنگی لازم با تلفن همراه جناب آقای قاسمپور مدیر محترم گروه کوهنوردی سادوا به شماره ۰۹۱۱۸۵۹۵۵۹۳ تماس بگیرید.

- چهارشنبه ۵/۵/۱۳۹۰ : ساعت ۵ بعد از ظهر / مراسم گرامیداشت طلبه شهید سید یحیی ساداتی بر مزارش در قبرستان عمومی بالاده . امسال مزار و بارگاه شهید ساداتی به شکلی زیبا بازسازی شده است. شهید میر یحیی تنها شهیدی است که در منطقه دوسرشمار دفن گردیده است.

- قرار است غروب این روز ، مراسم آیینی روشن کردن شمع به یاد ۳۴ شهید منطقه دوسرشمار اجرا شود.

- پنجشنبه ۶/۵/۱۳۹۰ از ساعت ۱۰ صبح مراسم بیست و هشتمین یادواره شهدا در بالاده برگزار شود. در این مراسم برنامه هایی نظیر تلاوت کلام الله مجید ، شعر خوانی توسط شاعر گرانقدر منطقه جناب آقای امیر خلیلی واوسری ، مداحی توسط یکی از ذاکرین و سخنرانی توسط حجت الاسلام شعبانی استاد حوزه علمیه اجرا خواهد شد.

- قرار است قبل از مراسم ، گروه های چاوشی خوان در سطح روستا حرکت کرده و مردم به همراه آنها به تکیه بالاده بیایند تا مراسم رسماً شروع شود.

در این مراسم پرچم سرخ رنگ یادمان شهدا به ابعاد ۱۵۰ در ۲۰۰ سانتیمتر و مزین به نام مقدس حضرت اباعبدالله الحسین از سوی ستاد یادواره شهدای بالاده به مسئول ستاد یادواره روستای قلعه و پایین ده که سال ۱۳۹۱ میزبان هستند ، داده می شود. این مراسم برای اولین بار است که در طول بیست و هشت یادواره شهدا انجام می شود و  ین پرچم توسط ستاد یادواره شهدای بالاده طراحی و آماده شده است ،.

- در مراسم یادواره امسال از کتاب ضرب المثل های بالاده با عنوان « پیرون گفته » که توسط آقای نعمت اله آزموده چهارده جمع آوری شده نیز رونمایی می شود. این کتاب از مجموعه ده ها جلدی دانشنامه فرهنگ و تاریخ بالاده می باشد که در حال تدوین بوده و هر ساله یک جلد از آن به چاپ خواهد رسید.

- در این مراسم اعلام می شود که سایت سادوای بالاده شروع به کار کرده است.

- جمعه ۷/۵/۱۳۹۰ ساعت ۷ صبح / چشمه سر / مراسم راهپیمایی خانوادگی اهالی بالاده تا آبشار بندگاه به یاد شهیدان در روز « دوستی با طبیعت بالاده » اجرا شود. در این مراسم همه اهالی بالاده و روستاهای اطراف می توانند شرکت کنند . هم چنین از کودکان خردسال بالادهی که تاکنون به همراه گروه کوهنوردی سادوا چندین بار قله شاهدژ و رشته کوه چهارنو را فتح کرده و دوستدار طبیعت هستند نیز تجلیل شود. آبشار بندگاه در یک کیلومتری غرب بالاده و در داخل گت دره قرار داشته و حدود ۱۴ متر بلندی دارد.

- جمعه ۷/۵/۱۳۹۰ ساعت ۱۰ صبح / تکیه بالاده / مراسم تجلیل از خادمین شهدا انجام خواهد شد. این مراسم برای اولین  بار است که در طول بیست و هشت یادواره گذشته به شکل رسمی برگزار می شود.

مراسم امسال یادواره شهدا از نظر تبلیغاتی با سال های گذشته تفاوت چشمگیری دارد. امسال انجمن فرهنگی سادوای بالاده مسئولیت تبلیغات یادواره را بر عهده داشته و آقای محبوب توبه بالادهی عضو شورای این انجمن نیز مدیر تبلیغات یادواره هستند و طراحی کلیه کارهای گرافیک یادوراه نیز بر عهده آقای عین اله آزموده چهارده مدیر انجمن فرهنگی سادوا می باشد. این کارها شامل بنرها ، بروشور شهدا ، نرم افزار مولتی مدیا ، کارت سینه آویز ( آی دی کارت ) خادمین شهدا ، لوح سپاس خادمین شهدا ، لوگوی ستاد یادوراه بالاده و … می باشد.

- کلیه تبلیغات نرم افزاری ، تبلیغاتی ، گرافیک محیطی و گرافیک داخلی محل برگزاری یادواره ، لوح سپاس ، سینه آویز و … متحد الشکل می باشد.

- بروشور ۴۴ صفحه ای شامل زندگینامه ، خلاصه وصیتنامه و تعدادی عکس از هر شهید با کاغذ گلاسه و  چاپ اعلا در ابعاد ۲۰ در ۲۰ سانتیمتر به تعداد ۱۰۰۰ قطعه چاپ شده و تزیع می شود.

- نرم افزار مولتی مدیای شهدای گالباغ شامل زندگینامه ، وصیتنامه ، عکس ، فایل های تصویری و صوتی از هر شهید جهت استفاده در کامپیوتر طراحی و به تعداد ۱۰۰۰ حلقه لوح فشرده تکثیر و توزیع می شود. برنامه نویسی این نرم افزار را آقای علی نظری ( پایین ده ) انجام دادند.

انجمن فرهنگی سادوای بالاده از همه کسانی که برای اجرای تبلیغات این مراسم با ما همکاری کرده اند به ویژه جناب آقای منصور علینژاد دبیر ستاد و  جناب آقای محبوب توبه مسئول تبلیغات یادواره شهدای بالاده صمیمانه سپاسگزاری می کند. نام عزیزانی که با ما همکاری کرده اند ، پس از برگزاری مراسم یادواره شهدا در این سایت اعلام می شود.

نقل از سایت سادوا


مطالب مشابه :


یادواره شهدا

یادواره شهدا. برگزاری مراسمی خاص برای شهدای همه جور قشر و کمک به برگزار شدن
یاد شهدا با کمک به محرومین

وجود دهها یادواره و بزرگداشت شهدا با یاد شهدا را با کمک آیا شهدا و امام جز برای
برگزاری یادواره شهدا چرا و چگونه؟

برگزاری یادواره شهدا این یادواره ها می تواند کمک آنان برای برگزاری یادواره
برگزاری اولین جلسه هماهنگی یادواره شهدای منطقه دوسرشمار 26/9/1389

فراخوان شب شعر و خاطره برای یادواره شهدا شکوهتر یادواره شهدا که ستاد کمک کند
برنامه های فرهنگی ویژه ایام یادواره شهدا در بالاده 6/5/1390

برنامه های فرهنگی ویژه ایام یادواره شهدا برای برگزاری یادواره شهدا روستا کمک
نوشتاری در خصوص برگزاری یادواره شهدا

نوشتاری در خصوص برگزاری یادواره شهدا به کمک بنده برای همه ی آن ها یادواره ای
گزارش برگزاری بیست و نهمین یادواره ی شهدای منطقه ی دوسرشمار

هم برای مراسم یادواره ی شهدا و هم برای برگزاری تر شدن برگزاری یادواره کمک کردند
به بهانه نقدی بر مراسم یادواره شهدا / مهندس عین الله عالیشاهی

برگزاری مراسم یادواره شهدا بهانه هم مراسم یادواره آنقدر برای منطقه کمک
برچسب :