انواع ماساژ

ماساژ کاهونا
ماساژ کاهونا یک درمان شفا بخش در هاایی است .اشکال نخلفی از ماساژ کاهنا وجود دارد و گاهی با عنوان ماساژ لومی لومی هم از آن یاد می شود.کاهونا دارای معانی بسیاری می باشد . عامه ترین معنی کلمه کاهونا "دست دوست داشتنی" است.به طور سنتی ماساژ کاهونا در سه روز متوالی توسط خانواده سلطنتی هاوایی انجام می شده است.هر جلسه ماساژ تعادل و هماهنگی را برای مشتری به ارمغان می آورده است . معمولا زمان یک جلسه ماساژ کاهونا 2 ساعت می باشد
ماساژ کاهونا یک سبک ماساژ درمانی عمیق و موزون است که با یک ریتم بسیار آرامشبخش انجام می شود.انرژی کاهونا با استفاده از ریتم و حرکت دست می آید.درمانگر با استفاده از ساعد، انگشتان، پاشنه و کف دست تکنیک های ماساژ را انجام می دهد تا اکسیژن را به سلول ها برساند
تکنیک های ماساژ کاهونا به شل شدن عضلات، افزایش گردش خون، رفع چسبندگی عضلات کمک می نماید.در این ماساژ می توان از تکنیکهای ماساژ روسیه ای نیز استفاده نمود.
ماساژ روسیه ای سیستم ماساژ درمانی توسعه یافته در اتحاد جماهیر شوروی سابق است . در روسیه ماساز تا سال 1860 مورد مطالعه قرار نگرفته بود.بعد از جنگ جهانی دوم به مرور ماساژ جایگاه خود را پیدا کرد. فیزیولوژیست های ورزشی به تحقیق در زمینه فواید ماساژ درمانی پرداختند. آنها به اثر ماساژ در کمک به رشد عضلات و تحریک عضلات پرداختند. فیزیولوژیست های روسی از ماساز به عنوان راه کاری برای درمان استفاده کردند.آنها اثبات کردند که استفاده از کشش یا حرکت عضلات می تواند بیشتر از ورز دادن برای مشتری مفید واقع شود. حرکات سریع و قوی و طراحی شده برای تحریک سیستم وریدی و گردش خون در ماساژ روسی تعبیه شده است. در ماساژ روسی با توجه به حرکاتی که انجام می شود فرد احساس گرم شدن در مفاصل و عضلات خود دارد حالتی که از اصطلاح "بیدار شدن از خواب " برای آن استفاده می کنند.ماساژ روسی برای افزایش گردش خون و جریان لنفاوی ، تحریک تولید اندورفین، کنترل استرس های فیزیکی و روانی و افزایش دامنه حرکت مفید می باشد .
ماساژ ترکیه
به طور سنتی در یک حمام ترکی انجام می شود. قدمت اولین حمام ترکی به زمان یونانیان باستان و رومی ها باز می گردد. حمام ترکی جانشین مستقیم ب حمام رومی شد و جایگاه ویژه ای در سنت ترکیه برای صدها سال بدست آورد. در ماساژ ترکیه ای سه هدف اصلی آرامش، رفع خستگی و ترویج بهداشت و درمان می باشد. حمام به طور سنتی دارای سقف گنبدی که از نور خورشید برای روشنایی تغذیه می نماید.در ماساژ ترکیه ای از کف صابون برای لغزش دست استفاده می شود .کف حمام از سنگ مرمر می باشد و تمرکز تکنیک ها بیشتر روی بازوها، شانه ها، گردن، پاها، سینه و پشت است.بدن شما توسط آب گرم شسته می شود تا لایه های مرده پوست بازسازی شوند

آروماتراپی

هنر استفاده از روغن ها و اسانس های گیاهی با توجه به نیازهای فردی مشتری است. استفاده از روغن های ضروری که از گیاهان، گل ها و ریشه های استخراج شده است که حاوی عطرهای بسیار خوبی می باشند.ماساژ آروماتراپی به عنوان یک روش شفابخش برای هزاران سال توسط مصریان، یونانیان و رومی ها استفاده می شده است . اولین استفاده ثبت شده از گیاهان در بریتانیا در قرن 13 بود و از آن زمان به بعد تولید افزایش یافته و روغن به طور گسترده استفاده می شود.ماساژ آروماتراپی از ناب ترین اسانس های گیاه در ترکیب با روغن ها استفاده می کند. هر روغن دارای خواص درمانی منحصر به فرد و عطر خاص خود می باشد. مخلوط روغن ها و اسانس ها در آروماتراپی برای پوست را از طریق ماساژ بدن استفاده شود. با توجه به تنوع اسانس و خواص درمانی فردی، طیف وسیعی از فواید و تاثیرات گسترده آن وجود دارد است. روغن های مورد استفاده در ماساژ آروماتراپی سطوح فیزیکی، روحی و روانی دارای اثرات منحصر به فردی هستند

ماساژ سوئدی

بسیاری از ما تجربه استرس را در روزهای مختلف زندگی احساس کرده ایم . استرس برای بدن اصلا مفید نیست چون باعث ایجاد تنش در عضلات و همچنین درد در بدن می شود . همچنین ارگان ها و اندام های بدن را تحت فشار قرار می دهد که این اصلا خوب نیست . ماساژ سوئدی به منظور کاهش درد و افزایش سلامت بدن مورد استفاده قرار می گیرد .
ماساژ سوئدی در قرن 19 به محبوبیت خاصی در بین مردم دست یافت . ماساژ سوئدی در یکی از اساسی ترین روش های ماساژ در نظر گرفته شده است و در میان سبک های ماساژ برای اولین بار توسط هنریک لینگ در سال 1700 مورد مطالعه و تحقیق و پژوهش قرار گرفت .ماساژ سوئدی معمولا بروی تخت انجام می شود.
این نوع از ماساژ باعث می شود تا بدن اکسیژن بیشتری را جذب کند ، در نتیجه بدن را جوان و شاداب نگه می دارد. ماساژ سوئدی همچنین می تواند با افزایش سرعت در تکثیر سلول های بدن موجب از بین بردن مواد زائد و سم زدایی بدن بشود.
اما بیش از اینها ، ماساژ سوئدی برای گیرنده ماساژ احساس رضایت و آرامش بسیار زیادی را به ارمغان می آورد که این خود مهمترین اصل در ماساژ است.
دیگر فواید ماساژ سوئدی:
احساس آرامش
تمدد اعصاب
بالا بردن گردش خون
رفع چسبندگی های عضلانی
ایجاد تحریکات عضلانی
گروههای تکنیک های مورد استفاده در ماساژ سوئدی 6 تا هستند:

1.Effleurage
2.Friction
3.Petrissage
4.Tapttement
5.Traction
6.Vibration

ماساژ شیاتسو
در جهان غرب ، تکنیک های ماساژی که از شیاتسو گرفته شده بودند با نام های بسیاری شناخته می شدند . برخی از این نامها عبارت بودند از : Barefoot shiatsu , namikoshi shiatsu ، oha shiatsu ، shiatsu - DO ، shiatsu macrobiotic و Zen shiatsu. با این حال ، بیشتر اشکال ماساژ شیاتسو با استفاده از یک اصول اولیه در دنیای غرب تشکیل شده است که این اصول در زمان های گذشته کاملا متفاوت بوده اند.
شیاتسو در تکنیک های ماساژ ژاپنی به صورت کلمه به کلمه به معنی «فشار انگشت» است : کلمه "shi" به معنای "انگشت" و "atsu" به معنای فشار است. قدمت این تکنیک به 2000 سال می رسد ، و در واقع از روش ماساژ باستانی چینی و تکنیک های شفا بخش طب فشاری مشتق شده
درست مانند طب فشاری و طب سوزنی ، اعتقاد و باور هست که تمرینات شیاتسو بر 14 کانال انرژی ، که هر کانال مربوط به یک عضو مهم بدن است تاثیر مثبت دارد . این 14 کانالهای انرژی به عنوان یک کانال با عنوان کانال چی در بدن جریان پیدا می کند . و حرکت این جریان بدون هیچ گونه مانعی برای سلامتی خوب است.
چی باید آزادانه و به صورت متعادل در بدن جریان پیدا کند ، وقتی که جریان چی متوقف شده است در بدن باعث بیماری گشته است ،اعتقاد دارند که ماساژ شیاتسو می تواند به بهبود این امر کمک نماید . بیماری همچنین اتفاقی می افتد زمانی که چی در نقاط خاصی در بدن تخلیه می شود که نباید تخلیه شود
در ماساژ شیاتسو ، هدف این است که انرژیی که از طریق کانالهای انرژی در بدن مسدود شده است برداشته شود و همچنین تعادل انرژی به بدن برگردانده شود . حذف این موانع و بازگرداندن تعادل در بدن با فشار انگشتان دست و بعضی اوقات آرنج ، ژانو و پاها بر روی نقاط فشار انجام می شود . همچنین نقاطی در بدن به عنوان نقاط فشار ، در امتداد کانالهای انرژی بدن شناخته شده است. ماساژور سبک شیاتسو باید با اعمال فشار و تحریک این نقاط و اطرافش افزایش احساس سلامتی و آرامش را در بیمار پدید آورد.
در طب غربی هیچ مدرکی دال بر اینکه جریان چی و کانال های انرژی در بدن وجود داشته باشند وجود ندارد بنابراین نتیجه می گیریم که تکنیک های سبک شیاتسو نیز قابلیت درمان ندارند . با این حال ثابت شده است که با فشار دادن نقاط فشار در ماساژ شیاتسو ، به تحریک هورمون اندروفین و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می شود ، و علیه بیماری ها مبارزه می کند . ماساژ شیاتسو می تواند برای رسیدگی به مسائل گوناگون سلامت و بهداشت ، از درد عضلانی به درد گوارش و حتی درد مورد استفاده قرار گیرد.
حرکات فشاری در ماساژ شیاتسو می تواند به صورت شدید انجام شود ، که در این حالت بیماران مایل به خدیدن ، فریاد زدن یا هر عکس العمل دیگری هستند که این عکس العمل ها به هیچ عنوان در طول درمان غیر طبیعی نیستند.
پس از یک جلسه ماساژ شیاتسو ، مشتری باید یک حس عمیقی از آرامش ، شادابی و رضایت را حس کند. با این حال ، البته او نیز باید به علائمی از سرماخوردگی و آنفولانزا پس از چند جلسه اول توجه کند که معمولا به عنوان یک عارضه جانبی از ماساژ شیاتسو شناخته می شود و از این علائم مسیر درست درمان را به ما نشان می دهد.

ماساژ آماتسو

سبک ماساژ آماتسو از کشور ژاپن سرچشمه گرفته شده است و بر اساس یک سیستم طب سنتی انجام می شود. هدف از انجام این ماساژ ترویج سلامتی و شادابی در فرد با ایجاد یک تعادل همه جانبه در ارگانهای مختلف بدن وی می باشد . در ماساژ نیازهای جسمانی افرادی که ماساژ دریافت می کنند با یکدیگر متفاوت می باشد و تنها خود فرد می داند که بدنش به چه چیزی ( حرکت ، سبک ، مدیا ، زمان و . . . ) نیاز دارد . آماتسو با در نظر گرفتن این نکات مهم باعث می شود که بدن شما توانایی های ذاتی جسمانی خودش را بهتر و بیشتر بهبود بخشد.
در این نوع درمان ( آماتسو ) نقاط مختلفی از بدن برای متعادل ساختن سیستم انرژی توسط یک سری از حرکات منظم و ملایم که توسط دست انجام می شود ، تحریک می شوند . البته امکان استفاده از دیگر تکنیک ها ( پا یا ابزار ماساژ ) نیز می باشد.
ماساژ آماتسو با استفاده از بهترین شرایط موجود که می تواند در یک جلسه ماساژ درمانی مهیا باشد ،به هر گونه درد یا استرس یا به طور کلی احساس پایین تر از حد متوسط شادابی کمک می کند.

ماساژ توی نا tui na

ماساژ شرقی بر اساس اصولی است که ریشه ایی عمیق در طب سنتی چین دارد. در طب چینی بسیاری از عناصر مختلف دخالت دارند از جمله ماساژ شرقی، طب گیاهی و غذایی . دو نوع ماساژ شرقی حال به نام های tui na و zhi na در حال حاضر استفاده می شوند.

ماساژ شرقی Tui na چیست

تاریخچه Tui NA، و یا "Mo" در ماساژ شرقی به سلسله مینگ باستان در چین بر می گردد. در این روش ماساژ شرقی که موجب شکسته شدن بافت های سفت می شود که همراه با سرعت بخشیدن به روند بهبود و افزایش جریان خون در یک قسمت از بدن که دارای مشکل ویژه ایی می باشد هست . ماساژ Tui na دارای ارتباط عمیقی با طب سوزنی و درمان های گیاهی دارد. این نوع ماساژ شرقی با تمرکز بر حرکات کششی، فشار دادن و kneading بروی عضلات انجام می شود.
مزایای ماساژ شرقی Tui NA چه هستند؟ و چه کسی باید از ماساژ شرقی Tui NA استفاده کنند ؟

• جراحات ورزشی
• درد مچ پا
• درد مچ دست
• درد مفاصل
• کمر درد
• روماتیسم و یا ورم مفاصل
• سردرد یا میگرن
• درد گردن
• استرس
• دیابت
• کاهش انرژی
• شرایط و صدمات عضلانی و اسکلتی مزمن
• یبوست
ماساژ Tui na معمولا بروی مت های ماساژ روی کف زمین و یا روی تخت انجام می شود و شما نیازی نیست که لباس های خود را در بیاورید چون این ماساژ بدون روغن انجام می شود.

ماساژ آیورودیک Ayurvedic (هند)

یک قسمت از برنامه سم زدایی و جوانسازی دوباره برای پوست و بدن می باشد که در هند باستان (( کارما پانچا )) نامیده می شده است . (( آیورودا Ayurvedic )) یکی از جنبه های سیستم بهداشتی جامع در کشور هند محسوب می شود . در این سبک ، تمام بدن توسط روغن و گیاهان به منظور حذف سموم بدن ماساژ داده می شود . این نوع درمان ، با اثرات و فولیدی که دارد به طور قدرتمندی بر روی سیستم عصبی و و ذهن تاثیر می گذارد و حس آرامش و تعادل فکری را در فرد بوجود می آورد . لمروزه می توان از این سبک به عنوان یک متد درمان مستقل نام برد.
پایه و اساس تکنیک های ماساژ Ayurvedic برگرفته از پنج عنصر اصلی انرژیه اتر ، هوا ، آتش ، آب و زمین و از سه نوع اصلی از انرژی، و یا قانون اساسی می باشد ، که در هر کس و هر چیز وجود دارند (( vata، Pitta وKapha. ))با استفاده از این دانش به درمانگر اجازه داده می شود که از کدام تکنیک ماساژ Ayurvedic استفاده کند . استفاده از روغن یا گیاه برای انجام ماساژ به سفارش مشتری نیز بستگس دارد که هر کدام منافعی را برای وی به همراه دارد.

 


مطالب مشابه :


آموزش ماساژ

آموزش ماساژ. برای ماساژ آماده شوید. برای ماساژ دادن به یک بستر مناسب احتیاج است. اگر یک حوله
آموزش ماساژ سینه ها

ماساژ برای رابطه جنسی یکی از مهمترین و موثرترین راههای برقراری ارتباط بدنی و روحی با شریک ج
انواع ماساژ

ماساژ کاهونا ماساژ کاهونا یک درمان شفا بخش در هاایی است .اشکال نخلفی از ماساژ کاهنا وجود
آموزش ماساژ کودک

آموزش ماساژ کودک. چرا ماساژ می‏دهیم؟ یادگیری و انجام ماساژ کودک، کار بسیار ساده‏ای است.
آموزش ماساژ جنسی (ویژه متاهلین)

آموزش ماساژ جنسی بدن و سایر اندام ها این ماساژ به هردوی شما کمک میکند تا از استرس و خستگی کار
آموزش ماساژ (ویژه متاهلین)

آموزشی - آموزش ماساژ (ویژه متاهلین) - وبلاگ علمی و آموزشی
برچسب :