چگونگی جلوگیری از ایجاد کک و مک - صورت لک دار

جلوگیری از ایجاد کک و مک ، را برای شما عزیزان و کاربران محترم برگزیده ها قرار داده ایم , با برگزیده ها همراه باشید.

 

صورت لک دار

صورت لک دار

 

 

جلوگیری از ایجاد کک و مک

 

لکه هاى کوچک یک تا سه میلى مترى گرد یا بیضى شکل و یا حتى با حدود نامشخص هستند که به رنگ قهوه اى روشن و تیره در پوست ایجاد مى شوند.

 

معمولاً در مناطقى از پوست که در معرض نور آفتاب قرار مى گیرد، مثل صورت، پشت دست ها، ساعد، گردن و سینه به وجود مى آید. کک و مک در هر سنى ممکن است ایجاد شود ولى بیشتر در سنین بچگى و جوانى در افراد با پوست روشن خصوصاً اگر موهاى قرمز داشته باشند، بروز مى کند.

 

در فصل بهار و تابستان کک و مک بروز پیدا مى کند و یا اگر فرد به آن مبتلا باشد، پررنگ تر مى شود و در ماه هاى زمستان از بین رفته یا رنگ آنها روشن تر مى شود.

 

کک و مک به علت فعال شدن سلول هاى رنگدانه اى پوست در معرض نور ایجاد مى شود و به همین دلیل، افراد مستعد باید پوشش کافى در مقابل نور آفتاب داشته باشند و به طور مرتب از کرم هاى ضدآفتاب و کلاه استفاده کنند. کک و مک معمولاً درمان نمى شود و نیازى به درمان ندارد.

 

هستند افرادی که عقید دارند کک ومکی ها صورت های بامزه ای دارند و همین، زیبایی متفاوتی به آن ها بخشیده است اما این امر کاملا سلیقه ای است و بستگی به شخص دارد.ولی اگر شما هم جزو افرادی هستید

 

که چندان کک و مک های صورت تان را دوست ندارید اول از همه باید بدانید درمان قطعی برای این کک و مک ها وجود ندارد ولی می توان با ملاحظاتی خاص و به کار بردن راه حل هایی ویژه آن ها را تا حد زیادی کمرنگ کرد تا دیگر نخستین چیزی که روی پوست شما خودنمایی می کند کک و مک نباشد.

 

صورت لک دار زشت

صورت لک دار زشت

بروز کک و مک به دو شکل کلی می باشد :

الف : کک و مک مادرزادی

ب : کک و مک ایجاد شده بعد از سنین کودکی به  بالا

 

,کک و مک, کک و مک صورت, کک و مک بدن,آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن

 

درمان کک و مک

1- آب لیمو :
آب لیمو عامل سفید کننده طبیعی است، که باعث روشن تر شدن رنگ کک و مک می شود.
 
2- ماسک های لبنی:
لبنیات، مانند شیر و ماست نیز روشن کننده هستند و به محو شدن این لکه ها کمک می کنند.
 
3- اسید میوه:
میوه های مختلف مانند کیوی و توت فرنگی را با هم مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید. اسید این میوه ها باعث لایه برداری می شوند.
 
4- میکرودرمی:
به دکتر پوست مراجعه کنید تا برای شما لایه برداری به وسیله میکرودرمی را برنامه ریزی کند. (توجه کنید که این فرآیند حتما باید توسط پزشک انجام شود)

 

 

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

 
,