شرایط دریافت وام‌های اشتغال صندوق مهر امام رضا (ع)

مدیرعامل صندوقمهر امام رضا (ع) با اشاره به افزایش میزان تسهیلات اشتـــغال، خبر از آغاز ثبت‌ناممتقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال این صندوق در سال جاری داد.
به گزارش خبرنگار بازارکار، مهدیحسین‌نژاد، مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) سه‌شنبه گذشته در یک نشست خبری بهتشریح میزان و نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال این صندوق در سال 92پرداخت.
وی با اشارهبه اینکه بودجه امسال صندوق مهر امام رضا (ع) برای اشتغال 900 میلیارد تومان استادامه داد: پیش‌بینی شده تا در سال جاری به حدود 90 تا 110 هزار نفر تسهیلاتاشتغال‌زا پرداخت شود.
حسین‌نژاد با بیان اینکه برنامه‌هایصندوق مهر امام رضا (ع) برای پرداخت تسهیلات از ابتدای سال جاری آغاز شده است گفت: تسهیلات این صندوق در قالب مشاغل خانگی، خوداشتغالی و طرح‌هــای کارآفرینانهمستـــــقر در پارک‌های علم و فناوری پرداخت می‌شود.
***

 افزایش میزان تسهیلات
مدیرعامل صندوق مهر امام رضــــــا (ع) خبـــــر از افزایش میزان تسهیلات این صندوق در سال جاری داد و گفت: میزان تسهیـــــلات مشاغل خانگی از سه میلیون به پنج میلیون تومان افزایش یافته است.
وی در زمینه میزان تسهیلات خوداشتغالی نیز گفت: این تسهیلات از 10 میلیون تومان به 20 میلیون در شهرهای بزرگ و 15 میلیون تومان در شهرهای کوچک افزایش یافته است.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) به افزایش وام پشتیبانان مشاغل خانگی به 50 میلیون تومان نیز اشـــاره کرد  و گفت: پشتیبانان مشاغل خانگی به ازای پشتیبانی از هـر شغـــــــــل 3 میلیون تومان و تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.
وی همچنین خبر از افزایش تسهیلات کارآفرینان مستقر در پارک‌های علم و فناوری به 100 میلیون تومان داد و گفت: این تسهیلات به طرح‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری پرداخت می‌شود.

نحوه بازپرداخت تسهیلات اشتغال
رئیس صندوق مهر امام رضا (ع) در زمینه نحوه بازپرداخت تسهیلات فوق نیز گفت: بازپرداخت تسهیلات با توجه به نوع طرح و میزان تسهیلات از 24 تا 60 ماه در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه است افزود: سود در نظر گرفته شده نیز 4 درصد کارمزد بوده که در طول سال از افراد دریافت می‌شود.

چه کسانی می‌توانندتسهیلات دریافت کنند؟
حسین‌نژاد در زمینه شرایط افراد برای دریافت تسهیلات فوق نیز عنوان کرد: اولین شرط این است که متقاضی حتماً بیکار باشد و این موضوع به صورت آنلاین از طریق سازمان تأمین اجتماعی استعلام می‌شود و در مراحل پرداخت تسهیلات نیز از طریق استشهاد محلی موضوع بررسی می‌شود.
وی شرط دیگر را داشتن مهارت ذکر کرد و افزود: مدارک فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌های علمی و کاربردی و فنی، آموزش کارآفرینی و حتی داشتن سابقه استاد شاگردی و داشتن اختراع مورد قبول است.
رئیس صندوق مهر امام رضا (ع) ادامه داد: البته زنان سرپرست خانوار در اولویت هستند و پرونده‌هــای آن‌ها خارج از نوبت بررسی می‌شود.
وی با بیان اینکه شرط دیگر این است که طرح ارائه شده حتماً عملیاتی شود ادامه داد: به همین منظور قبل از پرداخت تسهیلات و در مراحل پرداخت و پس از پرداخت تسهیلات از روند طرح بازدید می‌شود و هر زمان مشخص شود که تسهیلات در امور مطرح شده هزینه نشده بازپس گرفته می‌شود.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه پرداخت این تسهیلات نیاز به سپرده‌گذاری ندارد افزود: براساس طرح کسب و کار فرد متقاضی باید 20 درصد آورده داشته باشد که البته پیش‌بینی شده دهک‌های پایین‌ جامعه بتوانند با 10 درصد آورده نیز تسهیلات را دریافت کنند.
زمان و نحوه ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات
وی در پاسخ به سوال خبرنگار بازارکار در رابطه با زمان و نحوه ثبت‌نام متقاضیان گفت: شروع ثبت‌نام از داوطلبان از ابتدای سال آغاز شده است.
حسین‌نژاد افزود: متقاضیان در ابتدا جهت ثبت‌نام بایستی با مدارک خود به یکی از شعب صندوق مهر امام رضا (ع) در سطح کشور که آدرس و شماره تماس آن‌ها در سایت اینترنتی این صندوق موجود است مراجعه کنند.
وی ادامه داد: در اولین گام مدارک فرد مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت داشتن شرایط اولیه امکان ثبت‌نام او در سایت با رمز عبور تعریف شده فراهم می‌شود.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) با بیان اینکه این موضوع سبب می‌شود تا کسانی که واجدشرایط نیستند نتوانند ثبت‌نام کنند افزود:  این موضوع به روند بررسی پرونده‌ها شتاب بخشیده  است و در مرحله بعد ظرف 45 روز پرونده متقاضی بررسی شده وضعیت پرداخت تسهیلات به وی اعلام می‌شود.
وی در پاسخ به این سوال که   تسهیلات چه مدتی پس از ثبت‌نام به متقاضی داده می‌شود گفت: وضعیت پرداخت با توجه به تعداد متقاضیان استان‌ها متفاوت است، اما پس از 45 روز وضعیت پرداخت تسهیلات کاملاً مشخص می‌شود.

ضامن‌ها چه شرایطی باید داشته باشند؟
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) در پاسخ به سوال دیگر ما در زمینه نوع ضمانت‌ها برای تسهیلات نیز گفت: هدف صندوق مهر امام رضا (ع) آسان‌سازی پرداخت تسهیلات است.
وی افزود: براساس تعریف بانک مرکزی ما برای هر 10 میلیون تومان تسهیلات یک ضامن معتبر در نظر گرفته‌ایم که این ضامن با نظر رئیس شعبه و دستورالعمل‌های صادر شده مشخص می‌شود.
حسین‌نژاد در ادامه پیرامون ملاک‌های یک ضامن معتبر گفت: مثلاً یک کارمند رسمی یا کاسب دارای مغازه حکم ضامن معتبر را دارد، البته کسانی که مغازه از خود نداشته باشند، اما جواز کسب دارند می‌توانند طبق شرایط تعریف شده ضامن شوند.

متقاضیان زیادی برای دریافت تسهیلات نداریم
وی در زمینه تعداد متقاضیان این تسهیلات نیز گفت: در حال حاضر متقاضیان زیادی برای دریافت تسهیلات نداریم و به تمامی پرونده‌های سال‌های گذشته به غیر از دو استان رسیدگی شده است.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) با بیان اینکه هم‌اکنون پرونده 15 هزار متقاضی تسهیلات در دست بررسی است افزود: بیشترین تقاضاها نیز برای اشتغال در بخش خدمات است که پیش‌بینی شده 30 درصد تسهیلات به این بخش پرداخت شود.

برنامه پرداخت تسهیلات به تعاونی‌ها
وی نوع دیگری از تسهیلات این صندوق را برای تعاونی‌های زیر 10 نفر شاغل ذکر کرد و گفت: طبق تفاهم‌نامه با بانک توسعه تعاون به این نوع از تعاونی‌ها نیز تا سقــــف 10 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
حسین‌نژاد در ادامه به فارغ‌التحصیلان رشته‌های غیر فنی نیز توصیه کرد که یا به سمت مهارت‌آموزی رفته یا با تشکیل تعاونی بتواند از این تسهیلات استفاده کنند.

پرداخت تسهیلات خرد و خوداشتغالی در روستاها
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) در بخش دیگری از سخنانش از پرداخت تسهیلات خرد و خوداشتغالی در روستاها خبر داد و گفت: طبق تفاهم با مرکز مناطق محروم روستایی هزار روستا برای پرداخت تسهیلات خرد در نظر گرفته شده‌اند.
وی افزود: در این طرح هر روستا با توجه به مزیت‌هایش به عنوان یک بنگاه اقتصادی در نظر گرفته می‌شود و در کل 200 میلیون تومان تسهیلات به آن روستا اختصاص می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه این تسهیلات نیز در قالب مشاغل خانگی، خوداشتغالی و تعاونی پرداخت می‌شود افزود: ضمانت‌ها نیز آسان است و کسانی که کشت و زراعت دارند با تأییدیه شورای روستایی می‌توانند ضامن یکدیگر شوند.

پرداخت تسهیلات به صنوف
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) همچنین با بیان اینکه این صندوق در طول فعالیت‌های خود تاکنون توانسته با پرداخت 3 هزار و 600 میلیارد تومان تسهیلات 670 هزار فرصت شغلی ایجاد کند افزود: از جمله ویژگی‌های این صندوق گستردگی شعبات آن در کل کشور است و بررسی‌ها  نشان می‌دهد که 80 درصد از طرح‌های اشتغالزایی که توسط صندوق حمایت شده‌اند هنوز فعال هستند.
وی همچنین این خبر را به کسانی که در گذشته از صندوق تسهیلات گرفته اما به مشکل مالی برخورده‌اند داد که صندوق مهر امام رضا (ع) در نظر دارد از کسانی که مشکل رهن محل کسب‌وکار دارندبا پرداخت تسهیلات جدید حمایت کند.
مدیر عامل صندوق مهر امام رضا همچنین از طرحی برای تثبیت و حفظ اشتغال موجود در صنوف خبر داد و اظهار داشت: در این راستا طرحی ایجاد شده تا بتوان با سرمایه  صنوف برای سرمایه در گردش و تهیه ابراز وام در اختیار آنها قرار داد که در مرحله اول برای مراکز استانها اجرایی خواهد شد.


مطالب مشابه :


ثبت نام وام خود اشتغالي سايت مشاغل خانگي

خدمات بانكي و وامثبت نام وام خود اشتغالي سايت مشاغل خانگي. مقدمه : امروزه كسب و كارهاي خانگي به عنوان راهكاري مهم براي ايجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب مي
ثبت نام متقاضيان دريافت وام خود اشتغالي از صندوق مهر امام رضا(ع) آغاز شد

رئيس واحد استاني اردبيل اعلام كرد: مرحله سوم ثبت نام اينترنتي از متقاضيان دريافت وام خود اشتغالي از صندوق مهر امام رضا (ع) آغاز شد. به گزارش روابط عمومي واحد
ثبت نام تسهيلات اشتغال صندوق مهر امام رضا(ع)

ثبت نام تسهيلات اشتغال صندوق مهر امام رضا(ع) از امروز شروع و به مدت ۵ روز ادامه خواهد ... ب: خوداشتغالي و خويش فرمايي: نوعي از اشتغال که در آن فرد مالکيت و مديريت ... ت: تسهيلات/وام:منظور از تسهيلات در اين دستورالعمل، وام قرض الحسنه صندوق مي باشد.
از امروز ثبت نام وام خوداشتغالی صندوق مهر امام رضا آغاز شد.

علم اطلاعات و دانش شناسی - از امروز ثبت نام وام خوداشتغالی صندوق مهر امام رضا آغاز شد . - Knowledge and Information Science.
شرایط دریافت وام‌های اشتغال صندوق مهر امام رضا (ع)

مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید باهنر بابل - شرایط دریافت وام‌های اشتغال صندوق مهر ... حسین‌نژاد افزود: متقاضیان در ابتدا جهت ثبت‌نام بایستی با مدارک خود به یکی از
سامانه تسهیلات وام خود اشتغالی برای کارجویان

پــیــشــخــوان دولـــت - سامانه تسهیلات وام خود اشتغالی برای کارجویان - خدمات رسانی آنلاین مخابرات . بیمه بانک خودرو سلامت ... فرم ثبت نام دریافت وام... آرشیو نظرات.
وام خود اشتغالي

اقدام به ثبت نام از فارغ التحصيلان عزيز نمود و با برگزاري كارگاه آموزشي نحوه تهيه ... طرح وام خود اشتغالي نمود كه در فاز اول تعداد55 طرح خود اشتغالي در بخشهاي كسب و
همه چیز درباره شروع کسب و کار

برای گرفتن وام های خود اشتغالی هم می توانید از طریق سیستم دولتی اقدام کنید، یعنی ... اگر می خواهید برای گرفتن وام ثبت نام کنید و در نوبت بمانید (یعنی از طریق
وام خود اشتغالی به 50 هزار نفر در صندوق مهر امام رضا(ع)

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) از ثبت نام 40 هزار نفر برای دریافت تسهیلات اشتغال خبر داد و گفت:‌پیش‌بینی می‌شود تا شهریور ماه 50 هزار نفر با اعتباری بالغ بر
وام خوداشتغالی 20 میلیون شد

آدرس سایت ثبت نام خودروهای فراورده های دامی ... مدیر عامل صندوق مهر امام رضا(ع) با بیان اینکه وام خود اشتغالی 20 میلیون تومان شده، ‌گفت: امسال 9 هزار میلیارد تومان برای
برچسب :