حسنی: بیمه سلامت، اقتصاد سلامت را سامان‌دهی می‌کند. بیمه سلامت دوپینگی برای اقتصاد سلامت

 

10464_orig.jpg

حسنی: بیمه سلامت، اقتصاد سلامت را سامان‌دهی می‌کند

بیمه سلامت دوپینگی برای اقتصاد سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تشکیل بیمه سلامت ایرانیان را یکی از مهمترین مقوله های اقتصادی سلامت در کشور خواند و گفت: مهمترین پیامد اجرا و تشکیل صندوق بیمه سلامت ایرانیان در کشور، ارایه خدمات درمانی یکسان به بیمه شدگان وجلوگیری از به هدر رفتن منابع در نظام مالی سلامت است.

علی اصغر حسنی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت www.icana.ir  مهمترین مشکل حوزه سلامت کشور را بی سامانی دربخش بیمه های درمانی دانست و گفت : بیمه‌های مختلفی درحوزه سلامت کشور وجود دارد که خدمات دهی متفاوت آنها موجب نقض عدالت شده است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش درمجلس شورای اسلامی ادامه داد : هر ارگانی برای خود بیمه‌ای را ارائه می دهد آموزش و پرورش بیمه طلایی دارد و وزارت نفت بیمه‌ای دیگر دارد و روستاییان بیمه روستای ،که خدمات هر کدام متفاوت است. وی افزود : هم اکنون سازمان‌های بیمه‌گر متفاوتی در کشور شامل بیمه خدمات درمانی، تامین اجتماعی، خدمات درمانی نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بانک‌ها در کشور فعالیت دارند که خدمات درمانی متفاوتی در قالب صندوق‌های مختلف بیمه‌ای به بیمه شدگان ارایه می‌دهند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تجمیع بیمه‌ها و تشکیل سازمان بیمه سلامت، مهمترین مقوله های اقتصادی سلامت در کشوراست ، گفت : مهمترین پیامد اجرا و تشکیل صندوق بیمه سلامت ایرانیان در کشور، ارایه خدمات درمانی یکسان به بیمه شدگان و جلوگیری از به هدر رفتن منابع در نظام مالی سلامت است.

حسنی با استناد به ماده ۴۲ قانون برنامه پنجم توسعه که بر ادغام سازمان های بیمه‌گر در کشور و تشکیل صندوق بیمه سلامت ایرانیان تاکید می‌کند،گفت : وجود سازمان‌های بیمه‌گر متفاوت در کشور، موجب بروز معضلات متعددی ازجمله هم پوشانی بیمه‌ها در کشور، چندگانگی در مراکز ارایه کننده خدمات درمانی و تفاوت در نوع خدمات و فرانشیز پرداختی به بیمه شدگان است که در این زمینه مقرر شد سازمان بیمه سلامت، تشکیل شود.

وی در انتقاد از وضعیت فعلی بیمه خدمات درمانی درکشور گفت:خدماتی که اکثر بیمه‌ها به مردم می‌دهند بسیار کم است و.به درد مردم نمی خورد ،در موارد زیادی بیمار نمی‌تواند داروهای مورد نیاز خود را با استفاده از دفترچه‌های بیمه از داروخانه خریداری کنند. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تعداد زیادی از مردم تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند گفت : در قانون هدفمند شدن یارانه‌ها قرار شد ۱۰درصد از درآمد حاصل از اجرای این قانون به حوزه سلامت اختصاص یابد تا کسانی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند ، از این محل بیمه شوند.

حسنی معتقد است بیمه سلامت برای مردم باید به صورت کارت هوشمند درآید تا پرونده بیمار را در حافظه خود داشته باشد. وی گفت:اگر بیمه سلامت ایرانیان به صورت کارت های هوشمند باشد وقت بیمار و پول اوهدر نمی‌رود و نیازی به تکرار بسیاری از آزماش‌های بی مورد که به دلیل عدم دسترسی به پرونده بیمار است وجود ندارد.

وی در پایان با بیان اینکه زمان مشخصی برای اجرایی شدن این طرح تعیین نشده است، اظهار داشت : این طرح به تدریج و در طی برنامه پنجم توسعه انجام می‌شود. 


مطالب مشابه :


تغییر ادرس سایت بیمه سلامت ایرانیان (خدمات درمانی سابق )

* سازمان بیمه سلامت ایرانیان * داروخانه سیزده آبان تهران * داروخانه دکتر رضوانی
آدرس دفاتر ارائه دهنده بیمه خدمات درمانی

پست ، همراه اول ، ایرانسل ، رایتل ، تالیا ، بیمه اداره كل بيمه سلامت استان تهران
حسنی: بیمه سلامت، اقتصاد سلامت را سامان‌دهی می‌کند. بیمه سلامت دوپینگی برای اقتصاد سلامت

مهمترین پیامد اجرا و تشکیل صندوق بیمه سلامت ایرانیان در کشور، ارایه مستقر در تهران .
در برنامه گفتگوی ویژه خبری مطرح شد ربیعی:کلید موفقیت طرح بیمه سلامت ایرانیان وحدت و هماهنگی بین سازم

کلید موفقیت طرح بیمه سلامت ایرانیان وحدت و هماهنگی بین
ایران اولین کشور در حال اجرای تعرفه پرستاری

پرستاران دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص بیمه سلامت ایرانیان نیز باید بگویم که
گروه بندی کنفرانس های کلاس بعدازظهر درس سازمان

واحد تهران شمال . آخرين سازمان بیمه سلامت ایرانیان و وزارت
فراخوان های شرکت پیشخوان خدمات گستر ایرانیان

دفتر عطارد - فراخوان های شرکت پیشخوان خدمات گستر ایرانیان - پست گاز-برق-بیمه سلامت.
سامانه اطلاعاتی بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی (بیمه اتیه سازان حافظ)

بیمه سلامت جدول همکدی تهران; شماره طلایی بیمه ایرانیان (سامبا) لیست بیمه
بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت جزئیات نحوه ثبت نام اینترنتی و بیمه شدن افراد فاقد بیمه را
برچسب :