مبارزه با بدحجابی(1)

 

بسم الله الرحمن الرحیم<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

مبارزه با...بدحجابی!(۱)

 

سلام یه مدت زیادی .. یعنی تقریباً دو سه ماه حرفی برای گفتن نداشتم . یا بهتر بگم حوصله نوشتن نداشتم .باید می بخشید که اینقدر دیر به دیر مطلب میزنیم . حالا شاید دوباره اوضاع کمی بهتر بشه .. با خداست.. این روزا یه بحثایی داغ شده که از وقتی که خودم رو شناختم مهمترین نگرانی و دغدغه من بوده . البته شاید الان دیگه اولویت اول رو نداره ولی همچنان وقتی به یادش می افتم قلبم آتیش می گیره و اون چیزی نیست جز بدحجابی!!!

چندی پیش برادران ناجا ! اعلام فرمودند که از اردیبهشت امسال می خواهند با بدحجابی مقابله کنند.من اما از همان ابتدا که این مطلب را شنیدم پوزخندی زدم و با خود گفتم این هم یک مسخره بازی دیگه!

البته سردار طلایی اعلام فرمودند که « ما هر سال در فصل بهار و تابستان اقدام به تشدید فعالیتها برای حفظ امنیت اجتماعی می کنیم و این بار هم مانند گذشته است» .

با این حال درعمل شاید امسال هم مانند سال های گذشته باشد ( یعنی این که در عمل هیچ کار سودمندی انجام نشده و نشود) ولی چیزی که واضح است این است که امسال این مسئله با تبلیغات وسیعی همراه بوده است و این کمی قابل تامل است.

سردار طلایی ( فرمانده انتظامی تهران بزرگ) در ادامه گفته « پلیس مطلقاً به دنبال برخورد با جامعه نیست و واحدهای گشت ارشاد هم کار خود را در قالب تذکر انجام می دهند و فقط با مردان و زنان خیابانی برخورد می کنند.»

حرف های این جناب سردار اگرچه ظاهری زیبا و اندیشمندانه دارد اما در واقعیت ، ما شاهد یک نفاق و دورویی بزرگی هستیم.

من قبول دارم که پلیس نباید در مقابل جامعه باشد ولی مشکل اینجا ست که در عمل این تقابل وجود دارد ، هر چند مسئولین پرافاده نیروی انتظامی با هزار ادا و اطوار ادعا کنند که پلیس به دنبال برخورد با جامعه نیست. پاسخ به این پرسشکه چرا هر وقت صحبت از اقدامات امنیتی خاصی می شود مسئولین ناجا فوری و به سرعت هرگونه برخورد یا تقابل با جامعه را رد می کنند ، ما را به این نتیجه می رساند که حتماً افکار عمومی جامعه ذهنیت مناسبی از رفتار پلیس نداشته و ندارند و به همین علت آقایان مسئول در ناجا که خود از سابقه بد پلیس در این زمینه آگاه تر هستند سریعاًهرگونه برخوردی را تکذیب می کنند تا بازتاب بدی در سطح جامعه ایجاد نشود ( و بیش از این وجهه پلیس خراب نشود!)<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" />

ممکن است برخی از دوستان وقتی پلیس کشور را با پلیس دیگر کشورها مقایسه کنند ، رفتار متقابل پلیس و شهروندان را بسیار بهتر ببینند ، اما با فرض درستی این مطلب ، باید گفت که این مقایسه نباید مبنای صحت رفتار پلیس در جمهوری اسلامی ایران قرار بگیرد. حقیقت آن است که عملکرد نیروی انتظامی با آنچه که از معیارهای اسلامی بر می آید فاصله ای بسیار دارد و مشکل اصلی نیز در همین جاست.

هر وقت صحبت از مبارزه با بد حجابی می شود ، برادران ناجا یاد گرفته اند که قبل از هر چیز برخورد پلیسی را رد کنند و بعد با ژستی عالمانه و روشنفکرانه توصیه می کنند که برای مقابله صحیح با بد حجابی بایستی کار فرهنگی و بنیادین ! انجام داد. تو گویی در همه کارهایشان اصولی و بنیادی برخورد می کنند ! و انگار نیروی انتظامی ، وزارت فرهنگ و ارشاد یا شورای عالی انقلاب فرهنگی است که باید دست به کار فرهنگی بزند و تئوری مقابله فرهنگی با بد حجابی صادر کند!

مگر نه این است که وظایف نیروی انتظامی مشخص است ؟ پس اینکه مسئولین ناجا در این مقوله ، از مبارزه فرهنگی دم می زنند از دو حال خارج نیست . یا اینکه می خواهند بی کفایتی خود یا شاید بی اعتقادی به وجود حجاب را در پشت این شعارها پنهان کنند ، یا اینکه واقعاً منتظرند تا دستگاههای مسئول فرهنگی همراهی کنند و با همراهی ایشان شروع به اقدامات بازدارنده نمایند.

حالت دوم اگرچه موجه تر به نظر می رسد ، اما واقعیت آن است که در هر دو حالت بیانات مسئولین ناجا درباره مبارزه فرهنگی با بدحجابی محکوم و غیر قابل توجیه است.

واقعاً  اگر مقوله فرهنگ سازی برای متولیان نیروی انتظامی جدی است ، چرا در مسایل دیگر مثل رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی یا مبارزه با مواد مخدر ، منتظر نمی مانند تا دستگاههای فرهنگی شروع به کار نمایند و سپس قوانین سفت وسخت وضع کنند و به همان سفتی اجرا نمایند؟؟؟!

می دانیم و می دانند که در این موارد به هیچ وجه منتظر نمی مانند و ناگهان جریمه ها را 10 برابر می کنند و هیچ ترحمی را روا نمی دانند. حال باید پرسید که در نظر سرداران ناجایی آیا این موارد نیاز به بستر سازی ندارد؟؟ فی المثل در خیابانی که تنگ و شلوغ است و مراجعات ملت هم زیاد است و هیچ محلی برا پارک وجود ندارد و سرتاسر خیابان هم تابلوی پارک ممنوع نصب شده ! برادران ناجا انتظار دارند که مردم به هیچ وجه تخلف نکنند و اگر هم کسی تخلف کرد جریمه 20000 تومانی نصیبش شود ؟؟؟

آیا در اینجا نباید بستر مناسب - که همان ایجاد محلی برای پارکینگ می باشد -  فراهم کرد و بعد به سراغ برخورد پلیسی رفت ؟؟ درست مثل دستگاههای دیگر که بدون در نظر گرفتن مردم و رفع نیازهای اقتصادی و معیشتی ایشان ، مثلاً توقع دارند که در یک استان جنوب کشور که علی رغم استعداد ها و سرمایه های طبیعی و انسانی ، محرومیت از در و دیوارش می بارد و هیچ کس هم به فکر اصلاح امور نیست ، مردم به کارهای کاذب و یا خلاف قانون مثل قاچاق کالا روی نیاورند. آیا در اینجا هم برادران ناجا بیکار می نشینند و ژست می گیرند که بعله باید کار فرهنگی انجام داد ! ! !؟؟ معلوم است که نه ، نمی توان دست روی دست گذاشت ومنتظر دستگاههای دیگر بود . باید سریع دست به کار شد ، کمی هم درآمد زایی بد نیست ! آخ چه کنیم که مبارزه با بدحجابی درآمدزا نیست!!

خداوکیلی آیا نمی شود بدحجابی را برطرف کرد یا لااقل از این وضعیت اسفناک به حالت ملایمتری تبدیل کرد؟؟ عده ای می گویند خیر ، برخی می گویند سخت است و دور از دسترس ، جماعتی هم مثل ما می گوییم می شود ، البته اگر حاکمان بخواهند ! تعارف که نداریم ،مگر نگفته اند الناس علی دین ملوکهم!

مگر همین حاکمان ما نمی فرمانید که ملت ما انسانهای شریفی هستند و مومنند و نمی دانم ... ملت ما واقعاً نظیر ندارند؟؟  مگر همینها نیستند که وقتی زمانی یک بنده خدایی گفته بود که آمار نماز خوانهای ما کم است کلی برآشفتند و تکذیب کردند و فرمودند که نه خیر مردم همگی  یا اکثر قریب به اتفاق پایبند به شریعتند؟؟ پس چرا اوضاع فرهنگی ، آنهم در موضوعی مثل حجاب اوضاع اینقدر خراب است؟

لابد نمی خواهید بگویید که این بدحجابها که صبح تا شب در خیابان و کوچه و بازار و بیمارستان و دانشگاه و ادارات دولتی می بینیم جماعت قلیلی هستند که چون در خیابان زیاد پرسه می زنند ، خیلی به چشم می آیند ! !( لابد یادتون هست که این استدلال مال کیه ؟؟ )

براستی مشکل از کجاست ؟؟ مردم که همه خوبند ! حاکمان هم که ماشاالله هزار ماشاالله ادعایشان گوش فلک را پر کرده !

پس یا اصلاً مسئله ای به نام بدحجابی وجود ندارد و بیخودی بزرگش کردیم یا اینکه فرض های اول غلط است و یا شاید فرض سومی هست که ما بی خبریم؟

بسه زیاد شد ....

 


مطالب مشابه :


مبارزه با بد حجابی

آیا واقعا" مبارزه با بدحجابي ساخت خبرنگاران است؟!؟!؟!؟!؟! به بهانه طرح مبارزه با بد حجابی
مبارزه با بدحجابی(1)

وبلاگ عصر موعود - مبارزه با بدحجابی(1) - بسم الله الرحمن الرحیم . مبارزه با بدحجابی!(۱)
عکسهای آرشیوی از مبارزه با بدحجابان توسط نیروی انتظامی

مبارزه با بدحجابی. طرح برخورد با بدحجابي در تهران عکس جدید مبارزه با بدحجابی طرح برخورد با
مبارزه با بدحجابي

## وبلاگ بیجار - منم یک بیجاریم ## - مبارزه با بدحجابي - کردستان. بیجار - تصاویر زیبا . ترفندهای
سری جدید عکسهای مبارزه با بدحجابی

مبارزه با بدحجابی. طرح برخورد با بدحجابي در تهران عکس جدید مبارزه با بدحجابی طرح برخورد با
مبارزه با مفاسد اخلاقي جايگزين مفاسد اقتصادي!!!

مدتي است كه بحث بدحجابي و مفاسد اخلاقي و اجتماعي در سطح وسيعي مورد توجه افكار عمومي، رسانه
مبارزه با بد حجابی

eshghe atashin - مبارزه با بد حجابی - eshgh sade hast va hamin sadegish hast ke ziba va jalebe (مبارزه با بدحجابي)
مبارزه با بد حجابي، تعرض به حقوق خصوصي

و آيا به گفته برخي روزنامه ها و تريبون ها مبارزه با بدحجابي تعرض به حقوق خصوصي هست يا خير؟
برچسب :