پايان نامه

                                                

انتخاب موضوع پایان نامه مسئله مهمی است که این روز ها درگیر آن هستیم.
اگر با دید استراتژیک نگاه کنیم، مهمترین عامل در انتخاب موضوع، هدف ما از تحصیلات کارشناسی ارشد است. هدف ممکن است موارد زیر باشد:

1- ادامه تحصیل در داخل کشور
2- ادامه تحصیل در خارج کشور
3- کسب مهارت های مدیریتی برای محیط کار
4- استفاده از مزایای مالی مدرک تحصیلی و ارتقاء شغلی
5- ایجاد تنوع در زندگی و پویایی بیشتر
6- استفاده از معافیت های تحصیلی مانند سربازی و ....
7- افزایش امتیاز فردی برای کسب شغل های بهتر
8- دلایل نامعلوم!
9- علائق شخصی و غیر هدف دار!

هر چند اهداف بالا عموما با یکدیگر تعارضی ندارند ولی به احتمال زیاد برای هر کدام از ما مواردی از آنها اهمیت بیشتری دارد. برای هر کدام پایان نامه ای مناسب تر است. مثلا اگر هدف سوم یعنی کسب مهارتهای مدیریتی مطرح باشد بهتر است در زمینه مدیریت منابع انسانی فعالیت کنیم و چه کسی بهتر از دکتر سید جوادین!
اگر هدف های چهارم یا ششم مطرح باشد بهتر است زود تر موضوع ساده و با جداول آماری مفصل و ترجیحا صفحه پر کن داشته باشیم. استادش هم هر چه نا آشنا تر باشد بهتر است. در این مورد می توانیم از پایان نامه های انجام شده در سایر دانشگاه ها به نحو احسن استفاده کنیم و موضوع طی یک فرایند کپی برداری حد اکثر یک هفته ای تمام شده است. به دوستان باهوش این گروه پیشاپیش تبریک می گویم.
اگر هدف پنجم مطرح باشد، بهتر است پایان نامه ای انتخاب کنیم که کار حجمی زیادی می برد و مدت طولانی تری ما را در دانشگاه مشغول کند. همانطور که میدانید می شود با مجوز وزارت خانه تا شهریور سال 88 روی موضوع کار کرد.
اگر هدف هفتم مطرح باشد بهتر است ابتدا طیف سازمانهایی که علاقه به استخدام در آنها داریم مشخص شود. معمولا آنها موضوعات از پیش تعیین شده ای دارند و حتی برای آن پول هم می دهند. یعنی از ابتدای شروع پایان نامه استخدام شده ایم. این گونه پایان نامه ها بیشتر در مورد بررسی علل فلان پدیده سازمانی و ارتباط آن با بهمان موضوع سازمان است و به طور معمول توسط انسانهای دلخوشی که در آن سازمان فعالیت می کنند طرح شده و باید شانس بیاورید تا زمان استخدام شما، هنوز دوستان دلخوش فوق در سازمان مشغول به کار باشند. این گونه پایان نامه ها برای برخی اساتید بسیار جذاب است چرا که باب مشاوره و همکاری استاد با سازمان مذکور را باز کرده و کلی درآمد زایی می کند. یعنی خیر دانشجو، استاد و سازمان در این پروژه هاست، پس بشتابید.
اگر هدف دوم مطرح باشد، بهتر است زودتر سری به سایت دانشگاه های مورد علاقه تان بیندازید و موضوعات داغ را شناسایی کنید. بسیار خنده دار است که بخواهید مثلا با پایان نامه تان که در مورد تئوری مازلو است جلو یکی از دانشگاه های آمریکایی یا حتی اروپایی قیافه افراد اندیشمند بگیرید و انتظار داشته باشید به شما بورس یا پذیرش تحصیلی بدهید.


بله درست است شما ظاهرا سخت ترین کار را انتخاب کرده اید و می خواهید در ایران ادامه تحصیل بدهید. به لحاظ آماری نامحتمل ترین گزینه است! چرا که رقبای زیادی دارید و کلمه فراگیر را نیز با افتخار(!) به دوش می کشید. خیلی از اساتید در همان نگاه اول می خندند! دانشجوی پولکی رو چه به این فضولیها!
اما به هر حال بهتر است از همین الان به فکر استاد حامی در جلسه مصاحبه حضوری باشید و سعی کنید استادی انتخاب کنید که حرفش برو داشته باشد. فکر کنم دکتر فرهنگی در زمینه استراتژیک از بهترین هاست. هر چند دکتر دیواندری و البته دکتر منوریان رو هم نباید فراموش کرد.

انتخاب نهم را به افراد رویاپرداز و هپروتی تبریک می گویم. معمولا از شیوه کار این افراد نمی توان چیزی فهمید (بر خلاف نظر خودشان) و موارد ضد و نقیضی هم از سرنوشت ایشان دیده شده است. همانقدر می دانم که یا بسیار موفق می شوند و یا با دماغ به زمین داغ می خورند. اما به نظر من هر چی هست هیجان انتخاب نهم از همه بیشتر است چون سرنوشت مبهم تری دارد.

داشت یادم میرفت. افراد دیگری هم که می شود آنها را مصلحت جویان بی درد نامید وجود دارند. این افراد سعی می کنند خدا و خرما را با هم داشته باشند و تقریبا همه هدفها را با هم دنبال کنند. حد اقل دو نفر از این گروه شناسایی شده اند. فکر کنم موفق می شوند.


مطالب مشابه :


تبریک به مناسبت دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد

طی این دفاع ایشان با یک ارائه عالی موفق شدند از پایان نامه ارشد خود تبریک عرض می
تبریک دفاع از پایان نامه

تبریک دفاع از پایان نامه. دفاع موفقیت آمیز از رساله ی دکتری تان را تبریک می
تبریک به فرزندم مصطفی رنجبر بخاطر دفاع از پایان نامه ارشد

تبریک به فرزندم مصطفی رنجبر بخاطر دفاع از پایان نامه ارشد
پیام تبریک

پیام تبریک. شهرستان سنقر وکلیائی تبریک عرض نموده وتوفیق روزافزون پایان نامه
مراحل گذراندن پایان نامه کارشناسی ارشد

مراحل گذراندن پایان نامه » پیام تبریک به منابسبت سال 1394 ( چهارشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۳ )
تبریک به دفاع از پایان نامه

تبریک به دفاع از پایان نامه خانه زمین شناسی پیام نور تبریک به دفاع از پایان نامه.
پايان نامه

ارشد مدیریت بازرگانی پیام نور انتخاب موضوع پایان نامه مسئله مهمی است و هپروتی تبریک می
برچسب :