ارتباط با کاوه جعفـــــــــری

دوست عزیزم کاظم دانش گفت:

سلام کاوه جان

.....
کاش که وبلاگت گزینه ای برای ارتباط باهات داشت.


دوست عزیز آقای کاظم دانش لطفا برای دریافت مورد ذکر شده خود به این لینک مراجعه کنید. 

i487_Capture.png


همیشه یک سوال ذهنم را مشغول میکرددر لیدهای اندامی، هیچ الکترودی به پای راست متصل نیست. پس چرا وقت گراف گرفتن، یه الکترود به پای راست متصل میکنیم ؟جواب  بر اساس قانون آیندهوون، لید پای راست، یک لید خنثی است و در نبود این لید، گرفتن ECG امکان پذیر نیست. البته این نکته باید توجه شود که این لید در هر نقطه ای از بدن می تواند قرار گیرد، اما بطور معمول برای راحتی در پای راست قرار می گیرد. لید پای راست به عنوان لید ground محسوب می شود و هیچ نقشی در گرافی الکترود قلبی ندارد و هیچ گونه نقشی بر روی محور قلب ندارد.ground تعریف صحیحی از ولتاژ صفر درمقابل لیدهای ECG ولتاژ های مختلفی که بیشتر از ولتاژ مطلق اندازه گرفته می شود.شنیدم برای کنکور ماستری ویژه، کنکوردهنده باید سابقه کار داشته باشه. سابقه کار چقدر باید باشه و باید در بخش مربوطه باشه ؟
و اینکه در مقطع ماستری پرستاری چه رشته های دیگری وجود دارد ؟(رشته های بالینی مثل ویژه ...(
نه اشتباه نکن، تاثیر بر روی محور های قلب وتشخیص نداره، وگرنه برای EKG حتما باید متصل باشه، ولی اصلا اهمیت نداره که پای راست وصل کنی.باید سابقه کار 2 سال توی بیمارستان داشته باشی، فرق نداره کجای بیمارستان ی کدووم بخش. فقط سازمان سنجش می خواد که طرف توی بیمارستان کار کنه. البته این قانون از کنکور 92 بوجود آمده و سال 91 همچین قانونی نبود.بنظرم رشته پرفیوژنیست که جدیدا اومده هم خوبه. چون مثلا توی بیمارستانی که من هستم می بینم که فوق تخصص های قلب چقدر به این افراد نیاز دارند، حتی بدون این افراد عمل بای پس انجام نمی شه. اگه اون جراح هم بهت اعتماد داشته باشه پول خوبیم توش هست. و جزو تیم ثابت جراحی اون جراح می شی و اگه هر جا جراح، جراحی داشته باشه، به خصوص تو شهر هایی که کوچکتر از تهرانن، تو می توونی همراهیش کنی. البته این اتفاق نیاز به زمان داره و به بار نشستنش طولانیست. اینم مدل مراقبت ویژه نیاز به بیش از دو سال سابقه و کار عملی زیاد داره و با کارآموزی ها نمیشه پیش برد. رشته پرفیوزنیست تو کار IABP و CBP است و گستره کاریش فقط به همین محدوده است.رشته مراقبت ویژه هم رشته خوبیه، ولی خیلی گسترده است و تنها با این 4 ترم که آدم بره تو دانشگاه و درس های استادا نمی تونه اطلاعات خودشو بالا ببره. فقط باید به خودش اکتفا کنه و هر چی کتاب در خصوص مراقبت ویژه و تنفس و احیا و به خصوص دارو ها و عوارض دارو ها وتداخل و کاربرد داروها ست به علاوه کار بالینی خوب و توان عملی خوبی که از این طریق بدست می آد می شه یه MSc CCN خوبی شد. پرستار ارشد مراقبت ویژه حتی می توونه دارو را خوش برای بیمار تجویز کنه و شرایطی که برای بیمار بوجود بیاد رو مراقبت و مدیریت کنه......حتما باید سابقه کار کلینیکال باشه ؟ تدریس قبول نیست ؟جواب : خوب!!! می توونی برای پرستاری داخلی جراحی یا پرفیوژن آماده بشی. بر اساس اون چیزی که سازمان سنجش گفتش برای ویژه باید حداقل 2 سال سابقه کار در بالین را داشته باشی و نامه ای هم در این خصوص برای سازمان سنجش از اون مرکز بگیری که 2 سال حداقل سابقه کار داری. با این کارشون راه رو برای برای پرستارای سابقه دار آسون تر کردن اصلی ترین رقیباشون رو کنار گذاشتن.
کاوه جان. غیر از دو سال سابقه کاری، دیگه چه شرایطی برای رشته پرفیوژن میخواد؟ یه جا دیدم که باید دوره های فشرده ای را گذراند. 
مزیت این رشته، تخصصی بودنش است
جواب: فکر نکنم برای پرفیوژن 2 سال سابقه کار نیاز باشه ولی اگه می خوای دوره آزادشو که گواهی می ده شرکت کنی باید بیمارستان شهید رجائی تهران بری. اگده از طرف بیمارستان می خوای بفرستی باید پارتی بازی کنن و مطمئین باشن که تو می مونی تا برات هزینه کنند ولی غیر از اون باید بیمارستان  شهید رجائی بری. که دوربه 2 ساله پرفیوژنیه که بهت گواهی پرفیوژن میدن و فوق لیسانس نیستش. ولی کلا این رشته پرفیوژن خیلی خوبه. اگه بر توش باحاله. هم کارش تمیزه ولی مسئولیتش بالاست. نیاز به بدو بدو هم نداره یه جا نشستی و اگه جراحی 4 ساعت باشه تو فقط 2 ساعتش توی اتاق عملی. سایت نظام پرستذاریم سر بزنی بد نیستش www.ino.ir اونجا یک سری دوره ها را می نویسه هر دفعه ولی هزینه هاش بالاست.


مطالب مشابه :


معرفی رشته های علوم تجربی

رشته علوم آزمایشگاهی رشته مدارک پزشکی رشته هوشبری رشته اتاق عمل رشته (سر بزنین وبلاگ خوبیه)
ادامه تحصیل هوشبری

پذیرش کارشناسان اتاق عمل و هوشبری در های ویژه که یه رشته جدید و خیلی خوبیه
پرستار بیهوشی

اتاق عمل 90 و رضایت بخشه البته اینم بگم که خیلی رشته ی جالب و خوبیه و از اینکه به این رشته
هوشبری

بخشه البته اینم بگم که خیلی رشته ی جالب و خوبیه و از اینکه به این رشته اتاق عمل.
روز ماما بر همگی مبارک

معرفی رشته *اتاق عمل 89 دانشگاه علوم پزشکی خیلی حس خوبیه که یه روز واسه خودمون داریم
ارتباط با کاوه جعفـــــــــری

فوق تخصص های قلب چقدر به این افراد نیاز دارند، حتی بدون این افراد عمل رشته خوبیه اتاق
خاطرات اولین دیدار هم اتاقی ها در خوابگاه:

چه رشته ای قبول شدی منم هی تا میتونستم روی مخشون کار میکردم که دختره خوبیه و از (اتاق عمل
راهنمای انتخاب رشته ی مهندسی اپتیک و لیزر در کنکور سراسری

حالا بریم از خوبی های این رشته بگیم. خوبیه این رشته به دانشجوهاشه، اگر خودتون اتاق عمل 90
برچسب :