افزایش اعتماد به نفس، هفت روش افزایش اعتماد به نفس - راه های افزایش اعتماد به نفس

در این بخش از سایت برگزیده ها مطالبی در مورد افزایش اعتماد به نفس را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

برگزیده ها: روابط یکی از مهمترین قسمت های زندگی ماست و تقویت مهارت های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت های اجتماعیتان اعتمادبه نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد.

راه های افزایش اعتماد به نفس , روش های تقویت اعتماد به نفس از نظر روانشناسان , درباره چگونگی افزودن اعتماد به نفس

راه های افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس

برگزیده ها: خیلی از این راهکارها فقط به طور موقتی اعتمادبه نفس شما را بالا می برند اما باز هم باعث می شوند کارهایی انجام دهید که قبلاً حتی فکرش را هم نمی کردید و با انجام آنها اعتمادی عمیق تر نسبت به خودتان در وجودتان ایجاد می کنید. اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، ۷ روش زیر به شما کمک می کند اعتماد به نفس تان را افزایش دهید.

۱) زمانی که برای اولین بار کاری را انجام دادید به یاد آورید. یادگیری هر کار جدیدی عصبانیت ، ناباوری و منشا روانی زیادی را به دنبال دارد که برای یادگیری ضروری است. بار دیگر که اعتماد به نفس تان را از دست دادید، به خود اطمینان دهید که این امر طبیعی است و شما کار جدیدی را می آموزید...

۲) کارهای معوقه را انجام دهید. هر کاری را که مستلزم تصمیم گیری است انجام دهید، برای مثال تلفن کردن به دوست، نظافت منزل ، تعمیر ماشین.

۳) کاری را که مهارت دارید، انجام دهید. هر کاری که بر آن تسلط دارید انجام دهید برای مثال یکی، دو حرکت موزون، آشپزی ، نقاشی، کوهنوردی، در صورت امکان، کاری که مستلزم دقت و توجه است و شما را از فکر کردن به موارد دیگر باز می دارد انجام دهید. بدین ترتیب احساس لیاقت و شایستگی و موفقیت می کنید که مهم ترین پادزهر اعتماد به نفس کم است.
حداقل هفته ای یک بار آن را انجام دهید تا سالم تر و شادتر باشید.

۴) به خودتان کم تر فکر کنید.
شاید این امر به نظرتان عجیب باشد، اما توجه زیاد به خود اعتماد به نفس را کاهش می دهد. کاری را انجام دهید که توجه شما را به خود جلب کند و باعث شود احساس بهتری داشته باشید.

۵) آرام سازی
اگراعتماد به نفس ندارید، ناراحت و عصبی هستید، ابتدا فکر کردن را کنار بگذارید، سپس بکوشید با ورزش، آرام سازی، نماز و نیایش به آرامش برسید.

۶) کارهایی را که به خوبی انجام داده اید به یاد آورید.
شاید انجام این امر در ابتدا مشکل باشد. ولی پس از مدتی با به یاد آوردن موفقیت کوچک اعتماد به نفس تان افزایش می یابد . شاید بگویید" من هرگز موفق نشده ام یا کار مهمی انجام نداده ام." نیازی نیست قله اورست را فتح کنید. انجام رویدادهای روزمره نیز نوعی موفقیت است. برای مثال گرفتن گواهینامه ( با وجود اضطراب)، قبول شدن در امتحان( با درس خواندن زیاد) عضویت در تیم ورزشی، لاغر شدن، پس انداز کردن برای خرید دوچرخه، کمک به دیگران و صدقه دادن.

۷) به خود اطمینان دهید که شما هم می توانید اشتباه کنید.
اگر احساس بدی نسبت به خود دارید، به خود تذکر دهید که شما هم می توانید اشتباه کنید. احساسات تان بر افکار و رفتار شما تأثیر می گذارد، وقتی احساس بدی نسبت به خود دارید، فقط خاطرات بد را به یاد می آورید و نسبت به خود بدبین می شوید. همیشه به خود یادآور شوید که شما هم می توانید اشتباه کنید.  

گردآوری: بخش خانواده برگزیده ها

ابربرچسب : روشهای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، افزایش اعتماد به نفس کودک ، تقویت تست اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس در کودک ، راههای افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، چگونگی افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، راههای تقویت اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس در کودکان دبستانی ، راههای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، راههای بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس در نوزادان ، برای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس در کودکان ابتدایی ، افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، تقویت اعتماد به نفس در کودک ، عدم اعتماد به نفس در کودکان ، بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، روش بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، ایجاد اعتماد به نفس در کودکان ، تقویت اعتماد به نفس کودک ، راههای روشهای تقویت اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس کودک ، چگونگی بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، اعتماد به نفس در بچه ها ، روشهای تقویت اعتماد به نفس در کودکان ، روشهای بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان ، راه افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، چگونه اعتماد به نفس بچه ها را بالا ببریم ، اعتماد به نفس در کودکان پیش دبستانی ، بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ، چگونه اعتماد به نفس را در کودکان بالا ببریم ، چگونه اعتماد به نفس را در کودک بالا ببریم ، چگونه اعتماد به نفس کودک خود را بالا ببریم ، برای افزایش اعتماد به نفس کودکان چه باید کرد ، تست اعتماد به نفس کودکان ، افزایش اعتماد به نفس در کودک ، راههای روشهای چگونگی راه افزایش اعتماد به نفس کودکان ، افزایش تقویت ایجاد اعتماد به نفس در کودکان ، افزایش چگونه اعتماد به نفس کودکان را بالا ببریم ، روشهای افزایش اعتماد به نفس کودکان ، چگونه اعتماد به نفس در کودکان را بالا ببریم ، روشهای افزایش اعتماد به نفس در کودکان ، چگونه اعتماد به نفس کودک را بالا ببریم ، تقویت اعتماد به نفس در کودکان ، اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان ، تقویت اعتماد به نفس در کودکان و پیشرفت تحصیلی ، اعتماد به نفس در کودکان استثنایی ، راههای افزایش اعتماد به نفس کودکان ، نحوه افزایش اعتماد به نفس در کودکان


روش های تقویت اعتماد به نفس از نظر روانشناسان , درباره چگونگی افزودن اعتماد به نفس