شمع هفت سین، آموزش هفت سین روی شمع - خانه داری آکا - نمونه تزیین شمع

در این بخش از سایت برگزیده ها شمع هفت سین را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از برگزیده ها: برای درست کردن این سفرهٔ بسیار زیبا، ابتدا سطح کاری که می خواهید وسایل هفت سین را بچینید، سفره ای بیندازید، مقداری خزه روی آن پهن کنید، به طوری که تمام سطح سفره را بپوشاند. آینه و قرآن را رو به قبله و در جای مشخص قرار دهید. ظرف بزرگ و کریستال را پر از آب کرده و سط خزه ها قرار دهید. شمع های شناور، ماهی ها و سیب ها را درون آب بیندازید. رنگ کردن تخم مرغ ها را به بچه ها بسپارید و آنها را همراه با سکه ها روی خزه ها بپاشید...

نمونه تزیین شمع , شمع آرایی سفره هفت سین

نمونه تزیین شمع

شمع هفت سین

▪ مواد لازم
ـ سمنو،
ـ سنجد،
ـ سکه،
ـ سیر،
ـ سماق ،
ـ سرکه ،
ـ لیوان پایه دار،
ـ فتیله،
ـ طلق مخصوص نگه دارنده فتیله،
ـ پارافین مایع،
ـ پارافین پودری،
ـ پارافین ژله ای
ـ خزه.

● شمع سمنو
لیوان پایه دار را آماده کنید. سه چهارم آن را از سمنو پر کنید و بگذارید تا کمی سفت شود و رویه ببندد. بقیه ظرف را با پارافین پودری پر کنید. فتیله ای به اندازهٔ ۴ سانتی متر بریده و در قسمت مرکزی شمع فرو کنید.

● شمع سنجد
سنجد را در ظرف موردنظر بریزید. پارافین ژله ای را در ظرفی ریخته و روی حرارت خیلی کم، آن را ذوب کنید و به آرامی روی سنجدها بریزید و بگذارید تا سرد شود. فتیله را به طول ۵ تا ۶ سانتی متر بریده و در قسمت مرکزی شمع فرو کنید. برای تهیه شمع سنجد از پارافین پودری نیز می توانید استفاده کنید.

● شمع سکه
سکه ها را در ظرف دورو بریزید. سه چهارم لیوان را پر از آب کنید. مقداری پارافین مایع داخل ظرف بریزید. فتیله را با طلق مخصوص آماده کنید و به حالت شناور روی پارافین قرار دهید.

● شمع سیر
سیرها را در ظرف موردنظر بریزید. پارافین پودری را به آرامی روی سیرها بریزید به طوری که روی آنها را بپوشاند. فتیله را به طول ۴ تا ۵ سانتی متر بریده و در قسمت مرکزی شمع فرو کنید. برای تهیه ٔ این شمع از پارافین ژله ای نیز می توانید استفاده کنید.

● شمع سماق
پارافین پودری و سماق را به صورت لایه لایه در ظرف موردنظر بریزید. یک قلاب یا یک میلهٔ بلند را درون ظرف حاوی سماق و پارافین فرو برده و بیرون آورید تا شکل دلخواه شما به وجود آید. در پایان، شمع را فتیله گذاری کنید.

● شمع سرکه
سه چهارم ظرف را سرکه بریزید. مقداری پارافین مایع روی سرکه بریزید. فتیله را با طلق مخصوص نگه دارنده، آماده کرده و به حالت شناور روی پارافین قرار دهید. دقت کنید که شمع ها را در فضای بیرون از خانه روشن کنید تا دود حاصل از فتیله از بین برود و بعد سر سفره بیاورید. برای خوشبو کردن شمع ها می توانید چند قطره عطر شمع روی پارافین ها بریزید. توجه داشته باشید که دود حاصل از فتیله به علت بلندی فتیله می باشد، در صورت لزوم، آن را کمی کوتاه کنید.

● انواع شمع های ساده
▪ وسایل لازم:
پارافین قالبی
- چسب کاغذی
- رنگ مخصوص شمع
- قلاب یا سیخ کباب چوبی
- فتیله
- قالب در شکل های مختلف

● مراحل انجام کار
۱) ابتدا دو تکه قالب را از هم جدا کرده و یک سر فتیله را به قلاب گره بزنید و ته آن را در قالب قرار دهید. سر دیگر فتیله را با چسب کاغذی محکم به سر قالب بچسبانید.
۲) نیمه دیگر قالب را روی آن قرار دهید و دور درزها را به طور کامل با چسب کاغذی بپوشانید.
۳) پارافین را به رنگ دلخواه درآورده و درون قالب بریزید و بگذارید تا سرد شود.
۴) اگر پارافین از درزهای قالب بیرون زد، قالب را فوری در آب سرد قرار دهید به طور یکه آب وارد پارافین و یا قالب شود.
۵) در پایان، شمع را از قالب جدا کنید و اضافه های فتیله را بچینید.

ویرایش وتلخیص:برگزیده ها


شمع آرایی سفره هفت سین ,