احتمال کشف نفت در دشت مغان :

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران آخرین وضعیت اکتشاف نفت خام در بلوک اکتشافی مغان اردبیل را تشریح کرد. سید محمود محدث درباره آخرین وضعیت عملیات اکتشاف نفت در بلوک اکتشافی مغان اردبیل گفت : تا کنون عملیات لرزه نگاری در بلوک مغان به پایان رسیده است که با توجه به نتایج مطالعات اولبه به زودی حفاری در این بلوک آغاز میشود . مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکهشرکت خارجی فعال در این بلوک اکتشافی تا کنون به اجرای تعهدات خود پایبند بوده است ، تصریح کرد : به زودی عملیات حفاری اکتشافی در بلوک مغان آغاز میشود . این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون بلوکی برای آغاز عملیات حفاری مشخص شده است اظهار داش در صورت کشف ذخایر تجاری نفت در بلوک مفان جزئیات آن توسط وزارت نفت اعلام می شود . به گزارش مهر رستم قاسمی وزیر نفت ایران اخیرا در سفر استان اردبیل با صدور دستوری خواستار شتاب در طرح اکتشاف و استخراج نفت در منطقه مغان اردبیل شده است.

بر این اساس ، یک تیم 45 نفره از کارشناسان شرکت ملی نفت ایران در منطقه گرمی اردبیل مطالعات زمین شناسی  اکتشاف نفت مغان را در قالب چند گروه مجزا در نقاط مختلف آغاز کرده اند . کارشناسان حاضر در این منطقه مرزی با گمانه زنی و نمونه برداری در مناطق مختلف شهرستان گرمی اردبیل نسبت به تعیین میزان احتمالی ذخایر نفت و مقرون به صرفه بودن استخراج آن اقدام میکنند. با توجه به اینکه مطالعات مقدماتی اکتشاف نفت مغان در گرمی اردبیل دهها سال پیش هم انجام شده بود ، وجود ذخایر نفتی در منطقه قطعی است اما بر آورد مقدار آن نیار به بررسیهای تکمیلی و مدت دار دارد.

سابقه مطالعات نفت در منطقه مغان به 35 سال پیش بر می گردد و در حال حاضر آثاری از مطالعات و حفر چاه اولیه در منطقه خروسلو مغان حد فاصل شهرستان گرمی و بیله سوار انجام یافته است . قرداد اجرای عملیات اکتشاف و توسعه نفت و گاز بلوک مغان 2 به ارزش بیش از 141 میلیون دلار میان شرکت ملی نفت ایران و یک شرکت خارجی ( فروردین 1387 ) در تهران امضا شده بود . پیمانکار خارجی در این بلوک اکتشافی متعهد شده بود یک حلقه چاه اکتشافی را حفر کند و در صورت وجود شواهد مثبت از وجود هیدرو کربور در بلوک مغان 2 عملیات لرزه نگاری دو بعدی به میزان 500 کیلومتر مربع انجام دهد ، همچنین حفر دو حلقه چاه اکتشافی دیگر نیز پیش بینی شده است . هزینه عملیات اکتشاف و مطالعات تکمیلی اعم از مطالعات ژئوفیزیک و حفاری چاه 2 های اکتشافی حدود 142 میلیون دلار و مدت زمان اجرا این پروژه چهار سال بوده که در صورت نیاز یک سال تمدید شده است.

بلوک مغان 2 با وسعت سه هزارو 230 کیلومتر در استان اردبیل قرار دارد که با توجه به شرایط خاص مخزنی میدان های کشف شده در حوضه رسوبی مفان ، فعالیت های اکتشافی و توصیفی به منظور دستیابی به دانش فنی برای بهره برداری تقتصادی در این منطقه توصیه شده است.

به امید آن روزی که طلای سیاه مغان از زمین های طلایی این منطقه شروع به جوشش کند و باعث پیشرفت و آبادانی این منطقه  بشود...

پس به امید آن روز همه  دست در دست هم دهیم برای موفقیت آن روز


مطالب مشابه :


درباره شرکت گاز استان اردبیل

درباره شرکت گاز استان اردبیل . 1381 باحضور وزيرمحترم نفت ومعاون محترم وزير درامور
دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی شرکت نفت

دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی شرکت نفت آخرین اخبار سایت گل پیام
نخستین خودروی نفت سوز جهان 2 هفته دیگر در بازار

نخستین خودروی نفت سوز به گزارش روابط عمومی شرکت رسا طی سال 88 در استان اردبیل
شرکت یک هزار و42 نفر در آزمون کانون وکلای دادگستری استان اردبیل

حقوق,سایت استان اردبیل گفت: یک هزار و42 نفر کارآموز برای شرکت در آزمون
پتروشیمی اردبیل توجیه اقتصادی ندارد؟!

و با وجود تأکید شخص رئیس جمهور و وزیر نفت وقت با شرکت ملی استان اردبیل در
احتمال کشف نفت در دشت مغان :

سایت نماینده مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با اعلام اخیرا در سفر استان اردبیل با صدور
برگزاری آزمون استخدامی قبل از پایان سال در استان اردبیل

برگزاری آزمون استخدامی قبل از پایان سال در استان اردبیل اردبیل با بیان شرکت
استاندار اردبیل در شهرستان؟

اجرایی استان در جلسه مدارس ،شرکت نفت اردبیل،راه و سایت کتابخانه
برچسب :