خبرهایی از مراکز - 9 اردیبهشت ماه 91

درگذشت دانشجوي 71 ساله دانشگاه پيام نور زرقان

امير سرتيپ فرخ پولادي دانشجوي رشته حقوق  دانشگاه پیام نور زرقان و جانباز جنگ تحميلي در حادثه تصادف جان به جان آفرين تسليم كرد .

دانشگاه پیام نور زرقان ضايعه در گذشت ايشان را به خانواده محترمشان تسليت عرض نموده و براي آن مرحوم از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت مي نمايد.

 

اردوی دانشجویان دانشگاه پیام نور اشکنان به شهر گل وگلاب

جلسه ای با محوریت برنامه ریزی اردوی تفریحی دانشجویان خواهر دانشگاه پیام نور واحد اشکنان به میمند برگزار شد که در این جلسه با تقسیم مسئولیت و برآورد هزینه ها و تصویب گرفتن بخش کمی از هزینه ها از دانشجویان به پایان رسید .

 

تاکید برخرید کالاهای ایرانی در  دانشگاه پیام نور اشکنان

در مورخ 5/2/91 جلسه ای با محوریت تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اشکنان،در این جلسه ضمن تسلیت فرا رسیدن شهادت فاطمه زهرا (س) ، از کلیه کارکنان دانشگاه پیام نور واحد اشکنان بخصوص واحد مالی و کارپردازی خواسته شد که فقط کالاهای ایرانی خریداری و استفاده شود .

 

برگزاری  مسابقه جالب ترین عکس با گوشی همراه دردانشگاه پیام نور مهر

مسابقه جالب ترین عکس با گوشی همراه در دانشگاه پیام نور مهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمهر،این مسابقه با همت امور فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه با موضوع آزاد بین دانشجویان برگزار شده، و دانشجویان تا بیستم اردیبهشت ماه فرصت دارند آثار خود را جهت شرکت در مسابقه به روابط عمومی تحویل دهند. 

 

درگذشت دانشجوی دانشگاه پیام نور خرامه در اثر حادثه رانندگی

دوشیزه مریم صفرزاده دانشجوی رشته علوم تربیتی دانشگاه پیام نور خرامه   براثر حادثه رانندگی جان به جان آفرین تسلیم کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز خرامه،در این حادثه ناگوار تعداد پنج نفراز اعضای خانواده ایشان به لقاء الله پیوستند.

 

برگزاری کارگاه آموزشی جرائم رایانه ای در دانشگاه پیام نور لارستان

سمینار آموزشی  با عنوان جرائم رایانه ای در دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان در این جلسه که با حضور دانشجویان رشته های مختلف بویژه دانشجویان رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات و حقوق تشکیل شد ، سدره نشین پژوهشگر دفتر تحقیقات و مطالعات کاربردی فرماندهی انتظامی استان فارس ;  پیرامون انواع جرائم رایانه ای و شیوه های نفوذ به سیستم ها در محیط سایبری مطالبی ارائه نمود.

در پایان جلسه دانشجویان  سئوالات و نظرات خود را مطرح کرده و در مورد مطالب مطرح شده بحث و تبادل نظر نمودند.

 

بانوی آمریکایی مسلمان شده میهمان دانشگاه پیام نور شیراز

بیتا ترابیان در جمع دانشجویان گفت:من با مسلمان شدنم تازه به مفهوم آزادی پی بردم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شیراز به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) کانون عفاف و حجاب (فراز)دانشگاه پیام نور نشستی با حضور بیتا ترابیان بانوی آمریکایی که به دین اسلام گرویدند برگزار نمود .

در این نشست  صمیمی که به مدت 3 ساعت و با حضور دانشجویان در محل سالن ولایت دانشگاه پیام نور مرکز شیراز برگزار شد،دانشجویان سوالات  مورد نظر خود را در زمینه های مختلف مطرح نمودند و با جنبه های مختلف شخصیتی ترابیان آشنا شدند.

ترابیان 52 ساله که به مدت 14 سال در ایران زندگی می کند و قبل از این دانشجوی رشته پرستاری در آمریکا بود، عامل اصلی پذیرفتن دین اسلام را دلیلهای منطقی در خصوص کامل بودن دین اسلام ،از طرف شوهرش که هم دانشگاهی وی بود، دانست و افزود: در ابتدا حفظ و پوشش حجاب برایم سخت بود و محدودیتهایی از طرف جامعه و خانواده برای من وجود داشت اما به مرور زمان توانستم به صورت کامل محجبه شوم و امروزکه در ایران زندگی می کنم احساس خوبی دارم به طوری که با قبول دین اسلام و رعایت حجاب احساس آزادی می کنم.

وی با سرودن شعری در وصف امام مهدی(عج)  تمام آرامش خود را در زندگی مدیون قرآن و اهل بیت دانست و به دانشجویان گفت: قدر دین خود و کشوری را که در آن زندگی می کنید بدانید چون  این آرامش در کشورهای دیگر وجود ندارد و جوانان باید قدر خود را بیشتر بدانند و با تمسک به قرآن و اهل بیت به آن آرامش قلبی برسند.

ترابیان که توفیق زیارت خانه خدا،زیارت کربلای معلی ،زیارت بارگاه حضرت معصومه(س) زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان را پیدا کرده است گفت،صدای اذان را بسیار دوست دارم و همیشه الله اکبر را زمزمه می کنم و این بسیار آرامش بخش است.وی همچنین از علاقه و اعتقاد خود به امام زمان(عج)،امام حسین(ع) و امام رضا (ع) و تاثیرات این اعتقاد در زندگی شخصی خود دانست.

وی گفت:  با وجود اینکه پدرم یک کشیش آمریکایی است و خانواده ام از من قطع رابطه کرده اند اما هیچ گاه از اینکه دین اسلام را پذیرفته ام پشیمان نیستم و این دین را با تمام وجود دوست دارم و هر چه در زندگی دارم از دین اسلام است و امروز در سایه اسلام در کنار شوهر و فرزندم زندگی بسیار خوبی دارم.

 

بازدید مدیرکل بانک ملت استان فارس از دانشگاه پیام نور شیراز

مدیر کل بانک ملت استان فارس به همراه رییس بانک ملت شعبه گلستان از دانشگاه پیام نور شیراز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شیراز در نشستی که با حضور مدیر کل بانک ملت استان فارس،معاونین و رییس بانک ملت شعبه گلستان در محل دفتر معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی برگزار شد بر تعامل و همکاری بانک ملت با دانشگاه پیام نور مرکز شیراز تاکید شد.

در این نشست اعضاء شرکت کننده در جلسه ضمن بررسی چگونگی تعامل و همکاری بیشتر بانک ملت با دانشگاه پیام نورشیراز، راهکارهای اصولی و عملی این همکاری مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .

 مذاکرات پیرامون تعاونی مسکن کارمندان  ،افتتاح حساب دانشگاه پیام نور مرکز شیراز در شعبه گلستان  و همچنین افتتاح  شعبه  بانک ملت در ساختمان دانشگاه پیام نور شیراز  از دیگر مواردی بود که  دکتر رضوی زاده  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی  دانشگاه پیام نور مرکز شیراز با مسئولین بانک ملت مطرح نمود و تصمیمات لازم  در این خصوص اتخاذ شد.

 

برگزاري دوره آموزشي کاربرد رایانه و اینترنت در محیط کار  در دانشگاه پيام نور قيروكارزين

برگزاري دوره آموزشي کاربرد رایانه و اینترنت در محیط کار  در دانشگاه پيام نور قيروكارزين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي واحد قيروكارزين ، اين دوره آموزشي 90 ساعته كه با همت مركز فني و حرفه اي قيروكارزين برگزار شده از اوایل سال جدید شروع شده و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد . در این دوره دانشجویان با مهارت های توانایی راه اندازی رایانه و   آموزش های مقدماتی در زمینه  سیستم عامل ویندوز ‏و ورد 2007 و اکسل 2007 و استفاده از اینترنت آشنا می شوند.

 

اولين كنكور آزمايشي در سال جديد در دانشگاه پيام نور قيروكارزين

اولين كنكور آزمايشي در سال جديد در دانشگاه پيام نور قيروكارزين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي واحد قيروكارزين ، در سال جديد آمار داوطلبان شركت كننده در كنكور آزمايشي تعاوني سازمان سنجش و آموزش كشور در شهرستان نسبت به سال هاي گذشته رشد چشمگيري داشته است. اين آزمون هاي كه در جهت سنجش معلومات و شناخت داوطلبان از وضعيت تحصيلي و نقاط ضعف و قوت خود بر اساس کارنامه نتايج آزمون هاي آزمايشي و همچنين ارتقاي سطح معلومات تحصيلي و علمي داوطلبان صورت مي گيرد در دو نوبت ديگر در ماههاي آتي برگزار مي شود.

 

نام نویسی از دانشجویان پیام نور مرودشت جهت "اردوهای جهادی"

دانشجویان پیام نور مرودشت برای شرکت در اردوهای جهادی نام نویسی می کنند.به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت ؛این اردو با هدف محرومیت زدایی و کمک به مناطق محروم در تابستان 91 برگزار می شود که بسیج دانشجویی در حال حاضر مشغول اطلاع رسانی و ثبت نام از دانشجویان می باشد.

 

کتابخوانی گروهی در دانشگاه پیام نور لارستان

اولین جلسه ی کتابخوانی گروهی با حضور دانشجویان دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان ، دانشجویان علاقمند به کتابخوانی در اولین جلسه ی کتابخوانی گروهی با موضوع داستانک شرکت کردند.

در این جلسه که با حضور جهان بین مسئول کتابخانه و ایزدی مسئول امور دانشجویی برگزار شد ، هر یک از دانشجویان یکی از داستانک ها را قرائت کرده و سپس برداشت خود را به زبانی ساده توضیح دادند .در پایان جلسه ، دانشجویان در مورد داستانک ها و جایگاه آنها در ادبیات معاصر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

کارگاه آموزشی" تنظیم قرارداد و اجاره نامه" در پیام نور فسا

دانشجویان رشته حقوق در کارگاه آموزشی با موضوع "تنظیم قرارداد و اجاره نامه" شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا ،در این کارگاه آموزشی استاد سیار توضیحاتی در ارتباط با ماده های قانون مدنی در مورد شکل گیری قرارداد و ضوابط تنظیم اجاره نامه و ماده های مربوط به آنها ارائه نمود.لازم به ذکر است راه اندازی این کارگاه با همکاری انجمن علمی حقوق و امور فرهنگی دانشگاه  صورت گرفت.

 

 سمیناربررسی مضرات استفاده از مکمل های غذایی در پیام نور فسا

   سمیناری تحت عنوان سمینار تناسب اندام در دانشگاه پیام نور فسا برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا, در این سمینار که با همکاری اعضای انجمن علمی تربیت بدنی وامور فرهنگی دانشگاه برگزار شد محمود آبادی کارشناس ارشد و متخصص فیزیولوژی و تغذیه درباره تناسب اندام و چگونگی کاهش و افزایش وزن  صحبت کرد. وی در سخنانش به رابطه نوع رژیم غذایی با چاقی و لاغری اشاره نموده و توضیحاتی ارائه نمود و همچنین مضرات استفاده از مکمل های غذایی  بر روی بدن انسان را برشمرد.لازم  به ذکر است حدود 200 نفر از دانشجویان و بویژه دانشجویان رشته تربیت بدنی در این سمینار حضور داشتند و جلسه در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.

 

همکاری  دانشگاه پیام نور مرکز بوانات در انتخابات 15 اردیبهشت

دانشگاه پیام نور مرکز بوانات در برگزاری انتخابات 15 اردیبهشت همکاری می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فارس با نزدیک شدن به دور دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی دانشگاه پیام نور مرکز بوانات نیز با در اختیار گذاشتن امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی در هر چه بهتر برگزار شدن این انتخابات همکاری می کند.

قابل ذکر است جمعی از کارمندان این مرکز به عنوان اعضای شعب در اختیار فرمانداری شهرستان قرار گرفتند.

 

برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات

کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فارس یک دوره کرسی آزاد اندیشی با موضوع ولایت در دانشگاه پیام نور مرکز بوانات برگزار می گردد این کرسی های آزاد اندیشی که با همت بسیج دانشجویی مرکز و همکاری امور فرهنگی برگزار خواهد شد به بررسی موضوع ولایت از دید صاحب نظران خواهد پرداخت .

 

 تشکیل اولین جلسه ستاد امربه معروف در پیام نور صفاشهر

اولین جلسه ستاد امربمعروف ر سال 91 ،با حضور اعضاءجدید در پیام نور صفاشهربرگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور،این جلسه که باحضور رئیس مرکز ،مسئولین امورفرهنگی،روابط عمومی واداری دانشگاه،نمایندگان بسیج دانشجوئی وکانون حجاب وچند تن از اساتید واعضای علمی برگزار شد ،دستورالعمل جدیداین ستاد قرائت واعضای آن مشخص شدند. در ادامه برنامه ،هریک از اعضا نظرات وپیشنهادات خود در رابطه با بهبود وضعیت حجاب در دانشگاه را مطرح کردند.

 

بازدید مسئولین استانی از دانشگاه پیام نور سپیدان

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور استان فارس از دانشگاه پیام نور واحد سپیدان بازدید نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور، دکتر جمالزاده و هیئت همراه ازبخش های مختلف اداری و آموزشی دانشگاه پیام نور واحد سپیدان بازدید کرد.
جمال زاده ابتدا با حضور در ساختمان در حال احداث دانشگاه پیام نور واحد سپیدان ضمن ابراز خرسندی از روند پیشرفت این ساختمان بر ساخت هر چه سریعتر تاکید نمود.
ایشان سپس با حضور در ساختمان اداری دانشگاه از قسمتهای مختلف بازدید نمود و با ابراز رضایت از عملکرد بخش های مختلف از همکاران تقدیر و تشکر نمود.

 

جلسه هم انديشي كانونها و بسيج دانشجويي  در دانشگاه پيام نور واحد ششده و قره بلاغ  

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحده ششده و قره بلاغ،اولين جلسه هم انديشي كانونها و بسيج دانشجويي در سال جديد تشكيل شد که موارد زیر به تصویب رسید.

1-       پرونده هاي بسيج دانشجويي تكميل و به بسيج دانشجويي شهرستان انتقال يابند

2-       سر حلقه هاي طرح حلقه هاي صالحين دانشجويي مشخص  شوند.

3-       مسئول كانون هايي كه در حال فارغ التحصيلي مي باشند جايگزين گردند


 

برگزاری همایش مدیریت بحران در دانشگاه پیام نور کازرون

اولین همایش آموزشی کاربردی مدیریت بحران و بلایای طبیعی و غیر طبیعی در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کازرون، به همت کانون دانشجویی جوانان هلال احمر مرکز کازرون اولین همایش آموزشی کاربردی مدیریت بحران و بلایای طبیعی و غیر طبیعی درسالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.در ابتدای این همایش اسداله عباسی رئیس مرکز کازرون ضمن بیان اینکه بحران عموماً غير قابل پيش بيني است ،گفت: بحران ها آثار مخربي دارند و مردمي كه تا قبل از بحران نيازمند كمك نبودند به محض وقوع بحران نيازمند كمك مي شوند.

در ادامه این جلسه ، عزیزاله خاکسار رئیس جمعیت هلال احمر کازرون ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران همایش اظهار داشت: 93درصد کشور ما زلزله خیز می باشد و در واقع ما کشوری هستیم که خشکسالی ما را تهدید می کند. وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر در روز 22 اردیبهشت ، خواستار حضور پرشور امدادگران ، داوطلبان و جوانان در این انتخابات شد.وی همچنین استفاده از تمامی فرصتها و موقعیت ها جهت دعوت از سایر اعضا و داوطلبان و تشویق و ترغیب آنها جهت حضور در انتخابات را امری لازم و ضروری بیان نمود.در ادامه مصطفی صانعی کارشناس مدیریت بحران شهرستان در رابطه با موضوع تقسیم بندی بحران، اصلاحات سامانه فرماندهی صانحه و نظام مدیریت بحران مطالبی را بصورت پاور پوینت ارائه نمود.

 

برگزاری همایش بزرگداشت سعدی در دانشگاه پیام نور کازرون

همایش بزرگداشت سعدی شیرازی با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پیام نور کازرون ، اسداله عباسی رئیس دانشگاه پیام نور کازرون گفت:  سعدی به اخلاق و انسانیت اهمیت بسیار زیادی می‌دهد و مبانی اخلاقی در بوستان و گلستان به گونه‌ای عمیق بیان شده است.عباسی در این آیین با تجلیل از خدمات ارزشمند سعدی شیرازی به ادبیات جهان اظهار داشت: سعدی از شعرا و سخنوران بزرگ و محبوب تاریخ ادب فارسی است و فرهنگ و ادبیات ایران زمین مدیون خدمات ایشان است. عباسی یادآور شد: بیان زیبای سعدی و ایجاز سخن ایشان در تاریخ ادبیات جهان منحصر به فرد است و انسان با خواندن آثار منثور و منظوم این نویسنده توانمند، زیبایی کلام را به وضوح می‌بیند. در ادامه کاظم دهقانیان فرد استاد دانشگاه به خوانش شعرهای سعدی شیرازی پرداخت. در پایان با اهدا جوایز نفیسی از شاعران برتر تجلیل بعمل آمد.

 

برگزاری نشست شورای فرهنگی در دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی

اولین نشست شورای فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی در سال 91 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز ممسنی این جلسه با حضور معاون آموزشی، امور فرهنگی نماینده بسیج دانشجویی و اساتید برای برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی در اردیبهشت ماه از جمله چگونگی برگزاری روز معلم و برنامه ریزی اردو های علمی فرهنگی تفریحی برای دانشجویان و برگزاری هایش انجام گرفت.

در ابتدا ی این نشست شهرام رحمانی معاون دانشگاه پیام نور نورآباد ممسنی اظهار داشت:در راستای ترویج شورای فرهنگی باید برنامه های آن را جدی گرفت تا  بتوانیم با برنامه ریزی دقیق، کارایی امور فرهنگی را در سطح دانشگاه ارتقاء داد .

 

برگزاری جلسه مشاوره تحصیلی در دانشگاه پیام نور لارستان

جلسه ی مشاوره تحصیلی و آموزشی رشته های مدیریت بازرگانی و علوم اقتصادی در دانشگاه پیام نور لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور لارستان این جلسه با حضور وصال رئیس دانشگاه و عضو هیئت علمی رشته مدیریت بازرگانی ، شیرپور از اساتید رشته علوم اقتصادی و کیانی نژاد کارشناس رشته مدیریت بازرگانی و علوم اقتصادی در محل سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه که دو ساعت به طول انجامید ، حول محور ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ، مسائل آموزشی و تحصیلی ، ارتقاء سطح علمی دانشجویان بحث تبادل نظر شد.

 

حفرچاه جهت آزمایش فیزیک خاک درزمین دانشگاه پیام نور واحدزرین دشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور واحدزرین دشت: سرپرست این دانشگاه  گفت به منظورتعیین فزیک خاک سه حلقه چاه درزمین دانشگاه پیام نور واحدزرین دشت حفرشد
محمدرضا رنجبرافزوداین چاه ها درزمین هفت هکتاری دانشگاه می باشد که جهت محاسبه مقاومت خاک وزلزله نگاری حفرشده است

 

آغاز ساخت پروژه ساخت سردرب دانشگاه پيام نورمرکز استهبان

ساخت پروژه ساخت سردرب دانشگاه پيام نورمرکز استهبان آغازشد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نورمرکز استهبان،وفا مسئول عمراني مرکز از آغاز عمليات ساخت سردرب مرکز استهبان  ازابتداي سال جاري با اعتباري 700ميليون ريالي خبر داد.وي درادامه افزود: در طراحي اين سردرب ازنماد شهرستان قرآني استهبان  استفاده شده است وطرح اجرائي تلفيقي از معماري سنتي ومدرن مي باشد که اميد است تا پايان سال جاري به بهره برداري برسد.

 

آغاز عمليات اجرايي فيبر نوري دانشگاه پيام نور واحد ششده و قره بلاغ

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد ششده و قره بلاغ ، عمليات اجرايي فيبر نوري اين دانشگاه به طول سه كيلومتر از ابتداي ميدان معلم شهر ششده به طرف محل دانشگاه شروع شد.

 

 همایش« سیره شهدا» در دانشگاه پیام نور اوز

به مناسبت بزرگداشت روز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اوز همایش« سیره شهدا» را برگزار نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اوز همزمان با سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همایش« سیره شهدا» را برگزار نمود. در این همایش که دکتر مقتدری رییس مرکز اوز، آتش فراز بخشدار اوز، سرهنگ حسینی فرمانده سپاه لارستان و تعداد دیگری از مسؤلین حضور داشتند اساتید، کارکنان و دانشجویان بسیاری از این همایش استقبال کردند. سخنران ویژه همایش سردار سید مقداد قاسمی مسؤول تخریب قرار گاه کربلا بود که با بیان خلاصه ای از چگونگی تأسیس سپاه، علت آغاز جنگ و نقش سپاه در دفاع مقدس، حاضران را با کم و کیف مسایل مذکور آشنا ساخت.

وی خطاب به دانشجویان گفت: برای صیانت از تمامیت کشور و آبادانی آن به چند عامل نیاز است: اول اینکه دانشجویان باید تمامی امور نیک را در خود و در جامعه خویش نهادینه کنند. اسلام الگوهایی دارد که در هیچ جای دیگر نمی توان برای آن جایگزینی پیدا کرد. پس باید از الگوهای خودمان برای سازندگی استفاده کنیم و در پی الگوهای بیگانه نباشیم. دوم آنکه از تشتت و اختلاف بپرهیزیم زیرا دشمنان به دنبال همین تشتتند تا مارا از همان نقطه شکست دهند. و سوم آنکه آنقدر باید تحصیل کرد و دانش اندوخت تا هر جای دنیا که باشیم حرفی برای زدن و افتخاری برای ارائه داشته باشیم. در این برنامه کلیپهایی مستند از نحوه شهادت رزمندگان پخش گردید که حاضران را تحت تأثیر قرار داد.

 

همایش« فاطمه(س) و اندیشه بشری» در دانشگاه پیام نور اوز

کانون قرآن و عترت دانشگاه پیام نور اوز با همکاری حوزه علمیه گراش، همایش« فاطمه(س) و اندیشه بشری» را برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور، همزمان با ایام شهادت حضرت صدیقه ی طاهره(س)، همایش« فاطمه(س) و اندیشه بشری»  به عنوان اولین برنامه از سلسله برنامه های مشترک میان حوزه علمیه گراش و کانون قرآن و عترت دانشگاه پیام نور مرکز اوز اجرایی شد. در این همایش که به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س) برگزار شد، آیت ا... نظری منفرد به سخنرانی پرداخت. وی با اشاره به موضوع اندیشه و اهمیت آن در زندگی انسان تفکر را باعث تمایز انسان از سایر مخلوقات دانست و گفت: اندیشه نعمتی است که خداوند به انسان عنایت فرموده و باعث حرکت او به سوی شناخت و معرفت الهی می گردد. وی افزود: در پرتو همین اندیشه می توان دقیقتر زوایای زندگی حضرت فاطمه(س) و سایر ائمه(ع) را بررسی کرد و متوجه جایگاه رفیع ایشان در عرصه تفکر بشری شد. بررسی بیشتر و دقیقتر دین و حکومت دینی در تحقیقات علمی مخصوصاً در حوزه علوم انسانی از جمله توصیه های آیت الله نظری منفرد به دانشجویان شرکت کننده در همایش بود.

 

بزرگداشت هفته جهانی نجوم در دانشگاه پیام نور مرکز اوز

به مناسبت بزرگداشت هفته جهانی نجوم همایش دانشجویی « عظمت خلقت» در دانشگاه پیام نور مرکز اوز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور، انجمنهای علمی- دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اوز با برگزاری همایش« عظمت خلقت» هفته جهانی نجوم را گرامی داشتند.

در این همایش که از طرف شورای دبیران انجمنهای علمی این دانشگاه سامان دهی شده بود صفاران دانشجوی کارشناسی ارشد این مرکز و عضو انجمن آماتوری نجوم ایران، مقاله خود را ارائه و طی آن دانشجویان را با مفاهیم نجوم، نجوم آماتوری، آماتور حرفه ای و ... آشنا کرد. دیانتی از دانشجویان فیزیک هسته ای این مرکز نیز انواع صور فلکی و تاریخچه پیدایش آنها در تمدن بشری را برای دانشجویان توضیح داد. در این همایش فیلم مستند« سفر کیهانی» کاری از انجمن آماتوری نجوم آسمان توس، پخش شد و مورد توجه حاضرین قرار گرفت. در پایان به دانشجویانی که به سؤالات مطرح شده پاسخ صحیح داده بودند جوایزی اعطا شد.

  

اکران و نقد  قیلم 13 پنجاه نه در دانشگاه پیام نور مرودشت

فیلم سینمایی 13پنجاه و نه در دانشگاه پیام نور مرودشت اکران شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت،امور فرهنگی دانشگاه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شاهد اقدام به اکران فیلم 13 پنجاه و نه با حضور  کرد که با استقبال دانشجویان روبرو شد.

 

تاسیس کانون تئاتتر در دانشگاه پیام نور مرودشت

کانون تئاتر در دانشگاه پیام نور مرودشت تاسیس شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرودشت ،این کانون به همت امور فرهنگی و دانشجویان فعال و هنرمند در این حوزه تاسیس شد که از برنامه های آنان می توان به جشنواره های شهرستان و مقاطع بالاتراشاره کرد.

 

کارگاه آموزشی "جستجوی منابع در اینترنت" در پیام نور فسا

کارگاه آموزشی با محوریت " جستجوی منابع در اینترنت" برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور فسا,جلسه  با سخنرانی اردالی رئیس دانشگاه آغاز شد و سپس استاد شعرا توضیحاتی در رابطه با  موتور جستجوگر و راههای یافتن اطلاعات در وب  ارائه نمود. این کارگاه با تلاش اعضای انجمن علمی کامپیوتر برگزار گردید و مورد استقبال دانشجویان این رشته قرار گرفت.

 

مشاوره رایگان دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز شیراز

دانشجویان دانشگاه پیام نور شیراز در زمینه های خانوادگی و اعتقادی توسط اساتید مربوطه مشاوره می شوند.به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شیراز ،دانشجویان این مرکز به همت امور فرهنگی  و کانون عفاف و حجاب  دانشگاه در زمینه های  اعتقادی،مذهبی،دینی ،خانوادگی ازدواج و عاطفی  به صورت رایگان مشاوره می شوندمشاوره دانشجویان  در زمینه مسائل عاطفی،خانوادگی و ازدواج توسط  سرکار خانم دهقان کارشناس ارشد روانشناسی ، در روزهای دوشنبه هر هفته و مشاوره دانشجویان به صورت رایگان در زمینه اعتقادی ،مذهبی و دینی  توسط حجت السلام والمسلمین جناب آقای امیدی در روزهای سه شنبه هر هفته در محل طبقه فوقانی مسجد الزهراء دانشگاه پیام نور مرکز شیراز ،اتاق کانون عفاف و حجاب (فراز )برگزار می شود.

 

طرح غربالگری فشار خون در دانشگاه پیام نور واحد نودان

به مناسبت هفته سلامت طرح غربالگری فشار خون با همکاری مرکز بهداشتی درمانی بخش کوهمره و شهر نودان در دانشگاه پیام نور واحد نودان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی واحد نودان - در این طرح مسئول مرکز بهداشتی درمانی بخش کوهمره و شهر نودان گفت : بيماري فشار خون بالا يكي از شايع‌ترين بيماري‌هاي به ویژه در دروان سالمندی است كه با توجه به عوارض جدي آن و اثرات جبران ناپذيري كه بر روي برخي از اعضاي بدن مي‌گذارد، تشخيص زودرس آن امري ضروري است .

جاویدان انصاری اظهار داشت : تحولات جمعيتي سده اخير در جهان تصوير متنوعي از وضعيت جوامع بشري نشان داده است به طوري كه برخي از كشورها را با پديده جوان بودن و برخي كشورها را نيز با پديده سالمندي روبرو كرده است.

وی  چاقي را از ديگر عوامل مهم در ابتلا به اين بيماري دانست و افزود : هر قدر وزن فرد به ويژه سالمند بيشتر باشد احتمال ابتلا به فشار خون بالا نيز بيشتر است و معمولا چاقي با افزايش چربي‌ها و كلسترول خون همراه است و افزايش مصرف سبزي‌ها و ميوه‌ها به ويژه به صورت خام در كنترل فشار خون بالا مفيد است و افراد بايد سعي كنند به فعاليت‌هاي بدني مناسب بپردازند و از قرار گرفتن در معرض دود و هواي آلوده پرهيز كنند.

جاویدان انصاری تصریح کرد : عارضه فشار خون بالا زماني ايجاد مي‌شود كه فشار وارد شده به ديواره رگ ها بيش از حد معمول بالا رود و اين وضعيت بسيار خطرناك است و پزشكان از افزايش فشار خون به عنوان بيماري كشنده آرام يا قاتل خاموش نام مي‌برند سردرد ، تهوع ، استفراغ ، اختلالات بينايي و عوارض قلبي و كليوي از علايم فشار خون بالا است و افرادي كه خويشاوندان نزديك آنها مانند پدر و مادر به فشار خون بالا مبتلا هستند، بيشتر در معرض ابتلا به اين بيماري قرار مي گيرند و در سنين بالاي ‪۶۰سال خطر ابتلا به اين بيماري به ويژه در زنان بيشتر است .

 

برگزاري مسابقه ورزشي در دانشگاه پيام نور مركز لامرد

بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور مركز لامرد با همكاري واحد تربيت بدني دانشگاه اقدام به برگزاري يك دوره مسابقه ورزشي تنيس روي ميز بين دانشجويان پسر اين دانشگاه كرد.

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز لامرد در اين دوره از مسابقه ورزشي تنيس روي ميز تعداد 32 نفر دانشجوي ورزشكار شركت نمودند تعداد 3 نفر از دانشجويان ، سيد مصطفي حسيني دانشجوي رشته الهيات ،محمد حميراني دانشجوي رشته حسابداري و مختار باقري دانشجوي رشته حقوق به ترتيب به مقامات اول تا سوم دست يافتند كه تاز سوي بسيج دانشجويي و واحد فرهنگي دانشگاه هدايايي به نفرات برتر اهدا شد.

 

برگزاری اردوی زیارتی جمکران ویژه دانشجویان دانشگاه پیام نور ارسنجان

امور فرهنگی دانشگاه پیام نور ارسنجان با همکاری بسیج دانشجویی اقدام به برگزاری اردوی زیارتی در محل حرم حضرت معصومه (س) ومسجد مقدس جمکران نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ارسنجان، ا ین اردو که به مدت سه روز به طول انجامید تعداد 72نفر از دانشجویان واحدحضور داشتند، در مسیر بازگشت ،امامزاده شهررضا  نیز زیارت کردند.

 

 شرکت دانشجويان پيام نور استهبان در اردوي زيارتي سياحتي امامزاده شهباز (ع) بخش رودبال

تعدادي از دانشجويان دختر دانشگاه پيام نور مرکز استهبان در اردوي زيارتي – سياحتي امام زاده شهباز (ع)بخش رودبال شرکت کردند

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نورمرکز استهبان در اين اردوي يکروزه که با همکاري واحد فرهنگي دانشگاه برگزار شد ،تعداد 20 نفر از دانشجويان دختر دانشگاه پيام نور مرکز استهبان حضور داشتند که ابتدا با حضور در بقعه زيارتي امام زاده شهباز(ع) به زيارت اين امام زاده پرداخته ودر ادامه اين اردو از مناطق سرسبز وديدني بخش رودبال استهبان بازديد نمودند.همچنين پس از صرف ناهاردانشجويان در مسابقه تير اندازي ودارت شرکت نمودند که به نفرات برگزيده جوايزي اهدا شد.لازم به ياد آوري است که تا پايان ارديبهشت ماه تعداد200 نفر از دانشجويان به اردوهاي سياحتي آبشار مارگون ،بهشت گمشده و امام زاده شهباز رودبال اعزام مي شوند.

 

 


مطالب مشابه :


زرقان

افتتاح دانشگاه پیام نور واحد زرقان. با افتتاح دانشگاه پیام نور واحد زرقان چهلمین مرکز
تاکید بخشدار زرقان بر استفاده از پتانسیل دانشجویان پیام نور در برگزاری انتخابات رایانه ای

خاکپور سرپرست دانشگاه پیام نور زرقان با بخشدار، شهردار و امام جمعه این شهر دیدار کرد.
موفقیت دانشجوی پیام نور زرقان در اختراع دستگاه برداشت میوه

جدیدترین اخبار مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نوراستان فارس را دراین وبلاگ بخوانید.
خبرهای مراکز - 17 اردیبهشت ماه 91

بررسی مشکلات دانشگاه پیام نور زرقان با حضور نماینده مردم شیراز درمجلس. همزمان با دوازدهم
خبرهای 16 آذر 92

برگزاری مراسم شانزده آذر در دانشگاه پیام نور زرقان. فرهنگ در دانشگاه پیام نور بیضا نمود
خبرهایی از مراکز - 9 اردیبهشت ماه 91

درگذشت دانشجوي 71 ساله دانشگاه پيام نور زرقان. امير سرتيپ فرخ پولادي دانشجوي رشته حقوق
4آبان 92

برگزاری با شکوه جشن غدیر در دانشگاه پیام نور زرقان.
خبرهای مراکز و واحدها - 25 آذرماه

بررسی چشم انداز توسعه پیام نور زرقان در جلسه شورای اداری این شهر. چشم انداز توسعه دانشگاه
خبرهای مراکز و واحدها - 28 اردیبهشت ماه 92

دو نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور زرقان موفق به کسب رتبه های پنجم و نهم کارشناسی ارشد در
برچسب :