واگن های مترو مشهد وارد مشهد شد

مترو مشهد در استانه ی افتتاح 

 

واگنهای مترو ی دومین کلانشهر ایران به مشهد رسید

 

بالاخره واگن های مترو مشهد وارد این کلانشهر شد و بعد از چند سال انتظار دومین کلانشهر ایران هم  صاحب مترو می شود.به گزارش شهرداری مشهد مترو مشهد بعد اجرای تست گرم واگن ها که حدود ۵۰ روز طول میکشد در تاریخ ۲۲ بهمن امسال افتتاح می شود.البته این خبر به صورت پیامک به تمام مردم مشهد اطلاع داده شد.

 

 

 

مديرعامل شركت بهره‌برداري قطار شهري مشهد گفت: كاروان 14 تريلي حامل واگن‌هاي قطارشهري مشهد بعد از سه روز حرکت از بندرعباس، امروز به مشهد رسيد.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، غلامرضارجب‌نژاد در نشست خبري ورود اولين واگن‌هاي قطارشهري مشهد بيان كرد: با همكاري و هماهنگي هرمزگان، كرمان، خراسان رضوي و خراسان جنوبي و همياري سردار بيگي، فرمانده پليس راه کشور اين كاروان كه به صورت 24 ساعته فعاليت مي‌كرد، با استفاده از تريلي و کمر شکن، امروز اولين واگن‌هاي قطارشهري مشهد رسيد.

 

  

وي ادامه داد: واگن‌ها ساخت شركت چانگ‌چونگ چين است و بعد از تخليه‌ بار فردا وارد دپوي قطارشهري خواهد شد؛ طول واگن‌ها 30 متر است كه سه ماژور به هم متصل و يك واگن ايجاد مي‌شود که البته براي ساخت هر قطار 2 تا 3 واگن نياز است.

رجب‌نژاد خاطرنشان كرد: عرض قطار 2 متر و 65 سانتي‌متر است و ظرفيت هر واگن 250 نفر به صورت ايستاده و نشسته است که البته در طراحي براي هر متر مكعب 4 نفر در نظر گرفته شده است.

وي اضافه كرد: با 33 قطار و 99 واگن، زمان انتظار براي هر قطار 5 دقيقه خواهد بود که به مرور زمان و با ورود واگن‌هاي بعدي، به 3 دقيقه خواهد رسيد كه حدود 20 هزار نفر را در يك مسير و در 2 جهت 40 هزار نفر را در يك ساعت جابه‌جا مي‌كند.وي هزينه‌ خط يك را 450 ميليارد تومان غير از بخش توسعه‌اي اعلام كرد و گفت: شرايط آماده است تا مركز فرمان به صورت سه شيفت از امروز فعاليت خودشان را آغاز كنند. بر روي واگن‌ها نيز بايد تست 18 هزار كيلومتر در ساعت گرفته شود كه نياز به فعاليت 20 ساعت در روز است.

مديرعامل شرکت بهره‎‌برداري قطار شهري مشهد تصريح كرد: فردا صبح عمليات تخليه و مونتاژ واگن‌ها با حضور 17 كارشناس چيني آغاز خواهد شد كه در اين رابطه كارشناسان ايراني نيز حضور دارند كه به آن‌ها ياري مي‌رسانند.

 

وي افزود: محموله‌ بعدي واگن‌هاي قطارشهري 25 دي ماه در بندرعباس پهلو خواهد گرفت و پارت سوم آن 25 روز بعد خواهد آمد و انشاءالله در اواخر بهمن ماه بهره‌برداري آزمايشي آن صورت مي‌گيرد.

رجب‌نژاد بيان كرد: هزينه هر واگن يك ميليون و 560 هزار يورو و با توجه به هزينه‌هاي حمل و قطار يدكي 106 ميليون يورو است؛ بين محموله‌ي واگن 9 و 10 بازه‌ زماني 2.5 تا 3 ماهه است اما از واگن 10 و 11 به بعد، هر ماه 6 واگن به مشهد خواهد آمد و تا اواخر دي ماه سال آينده 60 واگن خريداري شده به مشهد خواهد رسيد.

مديرعامل شرکت بهره‌برداري قطار شهري مشهد خاطرنشان كرد: خط يك نخريسي تا وكيل‌آباد تقريبا 20 كيلومتر ساخته شده است يك خط 5 كيلومتري هم داريم كه به خط يك پيوند مي‌خورد و مجموعا 25 كيلومتر مي‌رسد و تا فرودگاه را پوشش مي‌دهد.

 

رجب‌نژاد اظهار داشت: 5 تا 6 درصد پيشرفت فيزيكي در خط 2 قطار شهري داشته‌ايم که‌ اميدوارم ظرف 6 سال، خط 2 هم به بهره‌برداري برسد.

وي گفت: ان شاء الله اوايل هفته واگن‌ها راه‌اندازي مي‌شود و احتمالا با تاخير چند روزه از 22 بهمن، قطارشهري به صورت آزمايشي راه‌اندازي خواهد شد.

وي در خصوص ساخت واگن‌ها اضافه كرد: پكيج كامل ساخت از اروپا به كارخانه سازنده چين آورده و روي واگن‌ها پياده شده است؛ حتي طراحي هم توسط مشاور قوي آلماني انجام شد، علاوه بر آن مشاور فرانسوي و كارشناسانش در تمام مراحل ساخت نظارت داشته‌اند تا از واگني با كيفيت مطلوب برخوردار شويم.

رجب‌نژاد در خصوص قيمت بليت قطار شهري نيز گفت: بعد از جلسه هيات مديره رقمي به شوراي شهر پيشنهاد خواهد شد که بعد از تصويب، اعلام خواهد شد.مطالب مشابه :


مديركل روابط عمومي رجاء:سوت قطار كرج – مشهد براي نخستين بار نواخته ‌شد

سوت قطار كرج – مشهد براي نخستين بار نواخته ‌شد . خبرگزاري فارس:
قيمت بليت قطاردر بيش از ۱۵ مسير منتهي به مشهد افزايش يافت

به گزارش خراسان، تنها ۲ روز پس از افزايش قيمت بليت ۱۲ نوع قطار مسير مشهد قطار کرج - مشهد
لیست قیمتهای جدید بلیط قطار

مرند و جلفا یوردو marand o jolfa - لیست قیمتهای جدید بلیط قطار کرج-مشهد ۱.۰۰۰ درجه۲خواب ۰ ۱۵۵.۰۰۰
جدول حركت قطارهاي سريع السير مترو از ايستگاه كرج به تهران و بالعكس

کدشهری فردیس همان کد شهری کرج بزرگ یا 026 می باشد و کد تلفنی پس از این کد شهری 366 و 365 می باشد .
مشــــــــهد مقــــــــدس

مشـهد مقدس بليط رفت و برگشت با قطار دليجان 4 تخته- حركت دفتر خدمات زیارتی معراج طیبه کرج
واگن های مترو مشهد وارد مشهد شد

کلانشهر - واگن های مترو مشهد وارد مشهد شد - تهران.مشهد.اصفهان.تبريز.شيراز.کرج - کلانشهر
قیمت بلیط قطارهای مسافری در محور جنوب وشمالغرب/اذربایجان

تبریز-مشهد درجه ۱ شش تخته لوکس: کرج-مشهدشش تخته معمولی خواب: سیستم فروش اینترنتی بلیط قطار
سفر به مشهد (روز دوم)

نمونه بلیط قطار شهری مشهد. بود خودمونو به پایانه امام رضا رسوندیم و به سمت کرج حرکت
برچسب :