معرفی عملکرد واحد شهدا, و دفاع مقدس

چگونگي تشكيل و  اهداف گروه:

در ســال 1380 جمعي از اعضاي كانون فرهنگي تربيتي منتظران مهدي(عج) كه در جستجوي ناگفته هاي جنگ تحميلي بودند بمنظور زنده نگه داشتن ياد شهداء و رساندن پيام شهدا به نسل جوان و نوجوان جامعه و ارج نهادن به خانواده محترم آنان پيشنهاد تشكيل گروهي را با نام واحد شهدا به مسئول محترم كانون فرهنگي دادند كه مورد استقبال ايشان و ديگر اعضاء كانون قرار گرفت و پس از بررسی، گروهی جهت اين اهداف تشكيل شد:

وظايف گروه و اعضاي آن:

پس از تشكيل گروه برخي از وظايف گروه توسط مسئول محترم كانون به شــرح ذيل به اعضاي گروه ابلاغ گرديد و اعضاي آن برادران : ابـوالفضل تـاريخي ، جـواد مسـگري ، حسـن امجديـان ، محمد علي پور مقدم و علي نورمحمد پور معرفي شدند.

1.برگزاري مراسم ديدار از خانواده هاي شهداي شهر و گفتگو با خانواده ي شهيد و تحقيق از رفتارهاي دوران كودكي و نوجواني شهيد و خصوصيات بارز و آشكار شهيد ، مراحل اعزام شهيد به جبهه  نحوة شهادت شهيد، پيام و وصاياي شهيد ، خاطرات شهيد از زبان خانواده و همرزمان و.... .

2.جمع آوري زندگي نامه و وصيت نامه شهداي شهر ابوزيدآباد با همكاري خانواده محترم شهدا.

3.تهيه قاب عكس از شهداي شهر بطور يكسان براي استفاده در مراسمات مختلف با همكاري خانواده هاي شهدا و بنياد شهيد شهرستان.

4.برگزاري مسابقات فرهنگي با موضوع شهداء.

5.چاپ ويژه نامه كه در آن مشروح ديدار با خانواده هر شهيد و زندگي نامه و وصيت نامه شهيد و..

6.برگزاري يادواره شهداء در مراسم هاي مختلف مانند هفته دفاع مقدس يا بسيج و دعوت از خانواده شهداء و چاپ پوستر، عكس و وصيت نامه شهدا  با همكاري بنياد شهيد شهرستان.

7.تهيه ليست شهداء به همراه نام پدر، تاريخ و محل شهادت

اقدامات انجام گرفته توسط گروه تاكنون:

1.اعضاي گروه پس از ابلاغ وظايف با برگزاري جلسه اي مقرر نمودند در ابتدا ي كار به بحث ديدار با خانواده شهداء اهميت ويژه بدهند و ديگر وظايف خود را در مراحل بعدي انجام دهند  و قرار بر آن شد كه ديدارها در شب هايي كه دعاي توسل برقرار مي باشد و حداقل هر ماه يك ديدار برگزار گردد و لذا اولين ديدار از خانواده محترم شهيد پور مقدم انجام شد و پس از 12 ديدار از خانواده هاي شهيدان غلامرضا صبوحي ، محمد رضا محمد پور ، علي اكبر توسلي، عباس صادقي ، عباس و ناصر سلطاني ، عيسي راستي ، حسين بي غمي و غلامرضا اناري از شهر ابوزيدآباد و خانواده شهيد غلامرضا غفوري از روستاي كاغذي ، خانواده شهيد سيد يوسف سيديان از روستاي محمد آباد و خانواده شهيد ابوالفضل سلطاني فرد و شهيد سلطاني از روستاي علي آباد تاكنون داشته است. قبل از هرديدار توسط گروه با خانواده شهيد هماهنگي مي شد و سپس بازيد صورت مي گرفت در هر ديدار ابتدا اعضاي كانون به قرائت دعاي توسل يا زيارت عاشورا مي پرداختند و سپس مصاحبه اي با خانواده شهيد انجام مي گرديد. در مصاحبه سئوالاتي در خصوص سن شهيد ، دوران كودكي و نوجواني شهيد ، خصوصيات و اخلاق شهيد، نحوه شهادت شهيد ، چگونگي دادن خبر شهادت شهيد به خانواده ، پيام و سفارش شهيد به مردم، خاطرات شهيد و .... پرسيده مي شد و كل مصاحبه بصورت نوار كاست درآمده و در اختيار گروه قــرار مي گرفت. در پايان نيز ضمن تقدير و تشكر از خانواده شهيد هديه اي از طرف گروه به رسم يادبود تقديم خانواده شهيد مي شد.

2.در زمينه جمع آوري زندگي نامه و وصيت نامه شهداي شهر، وصيت نامه شهدا جمع آوري و در محل كانون موجود مي باشد و زندگي نامه بعضي از شهدا نيز تهيه و در محل كانون موجود مي باشد.

3.در زمينه تهيه قاب عكس شهداء گروه قرار بود پس از تهيه عكس از بيناد شهيد به تهيه قاب عكسها با هزينه خانواده ي شهداء اقدام نمايد كه پس از مراجعه به بنياد شهيد شهرستان مسئولين اظهار داشتند كه عكس تمام شهداي شهر را ندارند لذا  با توجه به اينكه  گروه قصد داشت عكس هايي بصورت يكنواخت و ازهمة شهدا تهيه نمايد در اين  زمينه  بخاطر مشكلات موجود تلاشها به نتيجه نرسيد.

4.در زمينه برگزاری مسابقه گروه تصميم گرفت كه پس از چـاپ وصيتنامه شهـداء در انتهاي    ويژه نامه مسابقه اي از متن ويژه نامه تهيه و چاپ نمايد و در  كل نيز  پس از چاپ  چند ويژه نامه  مسابقه اي برگزار نمايند كه در اين زمينه اقدامات لازم انجام شد.

5.يكي ديگر از اقدامات گروه تهيه گاهنامه اي با نام شور شهادت بود كه قرار برآن شد كه براي هر شهيد پس از ديدار با خانواده ايشان گاهنامه اي كه شامل شرح ديدار ، وصيت نامه شهيد و زندگي نامه ايشان و ... تهيه و در اختيار نهادها و افراد قرار گيرد. اولين گاهنامه در فروردين ماه 1382 در خصوص شهيد حسن پور مقدم آماده و چاپ گرديد و سپس گاهنامه  دوم  در خرداد 82 در خصوص  شهيد  محمد رضا محمد پور چاپ گرديد با توجه به اينكه تأمين هزينه چاپ و جمع بندي و آماده نمودن مطالب در آن موقعيت سخت بود و توسط هيچ نهادي از اين كار حمايت نمي گرديد چاپ گاهنامه موقتاً متوقف گرديد در زمان چاپ گاهنامه نيز تعداد محدود چاپ و در اختيار مساجد و پايگاههاي بسيج بخش كويرات و روحانيت شهر ابوزيدآباد قرار  مي گرفت. علت محدوديت در چاپ نيز مشكل تأمين هزينه آن بود.

6.در زمينه برگزاري يادواره شهداي منطقه، گروه سالانه با حوزه مقاومت بسيج شهر ابوزيدآباد و همكاري بنياد شهيد يادواره ي بزرگداشت شهداي بخش كويرات را برگزار مي نمايد و گروه پيام ها و نكته هاي مهم را از متن وصيت نامه شهيـدان بصـورت پلاكـارد تهيه و در مراسمات مختلف استفاده مي نمايد.

7.در خصوص تهيه ليست اسامي شهدا نيز ،گروه ليست اسامي كليه شهداي شهر ابوزيدآباد را به همراه نام پدر و تاريخ و مكان شهادت تهيه نموده است.

 در پايان از كليه عزيزاني كه در اين زمينه مشوق اعضاي گروه بودند بالاخص مسئول محترم كانون فرهنگي منتظران مهدي (عج) كه در تمامي مراحل راهگشاي گروه بوده اند تقدير و تشكر نموده و عاجزانه از كليه مسئولين و نهادها ي مرتبط با موضوع تقاضامنـديم با پيشنهادات و راهنمـايي ها و كمك هاي خود در تمامي زمينه ها جهت ادامه راه، اين گروه را ياري دهند. انشاا...


مطالب مشابه :


طرح لایه باز (psd) تقدیر نامه خانواده شهدا

لینک دانلود فایل لایه باز psd تقدیر نامه خانواده شهدا.




زندگی نامه شهید بروجردی

شهدا - زندگی نامه جهان گشود كه دست تقدير الهي زيباترين هاي تهران و از متن مردم




معرفی عملکرد واحد شهدا, و دفاع مقدس

و وصيت نامه شهدا با تقدير و تشكر از خانواده شهيد اي از متن ويژه نامه تهيه




مراسم تقدير از اولياء ايثارگر و دانش آموزان طرح شاهد پراكنده آموزش و پرورش شهرستان باوي در سالن کنفر

و حضور خانواده هاي شهدا مسابقه از متن وصیت نامه تقدير و تشكر از خانواده هاي




با شهدا

براي دريافت پيامك وصيت نامه شهدا عدد 3 متن كامل چندين او در سال 1357 همراه خانواده به كرج




سهمیه فرزندان شاهد

دانلود مترجم متن و همچنين خانواده شهدا و ايثارگران قبول شده اند تقدير به




وصیت نامه شهید محمد رضا رحمتی از شهدای اردکان

وصیت نامه شهید محمد متن وصيتنامه دارد ولي چه كنم كه دست تقدير الهي اين طور




برچسب :