زندگـــــــــــــی و نمایـــــــــــــــــــــــش ( فصل ششم )

این نمایش پس از جشنواره به مدت پنج نوبت برای دانش آموزان مقطع متوسطه و دو نوبت برای همکاران فرهنگی به روی صحنه رفت . 

پس از فراغت از کار این نمایش با پیشنهاد مدیر کانون فیلم داستانی کوتاهی با نام قالیچه نوشته و مشغول تولید آن گردیدیم .


آپلود سنتر عکس رایگان


این فیلم داستانی که دارای محتوایی تبلیغی برای جذب نوجوانان به سوی نماز بود برای گروههایی از دانش آموزان سطح ناحیه پخش گردید و نیز توانست در جشنواره جوان و نماز استان مرکزی در تاریخ 1377حضوری خوب داشته باشد .

 

کم کم و با گذشت ایام و معرفی کارهایم با شخصیت های حرفه ای نمایش در استان مانند آقای دکتر ایزدی ، آقای فتحی ، آقای سبزی و آقای صمدیان آشنا شدم که این آشنایی باعث ترغیب بیشتر من به انجام کارهایی بهتر در عرصه نمایش استان مرکزی گردید . 

******************

**************

********

 

نمایش معبد عشقحاصل تلاشهایی بود که در امر مطالعات قصه های فولکلریجنوب کشورانجامدادم در این نمایش که حاصل سالهای 1378 و 1379 بود آقای محمد صمدیان در نقشی بیاد ماندنی ظاهر گردید .

آپلود سنتر عکس رایگان


این نمایش پس از گذران مراحل باز بینی به مدت 6روز در تالار آینیهشهر اراکاجرا  شد.   


آپلود سنتر عکس رایگان


ازاواخر سال 1379 با پذیرش مدیریت کانون نور در ناحیه 2 آموزش و پرورش اراک اهم فعالیت های نمایشی به نوشتن متون ویژه دانش آموزان ، برگزاری مسابقات هنرهای نمایشی ازسری مسابقات امورتربیتی و نیز کلاسهای آموزش نمایش برای دختران و پسران علاقمند معطوف گردید 

با توفیقات الهی در این ایام متون زیر به رشته تحریر درآمده و در اختیار مدارس قرار گرفت .

الف: مقطع ابتدایی

1- نمایشنامه کبوتر زرنگ  -  2- نمایشنامه گربه دوسته یادشمن  - 3- نمایشنامهمیرم بهاربیار 4- نمایشنامه باغ عمو  - 5 – نمایشنامه کینه روباه  6-نمایشنامه ماجرای موش موشک – 7 – نمایشنامه زاغ وروباه 8- نمایشنامه دکترحیله گر – 9- نمایشنامه بره بلا گرگ ناقلا 10- نمایشنامه رویای زیبای زهرا

ب:مقطع راهنمایی

 1-    نمایشنامه آری سخن صواب این است   -2-نمایشنامه بازی خوبان 3 -نمایشنامه بابدان منشین .. . – 4- نمایشنامه رانده شده  5-نمایشنامه شب ستاره باران -6- نمایشنامه اجربخشش  

ج- مقطع متوسطه

        1-نمایشنامه روایت بیعت -2- نمایشنامه میهمان ناخوانده -3- نمایشنامه روایت جاوید – 4- نمایشنامه برفراز سقوط  - 5- نمایشنامه بجای دیگران   6-نمایشنامه واما این حکایت -7- نمایشنامه سوگ نسوان  8- نماشنامه آنجا که جای تو خالیست -9- نمایشنامه  قصه های آشنا – 10- نمایشنامه یک اتفاق  11- نمایشنامه اگه می خوای زندگی کنی  12- نمایشنامه اردو

این نکته نیز گفتنی است که حضور مستمر در مارس و کار باگروههای نمایــــــش دانش آموزان نیز از تلاشهای این دوران بود که ابتدایی ترین حاصل آن ایجاد تب نمایشی بین دانش آموزان وتوجیه مسئولان برای باور نمایش به عنوان یک ابزار تربیتی بود و از این بابت خداوند را بسیار شاکرم .

درآغاز کار مدیریت کانون به منظور جذب نوجوانان علاقمند به نمایش متن زیبای نمایش خروس پرحنایی که نوشته آقای مرتضی سخاوت بود را برای اجرا بدست گرفتم .

آپلود سنتر عکس رایگان


آپلود سنتر عکس رایگان


اولین کار اجرایی نیمه حرفه ای را پس از پذیرش دوران مدیریت کانون در سال 1385 با عنواننمایشآنسفرکردهکه نوشتـــه خودم بود بدست گــرفتم این نــمایــش اقتباسی بودازیکیازداستان هایمثنوی کهباگروهی از جوانان علاقمند و دوره دیده در کانون برای مدت 10روز به صحنه برده شد.


آپلود سنتر عکس رایگان


آپلود سنتر عکس رایگان


در این نمایش در کنار کارگردانی و آموزش هنرجویان نقش مرد سفر کرده را نیز بازی کردم . دراین نمایش با استفاده از آیات قرآن مقام و موقعیت زن در نگاه شریعت اسلام به خوبی به اجرا گذاشته شد.

دیگر کار اجرا شده پس از پذیرش مدیریت کانون نورنمایش معراجبود که در سال 1386بهنویسندگی وکارگـــــــردانی خودم به روی صحنه رفت . در آن ایام که ماه محرم وایام دهه ی فجر همزمانگردیدگروهما توانست با عنایتخـــــــــداوند این نمایش را به مدت 10 نوبت برای عمومفرهنگیان و دانشآموزانمقطع متوسطه اجرا نماید .


آپلود سنتر عکس رایگان


این نمایش روایت آخرین شب تنهایی حر وماجرای تحول فکری اورا به تصویر کشیده است . 


آپلود سنتر عکس رایگان


در اوایل سال 1387 بار دیگر برای نوبتی جدید کلاسهای آموزش نمایش در کانون تشکیل گردید و نوجوانان علاقمندی به توانایی های بازیگری دست یافتند و ثمره این کلاسها آماده سازی و اجرای نمایش ضامن آهو بود .

آپلود سنتر عکس رایگان


این نمایش در جشنواره کودک و نوجوان استان خوزستان به عنوان میهمان از استان مرکزی شرکت کرد و

مورد استقبال اهالی نمایش قرار گرفت . 


آپلود سنتر عکس رایگان


این نمایش که از نوشته های استاد مرتضی سخاوت بود توسط من کار گردانی و تهیه شد . نکته قابل توجه اینکه گروه نمایش ما به هنگام حضور در محل جشنواره کودک در شهرستان دزفول مورد استقبال و تشویق آقای سخاوت ودیگر بزرگان نمایش خوزستان قرار گرفتند .

آپلود عكس , آپلود رايگان عكس , آپلود تصوير , آپلود فايل , آپلود سنتر ,آپلود عکس برای وبلاگ , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان, free image upload center , آپلود رایگان فیلم , آپلود عکس برای بلاگفا

عکس یادبود گروه نمایش ضامن آهو با آقای سخاوت و بهمنش در شهرستان دزفول محل جشنواره اداره ارشاد اسلامی

نمایش ضامن آهو پس از برگشت از جشنواره در 25نوبت اجرایی برای مدارس ابتدایی که در برنامه جوانه های کانون شرکت می کردند به روی صحنه رفت

کار دیگری که با همین گروه آماده شد نمایش مهر مهتاب بود که توسط خودم نوشته و کارگردانی شد . این

کاری متفاوت و ریتمیک بود که برای دانش آموزان  ابتدایی و راهنمایی به صحنه رفت . 


آپلود عكس , آپلود رايگان عكس , آپلود تصوير , آپلود فايل , آپلود سنتر ,آپلود عکس برای وبلاگ , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان, free image upload center , آپلود رایگان فیلم , آپلود عکس برای بلاگفازمان اجرای این نمایش اواخر سال 1387 بود که به مدت 8روز در سالن نمایش امامعلی (ع) اراک اجراگردید .


آپلود عكس , آپلود رايگان عكس , آپلود تصوير , آپلود فايل , آپلود سنتر ,آپلود عکس برای وبلاگ , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان, free image upload center , آپلود رایگان فیلم , آپلود عکس برای بلاگفا


این نمایش قصه اسیر شدن دو بچه انسان به دست گروهی از حیوانات بود که در دادگاه سلطان جنگل از آنها به دلیل القاب بد به حیوانات شکایت و دادرسی می شد .

پس از این کار ها بود که مسئولین محترم آموزو پرورش استان مرکزی به اثر گزاری هنر نمایش به عنوان یک ابزار تربیتی خوب واقف گردیدند و طی جلساتی مقرر شد که یک دوره آموزش نمایش ویژه مربیان پرورشی بطور مستمر در طول سال تحصیلی برگذار گردد . مدرس این دوره در طول سال به عهده من بود که حاصلی چشمگیر داشت که به صورت فهرست وار ارائه می گردد .

1-باور مربیان نسبت به هنر اثر گذار تربیتی

2-توانایی متن نویسی مربیان با استفاده از داستانهای کودکانه 

3-توانایی دانش آموزان مستعد با همراهی مربی جهت کار گردانی در آموزشگاه

4-توانایی مربیان جهت داوری نمایشهای مدارس در ایام مسابقات دهه ی فجر

5-ایجاد انگیزه رقابت سالم بین مدیران مدارس جهت گرفتن رتبه های برتر

6-ارتباط بیش از پیش مربیان با کانونهای تربیتی آموزش و پرورش ناحیه دو اراک

البته جای بیان دارد که از زحمات و پیگیری های معاونت محترم پرورشی ناحیه دو اراک سرکار خانم مفتح زاده که بیشترین بار کار را برعهده داشتند قدر دانی گردد .

******************************

******************پایان فصل ششم ( ادامه دارد )


 


مطالب مشابه :


متن نمایش برای کودکان و نوجوانان

دانش آموزان کلاس ششم دبستان پاسداران. صفحه اصلی | عناوین مطالب | تماس با من | پروفایل | قالب
رهنمد مسابقه نمایش دانش آموزی ( تئاتر)

هنر نمایش برای همراهی، هدایت و راهنمایی دانش آموزان گروه نمایش، از متن نمایش و
روشهای تدریس آموزش املا

قابل استفاده معلم ها و دانش آموزان. روی پرده نمایش که برای گفتن هر متن املا
علل ضعف دانش آموزان در درس دیکته:

در این روش در ابتدا یک متن را به عنوان دیکته برای دانش آموزان نمایش: به منظور برای گفتن
علل ضعف دانش آموزان در درس دیکته

در این روش در ابتدا یک متن را به عنوان دیکته برای دانش آموزان نمایش می دهیم دانش آموزان
علل ضعف دانش آموزان در درس دیکته(دوره ابتدایی)

در این روش در ابتدا یک متن را به عنوان دیکته برای دانش آموزان نمایش: به منظور برای گفتن
زندگـــــــــــــی و نمایـــــــــــــــــــــــش ( فصل ششم )

برای دانش آموزان نمایــــــش دانش آموزان نیز نمایش متن زیبای نمایش
روش تدریس متون خواندنی ( Reading )

با موضوع متن ، در دانش آموزان مبهم را برای دانش آموزان به نمایش گذاشت یا با
نرم افزار آموزش زبان انگلیسی

قابلیت های نرم افزار Rubi v2.0:- نمایش متن انگلیسی به همراه ترجمه فارسی در قالبی جذاب
روش برای تقویت انشای دانش آموزان ابتدایی

برای دانش آموزان نوشتن جملات و متن به كارتون نمایش داده برای دانش آموزان قصه
برچسب :