نتایج کنکور سراسری 8 صبح فردا منتشر می‌شود/ آمار قبولی‌ها و صندلی‌های خالی

نتایج کنکور سراسری 8 صبح فردا منتشر می‌شود/ آمار قبولی‌ها و صندلی‌های خالیرئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج آزمون سراسری در صبح فردا خبر داد و گفت: اسامی 466 هزار و 888 نفر قبول شده نهایی فردا در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم خدایی امروز در نشست خبری اعلام کرد که نتایج کنکور سراسری 93 در ساعت 8 صبح فردا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر و به اطلاع داوطلبان می رسد.

وی اظهار داشت: تعداد نهایی پذیرفته شدگان در این آزمون 466 هزار و 888 نفر است.

به گزارش مهر، یک میلیون و 31 هزار و 322 نفر در کنکور سال 93 ثبت نام کردند که این تعداد برای پذیرش در دوره های روزانه نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین برای کد رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی با هم به رقابت پرداختند.

آزمون سراسری سال 93 در روزهای پنجشنبه 5، جمعه 6 و شنبه 7 تیرماه در 364 شهرستان و 15 کشور خارجی برگزار شد.

از میان بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر که در آزمون سراسری سال 93 شرکت کردند 870 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از میان آنها 625 هزار نفر انتخاب رشته کردند و در نهایت اسامی 466 هزار و 888 نفر به عنوان قبولی اعلام شده است.

خدایی خاطرنشان کرد: 75 درصد افراد انتخاب رشته کننده، در این دوره پذیرفته شدند که از این تعداد 33 درصد در پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی و 67 درصد در پذیرش با استفاده از سوابق تحصیلی و نمره آزمون پذیرفته شده اند.

وی با اشاره به آمار قبولی های کنکور سال 93 از خالی ماندن 252 هزار و 883 نفر صندلی در دانشگاه پیام نور و موسسات غیر انتفاعی خبر داد و گفت: 99 درصد این ظرفیت خالی مانده در دوره آموزشی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی است که 179 هزار نفر در ظرفیت دانشگاه پیام نور و 61 هزار نفر در ظرفیت موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی خالی مانده است.

رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: ظرفیت دوره های نوبت دوم یا شبانه و پردیس های خودگردان به صورت 100 درصد تکمیل شده است.

وی درباره خالی ماندن ظرفیت به تفکیک گروه های آزمایشی گفت: در گروه ریاضی و فنی 120 هزار نفر، در گروه تجربی 37 هزار نفر، در گروه انسانی 81 هزار نفر و در گروه زبان هم 8 هزار نفر جزء این ظرفیت خالی هستند.

خدایی با تاکید بر اینکه برای کنکور سراسری سال 93 مرحله تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت گفت: پذیرش بدون آزمون برای نیمسال دوم تحصیلی در بهمن ماه اعلام خواهد شد.

وی درباره ظرفیت رشته های دکتری حرفه ای از جمله پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی گفت: ظرفیت پذیرش در این رشته ها با مساعدت وزارت بهداشت افزایش یافت و کل پذیرش در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی 8 هزار و 300 نفر شد که افزایش قابل ملاحظه ای نسبت به دوره گذشته را شاهد هستیم .

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: کارنامه نهایی داوطلبان کنکور سراسری 93 در روز 26 شهریورماه منتشر می شود و داوطلبان در صورت اعتراض به کارنامه خود می توانند به صورت اینترنتی اعتراض خود را به سازمان سنجش ارسال کنند.

وی درباره اعلام نتایج رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری سال 93 گفت: نتایج اولیه این گروه از رشته ها در 15 مهرماه و نتایج نهایی 14 دی ماه اعلتم می شود.

خدایی اظهار داشت: نسبت جنسیتی پذیرفته شدگان مشابه نسبت جنسیتی شرکت کنندگان کنکور است و در نهایت از تعداد 466 هزار و 888 نفر 58.43 درصد زنان و 41.57 درصد مردان پذیرفته شده اند.

منبع:خبرگزاری مهر


مطالب مشابه :


اخبار - ظرفیت رشته پزشکی،داروسازی ،دندانپزشکی در پذیرش کنکور 92

ظرفیت رشته پزشکی،داروسازی ،دندانپزشکی قبولی در رشته های سراسری 10 درصد بیش
تعدادی کارنامه پذیرفته شدگان دانشگاه ازاد در مهر88رشته دندانپزشکی و مهندسی فن آوری اطلاعات

سلام بر چشم های زیبا ! اطلاعاتی از نمرات کنکور سراسری. شهر قبولی.
یک ونیم درصد شانس قبولی در 4 رشته تاپ علوم تجربی

یک ونیم درصد شانس قبولی در بر اساس آمار و ظرفیت های اعلامی دفترچه شماره 2 کنکور سراسری 93
رتبه دانشگاه های دولتی

همچنان منتظر رتبه ها و قبولی ها درصد های ازاد و سراسریتون چند شد؟؟ سراسری: ادب:49 عرب:29 دینی:49
نتایج کنکور سراسری 8 صبح فردا منتشر می‌شود/ آمار قبولی‌ها و صندلی‌های خالی

را دریافت نمایند اما حتما حتما توجه فرمایید که بعضی سئوالات پاسخ های متفاوتی برای
نمره ی تراز چیست ؟

نمره تراز حدود 3500 نشانگر این است كه درصد فرد قبولی در رشته های های سراسری
مهمترین تغییرات انتخاب رشته در آزمون سراسری 93

مهمترین تغییرات انتخاب رشته در آزمون سراسری های پزشکی، دندانپزشکی های گذشته 40 درصد
پاسخ های مشاور عالی سازمان سنجش به سوالات کنکوری ها

شرکت در کنکور سراسری های قبل چیست؟ در صد قبولی درصد قبولی به دلیل
کارنامه های قبولی با سهمیه بسیجی فعال در کنکور دانشگاه آزاد سال90

سلام بر چشم های اطلاعاتی از نمرات کنکور سراسری. کارنامه های قبولی با سهمیه بسیجی فعال
تراز اخرین فرد قبولی در تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه ازاد

کنکوری های 94 فرد قبولی در تکمیل ظرفیت بهمن سراسری سال 94 با تاثیر حداکثر 25 درصد.
برچسب :