مدیركل ثبت احوال استان اصفهان:اسامی متداول قابل تغییر نیست

 

اصفهان- مدیركل ثبت احوال استان اصفهان با بیان اینكه اسامی متداول قابل تغییر نیست، گفت: تغییر نام های متداول تنها با حكم دادگاه امكان پذیر است.

مدیركل ثبت احوال استان اصفهان:اسامی متداول قابل تغییر نیست

'محمود علیپور' روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: اسامی كه مغایر با جنس افراد باشد، قابل تغییر است.

وی با بیان اینكه انتخاب اسامی خارجی براساس قانون منع شده است، اضافه كرد: اگر اسم پدر و فرزندش و یا مادر و دختر هم نام باشد، می توانند آنها نسبت به تغییر اسم به ادارات ثبت احوال مراجعه كنند.

علیپور با بیان اینكه در ادارات ثبت احوال كتاب نام وجود دارد، افزود: اسامی بسیار زیبایی برای انتخاب نام افراد وجود دارد كه در كمیته نام این نهاد مورد بررسی قرار گرفته و در این كتاب درج شده است.

مدیركل ثبت احوال استان اصفهان اظهارداشت: این كتاب هرسال بروز و نام های زیادی به آن اضافه می شود.

وی، انتخاب نام های زننده و مستهجن از سوی خانواده ها برای فرزندان را ممنوع دانست و افزود: انتخاب نام هایی كه موجب هتك حیثیت به مقدسات اسلامی می شود نیزممنوع است.

وی خاطرنشان كرد: ذكر سیادت در شناسنامه هم براساس اسناد سجلی پدر، جد پدری و یا با دلایل شرعی ثابت شده باشد، انجام می شود.

وی همچنین اظهارداشت: انتخاب نام اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی هم تابع زبان و فرهنگ آنها خواهد بود.

علیپور ارایه اصل شناسنامه و دو برگ تصویر آن، تكمیل فرم درخواست تغییر نام و پرداخت هزینه متعلقه طبق تعرفه جاری را از جمله مدارك مورد نیاز برای تغییر نام افراد عنوان كرد.

وی با بیان اینكه برای تغییر نام افراد كلیه ادارات ثبت احوال سراسر كشور آمادگی دریافت مدارك مذكور را در ساعت های اداری دارند، تصریح كرد: تنظیم و تسلیم درخواست تغییر نام در غیر از محل صدور شناسنامه بلامانع است.

مدیركل ثبت احوال استان اصفهان اضافه كرد: در اینگونه موارد پس از پذیرش درخواست و ارسال آن به اداره محل صدور شناسنامه، موضوع در هیات حل اختلاف مطرح و اقدام لازم صورت گرفته و نتیجه برای اطلاع متقاضی به اداره ارسال كننده اعلام خواهد شد.


مطالب مشابه :


اسامی عجیب و غریب در ثبت احوال ایران

برابر ماده 20 قانون ثبت احوال، انتخاب نام با والدین است، البته همواره بر این موضوع تأکید شده
مدیركل ثبت احوال استان اصفهان:اسامی متداول قابل تغییر نیست

اصفهان- مدیركل ثبت احوال استان اصفهان با بیان اینكه اسامی متداول قابل تغییر نیست، گفت
درباره تغییر اسم بدانید....

برابر ماده 20 قانون ثبت احوال کشور : - انتخاب نام با اعلام کننده است ، برای نام گذاری یک نام
برچسب :