افتتاح گنیجینه پژوهشی فاطمه الزهرا(س) شهیدیه

مراسم افتتاحیه گنیجینه پژوهشی فاطمه الزهرا(س) شهیدیه

thumb

گنیجینه پژوهشی فاطمه الزهرا(س) توسط پژوهشگر و نویسنده ی شهیدیه آقای محمد کارگر تاسیس گردیده است.این گنجینه ی گرانبها با 6000جلد کتاب در 3300عنوان مختلف و در بر دارنده ی تعدادی نسخ خطی بسیار قدیمی وارزشمند و 6000سند خطی از جمله نامه ی امام خمینی (ره) در اجازه امور حسبیه به شیخ عباس غیبی،دسنوشته آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی و... شکل گرفته است.

در ابتدای این مراسم حضرت آیت الله دکتر علیرضا اعرافی این گنجینه را افتتاح و ازکتب نفیس این کتابخانه دیدن کردند.

thumb

بعد از قرائت قران و پخش سرود ملی آقای محمد کارگر به سخنرانی پرداختند.ایشان با تقدیر و تشکر ازحضور امام جمعه محترم، جناب آقای ملک ثابت مدیرکل اسناد و کتابخانه های استان ،رئیس اداره فرهنگ وارشاد میبد و تمامی افراد حاضر، گلایه ای را از عدم حضور سایر مسئولینی که از آنها دعوت بعمل آمده بود کردند.

ایشان بابیان اینکه از سال 1371و تا کنون بدون کمک هیچ مسئولی وتنها باعشق وعلاقه توانسته این گنجینه را بنا نهد و

thumb
در راه رسیدن به این بنا در طی چند سال اخیر که هیچ شغلی نداشته و با مشکل مالی نیز روبرو بوده ولی حتی در سخت ترین شرایط اقتصادی حاضر به فروش نسخ خطی و کتب این مجموعه نشده است.

سپس ایشان با گلایه از برخی مسئولین در خلف وعده ها و حتی تحقیر ایشان ،از مسئولین برای تکمیل این اثر و رفع مشکلات مساعدت خواستند.در پایان سخنانشان ایشان از آیت الله اعرافی به عنوان تنها مسئولی که همیشه با ایشان کمک کرده اند و پشتیبانشان بوده تشکر و قدر دانی کردند.

در ادامه حضرت آیت الله اعرافی با تقدیرو تشکر از آقای کارگر

thumb
ایشان را به صبر و شکیبایی رهنمود ساخته و فرمودند کارهای بزرگ با عشق ،صبر و شکیبایی محقق می گردد.امام جمعه محترم با بیان اینکه متر ومعیارهای سنجش در جامعه برای سنجش افراد صحیح نیستند و برخی افراد مثل آقای کارگر که دیپلم دارد با کارهای ارزشمند خود فراتر از مدرک خود عمل می کنند.ایشان با بیان اینکه بنده از مشکلات شما اطلاعی نداشتم ،قول مساعدت و کمک به ایشان را دادند.

در پایان نیز آقای ملک ثابت مدیرکل اسناد وکتابخانه استان از آقای کارگر تشکر نمودند. ایشان با بیان اینکه میبد از جمله

thumb
شهرستانهای عالم پرور در استان می باشد و این منطقه با توجه به حضور آیت الله دکتر اعرافی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردارشده است. در ادامه ایشان گفتند آقای کارگر از دوجنبه کا ر ارزشمندی را انجام داده است اول جمع آوری نفایس آثار پیشینیان و دوم کتابهایی که منبعی برای مطالعات سایرین می باشد.ایشان با بیان اینکه بنده با به توجه مسئولیت خود هرگونه همکاری و تلاش برای کاهش مشکلات این گنجینه ی پژوهشی را انجام خواهم داد.

شایان ذکر است آقای کارگر با مدرک دیپلم مولف پنج کتاب به نام

thumb
های سرای غزل ، تذکره مشاهیر میبد، خلوت گه دل، منتخب اسناد خطی و کتاب ارزشمند فرهنگنامه ی شورک می باشد.ایشان چند اثر دیگر نیز در دست تالیف دارند که از جمله ی آنها حضرت فاطمه زهرا(س)در آثار هنرمندان میبد می باشد.گفتنی است ایشان شغل کارگری در کارخانه را داشته اند وازسال 1388از این کار اخراج شدند وتاکنون با توجه به درخواستهای مکرر از مسئولین فاقد شغل می باشند.

متن کامل دستونشته حضرت آیت الله اعرافی در ابتدای دفتر یادبود گنجینه پژوهشی فاطمه الزهرا(س)

بسم الله الرحمن الرحیم

thumb

در دهه ی مبارک ذی الحجه توفیق یافتیم از گنجینیه نفیس و فاخر حضرت فاطمه(س) بازدید به عمل آوریم و آغاز به کار آن را جشن بگیریم. این گنج گرانبها آینیه ی تلاش و پشتکار دوست جوان و نویسنده ی خوشذوق آقای کارگر است و تحسین هر انسان فرهنگ دوست را بر می انگیزد. با همه ی وجود و از سر اخلاص وادب این اقدام زیبا و قشنگ را می ستایم و پدیدآورنده ی آن را سپاس می گذارم و امیدوارم این عزیز وکار ستودنی وی الهام بخش همه ی جوانان و ادیبان و فرهنگ دوستان باشد و این گنجینه پایدار بماند.

والله ولی التوفیق

علیرضا اعرافی28/07/1391


مطالب مشابه :


خانم دکتر وحیده چگینی افتخاری دیگر برای لرهای قزوین

تقدیرو تشکر. پایان نامه خانم چگینی در یکی از ژانرهای جدید ادبی است، موضوعی که سابقه
آنچه مدیران و کارکنان باید از خود بپرسند و به آن عمل نمایند

مقالات | پایاننامه گوید تقدیرو تشکر دهیم تا در پایان کارمان حق
افتتاح گنیجینه پژوهشی فاطمه الزهرا(س) شهیدیه

از جمله نامه ی امام خمینی (ره) در اجازه خواستند.در پایان با تقدیرو تشکر
مراسم تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر

را داشته باشند و در پایان برای موفقیت جناب بی شائبه ایشان تقدیرو تشکر نامه مازندرانی
حقی که استاد امراله احمدجو بر گردن میمه دارد

پیام های تشکر. پایان نامه باید از افراد تا زمانی که در قید حیات هستند تقدیرو تشکر کرد
گزارش عملکرد سه ماهه کتابخانه

بستر مناسبی برای کتابخوانان شهرستان و تقدیرو تشکر است در پایان پایان نامه و
ده ژست آسان برای خوشحال نمودن همسر

الـبـتـه مـنـظـور از این اعمال فقط کمک در نامه ای دست کمال تقدیرو تشکر رادارم
برچسب :