اطلاعیه آزمون قضاوت سال 13922011_12_10__20_40_33_news_thumb3.jpg

 اطلاعیه آزمون قضاوت سال 1392

divider.gif قوه قضائيه به استناد «آیین‌نامه نحوه جذب، گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضاء و استخدام قضات»مصوب 26/2/1392 رييس محترم قوه قضائيه و با عنايت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شايسته سالاري در تصدي منصب خطير قضاء،از اشخاص واجد شرايط ذيل ازطريق برگزاري آزمون كتبي ومصاحبه علمي و با همكاري سازمان سنجش آموزش كشور ثبت نام بعمل مي­آورد. الف- شرایط عمومی:


1.    تابعیت اصلی ایران.

2.    اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت. 3.    التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی یا هواداری از آن‌ها، مگر در صورت احراز توبه. 4.    طهارت مولد 5.    داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کار قضایی به موجب شیوه‌نامه‌ای که به تصویب رئیس قوه قضائیه می­رسد. 6.    داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، معافیت تحصیلی یا معافیت از خدمت با لحاظ مقررات ماده واحده قانون گذرانیدن مدت خدمت نظام وظیفه فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور. 7.    نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر. 8.    حسن شهرت، اخلاق و امانتداری. 9.    عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان‌گردان. 10.داشتن حداقل 22 و حداکثر 36 سال تمام در روز ثبت نام. تبصره ـ موارد زیر به شرط ارائه تأییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد: 1. ایثارگران و خانواده آنان به مدت 2 سال. 2. داوطلبان دانش‌آموخته کارشناسی ارشد یا سطح سه، به مدت دو سال. 3. داوطلبان دانش‌آموخته دکتری تخصصی یا سطح چهار، به مدت چهار سال. داوطلبان تنها می‌توانند از یکی از موارد مذکور در این تبصره استفاده کنند و مدت اضافه شده به حداکثر سن مقرر، در هر حال، نمی‌تواند از چهار سال بیش‌تر باشد.ب- شرایط اختصاصی:

1. دارا بودن مدارک تحصیلی زیر از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانش آموختگان دانشگاه ها: 1-1. کارشناسی حقوق در یکی از گرایش ها؛ 1-2. کارشناسی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛ 1-3. کارشناسی فقه و حقوق؛ 1-4. کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش ها؛ 1-5. کارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛ 2. دارا بودن مدرک سطح (2) عمومی  (فقه و اصول) یا سطح (2) تخصصی با گرایش حقوق وقضای اسلامی ، از حوزه‌های مورد تأیید شورای عالی حوزه‌های علمیه ، برای دانش آموختگان حوزه های علمیه. تبصره ـ دارندگان مدارک تحصیلی دانشگاهی بالاتر به شرطی می‌توانند در آزمون ورودی کتبی شرکت نمایند که مدرک کارشناسی آنان در یکی از گرایشهای رشته حقوق و یا حوزوی باشد


ج- مدارک مورد نیاز:

1.تکمیل تقاضانامه
2. پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ390000 ریال بصورت الكترونيكي از طريق سايت سازمان سنجش مي باشد.

3. فايل عكس اسكن شده : داوطلب مي‌بايست يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات زير اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال ازطريق برنامه ثبت نام اينترنتي آماده نمايد.


 1-3- عكس 4 ´ 3 كه در سال جاري گرفته شده باشد ( عكس تمام رخ)

 2-3- عكس اسكن شده فقط بايد با فرمت JPG باشد.  3-3- اندازه عكس اسكن شده بايد حداكثر 400´300 پيكسل و حداقل 300 ´ 200 باشد.  4-3-تصوير داوطلب بايد واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لكه باشد.  5-3- حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70 كيلو بايت بيشتر باشد.  6-3- حاشيه‌هاي زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد.  7-3- حتي الامكان عكس ، رنگي و داراي زمينه سفيد باشد. تبصره1- عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد. تبصره2- درصورت ارسال عكس غير معتبر ، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وي سلب مي‌گردد. 4. فایل اسکن شده مدرک تحصیلی مذکور در فقرات بند (ب) یا نامه معرفی به نظام وظیفه برای آقایان مبنی بر فراغت از تحصیل تبصره: اشخاص مذکور در بندهای 1-4 و 1-5 به شرط ارائه گواهی دانشگاه محل تحصیل مبنی بر گذراندن کلیه واحدهای دوره کارشناسی، مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود. د- زمان ثبت نام: 1- كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام در آزمون تصدي منصب قضا در صورت داشتن شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در بند الف و ب اين اطلاعيه نسبت به تهيه مدارك خواسته شده بر اساس بند ج اقدام و از تاريخ 7/7/1392 لغایت 14/7/1392 با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمايند و در پايان ثبت نام به هر يك از داوطلبان كد رهگيري ارائه خواهد شد كه داوطلبان لازم است تا پايان كليه مراحل آزمون اين كد را نزد خود نگهداري نمايند. ضمناً يادآور مي شود ثبت نام منحصراً به صورت الكترونيكي مي باشد و داوطلبان لازم است از طريق سايت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمايند و ثبت نام به غير از روش فوق غير قابل قبول مي باشد و اين دسته از داوطلبان مجاز به شركت در آزمون نمي‌باشند. 2- داوطلبان متقاضي شركت در آزمون مي­بايست از تاريخ7/8/1392با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به پرينت كارت شركت در آزمون خويش اقدام نمايند. 3- ساعت، روز، تاريخ و محل برگزاري آزمون بر روي كارت شركت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد. ه- مواد و ضرایب امتحانی: 1. داوطلبان دانشگاهی حقوق اساسی (ضریب 1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق تجارت (ضریب 2)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب 3)، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب 2)، حقوق جزای عمومی (ضریب2)، حقوق جزای اختصاصی (ضریب 2)، فقه: مباحث حقوقی شرح لعمه (ضریب2)، اصول فقه: اصول استنباط علامه حیدری (ره) (ضریب 1)
 


2. داوطلبان حوزوی

حقوق اساسی (ضریب 1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق تجارت (ضریب 1)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب 1) ، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب 1)، حقوق جزای عمومی (ضریب 1) ،حقوق جزای اختصاصی (ضریب 2)، فقه: بیع مکاسب (ضریب4)، اصول فقه: رسائل و جلد یک کفایه(ضریب 4)   ملاحظات: 1.       ملاک احراز شرایط عمومی و اختصاصی زمان ثبت نام خواهد بود. مسؤولیت صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه به عهده داوطلب است. بنابراین کسانی که شرایط لازم برای شرکت در آزمون را ندارند، باید از ثبت نام در آزمون خودداری نمایند، در غیر این صورت در مراحل بعدی حذف خواهند شد. 2.       داوطلبان دانشگاهی و حوزوی هر یک، دفترچه سؤالات و پاسخنامه خاص خود را خواهند داشت. داوطلبان حوزوی که دارای یکی از مدارک دانشگاهی مذکور در بند (ب) هستند، در زمان ثبت نام می­توانند هر یک از آزمون­های دانشگاهی وحوزوی را انتخاب نمایند و پاسخنامه آنها صرفاً بر اساس انتخاب اولیه تصحیح خواهد شد. 3.       فرایند جذب عمومی سال 1392 طی دو مرحله تستی و تشریحی خواهد بود و آزمون تشریحی از بین پذیرفته شدگان آزمون تستی به عمل خواهد آمد. آزمون تشریحی در مورد دانشگاهیان فقط شامل سؤالات حقوقی و کیفری و در مورد حوزویان فقط شامل سؤالات فقهی و اصولی خواهد بود. پذیرفته­شدگان مرحله اخیر به مصاحبه علمی معرفی خواهند شد.


4.       مدت کارآموزی داوطبان حوزوی حداکثر دو سال و داوطلبان دانشگاهی حداکثر یک سال خواهد بود.

5.       رعایت حجاب کامل اسلامی برای بانوان در جلسه آزمون الزامی می­باشد. 6.       در طراحی سؤالات کیفری، قانون جدید مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 ملاک خواهد بود و از قانون مجازات سابق سوالی طرح نخواهد شد. 7.       داوطلبانی که مایل به خدمت در شوراهای حل اختلاف نیز هستند، باید در محل مشخص شده علامت­گذاری نمایند. 8.       ثبت نام کنندگان در صورت قبولی در مصاحبه علمی برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی خواهند شد و در نهایت باید، در حدود تسهیلات مقرر در آیین نامه، در هر محلی که قوه قضاییه مصلحت می­داند خدمت نمایند. تغییر محل خدمت قضایی نامبردگان طبق قوانین و مقررات مربوط خواهد بود.

9.       دارندگان شرایط جذب اختصاصی علاوه بر ثبت­نام در آزمون کتبی، می­توانند از طریق تارنمای معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه به نشانی www.amoozeshghanoon.ir در سامانه جذب اختصاصی نیز ثبت­نام نمایند.


مطالب مشابه :


آزمون سر دفتری

آزمون سر دفتری ثبت نام آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور خرداد ۱۳۹۴ .
اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ اموزش‌ کشور در باره‌ تاريخ‌ ثبت‌نام‌ در‌ ازمون سراسری سال 93

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ اموزش‌ کشور در باره‌ تاريخ‌ ثبتنام‌ و هم‌ چنين‌ شرايط و ضوابط
آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد دانشگاه آزاد

ثبتنام آزمون کارشناسی ارشد سال 93 دانشگاه آزاد اسلامی و دوره‌های بدون آزمون این‌ مقطع از
فردا؛ آغاز ثبت‌نام آزمون وکالت مرکز مشاوران حقوقی و وکلای قوه قضاییه

تذکرات مهم : ۱)وجه پرداختی بابت ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد . 2)ایثارگران ( شامل
ثبت‌نام 45 هزار متقاضی شرکت در آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه

آزمون ثبت اسناد و سر دفتری 94 , ثبتنام 45 هزار متقاضی شرکت در آزمون وکالت مرکز مشاوران
آزمون سر دفتری

دانش حقوقی - آزمون سر دفتری جدول برنامه زمانی ثبت نام و برگزاری
شرایط سر دفتری اسنادرسمی

شرایط سر دفتری علاوه بر شرايط عمومي كه در زمان اعلام آگهي ثبت نام از طرف ثبت اسناد و
ثبت‌نام‌ 89 نفر برای عضویت در هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز

آزمون ثبت اسناد و سر دفتری 94 , ثبتنام‌ 89 نفر برای عضویت در هیات مدیره کانون وکلای
شرایط ازمون سر دفتری اسناد رسمی

شرایط ازمون سر دفتری آگهي ثبت نام از طرف ثبت سردفتری یا دفتری
خبری نا‌امید کننده در مورد آزمون سر دفتری

وکالت سال 94,منابع وکالت سال 95,آرای وحدت روی جدید,,قوانین خاص,زمان ثبت نام سر دفتری.
برچسب :