گفتگو با مدیرعامل شرکت عمره سعادت در مورد حج عمره سال آینده!

شرکت عمره سعادت برای عمره سال 92-91 با شرکت های سعودی طرف قرارداد تسویه حساب کرده و مصمم است جهت ارائه خدمات بهتر به زائرین پس از ماه مبارک رمضان با شرکتهای جدیدی مذاکره کند. به همین دلیل و برای آگاهی هرچه بیشتر، گفتگویی را با نصراله فرهمند مدیر عامل شرکت عمره سعادت انجام داده ایم و که در ادامه ملاحظه می فرمائید.س:1- با توجه به مباحث و مسائل و رخدادهای پیش آمده پیرامون تقاضای شرکت های سعودی برای ارائه خدمات به زائرین ایرانی و انتظارات غیر منطقی مطرح شده از سوی آنها، چه تدابیری برای عمره سال 92-91 در نظر گرفته شده است؟

ج: پس از پایان سال 90 و در حالی که امکان اعزام کارشناسان مسکن موسسه عمره سعادت به کشور عربستان فراهم نشده بود، مذاکراتی با شرکت های سعودی در دی ماه سال 90 و در شرایط خاص سیاسی صورت گرفت. این مذاکرات در حالی آغاز شد که هتل های زیادی در شرق و غرب مسجد نبوی (ص) تخریب شده بودند. از طرفی شرکت های سعودی که تقریباً 50 درصد ظرفیت عمره کشور ایران را انجام می دادند، به دلایل گوناگون که بیشتر سیاسی بوده و یا تجدید نشدن مجوزشان را بهانه می کردند، در مذاکرات نهایی حاضر نشدند و عده ای هم که شرکت کرده بودند درخواست افزایش قیمت حداقل 30درصد بیش از نرخ پیشنهادی سازمان حج و زیارت را عنوان می کردند.اما به لطف خداوند و پشتیبانی سازمان حج و زیارت و برنامه ریزی موفق موسسه عمره سعادت، شرکت های جدید سعودی در بهمن ماه سال 90 همراه با تعدادی از شرکت های قدیمی که تقاضای معقولانه ای داشتند برای مذاکره انتخاب شدند. پس از مذاکرات جدول اولیه عمره با ظرفیت 000/560 زائر و حضور روزانه زائرین ایرانی در شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره درماه ربیع الاول و ربیع الثانی با ظرفیت 500/21 نفر تثبیت شد. با توجه به سیاست های سازمان حج و زیارت و ابلاغ این موسسه، این ظرفیت در ماه های جمادی الاول و جمادی الثانی در مدینه منوره به 500/31 زائر و در مکه مکرمه به 500/33 نفر رسید. برای تحقق این امر نیز همکاران محترم در سازمان حج و زیارت و عملیات عمره عربستان در تامین ارز و تحویل آن تلاش و برنامه ریزی های موفقی داشتند. همچنین خدمات رسانی مناسبی برای اساتید، طلاب، دانشجویان و زوجهای دانشجویی در نظر گرفته شده بود. گفتنی است با در اختیار داشتن 15000 اتاق در 52 هتل مکه مکرمه، هیچ هتلی در خیابان حضرت ابراهیم خلیل ( مسلفه ) برای زائرین ایرانی از شرکت های سعودی پذیرفته نشد. در زمینه تغذیه و تدارکات، حمل و نقل درون شهری و برون شهری و زیارت دوره نیز خدمات بسیار مناسبی برای زائرین در نظر گرفته شده بود.س:2- با توجه به عملکرد گذشته کنسولگری عربستان سعودی مبنی بر عدم صدور ویزا، چه اقداماتی در این زمینه برای عمره سالجاری در نظر گرفته شده است.ج: پس از متوقف کردن سیستم صدور شماره الکترونیکی ویزا و عدم صدور ویزا که یک اتفاق بی سابقه در 12 سال گذشته بود و مختل شدن اعزام 41000 زائر را در پی داشت به لطف خدا و با پیگیری های مستمر دکتر موسوی مشاور محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حج و زیارت با وزیر حج عربستان و همکاران دفتر نمایندگی این سیستم مجدداً بازگشایی شد و امکان دریافت حداکثر 28500 ویزا بوجود آمد. همچنین با برنامه ریزی های انجام شده توسط کارشناسان سازمان حج و زیارت و مدیران حج و زیارت استانها و کارشناسان موسسه عمره سعادت، خسارت های پروازی تقریباً از بین رفته است. در صورت موافقت سازمان حج و زیارت برای حضور شرکت های سعودی در ایران در اول شهریور ماه مذاکرات برای قراردادهای سال آینده صورت می پذیرد. که این خود یکی از موفقیت های ممتاز عمره سال 91-92 محسوب می شود.س:3- موسسه عمره سعادت برای عمره سال 92-91 پیشنهاداتی را آماده مطرح کردن دارد، این پیشنهادها در چه زمینه ای است

ج: با توجه به نظر سازمان حج و زیارت برای دریافت نقطه نظرات شفاهی و کتبی وزارت حج عربستان در مردادماه سالجاری به همراه مالکان شرکت های سعودی به وزارت حج مراجعه کردیم. با توجه به حضور دکتر عیسی رواس معاون عمره وزارت حج عربستان، با وی درمورد برنامه ریزی عمره سال آینده و اینکه هواپیمایی سعودی از حالا تفویج سال آینده را درخواست کرده است گفتگو کردیم. همچنین ما و شرکت های سعودی مکرراً از او خواستیم که برای سال آینده راهکار و رقمی را اعلام کنند که عیسی رواس نیز بحث توسعه مطاف را مطرح ساخت و از مشخص نشدن سیاستهای کلان برای سال آینده صحبت کرد. نکته دیگر اینکه از آنها تقاضا کردیم که یک نامه کتبی جهت تضمین کار و عدم تکرار مشکلات سالهای قبل به ما بدهند. عیسی رواس در پاسخ به این درخواست اعلام کرد که هیچ کشوری تاکنون چنین تقاضایی نکرده است ولی با این درخواست ما نیز مخالفت نکرد و عنوان کرد درخواست خود را کتباً بنویسید.س: آیا امکان افزایش تعداد عمره گزاران برای سال آینده وجود دارد، در صورت مثبت بودن، در این زمینه چه اقداماتی انجام شده است؟

جواب: باید عنوان کرد ما از معاون عمره وزارت حج عربستان تقاضای افزایش تعداد عمره گزاران ایرانی را مطرح کردیم که وی افزایش تعداد عمره گزاران را به امکانات کلی کشور عربستان و محدودیتهای موجود و همچنین موافقت نهایی وزارت حج عربستان بر مبنای میزان درخواست ارائه شده برای هر ماه، منوط کرد ما نیز اعلام کردیم که برنامه های شرکت های سعودی طرف قرارداد با ایران برای ماه شعبان، پیش تر توسط وزارت حج موافقت شده که مستندات آن نیز موجود است شروع برنامه های عمره سال آینده بر مبنای سیاستهای ابلاغی سازمان خواهد بود تا بتوان براساس آن برای زائرین، ایستگاه های پروازی و شرکت های هواپیمایی و همچنین برای گروه هایی مانند طلاب، دانشجویان، اساتید و دانش آموزان سهمیه لازم را لحاظ کرد.س: برنامه ریزی موسسه عمره سعادت برای عمره سال آینده چگونه است؟

ج: برای برنامه ریزی عمره سال آینده به اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان حج و زیارت نیاز است تا براساس آن اقدامات لازم برای عمره سال آینده صورت پذیرد. همچنین موسسه عمره سعادت پیشنهادی مبنی بر اجرای عمره 10 و 12 روزه را به سازمان حج و زیارت ارائه کرده است. این موسسه بر مبنای ساختار کلی سازمان حج و زیارت و با در نظر گرفتن محدودیتهائی مثل طرح توسعه حرم مکی و حرم مدینه منوره و امکانات فرودگاهی در حال برنامه ریزی برای عمره سال 92-91 می باشد.
مطالب مشابه :


گفتگو با مدیرعامل شرکت عمره سعادت در مورد حج عمره سال آینده!

شرکت عمره سعادت برای عمره سال 92-91 با شرکت های سعودی طرف قرارداد تسویه حساب کرده و مصمم است جهت ارائه خدمات بهتر به زائرین پس از ماه مبارک رمضان با
معرفی عمره سعادت

دیار نور - معرفی عمره سعادت - وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و ... - دیار نور.
فاخر حج

وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و . ... موسسه فرهنگی عمره سعادت ... قابل توجه متقاضیان محترم ثبت نامی عمره 93 - 94.
توضیحات تکمیلی رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص عمره مفرده

رئیس سازمان حج و زیارت از افزایش 63 درصدی تعداد عمره گزاران و کاهش 15 درصدی ... زائران در عمره پیش رو هزینه اجرایی سازمان و مؤسسه فرهنگی عمره سعادت و هزینه های
مشخصات و مختصات هتل شعله مکه مکرمه

دیار نور - مشخصات و مختصات هتل شعله مکه مکرمه - وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و . ... موسسه فرهنگی عمره سعادت.
متقاضیان دارای اولویت تشرف آذربایجان غربی به عمره مفرده اعزام می شوند

موسسه فرهنگي عمره سعادت ... وی اظهار كرد: متقاضیان عمره مفرده یك هفته فرصت دارند كه برای ثبت نام اقدام كنند در غیر این صورت منصرف تلقی شده و از اولویت های بعدی
فهرست هتل‌های شهر مدینه منوره

دیار نور - فهرست هتل‌های شهر مدینه منوره - وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و ... - دیار نور. ... موسسه فرهنگی عمره سعادت.
اعلام آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی

کاروان کوثر پیامبر(ص)اهواز20211 - اعلام آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی - یا ربّ اين کعبه مقصود تماشاگه کيست که ... موسسه فرهنگي عمره سعادت.
وضعیت عمره از زبان رئیس سازمان حج

دیار نور - وضعیت عمره از زبان رئیس سازمان حج - وبلاگ اطلاع رسانی در خصوص سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره، عتبات عالیات و . ... موسسه فرهنگی عمره سعادت.
برنامه جلسات آموزشی و اجرایی عمره شرکت عرشیا گشت مرند تاریخ پرواز 16/12/92

7 مارس 2014 ... عمره سعادت ... تذکرات : آموزش مناسک عمره و بیان مسائل ضروری شرعی و اجرایی در همه ... جابجایی پرواز 10 کاروان عمره گزاران بدلیل کاهش صدور ویزا.
برچسب :