همکلاسی

براي دوستان بسيار خوبم، شايد فردا دير باشد
روزي خانم معلمي از دانش آموزانش خواست که اسامي همکلاسي هايشان را بر روي دو ورق  کاغذ بنويسند و پس از نوشتن هر اسم يک خط فاصله قرار دهند .

سپس از آنها خواست که درباره قشنگترين چيزي که ميتوانند در مورد هرکدام از همکلاسي هايشان بگويند ، فکر کنند و در آن خط هاي خالي بنويسند .

بقيه وقت کلاس با انجام اين تکليف درسي گذشت و هرکدام از دانش آموزان پس از اتمام ،برگه هاي خود را به معلم تحويل داده ، کلاس را ترک کردند .

روز شنبه ، معلم نام هر کدام از دانش آموزان را در برگه اي جداگانه نوشت ، وسپس تمام نظرات بچه هاي ديگر در مورد هر دانش آموز را در زير اسم آنها نوشت .

  روز دوشنبه ، معلم برگه مربوط به هر دانش آموز را تحويل داد .

شادي خاصي کلاس را فرا گرفت . 

معلم اين زمزمه ها را از کلاس شنيد " واقعا ؟ "


 "من هرگز نمي دانستم که ديگران به وجود من اهميت مي دهند! "

   "من نمي دانستم که ديگران اينقدر مرا دوست دارند . "

  ديگر صحبتي ار آن برگه ها نشد . 

معلم نيز ندانست که آيا آنها بعد از کلاس با والدينشان در مورد موضوع کلاس به بحث وصحبت پرداختند يا نه ، به هر حال برايش مهم نبود .

 آن تکليف هدف معلم را بر آورده کرده بود .دانش آموزان از خود و تک تک همکلاسي هايشان راضي بودند  با گذشت سالها بچه هاي کلاس از يکديگر دورافتادند . چند سال بعد ، يکي از دانش آموزان «مارك» درجنگ ويتنام کشته شد و معلمش به همراه ساير دوستان در مراسم خاکسپاري او شرکت کرد .

 او تابحال ، يک سرباز ارتشي را در تابوت نديده بود ... پسر کشته شده، جوان خوش قيافه وبرازنده اي به نظر مي رسيد .

  کليسا مملو از دوستان سرباز بود. دوستانش با عبور از کنار تابوت وي ، مراسم وداع را بجا آوردند. معلم آخرين نفر در اين مراسم توديع بود .

 

به محض اينکه معلم در کنار تابوت قرار گرفت، يکي از سربازاني که مسئول حمل تابوت بود ، به سوي او آمد و پرسيد : " آيا شما معلم رياضي مارک نبوديد؟ "

  معلم با تکان دادن سر پاسخ داد : " چرا"

   سرباز ادامه داد : " مارک هميشه درصحبتهايش از شما ياد مي کرد . "پس از مراسم تدفين ، اکثر همکلاسي هايش براي صرف ناهار گرد هم آمدند . پدر و مادر مارک نيزکه در آنجا بودند ، آشکارا معلوم بود که منتظر ملاقات با معلم مارک هستند .

پدر مارک در حاليکه کيف پولش را از جيبش بيرون مي کشيد ، به معلم گفت :"ما مي خواهيم چيزي را به شما نشان دهيم که فکر مي کنيم برايتان آشنا باشد. "او با دقت دو برگه کاغذ فرسوده دفتريادداشت که از ظاهرشان پيدا بود بارها وبارها تا خورده و با نواري به هم بسته شده بودند را از کيفش در آورد .

خانم معلم با يک نگاه آنها را شناخت. آن کاغذها ، هماني بودند که تمام خوبي هاي مارک از ديدگاه دوستانش درونشان نوشته شده بود .

 مادر مارک گفت : " از شما به خاطر کاري که انجام داديد متشکريم . همانطور که مي بينيد مارک آن را همانند گنجي نگه داشته است . "

 همکلاسي هاي سابق مارک دور هم جمع شدند .چارلي با کمرويي لبخند زد و گفت : " من هنوز ليست خودم را دارم . اون رو در کشوي بالاي ميزم گذاشتم. "

همسر چاک گفت : " چاک از من خواست که آن را در آلبوم عروسيمان بگذارم . "

 مارلين گفت : " من هم براي خودم را دارم .توي دفتر خاطراتم گذاشته ام . "

سپس ويکي ، کيفش را از ساک بيرون کشيد وليست فرسوده اش را به بچه ها نشان داد و گفت :" اين هميشه با منه . . . . " . " من فکر نمي کنم که کسي ليستش را نگه نداشته باشد . "

  معلم با شنيدن حرف هاي شاگردانش ديگر طاقت نياورده ، گريه اش گرفت . او براي مارک و براي همه دوستانش که ديگر او را نمي ديدند ، گريه مي کرد .

سرنوشت انسانها در اين جامعه بقدري پيچيده است که ما فراموش مي کنيم اين زندگي روزي به پايان خواهد رسيد ، و هيچ يک از ما نمي داند که آن روز کي اتفاق خواهد افتاد .

 بنابراين به کساني که دوستشان داريد و به آنها توجه داريد بگوييد که برايتان مهم و با ارزشند ، قبل از آنکه براي گفتن دير شده باشد.

اگر شما آنقدر درگير کارهايتان هستيد که نمي توانيد چند دقيقه اي از وقتتان را صرف فرستادن اين پيغام براي ديگران کنيد ، به نظرشما اين اولين باري خواهد بودکه شما کوچکترين تلاشي براي ايجاد تغيير در روابط تان نکرديد ؟

هر چه به افراد بيشتري اين پيغام را بفرستيد ، دسترسي شما به آنهايي که اهميت بيشتري برايتان دارند ، بهتر و راحت تر خواهد بود .

 بياد داشته باشيد چيزي را درو خواهيد کرد که پيش از اين کاشته ايد

 


مطالب مشابه :


متن زیبا در باره ی دوستی اس ام اس درباره دوستی اس ام اس1 تیر ماه 2 تیرماه 3 تیرماه 4 تیرماه مرداد 88

متن زیبا در باره ی دوستی اس ام اس درباره اس ام اس و شعر زیبا در مورد اس ام اس دوست
جملات زیبا از بزرگان درباره دوست و دوستی

توانایی‌های مورد نیاز و جملات زیبا از «هرکه بی‌باکی کند در راه دوست// رهزن
متن های زیبا در مورد پدر و مادر

متن های زیبا در مورد پدر من به يادت آه را بر روي غم حك مي كنم تا بداني انتظار دوست
متن های ادبی زیبا درباره نماز

متن های ادبی زیبا با همصحبتی که در صحبتش ملالی نیست و منزلی نزدیکتر به دوست.
متنی جالب در مورد حجاب نوشته شده توسط یک زن

ولایت حق وبلاگی در راستای متنی جالب در مورد حجاب وبلاگ آقا حمید رضا دوست
متن زیبا در مورد خداحافظی و جداییღ♥ღ

متن زیبا در مورد خداحافظ ، و این یعنی در اندوه تو می میرم ، در این تنهایی دوست پسر موزیک
همکلاسی

جملات زیبا چيزي که ميتوانند در مورد هرکدام از همکلاسي هايشان اينقدر مرا دوست
شعری زیبا در مورد خدا ( ضرر نداره حتما بخونین )

شعری زیبا در مورد خدا مهربان و ساده و زیبا نبود / در دل او دوست جایی
برچسب :