رنگ آمیزی مو های یک نقاشی پرتره با مداد رنگی

 

برای طراحی یا نقاشی موها با مداد رنگی نکته اساسی این هست که ابتدا باید رنگ آمیزی نقاشی پوست تمام شده باشد! چون معمولا مقداری از مو روی صورت میریزد. باید اول رنگ و سایه های پوست و حتی سایه های “ افتان ” زیر موها گذاشته شود. سپس موها به دسته های مناسب تقسیم شود.

برای رنگ آمیزی پوست صورت ناتالی ( چون کمی برنزه است) از رنگهای light yello ochre و brown ochre و flesh روشن ، متوسط و تیره و cinnamon   از سری رنگهای پلی کروم استفاده کردم. دقت کنید که من هنگام  رنگ آمیز را از مدادرنگی های روشن به تیره استفاده کردم.

سپس اندکی به جزئیات ابرو و بینی پرداختم. هنرجوهای تازه کار اول از رنگ آمیزی چشم و لب شروع می کنند که خطاست. بهترین روش این است که پوست را رنگ آمیزی کنید ( البته نه تا حدی که کاغذ از رنگ اشباع شود و برق بیافتد)  سپس به مراحل بعدی بروید. اگر بعدا احساس کردید که پوست صورت هنوز آنقدر که می خواهید برنزه نشده، بعدا مجددا  رنگهای مناسب اضافه کنید!

برای رنگ آمیزی موها ابتدا با رنگ قهوه ای سوخته ، موهای تیره را به صورتی که مشاهده می کنید رنگ بزنید!  چون موهای ناتالی هایلایت هم دارد باید دقت کنید که بیش از حد قهوه ای نکنید! لطفا صبور باشید و در کشید خط ها و منحنی ها عجله نکنید! باید کاملا با نوک تیز مداد مسیر موها را نقاشی کنید! برای تنوع گاهی به رنگ آمیزی اطراف چهره بپردازید.

پس از آنکه کار با رنگ قهوه ای سوخته تمام شد. از قهوه ای اکر استفاده کنید و قسمت هایی که روشن مانده است را کمی رنگ بزنید! به همان شیوه ، حفظ مسیر موها و خطوط نازک! می توانید متناسب با رنگ موها از قهوه ای های مختلف دیگر استفاده کنید! ( به علت کم شدن حجم عکسها در اینجا تنوع رنگهای مورد استفاده به چشم نمی آید)

البته برای کار نهایی می توانید تنوع رنگی بیشتری استفاده کنید تا کار نهایی بسیار پرکار و واقعی تر بنظر برسد.


مطالب مشابه :


قواعد طراحی چهره و پرتره

آموزش نقاشی☆ - قواعد طراحی چهره و پرتره - وبلاگ آموزشی در مورد طراحی و نقاشی - ☆ آموزش
آموزش طراحی چهره "پرتره"- گام 0

آموزش طراحی_____آموزش نقاشی - آموزش طراحی چهره درضمن به علت اینکه در طراحی پرتره ممکن است
تعرفه های طراحی پرتره

Digital Painting - نقاشی دیجیتالی - تعرفه های طراحی پرتره - نقاشی دیجیتالی - قبول سفارش طراحی پرتره
رنگ آمیزی مو های یک نقاشی پرتره با مداد رنگی

طراحی چهره متین(تک برگ) - رنگ آمیزی مو های یک نقاشی پرتره با مداد رنگی - هنر طراحی سیاه قلم چهره
برچسب :