ازدواج‌ فامیلی خوب است یا بد؟

ازدواج‌ فامیلی خوب است یا بد؟

ازدواج فامیلی مزایایی دارد و معایبی. از مزایای ازدواج فامیلی این اشت که زوجین همدیگر را از قبل می شناختند و احتمالا از خانواده ها از لحاظ فرهنگی و اقتصادی نزدیک به یکدیگرند و حداقل همدیگر رو خوب می شناسند. مخالفان ازدواج فامیلی مشکلات پزشکی آن را بیان می کنند. در این مقاله ما سعی کرده ایم گلچینی از نظرات مختلف در این موضوع را جمع آوری کنیم. قضاوت با خود شما

حال در این راستا آنچه برای جوانان در سن ازدواج ما مطرح است این است كه واقعا ازدواج با خویشاوندان بهتر است یا وصلت با غریبه ها؟

مزایا و معایب ازدواج های فامیلی

داشتن تفاهم در امور فرهنگی و اجتماعی با فرد مقابل و آشنایی كامل با فرهنگ و آداب و رسوم خانوادگی وی در حالیكه در ازدواج با غریبه ها چنین مزیتی وجود نداشته و طرفین باید با فرهنگ متفاوت یكدیگر كنار بیایند. زیرا در غیر اینصورت زندگی شان دچار تنش خواهد شد.

گاه برخی از افراد زمانیكه در قبال خواستگاری از فامیل جواب منفی می شوند رابطه شان را با خانواده مذكور قطع می نمایند و به نوعی اختلاف و كدورت در اقوام ایجاد می شود.

معمولا افراد یك فامیل و قوم از نظر مذهبی نیز به هم شباهت دارند. این مسئله به خصوص برای مذاهب مختلف اهمیت بسیار دارد. در ازدواج فامیلی فرد با كسی كه هم مذهب و هم دین خود می باشد ازدواج می كند در حالیكه احتمال ازدواج با هم دین و مذهب به خصوص برای اقلیت های مذهبی در خارج از فامیل كمتر می باشد.

آشنایی و شناخت بهتر و بیشتر از فرد مقابل و خانواده اش به دلیل سالها رفت و آمد و خویشاوندی

معمولا افراد به دلیل اطمینان از شناخت خود نسبت به فرد مقابل و خانواده اش اقدام به تحقیق از پیشینه و اعتقادات وی و خانواده اش از دوستان و آشنایان نمی كند.

جمله معروف این افراد : من سالهاست كه این خانواده را می شناسم.

در حالیكه داشتن این شناخت كفایت نكرده و نیاز به تحقیق و تفحص بیشتر می باشد.

وصلت خانواده های فامیل با یكدیگر باعث مستحكم شدن روابط افراد فامیل با یكدیگر و ایجاد رابطه تنگاتنگ آنها می گردد.

معمولا در ازدواج های فامیلی به خصوص اگر فامیل ها به هم بسیار نزدیك باشند میزان دخالت خانواده ها و خویشاوندان در زندگی زوجین چندین برابر می گردد. علت اصلی این امر هم این است كه خانواده ها و اقوام به نوعی خود را در زندگی زوج سهیم می دانند.

متاسفانه در اینگونه ازدواج ها اگر میان زوجین اختلاف و درگیری حاصل گردد، خانواده ها و فامیل هم دچار اختلاف و تنش می گردند. در واقع در این گونه مواقع نوعی جناح بندی در خانواده ها ایجاد شده و جنگ میان دو جناح باعث سوخته شدن و از بین رفتن رابطه زوج (زن و مرد) می گردد. البته بالعكس این قضیه نیز صادق می باشد. یعنی اختلاف و درگیری فامیل با یكدیگر نیز وارد زندگی زناشویی زوج شده و آن را دچار تنش و اضطراب می نماید.

مشكل بسیار مهم اینگونه ازدواج ها كه همه متخصصین بر آن تاكید كرده و به واسطه آن اینگونه ازدواج ها را ازدواج های پرخطر می نامند احتمال 20 درصدی ایجاد بیماری های ارثی و ژنتیكی چون تالاسمی،‌ سندروم داون و ... در فرزندان آینده خانواده می باشد. یعنی اگر حاصل این ازدواج 5 کودک باشد، حداقل یکی از آن‌ها ناسالم است

با این تفاسیر اگر تصمیم بر ازدواج با خویشان و اقوام خود دارید حتما قبل از ازدواج به نكات ذیل توجه ویژه ای داشته باشید:

- قبل از عقد به سراغ یك مشاور ژنتیك رفته و تحت نظر وی قرار بگیرید و آزمایش های لازم را بدهید تا میزان احتمال به دنیا آمدن فرزند ناسالم در زندگی شما مشخص شود.

- علاوه بر مشاور ژنتیك باید از حمایتهای معنوی یك مشاور خانواده نیز بهره برده و خود را توانمند سازید. شما علاوه بر آموزش مهارت های زندگی مشترك باید مجهز به سلاح مهارت ارتباط درست و منطقی با فامیل و آشنایان و به خصوص خانواده همسرتان باشید.

امروزه نیز بسیاری از خانواده ها وصلت با فامیل را مطمئن ترین نوع ازدواج برای فرزندانشان می دانند. آنها معتقدند كه با گسترش جمعیت و ملل مختلف و تغییر فرهنگ ها در ایران اطمینان به یك فرد غریبه و وصلت كردن با وی كاری پر ریسك محسوب می گردد

 - از همان ابتدای آشنایی و تصمیم بر ازدواج این قرار مهم را با نامزدتان بگذارید كه حساب زندگی تان را از زندگی فامیل جدا نمایید تا نه تركش های اختلافات شما به فامیل اصابت نماید و نه آتش اختلافات فامیل زندگی شما را بسوزاند. این را بدانید كه مهمترین و تاثیرگذارترین فرد در زندگی شما همسرتان خواهد بود نه فرد دیگری.

دفتر ثبت ازدواج، ازدواج موقت، ازدواج دائم، دفتر ازدواج و طلاق تهران، دفتر رسمی ازدواج تهران، محضر ازدواج شیک با سفره عقد، صیغه محرمیت، صیغه موقت


مطالب مشابه :


ازدواج‌ فامیلی خوب است یا بد؟

فروش لباس عروس ژورنال لباس عروس دست دوم عکس لباس نامزدی مدل لباس عروس 2014 مزون لباس عروس پرنسسی
لباس عروس ۱۶۰‌میلیون تومانی در تهران

شاید لباس عروس صد میلیون مقصد بازار دوم نازی خاصی دارد و از دست فروش گرفته تا
دسته گل ویژه عروس، نامزدی و مراسم عقد ست با رنگ لباس عروس (سری دوم)

و مراسم عقد ست با رنگ لباس عروس (سری دوم) فروش تاج عروس; دست بافت (فروش هنرهای
جدیـدتریـن مـدل های لبـاس عـروس(سری دوم)

جدیـدتریـن مـدل های لبـاس عـروس(سری دوم) لرزش دست و دلم ازان بودکه عشق پناهی فروش کتاب .
راه های شاد کردن همسر (زن) - سری دوم

مدل لباس عروس فرانسوی مدل لباس عروس ایتالیایی ژورنال لباس عروس لباس عروس 2014 لباس عروس پرنسسی
خريد و فروش كالا در پرند

كالا و لوازم نو و دست دوم خود را در سامانه شهر اينترنتي پرند به لباس عروس ; فروش لباس عروس.
تزئین اتاق عروس ( قسمت دوم)

تزئین اتاق عروس ( قسمت دوم) آنچه که از دست ساخته خویش همه چیز در مورد طراحی الگوی لباس
قیمت نجومی برای لباس یکبار مصرف

می گویند كار دست است . فروش لباس عروس برای ما سود زیادی !! هفته دوم دی
ازدواج‌ فامیلی خوب است یا بد؟

فروش لباس عروس ژورنال لباس عروس دست دوم عکس لباس نامزدی مدل لباس عروس 2014 مزون لباس عروس پرنسسی
لباس عروس ۱۶۰‌میلیون تومانی در تهران

شاید لباس عروس صد میلیون مقصد بازار دوم نازی خاصی دارد و از دست فروش گرفته تا
برچسب :