پاناکوتا ی انار

پاناکوتا، به معنی خامه پخته شده هست  چون برای تهیه اون خامه رو می پزیم. یک دسر اصیل ایتالیاییه که در پخت اون از خامه و شیر و شکر(یا عسل) و ژلاتین استفاده میشه.


مواد لازم:

خامه 200 گرم
شير 2/1 ليوان
پودر ژلاتين 1 ق غ
عسل 1 ق غ
ژله انار 1 بسته
آب جوش 1 لیوان
انار 1 عدد

طرز تهیه:

آب رو به ژله انار اضافه میکنیم و کاملا هم میزنیم تا حل بشه.میذاریم کنار تا خنک بشه و از گرما بیفته.بعد تو قالب های مورد نظر که بهتره کوچک و تک نفره باشه رو تا نیمه از ژله انار پر میکنیم. بعد در هر قالب از دونه های انار که بهتره سرخ و یاقوتی باشن به اندازه یک قاشق میریزیم تا با ژله مخلوط  بشن.اگر میخوایید که ژله رنگ واقعیه سرخیه انار رو داشته باشه از مارک دراژه استفاده کنید.مارک های دیگه بجای رنگ قرمز،رنگ بنفش تحویلتون میدن. حالا قالب های نیمه پر شده رو بصورت کج در یخچال به مدت دو ساعت قرار میدیم تا ژله هامون بصورت اریب ببنده.ژلاتین رو روی شیر سرد میپاشیم  و اصلا همش نمی زنیم.میذاریم 5دقیقه بمونه تا حالت اسفنجی پیدا کنه و پف کنه.بعد میذاریم روی بخار آب تا حالت شفاف پیدا کنه و از کدری در بیاد.یه مایع زرد رنگ شفاف باید بهمون بده.
 در این فاصله، خامه رو  توی ظرفی که طاقت گرما رو داشته باشه میریزیم و بن ماری میکنیم یعنی میذاریم روی درب کتری که در حاله جوشه تا خامه فقط با بخار آب تماس پیدا کنه و هیچ آبی بهش نخوره. شکر یا عسل رو اضافه میکنیم. اگه شیرین دوست دارید میزانش رو زیاد کنید چون این کم شیرین میشه.


قبل از اینکه بخواد به جوش بیاد ژلاتین مذاب رو بهش اضافه میکنیم و هم میزنیم و از روی حرارت برمیداریم.و میذاریمش روی ظرف یخ و هم میزنیم تا خنک شه.

حالا قالب های ژله رو که کاملا بسته از یخچال در میاریم و از این مایع که اسمش پاناکوتا هست در قالب ها میریزیم و کاملا پر میکنیم.و بعد بصورت معمولی(اریب نباشه) در یخچال میذاریم تا دو ساعت بمونه و خودشونو حسابی بگیرن.

مدت زمان که تموم شد از یخچال در میاریم و اگر از قالب های تک نفره بلور استفاده کردین که همینطوری جلوه ش فوق العاده ست.اما اگر از قالب های سیلیکونی تک نفره یا هر قالب دیگه ای استفاده کردین،ژله ها رو از قالب در میاریم و در ظرف سرو میچینیم.من ولی در نهایت روش رو با نعناع تزئین کردماین دسر مناسب شب یلداست و خیلی خوشمزه


مطالب مشابه :


دسر یاقوتی مخصوص شب یلدا

دسر یاقوتی مخصوص شب ابتدا ژله آلوورا رو با یک و نیم پیمانه آبجوش هم می زنیم تا کاملا حل بشه .
پاناکوتا ی انار

ژله انار 1 بسته آب جوش بعد در هر قالب از دونه های انار که بهتره سرخ و یاقوتی باشن به اندازه
پانا کتای انار

منم قسم خوردم اگه یاقوتی نشن بکشمش و این چنین بود که آقای شوهر جون سالم به در برد. من با ژله
پاناکوتا ی انار

ژله انار 1 بسته آب جوش بعد در هر قالب از دونه های انار که بهتره سرخ و یاقوتی باشن به اندازه
برچسب :