GPsمغز انسان کشف شد

یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه دریکسل، پنسیلوانیا، کالیفرنیا لس آنجلس و توماس جفرسون با استفاده از تحلیلهای مستقیم مغز انسان یک نوع سلول جدید را در مغز شناسایی کردند که به انسان کمک می کند موقعیت خود را هنگام عبور از یک محیط ناشناخته به خاطر بسپارد.

این سلول شبکه ای که نام خود را از الگوهای شبکه ای سه گوش گرفته که طی آن این سلول موقعیت یابی را فعال می کند درمیان سایر سلولهای مغز مشخص است چرا که فعال شدن آن نشان دهنده چندین نقطه دیگر است. این رفتار شیوه ای است که سلولهای شبکه ای به مغز امکان ضبط سرنخهای موقعیت یابی است. این نوع موقعیت یابی ادغام مسیر نامیده می شود.

دکتر جاشوا جاکوبز استادیار دانشکده مهندسی زیست پزشکی دانشگاه دریکسل که محقق اصلی این پروژه بود، گفت: مسئله مهم این است که این الگوی شبکه ای بسیار دارای استحکام است چرا که نشان می دهد چگونه مردم می توانند نقاطی که در آن حضور داشته اند را حتی در یک محیط جدید به خاطر بسپارند.

محققان توانستند برای تشخیص این سلولها فرصت نادری برای مطالعه آمار مغز بیماران مبتلا به صرع با الکترودهای کاشته شده در اعماق مغزشان به عنوان بخشی از درمان بدست آورده بودند.

آنها نتایج تحقیقات خود را در آخرین شماره مجله عصب شناسی منتشر کردند.

در طی این تحقیقات، 14 بیمار یک بازی ویدئویی انجام دادند که آنها را برای رسیدن از یک نقطه به نقطه دیگر و به دست آوردن برخی اشیاء و یادآوری بازگشت به نقطه ای که هرکدام از اشیاء بود، به چالش کشیده شدند.

این تیم با این آزمایش رابطه بین موقعیت یابی داوطلبان در بازی ویدئویی و فعالیت نورونها را بررسی کردند.

جاکوبز گفت: هرکدام از سلولهای شبکه ای به چندین موقعیت فضایی که به شکل یک شبکه مرتب شده اند، پاسخ می دهند. این الگوهای مثلثی یک الگوی مغزی است که نقش مهمی در موقعیت یابی ایفا می کند. بدون این سلولهای شبکه ای به نظر می رسد که انسان اغلب راه خود را گم می کند و صرفا به مشخصه های مسیر اتکا خواهد کرد. از این رو سلولهای شبکه ای برای حفظ حس موقعیت در یک محیط حائز اهمیت است.

این سلولها پیشتر در موشها کشف شده بود اما نتایج این گروه تحقیقاتی نشان می دهد که الگوهای شبکه ای این سلولها در انسانها رایج تر از موشها است چرا که این سلولها نه تنها در قشر درون بینی مغز قرار گرفته بلکه در قشر کمربندی مغز نیز مشاهده شده است.


مطالب مشابه :


نخبه!!!!!!!!

ما نخبه هستیم! - نخبه!!!!! - آمده ایم تا نخبه شویم!
GPsمغز انسان کشف شد

نخبه های یاغی لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود
بورسیه دانش آموزان نخبه محروم توسط بنیاد ملی نخبگان

دنیای آموزش و پرورش - بورسیه دانش آموزان نخبه محروم توسط بنیاد ملی نخبگان -
نخبه کیست چیست و.........

اش را نخبه بخواند و فروش كه _ به دليل ا نطبا ق شان با معيا ر هاي مختلف _ ارزش برگزيده شدن
مایکروسافت بدن شما را به صفحه لمسی تبدیل می کند

نخبه های یاغی - مایکروسافت بدن شما را به صفحه لمسی تبدیل می کند - پاتوق نخبه های یاغی شاهرودی
نخبه کیه؟

این دو ویزگی در کنار هم واقعا یک فرد رو میتونه قابلیت نخبه شدن القا کنه !
جوزدگی و اسیراحساسات نشدن/نخبگان "نوابغ" قلابی

به گفته این دانشجوی نخبه کشور، در به فاصله چند ماه از پذیرفته شدن حیدری در دانشگاه
برچسب :