اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه استان البرز در کرج افتتاح شد.

همزمان با فرا رسیدن روز 12 شهریور، بزرگ ترین رویداد فضای سبز استان البرز در قالب اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج با حضور مسئولان استانی و شهری افتتاح و آغاز به کار نمود.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج، مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج اظهار داشت: با توجه به مصوبه شورای سازمان، اولین دوره نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج از 12 تا 16 شهریورماه سال جاری در باغ گلهای پارک شهید چمران واقع در میدان امام حسین(ع) برگزار می شود، در این نمایشگاه تولیدکنندگان گل و گیاه از استانهای مختلف ایران ،شرکتهای تامین کنندگان ادوات و نهاده های باغبانی، شرکتهای فعال در امر محوطه سازی، تشکلها و کانونها و مراکز علمی تحقیقاتی مختلف حضور دارند.

عباس زارع افزود: نمایشگاه مذکور دارای حدود چهار هزار مترمربع فضای سبز سرپوشیده و پنج هکتار فضای سبز خواهد بود که می تواند محلی برای بازدید عموم شهروندان به خصوص علاقمندان به بخش فضای سبز و متخصصان و دانشجویان باشد،‌ همچنین در حاشیه برپایی این نمایشگاه بازارچه عرضه مستقیم گل و گیاه و نهاده های باغبانی دایر خواهد بود.این مسئول عنوان کرد:در گذشته‌ای نه چندان دور کرج دارای نهالستانهای مختلف و به عنوان پایتخت کشاورزی ایران مطرح بود که با افزایش ساخت و سازها این ویژگی به مرور زمان از بین رفت. در این نمایشگاه به دنبال این هستیم که به نوعی نقش دیرینه کرج در زمینه تولید نهال و گل و گیاه که در سطح کشور برجسته بوده، مجددا احیا شود و جاذبه هایی برای گسترش امر تولید و تامین گل و گیاه به وجود آید که این صنعت در شهر و استان گسترش یابد.

زارع افزود : در این نمایشگاه یکی از بزرگترین فرشهای گل دنیا به مساحت دو هزار و 700 مترمربع در معرض دید عموم و علاقمندان قرار می‌گیرد که در نوع خود بی‌نظیر است.

وی از برگزاری برنامه های شاد و جنگهای شادی ویژه کودکان و نوجوانان در این نمایشگاه خبر داد و اظهار داشت: طبق برنامه ریزی قرار است که در بخش جنبی این نمایشگاه، کارگاه های آموزشی به صورت جشنواره برای شهروندان علاقمند برگزار شود همچنین در این بخش کارگاه های تخصصی نیز برای محققان و کارشناسان حوزه فضای سبز برگزار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به اینکه مدیران فضای سبز مناطق 12 گانه کرج باید اهتمام ویژه ای برای حضور در این نمایشگاه داشته باشند و دستاوردهای خود را ارائه دهند، بر رسیدگی به مسائل و مشکلات فضای سبز در سطح مناطق 12 گانه شهرداری کرج تاکید و عنوان کرد: در این راستا باید زمینه های رفاه و آسایش شهروندان فراهم شود.

زارع در ادامه بر افزایش نوآوری و ارائه راهکارهای نوین در این بخش تاکید کرد و ادامه داد: ایجاد رقابت سالم بین مناطق 12 گانه کرج یکی از برنامه های این سازمان است تا بتوان سطح فضای سبز را ارتقا داد.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه در نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج تولیدکنندگان داخلی و خارجی حضور دارند و تاکنون استقبال مطلوبی از این رویداد داشته اند، یادآور شد: این نمایشگاه بزرگ ترین رویداد فضای سبز کلانشهر کرج طی چند سال گذشته است که باید به نحو مطلوبی برپا شود.

وی در ادامه از برپایی بازارچه عرضه مستقیم گل و گیاه در کرج و حمایت از تولیدکنندگان داخلی گل در این نمایشگاه خبر داد و بر لزوم استفاده از پتانسیلهای تولیدکنندگان مرغوب گل و گیاه البرز تاکید کرد و گفت: امید می رود با برپایی این رویداد و جشنواره محلی، شهروندان با مسائل مربوط به حوزه فضای سبز و انواع گل و گیاه به خصوص گیاهان آپارتمانی آشنا شوند.

زارع با اشاره به وجود تعداد زیادی از تولیدکنندگان مرغوب گل و گیاه در استان البرز ادامه داد: در این نمایشگاه شرکتهای بخش خصوصی و عمومی و گلخانه داران نیز حضور دارند و به ارائه تولیدات خود می پردازند، در واقع این نمایشگاه برای اولین بار است که در استان البرز برگزار می شود و طبق برنامه ریزی قرار است که در فصول مختلف نیز کرج میزبان چنین نمایشگاه هایی باشد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج یادآور شد: در برپایی این نمایشگاه سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، باغ گیاه شناسی ایران، اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه ایران و چندین موسسه عمومی و خصوصی با سازمان پارکها همکاری دارند، در بخش جنبی برپایی این نمایشگاه، بازارچه تولید به مصرف گل و گیاه و نهاده های مرتبط نیز برگزار می شود که شهروندان می توانند از این بازارچه گل و گیاه را با قیمت ارزان تری خریداری کنند.

وی اظهار داشت: در این نمایشگاه 174 غرفه فعال با حضور 120 شرکت تولیدی و تامین کننده انواع گل و گیاه حضور دارند که حضور فعال بخش خصوصی قابل تقدیر است.

زارع گفت: از سوی واحد آموزش سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری برنامه های مختلفی در بخش جنبی این نمایشگاه برگزار می شود، در این زمینه طبق برنامه ریزی قرار است که طرح "هر روز یک کارگاه آموزشی" از سوی واحد آموزش سازمان به صورت هر روز در نمایشگاه برگزار شود، در این کارگاه ها تمامی شهروندان در مقاطع مختلف می توانند شرکت کنند و به فراگیری نکات ارائه شده در حوزه فضای سبز با موضوعات متنوع بپردازند، دنیای کاکتوسها، باغهای شیشه ای، راز ماندگاری گلها، پنجره های رویایی و اعجاز گیاهان دارویی از جمله موضوعات و عناوین این کارگاه های آموزشی است.

تمامی کارگاه های مربوطه از 12 تا 16 شهریورماه سال جاری هر روز از ساعت 18 الی 19:30 در محل نمایشگاه بین المللی گل و گیاه کرج در باغ گلهای پارک چمران برگزار خواهد شد.


مطالب مشابه :


اقلیم شهر تهران

جغرافیا و اقلیم شناسی ورامین، شهریار و جنوب شهرستان کرج در این اقلیم قرار گرفته‌اند.
گزارش و قطعنامه اولين كنفرانس ملي خشكسالي و تغيير اقليم، کرج، 28 اردیبهشت 1390

واگويه هاي نانوشته - گزارش و قطعنامه اولين كنفرانس ملي خشكسالي و تغيير اقليم، کرج، 28
شهر تاریخی آستانه علوی

شهر آستانه علوی -کرج ابودولف-عراق از اقلیم چهارم بود که در طول تاریخ نام های گوناگونی
مطالعات رساله طرح نهایی معماری دانشکده و دانشگاه معماری

1.3.بررسی روند تغییرات آب و هوای کرج و علل آن . 143. 2.3.بررسی و شناخت اقلیم کرج . 144. 3.3.درجه حرارت . 145.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاسیس استان البرز موافقت کردند.

کرج ایران کوچک - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاسیس استان البرز موافقت کردند. - استان البرز
مجتمع ارون(آزاد راه تهران _کرج)

معماری - مجتمع ارون(آزاد راه تهران _کرج) - به نام یگانه معمار هستی
خشکسالی در ایران

اقلیم شناسی کاربردی نوین - خشکسالی در ایران - تقدیم به دانشجویان اقلیم شناسی و علاقه مندان
سازند کرج

در دره کرج چالوس در ميان نهشته هاي سبز سازند کرج (اقلیم): بخار آب از نقاط مختلف سیاره ی زمین:
اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه استان البرز در کرج افتتاح شد.

پایش محیط زیست - اولین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه استان البرز در کرج افتتاح شد.
مختصری از جغرافیایی ایران

جغرافیا-اقلیم شناسی-ژئو-زمین شناسی-شهری - مختصری از جغرافیایی ایران - وبلاگ تخصصی اقلیم
برچسب :