دکتر زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد: همایش بیوشیمی فیزیک ایران از معتبرترین همایش های جهانی است

وبلاگ خبری باربدنیوز: دکتر کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در حاشیه دهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران در گفتگو با خبرنگاران گفت این همایش با مسئولیت دکتر موسوی موحدی، برای اولین بار است که در دانشگاه آزاد برگزار می شود و یکی از معتبرترین همایش های جهانی است.

وی گفت دانشگاه آزاد دارای چهار دهه است که دهه اول دهه تثبیت و دهه ی دوم دهه توسعه و دهه ی سوم که الان در آن قرار داریم دهه ی کیفیت است و دهه ی آینده نیز دهه ی رقابت جهانی است.

وی گفت دانشگاه آزاد در مقالات علمی مقام اول کشوری را دارد. دکتر زارع با اشاره به نامگذاری سال 2011 از طرف یونسکو به سال شیمی، گفت با وجود اینکه ایران در تولید علم، مقام دوم خاورمیانه را دارد ولی در شیمی مقام اول این منطقه را داریم که بیانگر این است که در دهه کیفیت، از مرحله رقابت های ملی به مرور عبور کرده ایم و به رقابت های جهانی رسیده ایم و تا پایان دهه چهارم با دانشگاهای معتبر و بزرگ جهان همچون لویی پاستور، ام آی تی، هاروارد، آکسفورد و ... به رقابت خواهیم پرداخت.

qryg8i6u2vtonqu8jqoc.jpg

وی اظهار داشت دانشگاه آزاد با مدیریت توانمند در بُعد علمی و معنوی به عنوان الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت با قوت و قدرت به راه خود ادامه می دهد. دکتر زارع افزود تقویت دانشگاههای غیر دولتی و غیر انتفاعی یکی از راههای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، است. وی افزود دانشگاه آزاد سمبل دانشگاه های غیر دولتی و غیر انتفاعی و بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است. وی گفت در جهت تحقق سخنان امام راحل که فرمود "کاری کنید که نیازی نباشد که دانشجویان برای ادامه تحصیل به خارج نروند بلکه دانشجویان دیگر کشورها به داخل کشور بیایند"، با ایجاد دانشگاه آزاد در اقصی نقاط جهان  در این زمینه تلاش خواهیم کرد.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در مورد سطح همایش نیز گفت سطح این همایش بسیار خوب است و بیش از 100 مقاله به آن ارسال شده است. وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد امسال در تولید علم مقام اول را داشته است اظهار داشت، در این همایش نیز تعداد مقالات دانشگاه آزاد در رتبه اول قرار دارد که نتایج ارزشمندی را در پی خواهد داشت. دکتر کریم زارع گفت بنا داریم از فناوری ها و انرژی های نو و دیدگاه ها در بُعد نانو، علوم پایه را در خدمت علوم کاربردی در آوریم.

وی در مورد پتانسیل های دانشگاه آزاد جهرم نیز گفت، جهرم با دارا بودن زیر ساخت های بالا، شهرستانی دارای پتانسیل های مناسب مدیریتی است که با کمک مردم و مسئولین، کمک خواهیم کرد تا بتواند تعداد دانشجویان خود را به ده هزار نفر که توانایی آن را دارد، برساند.

 وی گفت جهرم در بحث حوزه و دانشگاه، کارهای علم و دین را نیز به صورت آزمایشگاهی ارایه می دهد که جای تبریک دارد چون در جهرم وحدت حوزه و دانشگاه به صورت عملی دیده می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تمهیداتی برای تقویت و توسعه دانشگاه آزاد جهرم دارید، گفت در این زمینه سه کار اساسی در پیش گرفتیم که تغییر ساختار، توسعه کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی و به دست آوردن فن آوری های نو، از آن جمله اند.

وی با بیان اینکه جهرم توانایی توسعه کارشناسی ارشد را دارد، گفت بایستی توسعه رشته ها در دانشگاه آزاد جهرم بیشتر شود. وی گفت در جهرم با توجه به زیر ساخت هایی که وجود دارد، در حوزه نفت و پتروشیمی، رشته ها می تواند توسعه یابد. وی گفت در صورت درخواست رشته های جدید از طرف دانشگاه آزاد جهرم، ما نیز کمک خواهیم کرد تا تعداد دانشجویان به 10000 نفر برسد.

x5qcb80vlhf3l2dyazc2.jpg

دکتر زارع گفت امیدواریم دهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران شروع حرکتی جدید در توسعه علمی و معنوی و بُعد کیفی دانشگاه آزاد جهرم باشد.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در بخشی از این مصاحبه، در مورد هیئت امنای دانشگاه آزاد اظهار داشت تا کنون 31 هیئت امنای استانی تشکیل شده و تلاش خواهند کرد سطح دانشگاه آزاد را در سند چشم انداز به جایی برسانند که توانایی رقابت های جهانی  را داشته باشد.

وی در مورد اختلاف دانشگاه آزاد با شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گفت ما با این شورا اختلافی نداریم و همواره در جهت وحدت حرکت می کنیم. وی افزود البته اختلاف سلایق وجود دارد که معتقیدم، وقتی که کار با عشق و علاقه انجام شود، اختلافات و چالشها به قوت تبدیل می شوند.


مطالب مشابه :


سیزدهمین کنگره سراسری بیوشیمی ایران - ۱ تا ۳ اسفند ۹۱ - دانشگاه علوم پزشکی یزد

سیزدهمین کنگره سراسری بیوشیمی ایران - ۱ تا ۳ اسفند ۹۱ - دانشگاه علوم پزشکی همایش همزمان:
دهمین کنفرانس بیوشیمی فیزیک ایران در جهرم، به کار خود پایان داد

دهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران برای به روز بودن به سبک شهرداری جهرم/ هنوز توی سال 92
بیوشیمی دکتر سوختانلو

دانشجویان پزشکی مشهد ورودی بهمن 92 - بیوشیمی دکتر سوختانلو - - دانشجویان پزشکی مشهد ورودی بهمن 92
فهرست همایش های پزشکی سال 1392

پزشکی بالینی - فهرست همایش های پزشکی سال 1392 -
دکتر زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد: همایش بیوشیمی فیزیک ایران از معتبرترین همایش های جهانی است

دکتر زارع گفت امیدواریم دهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران شروع حرکتی جدید در توسعه علمی و
اولین همايش منطقه ای شيمي دانشگاه پيام نور مرکز ارومیه - اردیبهشت 92

شیمیدان - اولین همايش منطقه ای شيمي دانشگاه پيام نور مرکز ارومیه - اردیبهشت 92 - وبلاگ حاضر
فهرست کنگره ها، کارگاه ها، همایش ها و سمینارهای داخلی و خارجی

فهرست کنگره ها، کارگاه ها، همایش ها و 29 تا 31 خرداد 92 - سیزدهمین کنگره سراسری بیوشیمی
فهرست کنگره ها، همایش ها و سمینارهای داخلی و خارجی آینده

پزشکی و سلامت - فهرست کنگره ها، همایش ها و سمینارهای داخلی و خارجی آینده - علمی- آموزشی
برچسب :