لبيك ايران خودرويي ها به بيانات مقام معظم رهبري براي جهش صنعتي كشور

 

 

 h7u72yzt7w.JPG

 
لبيك ايران خودرويي ها به بيانات مقام معظم رهبري براي جهش صنعتي كشور
مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو سال 89 را سال جهش كيفيت در توليد و خدمات پس از فروش، توسعه و عرضه محصولات جديد براي كسب سهم مناسب بازار داخلي و جهاني و استفاده از فناوري هاي نوين در جهت كاهش مصرف سوخت خواند.

 

لبيك ايران خودرويي ها به بيانات مقام معظم رهبري براي جهش صنعتي كشور

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو سال 89 را سال جهش كيفيت در توليد و خدمات پس از فروش، توسعه و عرضه محصولات جديد براي كسب سهم مناسب بازار داخلي و جهاني و استفاده از فناوري هاي نوين در جهت كاهش مصرف سوخت خواند.

مهندس جواد نجم الدين كه در جمع 10 هزار تن از كاركنان ايران خودرو در مراسم آغاز سال كاري سخن مي گفت، اظهار داشت: رهنمودهاي مقام معظم رهبري، سياست هاي كلان دولت و وزارت صنايع و معادن محور برنامه هاي سال 89 گروه صنعتي ايران خودرو است و اين گروه صنعتي براي تحقق توصيه هاي مقام معظم رهبري كمر همت بسته اند.


نجم الدين افزود: بر اساس توصيه مقام معظم رهبري، ايران خودرو برنامه هايي را براي  ارتقاي كيفيت، استفاده از فناوري هاي  نوين، جهش در خدمات پس از فروش ، توسعه بيش از پيش صادرات  تدوين كرده و قصد دارد تا پرچم خود را در منطقه و جهان اسلام برافراشته و با تلاش و كار مضاعف در ارتقاي بهره وري و كاهش هزينه هاي توليد حركت كند.


توليد


مدير عامل ايران خودرو تعداد توليد سواري و وانت را در سال گذشته 680 هزار دستگاه ذكر كرد كه در مقايسه با تعداد توليد سال 87 كه 600 هزار دستگاه بود، 13.3 درصد رشد را نشان  مي دهد.


وي سال 88  را نخستين سالي خواند كه توليد ايران خودرو مطابق برنامه سال انجام شده است.


نجم الدين تعداد فروش سال 88 را 658 هزار دستگاه عنوان كرد و گفت: اين تعداد نسبت به آمار فروش سال 87 كه 572 هزار دستگاه بود، 15 درصد رشد را نشان مي دهد.


مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو سهم ايران خودرو در توليد سواري براي بازار داخل در سال 88 را 49 درصد عنوان كرد و گفت: اين ميزان در سال 89  به 50 درصد بالغ خواهد شد.


وي سهم بازار داخل  ايران خودرو در سواري طي سال 83 را 60 درصد ذكر كرد كه در نتيجه روند كاهشي تا سال 87 به 47.5 درصد رسيدو اميد است كه درسال هاي آتي  با زير ساخت هاي صورت گرفته به جايگاه واقعي خود در سهم بازار برسيم .  


مدير عامل ايران خودرو افزود: افزايش توليد روزانه 206 به هزار دستگاه و توليد سالانه سمند به 30 درصد كل توليد، از جمله برنامه هاي مهم ايران خودرو است.


 نجم الدين برنامه توليد سال 89 را 785 هزار دستگاه ذكر كرد و گفت: ميانگين توليد روزانه بايد به سه هزار دستگاه برسد.


مدير عامل ايران خودرو ميزان رضايت مشتريان در سال 87 را 65 درصد ذكر كرد كه در سال جديد با تلاش مضاعف تمامي مجموعه بايد به 70 درصد افزايش يابد.


 توسعه محصولات


نجم الدين گفت: پارس جديد اي ال ايكس و ال ايكس با كيسه هوا و  سيستم هاي اي بي اس، ضد سرقت، ترمز ديسكي عقب، تزيينات جديد و موتور تي يو، 207 آي و سوزوكي با موتور 2400 سي سي كه در سال 88  معرفي شدند، درسال جديد به بازار عرضه خواهند شد.


 وي سورن اي ال ايكس فاز دو  با داشبورد جديد و سمند اس اي با اكسل جديد و سيستم درخت سيم مولتي پلكس را از ديگر دستاوردهاي ايران خودرو در سال 88 دانست و اظهار داشت:  سمند كاملا جديد با شكل و شمايل جديد و قابليت رقابت با مدل هاي وارداتي و هم چنين برخورداري از استاندارد سه ستاره يورو انكپ نيز در برنامه ايران خودرو براي سال جديد است.


مدير عامل از حذف تدريجي وانت كنوني از خط توليد و جايگزيني آن با وانت جديد خبر داد و  توسعه تحقيقات موتور و استفاده از موتور ديزل را از ديگر برنامه هاي ايران خودرو عنوان كرد.


ساخت داخل


مدير عامل ايران خودرو رشد 16 درصدي در تامين قطعات و دست يابي به ركورد ماهانه 70 هزار دستگاه و صددرصدي از قطعات سي كي دي سمند و تمامي قطعات سي كي دي پارس را از ديگر دستاوردهاي ايران خودرو در سال 88 دانست و گفت: در حال حاضر ميزان ساخت داخل تمامي محصولات، بيش از 90 درصد و اين رقم در مورد 206  درحال حاضر 61 درصد است كه  در سال جاري به 97 درصد افزايش خواهد يافت.


خدمات پس از فروش


وي بهبود 50 درصدي دركاهش  توقف خودروها در تعميرگاه را از پيشرفت هاي ايران خودرو در بخش خدمات پس از فروش طي سال 88 عنوان كرد و از افزايش فعاليت كميسيون اعطا و لغو نمايندگي ها و استفاده از ظرفيت هاي بخش خصوصي براي توسعه شبكه فروش و خدمات پس از فروش خبر دادو اظهار اميدواري كرد درسال جاري با اجراي طرح هاي جديد، جهش خوبي درزمينه خدمات پس از فروش شاهد باشيم.


خودروهاي تجاري


نجم الدين تعداد خودروهاي تجاري توليد شده در سال 88 را 12 هزار و 500 دستگاه عنوان كرد و بر نقش ايران خودرو ديزل در بازسازي ناوگان فرسوده تجاري كشور به ويژه در مورد كاميون ها به نحوي كه ميانگين مصرف سوخت از بالاي 50 ليتر در 100 كيلومتر به 18 تا 22 ليتر كاهش يابد، تاكيد كرد.


 افزايش ضريب ايمني


وي افزود: تمامي محصولات ايران خودرو تا اواسط سال 89 به سيستم اي بي اس و تا نيمه سال آينده به كيسه هواي راننده و سرنشين مجهز خواهند شد.


نجم الدين بر توسعه بهره گيري از فناوري نانو در ساخت قطعات و تنوع سبد سوخت از طريق استفاده از فناوري هيبريد و ديزل تاكيد كرد و گفت: ايران خودرو در اين راه از همكاري دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي استقبال مي كند.


توليد خودرو هاي كم مصرف


مدير عامل ايران خودرو ميانگين مصرف سوخت محصولات اين شركت را در سال هاي 87 و 88 به ترتيب 8.43 و 8.2 ليتر در 100 كيلومتر عنوان كرد و گفت: اين ميزان در سال 89  به 7.9 ليتر كاهش مي يابد.


وي از افزايش تيراژ توليد موتور هاي اي اف 7 و تي يو به 100 هزار دستگاه در سال 89 خبر داد و گفت: اين تعداد در سال آينده به 300 هزار دستگاه بالغ مي شود.


   صادرات


مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از صادرات 55 هزار دستگاه انواع خودرو سواري در سال جاري خبر داد و افزود : اين تعداد هفت و نيم درصد برنامه توليد سال 89 است كه حاكي از رشد چشم گير نسبت به سال 88 خواهد بود.


وي افزود: بايد به صورت سيستماتيك و پيوسته با توليد خودروهاي كيفي و قيمت رقابتي بازار هاي جهاني را فتح كرد.


مهندس نجم الدين توسعه همكاري با همه خودروسازان جهاني به صورت برد – برد را يك رويكرد مهم ايران خودرو عنوان كرد.


وي در زمينه سايت هاي خارج از كشور ايران خودرو خاطر نشان ساخت: عمليات اجرايي طرح توسعه سايت بلاروس از ارديبهشت ماه سال جاري آغاز مي شود همچنين سالن رنگ و بدنه سازي سايت سنگال تا مرداد ماه تكميل خواهد شد و قرار است سايپا از اين سايت استفاده كند.


مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو از افتتاح سايت ايران خودرو در كرمانشاه و فارس در سال جاري  خبر داد و افزود: توليد آزمايشي سمند سرير در سايت ايران خودرو مازندران آغاز شده است. 


مطالب مشابه :


اعلام برنامه هاي شركت خدمات پس از فروش ايران خودرو ديزل در سال

ما با اطمينان شما و با افتخار و كادري مجرب آمده ايم تا روزگاري پس از فروش ايران
از پژو ۲۰۷ آی چه می دانید؟؟؟؟ فیلم - عکس - تجهیزات ایمنی - مشخصات فنی - و .....

ما با اطمينان شما و با افتخار و كادري مجرب آمده ايم تا ويژه اي چه فروش و خدمات پس
لبيك ايران خودرويي ها به بيانات مقام معظم رهبري براي جهش صنعتي كشور

ما با اطمينان شما و با افتخار و كادري مجرب آمده ايم تا روزگاري خوب و شيرين براي شما ثبت كنيم.
خودرو كيمن اس سفارشي پورشه

ما با اطمينان شما و با افتخار و كادري مجرب آمده ايم تا روزگاري محصولاتي ويژه
مشخصات روآ سال

ما با اطمينان شما و با افتخار و كادري مجرب آمده ايم تا از فروش مناسب و در ويژه اي
معرف خودرو رانا و سورن ای ال ایکس

ما با اطمينان شما و با افتخار و كادري مجرب آمده ايم تا فروش جديد هاي ويژه
برچسب :