ماجرای نامه انیشتین به آیةالله بروجردی

 

ماجرای نامه انیشتین به آیةالله بروجردی

 

آلبرت اینشتین در رساله­ پایانی عمر خود با عنوان دی ارکلرونگ، یعنی بیانیه، که در سال 1954 (1333ش ) آن را در آمریکا و به آلمانی نوشته است اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح می­ دهد و آن را کامل­ترین و معقول­ترین دین می­ داند.

 این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه­ اینشتین با آیت­ الله العظمی بروجردی است که توسط مترجمین برگزیده­ شاه ایران و به صورت محرمانه صورت پذیرفته است.

  اینشتین در این رساله "نظریه نسبیت" خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از نهج ­البلاغه و بیش از همه بحارالانوار علامه­ مجلسی که از عربی به انگلیسی و ... توسط حمیدرضا پهلوی (فوت 1371 ش) و ... ترجمه و تحت نظر آیت الله بروجردی شرح می ­شده تطبیق داده و نوشته که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی ­شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه پیچیده "نسبیت" را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان نفهمیده ­اند.

 از آن جمله حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می­ کند که هنگام برخاستن از زمین دامن یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می­ خورد و آن ظرف واژگون می­ شود. اما بعد از این که پیامبر اکرم (ص) از معراج جسمانی باز می­ گردند مشاهده می­ کنند که پس از گذشت این همه زمان هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است ... اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه­ "انبساط و نسبیت زمان" دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می­ نویسد....

همچنین اینشتین در این رساله "معاد جمسانی" را از راه فیزیکی اثبات می­ کند (علاوه بر قانون سوم نیوتون = عمل و عکس العمل) او فرمول ریاضی "معاد جسمانی" را عکس فرمول معروف "نسبیت ماده و انرژی" می­ داند: E=M.C2>>M=E:C2 یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره عینا به ماده تبدیل شده و زنده خواهد شد.

اینیشتین در این کتاب همواره از آیت­ الله بروجردی با احترام و بارها به لفظ "بروجردی بزرگ" یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ "حسابی عزیز"...یاد کرده است.

000/000/3 دلار بهای خرید این رساله توسط پروفسور ابراهیم مهدوی (مقیم لندن) با کمک برخی از اعضاء شرکت­ های اتومبیل بنز و فورد و .. از یک عتیقه­ دار یهودی بوده و دست خط اینشتین در تمامی صفحات این کتابچه توسط خط شناسی رایانه ­ای چک شده و تأیید گشته که او این رساله را به دست خود نوشته است.

 


مطالب مشابه :


بروجرد و مشهورین

استاد ملا ابراهیم حزنی بروجردی تذکره نصر آبادی ، جلد اول و دوم اثر محمد طاهر نصر
زندگینامه ابراهیم ادهم

زندگینامه نصر الله زندگینامه آیت الله بروجردی. روایتی از سلطان ابراهیم
اعلام لیست ائتلاف فراگیر اصولگرایان در سراسر کشور

<-معرفی خدمات مهندس محمد ابراهیم نیا در وزارت آذین، علی نصر بروجردی، سید محسن
زندگینامه شهید محمد بروجردی

بعد از ختم دوران آموزشی شهید بروجردی و دوستانشان قرارگاه نصر. ابراهیم همت
ماجرای نامه انیشتین به آیةالله بروجردی

اگه نبینی ضرر می کنی (@@) - ماجرای نامه انیشتین به آیةالله بروجردی - وبلاگی برای همه ی فصول
شهید محمد ابراهیم همت

محمد ابراهیم ، لشكر 31 عاشورا، لشكر 5 نصر و تیپ 10 چون چمران‌، كاظمي‌، بروجردی و قاضی به
فهرست نام استادان، از مدرسه سیاسی تا دانشکده حقوق و علوم سیاسی دنشگاه تهران

دکتر تقی نصر - بروجردی دکتر ابراهیم پاد (از ۱۳۳۰ – تا ۱۳۵۴) - دکتر علی اصغر پور همایون
کمتر شنیدهایی از اصطلاحات جبهه

سردار خیبر حاج محمد ابـراهیم همـت - کمتر شنیدهایی از اصطلاحات جبهه - - سردار خیبر حاج محمد
برچسب :