معافیت خوراک سگ و گربه از مالیات بر ارزش افزوده!

با کمال ناباوری بخشنامه‌ای از سوی مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران به کانون صنایع غذایی ایران واصل شد که ما را در بهت کامل فرو برد؛ «معافیت خوراک سگ و گربه از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده!»

.
قانون مالیات بر ارزش افزوده
که در چند سال اخیر به مرحله اجرا در آمده، دارای نقایص و کاستی‌هایی است که همواره از سوی تولید‌کنندگان به مقامات ذی ربط گزارش شده است.

.

 

جدای از اجرای ناقص قانون و مسکوت گذاشتن آن در بخش اصناف که ظلمی بزرگ به تولید‌کنندگان کشور بوده، تعیین مصادیق کالا و خدمات که مشمول قانون می‌شوند نیز از جمله مواردی به حساب می‌آید که هیچ‌گاه به درستی نظرات تولید‌کنندگان در مورد آن لحاظ نشده است.

.
اما باید پرسید که به راستی با چه استدلال و منطقی خوراک سگ و گربه از شمول قانون معاف، ولی مواد اولیه صنایع غذایی از جمله روغن خام مشمول قانون مذکور می‌شود؟

.
همچنین در زمانی که در دولت‌های نهم و دهم موضوع نهضت کاهش قیمت تمام شده مطرح شده است، وضع عوارض مکرر واجد چه معنایی می‌تواند باشد؟ مگر غیر از این است که عوارض و مالیات‌های مکرر سبب گران شدن نهاد‌های تولید می‌شود؟

.
حال که امکان تفسیر قانون برای غذای حیوانات وجود دارد، عقلانیت اقتصادی می‌طلبد که نسبت به تعیین مصادیق اقلام بند ۱۵ ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده ، با مشارکت انجمن‌های مرتبط صنعت غذا اقدام شود تا در سال «تولید ملی، حمایت از سرمایه ملی و کار ایرانی»، قدم‌های اساسی برای تحقق این شعار برداشته شود.

.
  خلیلی   رییس کانون صنایع غذایی ایران

.


مطالب مشابه :


ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

ثبت نام رشته حسابداری مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد گنبد کاووس ورود به سیستم آزاد گنبد
معافیت خوراک سگ و گربه از مالیات بر ارزش افزوده!

مالیات بر ارزش افزوده, صادقی پناه, دانشگاه آزاد گنبد ورود به سیستم دانشگاه آزاد
سیستم مدیریت رو سازی

مهندسی عمران و معماری گنبد دانشگاه آزاد پاركینگ شده‏اند كه به سیستم
زمان توزیع کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 91

زمان توزیع کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به کارشناسی
برچسب :