آموزش راندو

مواد لازم:
یک عدد ماژیک راندو زرد ( شماره 100 )
یک عدد ماژک راندو سبز ( شماره 506 یا BG15 )
یک عدد پاستل گچی به رنگ سبز چمنی

ran3.jpgran2.jpgran1.jpg
اولین کاری که باید انجام بدیم کشیدن یک درخت ساده هستش ، فرقی نمیكنه چه شکلی باشه حتی میتونه به شکل یک دایره باشه.بعد از کشیدن درخت نوبت به زدن سایه میرسه ، زاویه ای که واسه تابش نور انتحاب می کنید اختیاریه اما بهتره که 45 درجه باشه.( من در اینجا تابش نور رو از سمت چپ و 45 درجه در نظر گرفتم )سایه رو میشه با ماژیک مشکی و یا راپید ایجاد کرد.
حالا ماژیک زرد رو بردارید و درخت رو کامل رنگ کنید. بعد از گذاشتن رنگ زرد نوبت ایجاد سایه های روی درخت هستش که این کار رو با ماژیک سبز بصورت تمرکز نقاط در جهت سایه می تونید انجام بدید.
روش کار به این صورته که از قسمت سایه خورده شروع میکنید به گذاشتن نقطه سعی کنید هرچه که به سمت قسمت سایه نخورده ( سمت چپ ) حرکت میکنید از تمرکز نقاط بکاهید و تعدادشون رو کم تر کنید.
حالا برای اینکه کارتون طبیعی تر بشه از پاستل سبز استفاده کنید و اون رو با تیغ بر روی کارتون بپاشید البته مقدارش باید خیلی کم باشه . بعد از پاشیدن پاستل با انگشت یک تونالیته سبز از قسمت سایه خورده ایجاد کنید .آموزش راندوی دریاچه ، آبنما
rando_daryacheh.jpg
مواد لازم:
1. ماژیک راندو آبی ( شماره PB 75 یا 828 Down Gray )
2. ماژیک Warm Gray WG-1
3. راپید 0.1 (یک دهم )
4. پاستل گچی سبز چمنی
5. یکم IQ ،
مراحل زیر رو قدم به قدم انجام بدید.
مرحله اول : در اولین مرحله باید طرح دریاچتون رو بکشید که البته دلخواه هستش و می تونه به هر شکلی باشه.من به شکلی که می بینید کشیدم ( به وسیله راپید یک دهم )
مرحله دوم : بعد از کشیدن دریاچه نوبت به خطوط سایه میرسه که بصورت هاشور انجام میشه ، طریقه ترسیم به اینصورته که اول شیت نقشتون رو به وسیله چسب کاغذی و تراز با خط کش تی ثابت می کنید تا هنگام هاشور زدن خطوط بصورت موازی در بیان . حالا خط کش تی رو در بالای دریاچه قرار بدید و راپید رو بصورت عمودی از سمت چپ به راست بکشید ، دقت کنید که راپید یکم شل گرفته شده باشه تا رد کمرنگی در پایان هاشور از خودش به جا بگذاره . این کار رو میتونید بصورت یکطرفه یا دو طرفه انجام بدید . دقت کنید که اگر یک طرفه انجام میدید در جهت تابش آفتاب باشه.
مرحله سوم : ماژیک آبی PB 75 رو بردارید و مثل تصویر از چپ به راست بکشید سعی کنید رد ماژیک به وسط طرح نرسه.
مرحله چهارم : این مرحله در اصل برای دادن رنگ و رو به کارتون هستش . در قسمت لبه دریاچه یک سایه باریک به وسیله ماژیک آبی در جهت زاویه تابش ایجاد کنید.
من برای جالب تر شدن کار اطراف دریاچه رو به دو صورت چمن و سنگ فرش در آوردم این کار کاملا سلیقه ای هستش . میتونید بصورت چمن و یا سنگ فرش کار کنید.
حتما می پرسید ماژیک Warm Gray چی شد؟ از این ماژیک می تونید برای رنگ کردن سنگ فرش استفاده کنید.
در بالا آموزش دو عنصر اصلی سایت پلان رو یاد گرفتید حالا نوبت به بقیه بخش ها میرسه که به نظر من نیازی به توضیح نداره و به راحتی میتونید با مشاهده الگوی زیر کار رو به پایان برسونید.
site_p2.jpg
[ دریافت تصویر با اندازه بزرگ ]سایت پلان بالا دستی ترسیم شده و اسکن شدست ، طبیعیه که کیفیت اصلی خودش رو از دست داده و رنگها به رنگ اصلی خودشون نیستند. شما در منزل آموزش رو انجام بدید و مطمئن باشید که نتیجه خیلی بهتر و زیبا تر از کار من خواهد بود.


مطالب مشابه :


آموزش نقاشی با پاستل (منظره)

منشور هنر - آموزش نقاشی با پاستل (منظره) - آموزشگاه طراحی و نقاشی منشور هنر (سیاه و سفید
نقاشی با پاستل گچی

نقاشی و روح انسان - نقاشی با پاستل گچی - امروز بهترین روز دنیاس که نابینایان نمی توانند ببینن
آموزش راندو

هنر نزد ايرانيان است و بس - آموزش راندو - Honar هنر نزد ايرانيان است و بس پاستل گچی سبز
آموزش راندو معماری

آموزش راندو درخت از دید پلان در کمتر از یک دقیقه: یک عدد پاستل گچی به رنگ سبز چمنی .
برچسب :