خودروی لوگان

لوگان > حتما شما هم تا به حال با خودتان گفته اید که چرا قیمت خودروهای تولیدی در ایران با وضعیت اقتصادی مردم سازگار نیست. در ایران بیشترین فروش خودرو مربوط به آنهایی است که در محدوده قیمت 5 تا 9 میلیون تومان هستند که شامل پژو RD، پراید، ماتیز، پیکان و MVM می شود. پژو RD خودرویی است که به عنوان جاگزین پیکان برای ایران خودرو اهمیت زیادی دارد اما با توجه به کیفیت نسبتا پایین موتور و عدم وجود تناسب با بدنه زیاد شرایط خوبی را ندارد. ایران خودرو سعی کرد با پایین آوردن قیمت این خودرو مردم را تشویق به خرید آن کند اما تنها زیادی از افراد هنوز بر عقیده خود مبنی بر شرایط بد RD تاکید می کنند. اما پراید توانست بسیار خوب ظاهر شود به طوری که پس از پیکان بیشترین میزان تولید را در سال قبل داشت و امسال هم این رویه را طی کرده است. در این مورد هم نمیتوان به عنوان یک خودروی خانوادگی که نیازها را تا حد مطلوبی تامین کند نگاه کرد. ماتیز هم دیگر تولید نمیشود و اگر تولید میشد نیز با فضای کم داخلی و قدرت کم راه به جایی نمیبرد. وضعیت پیکان هم برای همه شما مشخص و معلوم است و تمام زندگی نامه آن را از حفظ هستید! خدا رحمتش کند. خودروی MVM هم در گل گیر کرده و احتمالا از دور خارج خواهد شد. حال شما بگویید، خریدار ایرانی به کدام یک از این خودروها دل خوش کند؟ <?xml:namespace prefix = o />

در اینجا بود که شرکت رنو به فکر ساخت خودرویی ارزان، مطمئن و قابل رقابت با سایر محصولات برای خانواده های کشورهایی که مثل ایران، خودرو را بیشتر یک کالای لوکس میدانند افتاد. یک خودرو که بتواند تمام نیازهای خانواده های مختلف در کشورهای گوناگون را با هزینه پایین جواب دهد. در سال 1998 بود که شرکت رنو طرح مطالعاتی و تحقیقاتی پروژه ای را شروع کرد که هدفش ساخت خودرویی با عمر مفید زیاد و با هزینه اندک برای اقشار متوسط جامعه بود. در سال 1999 اولین ماکت این خودرو آماده شد. از آن زمان کار طراحی خودرو شروع شد و سر انجام روز موئود فرا رسید، ژوئن 2004. معرفی اولین خودرو از مجوعه "X90" که نامش لوگان بود.  شرکت رنو برنامه گسترده ای را برای تولید و فروش این محصول در نظر دارد که طی آن این خودرو در کشور های ایران، رومانی، روسیه، مراکش، کلمبیا و در آینده مناطقی دیگر تولید خواهد شد و از آنجا به نقاط دیگر صادر میشود. هزینه پایین تولید در این کشورها و ظرفیت بالای بازار داخلی آنها از دلایلی بود که رنو را برای انتخاب ترغیب کرد. ایران بازاری مناسب برای فروش این محصول است، تولید 800 هزار خودرو و فروش آنها نشان دهنده رشد محصوص این صنعت در ایران است. طبق آمار موجود، در حال حاضر برای هر هزار نفر در ایران تنها 70 دستگاه خودرو موجود است و از این تعداد نیز بخش قابل توجهی را خودروهای فرسوده تشکیل می دهند. تولید لوگان در ایران به وسیله شرکت رنوپارس انجام میشود که در مرداد ماه سال 83 و با سرمایه گذاری 51 درصدی فرانسه و 49 درصدی مشترک بین ایران خودرو، سایپا و سازمان گسترش و نوسازی صنایع تاسیس شد. این خودرو در همان ابتدا 50 درد داخلی خواهد بود و این یکی از مزیت های بزرگ پروژه رنوپارس برای ایران است. شرکت های زیادی برای ساخت قطعه در این پروژه دخیل هستند و ایران خودرو، سایپا و احتمالا پارس خودرو برای تولید نهایی همکاری خواهند کرد. قطعاتی که از ابتدا در ایران تولید خواهند شد عبارتند از تعلیق، اگزوز، اکسل ها، ترمز دستی و ترمز، عایق حرارتی، پمپ سوخت رسانی، سیم ها، سیستم تهویه، آمپر، پمپ روغن، پمپ آب، پلوس ها، کلاچ، دسته دنده، دینام، آفتابگیر، استارت موتور، برخی تزئینات، صندلی ها، پدال ها، جک، سینی زیر باک، باک بنزین، داشبورد، سپر، شیشه، آینه، برف پاکن، غربیلک فرمان، گیربکس به جز چرخ دنده ها و شاتون. قطعاتی مثل ECU، ترمز ABS، کمک فنرها، انژکتورها، کرانویل و پینیون ها نیز به طور کامل از رنو تامین میشوند چون دارای حساسیت بالایی هستند.

 

 

 

هر سال 300 هزار دستگاه از این خودرو در ایران تولید خواهد شد که 80 درصد آن در داخل کشور به فروش خواهد رسید و 20 درصد دیگر صادر میشوند. این خودرو احتمالا در تابستان 1385 و با قیمت پایه شش میلیون و 700 هزار تومان تولید خواهد شد. به نظر میرسد با تعهدی که ایران خودرو و سایپا بابت قیمت این خودرو دارند، این بار بر سر قول خود بمانند و حداکثر آن را 7 میلیون تومان به فروش برسانند. خدمات پس از فروش توسط ایران خودرو و سایپا ارائه خواهد شد.

لوگان دارای موتوری از نوع K7M710 با ظرفیت 1600 cc دارای 4 سیلندر و با 8 سوپاپ که قدرتی معادل 100 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه را ایجاد میکند. این موتور از استانداردهای روز دنیا گذشته است و دارای فناوری به خصوصی است. استاندارد آلایندکی یورو 3 را داراست و قابلیت کسب استاندارد یورو 4 را نیز دارد. گیربکس خودرو از نوع JH3 است که دارای 5 دنده جلو و دنده عقب میباشد. سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون و تعلیق عقب از نوع میله پیچشی است. نوع تایرها 185/65 R 15است و قطر دایره دوران خودرو 10.5 است. ترمز جلو دیسکی و ترمز عقب کاسه ای است و امکان انتخاب سفارشی ABS و EBD (سیستم توزیع هوشمند نیروی ترمز بر حسب فشار) وجود دارد. حدا اکثر سرعت خودروی لوگان 175 کیلومتر در ساعت و شتاب (صفر تا صد) آن 11.5 ثانیه است. این خودروی دارای مصرف ترکیبی (میانگین در شهر و جاده) 7.5 لیتر در هر صد کیلومتر است و ظرفیت مخزن بنزین آن 50 لیتر می باشد. طول این خودرو 4250 میلیمتر، وزن خودرو (بدون بار) 980 کیلوگرم و حجم صندوق عقب 510 لیتر میباشد که نسبتا بزرگ و جادار است. این خودرو به راحتی ظرفیت 5 سرنشین را تامین می کند. این خودرو طراحی بسار زیباتری را نسبت به دیگر خودروهای هم قیمتش، چه در داخل و چه خارج از خودرو داراست. درچه های هوا درون خودرو به صورت دایره شکل هستند. کنسول میانی با طراحی زیبای کنترلرهای سیستم تهویه در پایین و سیستم صوتی در بالاترین قسمت ساخته شده است. کیلومتر خودرو دارای مسافت شما دیجیتال و نمایشگر کامل قیمت های مختلف به همراه قسمت های نشان دهنده سرعت و دور موتور است. طراحی داخلی واقعا با پراید و پیکان قابل قیاس نیست. فضای زیاد برای پاهای سرنشینان جلو و عقب (بر خلاف پراید) و تودوزی زیبای صندلی ها نمای ویژه ای به داخل خودرو داده است. در خارج خودرو هم رینگهای استیل، چراغ های زیبای جلو و عقب به همراه طراحی هندسی وار خودرو واقعا زیباست. اگر این خودرو با قیمتی که قول داده شده به بازار عرضه شود قطعا درصد بالایی از بازار را از آن خود خواهد نمود. بنده هم اولین مشتریش!

Logan :: outside


مطالب مشابه :


قیمت این خودروی فضایی چقدر است ؟

قیمت این خودروی این خودرو مانند مدل lp640 ، دوازده سیلندر میباشد که این امر باعث شده صفر تا
فروش لیزینگی خودرو سواری شرایطی،فروش لیزینگی ال90،شرایط فروش اقساطی سواری پراید

قیمت روز انواع با افزایش بی‌رحمانه قیمت خودروهای صفر، کاهش تولید و دوو ماتیز، سفید
ایرادهای خودرو ها پراید 206 و 405 و پژو پارس و ایراد های ام وی ام

خودرویی کوچک که جایگزین ماتیز در بازار های صفر کیلومتر آن آن گران قیمت است
با پول پراید چه خودروهایی می شود خرید

درحالی که در ایران برای خرید خودروی صفر، با این خودروی چینی همان دوو ماتیز قیمت آن 4
تندر ۹۰ E0 ، روآ ، پراید و ام وی ام … کدام یک ؟

سی ینای تازه وارد نیز قوی تر است علاوه بر ایجاد کشش مناسب شتاب صفر ماتیز که در قیمت
خودروی لوگان

لوگان > حتما شما هم تا به حال با خودتان گفته اید که چرا قیمت ماتیز هم دیگر (صفر تا صد) آن 11
شتاب صفر تا صد خودرو چیست؟

شتاب صفر تا صد خودرو: مدت زمان رسیدن خودرو از سرعت صفر به سرعت 100 کیلومتر در ساعت تعریف میشود.
برچسب :