۱۳ راز درباره چشم که نمی‌دانید


1- هرگز از دستمال کاغذی یا دستمال توالت برای پاک کردن شیشه عینک خود استفاده نکنید. این دستمال ها از چوب ساخته شده اند و شیشه هایعینک شما را خش می اندازند. بلکه از پارچه های بسیار نرم و لطیف مثل ابریشم استفاده کنید.

 

۲- بسیاری از مردم می دانند که اشعه ماورای بنفش (UV) به پوست آسیب جدی می رساند، اما نمی دانند که این اشعه برای چشم‌ها نیز مضر است. آیا شما از کسانی هستید که تنها زمانی که آسمان آفتابی است عینک آفتابیمی زنید؟

قطره های چشم (از هر نوع)، اگر در یخچال نگهداری شوند، سوزش کمتری ایجاد می کنند و یک ماه پس از باز کردن درب آنها، باید آنها را دور انداخت

عینک آفتابی ای را انتخاب کنید که به اندازه کافی برای جلوگیری از ورود این اشعه از بالا و پایین بزرگ باشد، حتی اطراف آن نیز ضخیم باشد.

خواندن کتاب

 

۳- بسیاری از ما فکر می کنیم، پس از یک جراحی چشم، به سرعت می توانیم به زندگی عادی خود برگردیم، اما در واقع برای بسیاری از افراد، این زمان، مقدار بیشتر طول می کشد. پس از اینکه مجبور شدیم بر روی یک متن تمرکز کنیم، متوجه می شویم که آنقدر ها هم که فکر می کنیم کار ساده ای نیست و به زمانی بیشتر نیاز است.

 

نگاه کردن به صفحه موبایل با <a class='SEO' href='http://khabarkhooneh.com/fa-IR/key/عینک آفتابی/1/'><b class='SEO'>عینک آفتابی</b></a>

 

۴- عینک آفتابی پولاریزه برای کم کردن حساسیت نسبت به نور و بازتاب آن از اجسام براق، بسیار مناسب هستند، اما موقع دیدن صفحه موبایل یا سیستم های راهیاب، شما را با مشکل مواجه خواهند کرد. این مشکل حتی برای دیدن صفحه های دستگاه های خودپرداز جدی تر خواهد بود. پس در این موارد آن را از چشم‌تان بردارید.

 

۵- علی رغم اینکه نسل های مختلف، درباره فواید هویج، به فرزندان خود بسیار گفته اند، فقط هویج بهترین غذا برای چشم ها نیست. شاید بتوان این امتیاز را به اسفناج، کلم پیچ و دیگر سبزیجات با برگ تیره نیز نسبت داد.

 

۶- قطره های چشم (از هر نوع)، اگر در یخچال نگهداری شوند، سوزش کمتری ایجاد می کنند و یک ماه پس از باز کردن درب آنها، باید آنها را دور انداخت.

جراحی آب مروارید چشم

 

۷- بعضی از پزشکان بیماران را جهت جراحی آب مروارید تحت فشار قرار می دهند. اگر برای جراحی با مشکلات مالی مواجه هستید، باید گفت که صبر کردن برای این جراحی آسیبی به چشم های شما نمی رساند. آب مروارید فقط دید شما را با مشکل روبرو می کند مانند این است که از یک پنجره کثیف به بیرون نگاه کنید. البته تا حد امکان سعی کنید زودتر پولی فراهم کرده و این جراحی را انجام دهید.

 

۸- مطالعه در نور کم به چشمان شما آسیب می رساند و بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد سردرد شدن شماست.

عینک و لنز چشم

 

۹- اگر از لنزهای مدت دار استفاده می کنید، آنها را قبل از خواب در بیاورید. احتمال عفونی شدن چشم ها موقع خوابیدن با این لنزها، ۱۰ تا ۱۵ برابر بیشتر است.

 

۱۰- زمانی که به قطره چشم نیاز دارید، آن قطره ای را که از خیلی وقت پیش در کابینت نگه داشته اید، استفاده نکنید. اگر چشم شما عفونی شده باشد، این قطره شاید قرمزی چشم را بهتر کند، اما ممکن است باعث بدتر شدن عفونت شود. برخی افراد چشم خود را به خاطر همین اشتباه از دست داده اند.

ورم ملتحمه چشم

 

۱۱- ورم ملتحمه چشم همیشه خوش‌خیم نیست. برخی بیماران به خاطر این بیماری دچار حساسیت به نور شده و یا بینایی خود را از دست می دهند. اما بسیاری از پزشکان، آنتی بیوتیک را برای درمان آن تجویز می کنند که اگر مشکل ویروسی باشد هیچ کمکی نخواهد کرد. اما اگر مبتلا به ورم ملتحمه باکتریایی شده باشید، شاید چنین درمانی برای شما موثر باشد.

 

۱۲- تست های سالیانه چشم تنها راه برای جلوگیری از بیماری های چشم هستند. این اصلا خوب نیست که منتظر بمانیم تا علائم  بیماری های چشمی برای مان مشکل ساز شوند و بعد به پزشک مراجعه کنیم. توجه داشته باشید، برخی بیماری های چشمی تا زمانی که بینایی شما را از بین نبرند، بروز نمی کنند.

 

۱۳- اگر سن شما بالای ۶۰ سال است و تصمیم به عمل جراحی لیزیک چشم گرفته اید، صبر کنید تا دچار آب مروارید شوید. سپس پزشک می تواند بینایی شما را طی جراحی آب مروارید ترمیم کند


مطالب مشابه :


لیزیک.خداحافظی با عینک به چه قیمتی؟

iran rf68 - لیزیک.خداحافظی با عینک به چه قیمتی؟ - عــــــــمــــومـــــی
عمل ليزيك چشم ( جراحی چشم با لیزر )-پرسش و پاسخ-بخش چهارم

Geology Science - عمل ليزيك چشم ( جراحی چشم با لیزر )-پرسش و پاسخ-بخش چهارم - تارنگاشت یک زمین شناس
دنیای پزشکی:prk روشی جدید در جراحی چشم به جای لیزیک و لازک

مطالب روز - دنیای پزشکی:prk روشی جدید در جراحی چشم به جای لیزیک و لازک - - مطالب روز
11.LASER / لیزر و چشم پزشکی

مقالات - 11.LASER / لیزر و چشم پزشکی | دانشگاه ازاد www.azmoon.com دکتری کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی
۱۳ راز درباره چشم که نمی‌دانید

چشم - ۱۳ راز قیمت روز. سامانه ۱۳- اگر سن شما بالای ۶۰ سال است و تصمیم به عمل جراحی لیزیک
تکنیک جراحی لیزیک

پرستاری نوین - تکنیک جراحی لیزیک - پرستاری نوین با استفاده از قطره چشم بی حس می شود. 2.
برچسب :