دکا دورابولین (ناندرلون دکانوات)Deca Durabolin

علت شهرت این استروئید بخاطر آن است که خواص متعددی را از خود نشان می دهد. ساختمان شیمیایی ناندرلون به تستوستوون شباهت دارد اما ناندرلون فاقد اتم کربن در موقعیت نوزدهم است و به همین دلیل نام دیگر 19-نور تستوسترون برای آن انتخاب شده است . نتیجه چنین تغییر ساختمانی این است که خواص آندروژنی این استروئید ضعیف تر از تستوسترون می شود.زمانی که ناندرلون وارد بافت های آندروژنی می شود به متابولیت قوی تر تجزیه نمی شود و همانطور که اطلاع دارید این از جمله مشکلات قابل توجهی است که در مورد تستوسترون وجود دارد.اگر چه ناندرلون تحت همان آنزیم احیا کننده ای قرار می گیرد که DHTرا از طریق تستوسترون تولید می کند (آنزیم احیا کننده 5-آلفا)اما نتیجه ای که در این مورد حاصل می شود دی هیدرو ناندرلون (dihydronandrolone) است. این متابولیت ضعیف تر از ناندرلون است و به همین دلیل کمتر موجب بروز عوارض جانبی ناخوشایند آندروزنی می شود. عوارض جانبی چون چرب شدن پوست ، رشد موی بدن و صورت و ریزش موی سر به ندرت اتفاق می افتد . البته مصرف این ماده نیز مانند سایر استروئید ها با فعالیت آندروژنی همراه است اما تنها چیزی که این مسئله را امکان پذیر می سازد این است که ناندرلون با دوز بالاتر از سطح نرمال مصرف می شود.ناندرلون نیز میل چندانی نسبت به تبدیل به استروژن از خود نشان نمی دهد. در واقع تخمین زده می شود این میل ترکیبی 20 درصد میل ترکیبی تستوسترون می باشد.

اگرچه کبد می تواند ناندرلون رت به استرادیول تبدیل کند اما اگر ناندرلون وارد مناطق فعالتری شود که آروماتاز استروئید در آنجا صورت می گیرد (مثل بافت چربی)مسلما کمتر در معرض چنین فرایندی قرار می گیرد. بنابر این زمانی که از ناندرلون استفاده می کنید دیگر نیازی نیست نگران عوارض جانبی استروژنی باشید. به همین دلیل مصرف آنتی استروژن ضروری نیست . عارضه جانبی بزرگ شدن سینه هم فقط باعث نگرانی افراد حساس می شود. مشکل جذب یا عدم دفع آب هم نگران کننده نیست . البته عارضه جانبی جذب آب می تواند ظاهر شود اما فقط در اثر افزایش دوز مصرف اتفاق می افتد.برای اینکه احتمال بروز این عارضه جانبی را کاهش دهید پروویرون یا تاموکسیفن را به دوره دارو اضافه کنید.مسلما ناندرلون از جمله استرئیدهای بسیار بی خطر است . زمانی که عوارض جانبی دکا دورابولین را با نتایج حاصله از مصرف آن مقایسه می کنیم متوجه میشویم بهترین استروئید موجود است .در تحقیقاتی که راجع به HIV صورت گرفته است مشخص شده که دکا می تواند وزن از دست رفته بیماران را به آنها برگرداند و اثرات مثبتی روی سیستم ایمنی بدنشان ایجاد کند.
دکادورابولین با تقویت سریع عضلات همراه نیست . البته خصوصیات قابل توجهی در زمینه تقویت عضلات دارد اما مثل سایر استروئیدها نیست. بنابر اینئ خواص ضعیف این استروئید باعث می شود در دوره های طولانی تر مصرف شود.بطور کلی میتوان گفت میزان افزایش وزن عضلات که در اثر مصرف دکا بوجود می آید نصف رقمی است که در اثر مصرف تستوسترون حاصل می شود.اگر چه ناندرلون به مدت طولانی در بدن فعال باقی می ماند اما معمولا هفته ای یک یا دو مرتبه تزریق می شود .دوز مصرف آقایان معمولا بین 200 تا 600 میلی گرم است.دکا دورابولین از جمله استروئید های معروفی است که بانوان ورزشکار بخوبی آن را میشناسند اما دوز تزریق هفتگی آنها کمتر از دوز تزریق آقایان است و معمولا به سطح 50 میلی گرم میرسد.اگر چه دکا دارای خواص آندروزنی کمتری می باشد اما گاهی اوقات خانمها با مصرف این این ترکیب با علایم و صفات ثانویه مردانه مواجه میشونداگر نگران بروز چنین مشکلاتی هستید بهتر است ناندرلون دورابولین( فنیل پروپیونات) را انتخاب کنید زیرا این ترکیب فعالیت کوتاه تری دارد .این دارو فقط تا چند روز در بدن فعال باقی می ماند و اثرات آندروژنی آن نیز کاهش میابد.

آنچه که موجب ایجاد نگرانی در مصرف دکا دورابولین می شود مقدار تستوسترون آندروژنی است که بویژه پس از دوره های طولانی ظاهر می شود. بنابر این یکی از اقدامات خوبی که در پایان دوره درمانی باید انجام دهید این است که داروهای کمکی را به دوره مصرف اضافه کنید.

دکا که یک آنابولیک قابل قبول و مؤثر میباشد به خوبی در دوره های تقویت حجم عضلات گنجانده شده و نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد. ترکیب دکا و دیانابول به خوبی با هم اثر کرده و رشد خوب و هر چه بیشتر عضلات را به همراه دارد.البته می توانید از آندروژن قوی تری مثل آندرول 50 یا تستوسترون در کنار آن استفاده نموده وبه نتایج بهتری دست یابید .زمانی که آندروزن با دکا ترکیب میشود دوز مصرف کاهش میابد .در ضمن پس از قطع آندروژن میتوانید به مدت چند هفته دکا مصرف کنید و این روند را ادامه دهید .با این روش میتوانید ورم و پف پوستی که در اثر مصرف آندروژن حاصل می شود را تا حدودی به سفتی عضله منجر کنید ودر نتیجه عضلات از ظاهر کیفی بهتری برخوردار میشوند. به این نکته توجه داشته باشید که طی مدتی که تحت پوشش درمان با دکا قرار می گیرید تولید تستوسترون آندروژنی از سر گرفته نمی شود و به همین دلیل مصرف داروهای کمکی ضروری است


مطالب مشابه :


بولدنون یا ناندرلون کدام بهتر است ؟ خوب یا خوب ترین

آموزش تخصصی مصرف استروئید در بدنسازی - بولدنون یا ناندرلون کدام بهتر است ؟ خوب یا خوب ترین
مقا له اي متفاوت در باره اكسي متالون و ناندرلون دكوانات

آموزش تخصصی مصرف استروئید در بدنسازی - مقا له اي متفاوت در باره اكسي متالون و ناندرلون
1. بعضی از هورمون های خوب

وزن هم نميدهد يا اندک وزن ميدهد اشتها و قدرت را خيلي زياد ميکند.از انواع ناندرلون
دکا دورابولین (ناندرلون دکانوات)Deca Durabolin

فیتنس.بادی بیلدینگ.پاور لیفتینگ - دکا دورابولین (ناندرلون دکانوات)Deca Durabolin - ارائه جدیدترین
دوره و روش مصرف آمپول ناندرلون دکا در بدنسازی

دنیای بدنسازی - دوره و روش مصرف آمپول ناندرلون دکا در بدنسازی چربی سوز چیست؟.انواع چربی
بعضي از بهترين هرمون هاي حجمي

اکسي متالون در انواع مختلف هلال مانند تستسترون و و ناندرلون بايد براي جواب گرفتن از
هورمون های بسیار منسب برای بدنسازی

اکسي متالون در انواع مختلف هلال احمري – عربي الاوي- برگه اي ناندرلون: مانند تستسترون است
هورمونها

اکسی متالون در انواع مخثلف مانند تستسترون و و ناندرلون باید برای جواب گرفتن از آن دز
برچسب :