اطلاعاتی در مورد ماهواره ترکست ( TurkSat )

 

 اطلاعاتی در مورد ماهواره ترکست ( TurkSat )

ماهواره Turksat 1C & Eurasiasat 1در 42 درجه شرقی :
ماهواره Turksat 1C در تاریخ 09/07/1996 توسط موشک Ariane V89 به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت . ماهواره Eurasiasat 1 هم در تاریخ 10/01/2001 توط موشک Ariane 4 در مدار 42 درجه در کنار ماهواره Turksat 1C قرار گرفت .
در حال حاضر نزدیک به 300 کانال (قابل تغییر)  از این دو ماهواره برنامه پخش می کنند که باعث شده بعنوان یک ماهواره پربیننده در ایران مطرح بشه البته نزدیکی فرهنگ و زبان ترکی که می تواند با حدود 40 درصد ایرانیان ارتباط برقرار کند از دیگر عوامل محبوبیت این ماهواره است . کانالهای خوبی در این ماهواره برنامه پخش می کنند .
کانالهای TRT کانالهای دولتی ترکیه هستند که متشکل از چهار کانال داخلی و دو کانال ماهواره ای می باشد . TRT 1 کانال خانوادگی - TRT 2 کانال خبر رسانی - TRT3 کانال ورزشی و TRT 4 کانال هنر می باشد . TRT International هم برنامه هایی برای تمام ترکهای روی زمین برنامه پخش می کند -  کانال TRT Turk هم با سرمایه مشترک 16 کشور ترک زبان ( اعضا اتحادیه کشورهای ترک زبان ) در ترکیه راه اندازی شده و تمام این 16 کشور را به نوعی زیر پوشش قرار داده  است .
کانال BRT 1 برای حزب جمهوری خواه ترکیه هست .

Show TV
از کانالهای مشهور و سومین کانال خصوصی ترکیه می باشد که در حال حاضر می توان پکیج Cine + Digital را که مربوط به این شرکت هست روی این ماهواره دید.

Kanal 7 International هم با سرمایه دو حزب اسلام گرا در ترکیه راه اندازی شد ولی اخیرا با کنار کشیدن یکی از آن احزاب تند رو ایجاد یک کانال شخصی (‌ TV5 ) برنامه های Kanal 7 کمی بهتر شده.
کانال D و پکیج DYH مربوط به گروه Dogon در ترکیه می باشد که متشکل از 5 سرمایه دار بزرگ ترکیه هستند ( نام کانال D هم از نام گروه گرفته شده است ) این گروه در حال حاضر علاوه بر این کانال امتیاز کانالهای CNN Turk - Dream - Kanal D Fun - BJK TV - FBTV را دارا هستند - همچنین روزنامه های Melliyat , Hurriat و Radikal نیز از روزنامه های این گروه در ترکیه است - نکته جالب توجه اینکه این گروه اصلا با مساپل سیاسی کاری ندارند.
atv
نیز دومین کانال خصوص ترکیه بعد از کانال D می باشد این کانال مخفف کلمه ATEŞ TV ( آتش ) می باشد. مسولین این کانال علاوه بر کانال atv امتیاز دو کانال دیگه به اسم Yeni TV و Kanal 1 رو دارند .
کانال TGRT حزب اعتلافی اربکان و چیلر راه اندازی کردند - کانالی که اوایل روی ماهواره W1 برنامه پخش می کردند و زمانی که امتیاز کانال به شخص دیگری واگذار گردید این کانال از اون شرایط ویژه خودش خارج شد.
SamanYolu TV
هم از کانالهای قدیمی و کمی اسلامی ترکیه هست
Star TV
هم کانال خوبی بود ولی خوب بخاطر وارد شدن به مساپل سیاسی اون کیفیت برنامه ای خودشو از دست داد در حال حاضر پکیج DigiFunClub مربوط به این شرکت می باشد از کانالهای خوب این ماهواره می توان ANS TV آذربایجان - TV 8 و Tatlises TV و CNBC-E ترکیه - Imedi TV و Rustavi 2 گرجستان رو نام برد .البته جدیدا چند کانال دیگر آذربایجان (Ictimayi Tv - AZADLIQ TV - Azad Tv ) که جدیدا کار خودشون رو آغاز کردند هم برنامه ها و فیلمهای خوبی پخش می کنند.
در آخر یادی هم از کانال فوق العاده HBB ترکیه می کنم که در تاریخ کانال های ترکیه یک استثنا بود و رفت و هرگز نیومد - کانال 6 هم از کانالهای خوب ترکیه بود که دیگه مثل قدیما نشد .کانالهای پوشش شرقی ماهواره Turksat 1C و تمامی فرکانسهای ماهواره Eurasiasat 1 قابل دریافت هستند.

تعداد کانالهای دریافتی: 108   تعداد کانالهای باز : 98 (قابل تغییر میباشند)   turkiye-blogfa948.jpg 

  

 


مطالب مشابه :


پخش زنده کانال های تلویزیون ترکیه

مترجم ترکی استانبولی - پخش زنده کانال های تلویزیون ترکیه - مترجم ترکی استانبولی 09128025379 آیدین
پخش زنده تلویزیون ترکیه

مدرس و مترجم ترکی استانبولی در شهرهای مختلف ایران و ترکیه ترجمه متون ترکی استانبولی
اطلاعاتی در مورد ماهواره ترکست ( TurkSat )

جمهوری ترکیه کانال 6 هم از کانالهای خوب ترکیه بود که دیگه مثل قدیما نشد .کانالهای پوشش
ماهواره دیگری از سری ماهواره های ترک ست، بزودی راهی فضا خواهد شد

مطالعات ترکیه Türkiye - ماهواره دیگری از سری ماهواره های ترک ست، بزودی راهی فضا خواهد شد - معرفی
فركانس شبكه هايي كه عمر گل لاله رو نشان ميده

خاب این کانال روزهای شنبه ساعت 9 شب به وقت ایران و 19:45 دقیقه به وقت ترکیه کانالهای ترکیه
مروری بر فعالیت‌های رسانه‌ای ترکیه

تبریز سر ایران است. - مروری بر فعالیت‌های رسانه‌ای ترکیه - گزارش ها, تحلیل ها ی اقتصادي
دو کانال دیگر نیز به مجموع کانالهای رادیو و تلویزیون ترکیه تی . آر. تی. اضافه می گردد

آخرین اخبار ماهواره + همه چیز - دو کانال دیگر نیز به مجموع کانالهای رادیو و تلویزیون ترکیه تی .
TÜRKİYE İL TELEFON KODLARI کد تلفن شهرهای ترکیه

tÜrkİye İl telefon kodlari کد تلفن شهرهای ترکیه. adana: 322: پخش آنلاین کانالهای تلوبزبون و رادیو
مقایسه بازاریابی ترکیه و ایران

راهنما اقامت دائم ترکیه و اروپا پودال[11] (1999) در پژوهشی در زمینه کانالهای
برچسب :