مراسم تقدیر از هنرمند فرهیخته و جوان عبد ا... برجسته در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره پویا

مراسم تقدیر از هنرمند فرهیخته و جوان عبد ا... برجسته

مجری برنامه عبدا... برجسته را آبروی جوان تئاتر خراسان نامید.

پخش تیزراول که به همین مناسبت تهیه شده بود شامل مصاحبه با اهالی تئاتر و مردم عادی در مورد عبدا... برجسته و آثارش بود. تهیه این تیزرها را مرتضی فتاحی و مهدی ضیا چمنی  به عهده داشتند.

شک بزرگ مراسم ؛ پذیرایی بود که درزمان نا مناسبی جای گرفت و باعث شد یک وقفه نیم ساعته در برگزاری مراسم ایجاد شود. به هرحال حضار و مدعوین برای صرف پذیرایی به بیرون از سالن دعوت شدند .

-  پخش تیزر دوم عبدا... که شامل گزیده آثارش بود.

- اجرای سرود زیبای مرد صحنه به خوانندگی   پویا امینی  که بصورت زنده  اجرا و به عبدا...برجسته تقدیم شد .  

- حضور نمایشی یک عکاس که  برگه ای پشت لباسش نصب شده بود که در آن تصویر عکاسی ممنوع  را نمایش می داد و حضور او در بین برنامه ها فضای طنز و جالبی را خلق می کرد.

- استاد لطفی مقدم پدر تئاتر خراسان به روی صحنه آمد و در پی آن عبدا... برجسته به روی سن آمدتا مراسم تقدیر از این هنرمند به نقطه  اوج خودش برسد.

گوشه ای از سخنان دکتر لطفی مقدم پدر تئاتر خراسان در مراسم تقدیر

دکتر لطفی مقدم  به این نکته اشاره کرد که کسی عبدا... باشد ، برجسته هم باشد خوب چه تقدیری بهتر از این...

و در ادامه ابراز خشنودی نمود که در جمع جوانان عاشق تئاتر حضور پیدا کرده است. پدر تئاتر خراسان خاطر نشان کرد که براستی هنرمندان ادامه دهنده راه پیامبران هستند و این کار کوچکی نیست . همه ما این مسولیت را احساس می کنیم و همه به اندازه توانمان در راهی که انتخاب کرده ایم باید به حس و شیوه ای برسیم که واقعا مکارم اخلاق است ...

ارتباط زنده تلفنی با استاد رضا صابری در مراسم تقدیر

استاد رضا صابری که مدتی است به پایتخت مهاجرت کرده است در حالیکه صدایش در سالن پخش می شد به این نکته اشاره کرد که خوشحالم از این که گروه تئاتر پویا از یک هنرمند جوان تقدیر می کند . این گروه به عنوان یک گروه فعال همچنان به حیاطش ادامه می دهد اگر چه یکی از معضلات تئاتر کشور عدم ساماندهی گروههای نمایشی است اما گروه تئاتر پویا توانسته است با سیاست گذاری و مدیریت خوب به این معضل پاسخ مثبت دهد.

صابری در ادامه صحبت هایش در مورد شخصیت برجسته سخن گفت: با توجه به شناختی که از عبدا... برجسته دارم و آثاری که از ایشان در این سالها دیده ام یکی از بهترین و با اخلاق ترین و خلاق ترین هنرمندان در تئاتر مشهد است. و من آینده بسیار خوبی را برای او در تئاتر کشورهم پیش بینی می کنم و هم آرزو می کنم. صابری با این جمله سخنانش را تمام کرد:  تئاتر مشهد تسکین بخش تئاتر کشور است.

برجسته گفت: جادارد تشکر کنم از حمیدجندقی و استادی عزیز که بنده رو لایق این تقدیر دونستن و امیدوارم سال آینده جوانانی که بهتر و خلاقتر ازمن هستند اینجا باشن و تشکر دوم از مهدی ضیاچمنی و مرتضی فتاحی بخاطر تهیه تیرزها .من در سال 1375 نمایشی رو بازی کردم که نویسنده و کارگردانش همین حمیدرضاجندقی مسئول گروه تئاتر پویا بود و من در اون نمایش نقش قلب رو بازی می کردم و فکر می کنم در این هفده سال هنوز در همون نقش غرق شدم و نتونستم ازش بیرون بیام .تشکر ویژه از بچه های گروه تئاتر پویا که قسمت شد داور جشنواره پنجم هم بودم . سطح جشنواره پویا داره سال به سال بهتر میشه . من در جشنواره سوم هم داور بودم ومیتوانم بگویم که به مراتب آثار امسال بهتر از گذشته بود.

امیدوارم روزی برسه که همدیگه رو از حرف های رو در رو بشناسیم نه حرف هایی که می شنویم . و امیدوارم که روزی برسه که اندیشه هامون ما رو بهم نزدیک کنه نه سن و سالمون.

متن لوح یادبودی که از طرف گروه تئاتر پویا به عبدا...برجسته اهداشد

هنر مند گرامی جناب آقای عبدا...برجسته

بدین وسیله از تلاش های خستگی ناپذیر در ارتقای نام هنر خراسان با خلق نمایش های ماندگار و در خور تحسین و تشویق که همچون شهسوار میدان حقیقت باده فروش معرفت هنری است و نمونه بارز احساس لطیف و ذوق رقیق است و مشتاقان هنر تئاتر را به وجد و سما آورده از دریچه هنر و از روزنه سپاس این لوح تقدیر به نیت نکو داشت تمام این تلاش ها تقدیم حضورتان می گردد.

با امید به این که به عنایات خواسته پروردگار در جهت ارتقا و اعتلای  حس هنری و با توجه به عناصر طبیعی و واقعیات عینی و محسوسات و ملموسات زندگی و بکار انداختن قوه ابتکار ذهنی و تراوشات فکری و احساسی با یافته ها و آموخته ها ی عملی همراه و همسو شوید . چرا که جان هنر شهود بی حجاب حقیقت است .

در پایان مراسم تقدیر ؛ گروه تئاتر پویا لوح به همراه یادبودی را توسط استاد لطفی به عبدا... برجسته تقدیم کرد.


مطالب مشابه :


متن تقدیرنامه از هنرمندان نقاش

(مجری واجرا)Mazinani-Mojri.blogfa.com - متن تقدیرنامه از هنرمندان نقاش - مطالب درخصوص مجری گری/اطلاع
اكران "تنهاي تنهاي تنها" در گناوه/ تقدیر از هنرمندان

اكران "تنهاي تنهاي تنها" در گناوه/ تقدیر از هنرمندان. زاده از هنرمندان برتر متن آقای
متن و حاشیه های اختتامیه سومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر

متن و حاشیه های اختتامیه سومین وی در ادامه با تقدیر از همکاری هنرمندان با این دوره از
مراسم تقدیر از هنرمند فرهیخته و جوان عبد ا... برجسته در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره پویا

مراسم تقدیر از هنرمند ترین و خلاق ترین هنرمندان در متن لوح یادبودی که از طرف
تقدیر از جانبازان در مسابقه پرسپولیس و سایپا

عکسهای تمرین والیبال هنرمندان بعد از چند مراسم تقدیر از جانبازان نیروی زمینی ارتش در
تقدیر سایت یاهو از حرکت زیبای آندو تیموریان

تقدیر سایت یاهو از حرکت زیبای آندو عکسهای تمرین والیبال هنرمندان بعد از چند هفته
تقدیر یا تمسخر از ملی پوشان 98 فرانسه !

خبرها و عکس های استقلال و هنرمندان . مراسم تقدیر از ملی پوشان ۹۸ فرانسه دیشب در حالی
متن لوح تقدیر؛1

انجام شده از جنابعالی تقدیر عرصه معرفی هنرمندان متن لوح تقدیر
برچسب :